Maailm

FOTOD: Püha Graal tõesti leitud?

Õhtuleht.ee, 1. aprill 2014 09:16

25 KOMMENTAARI

s
seda ma ju räägingi,/ 1. aprill 2014 23:16
kui fallos, siis oligi gei, kogu lugu.
p
pühal graal on paganlik sümbol/ 1. aprill 2014 22:54
Püha graali kontsept kirjutati piiblisse Keltide mütoloogia põhjal ja Eestis teatakse seda külluse sarve.nime all. Sav sümboliseerib aga fallost. Ise mõtlete edasi.
k
kulge teie, oma graaliga/ 1. aprill 2014 22:26
pole seda ei piiblis ega kuskil mujal, ei graali ega jeesuse vereliini, polnud tal mingeid järeltulijaid, kuuldavasti oli hoopis pede.
t
to to proff/ 1. aprill 2014 21:40
Aga kes on seda üldse väitnudki, et see söömaaeg olevat kirikus toimunud? Kummutad edukalt seda, mida keegi pole siin üldse ütelnudki. See on üks levinumaid demagoogiavõtteid,
t
to bs / 21:18, 1. apr 2014 / 1. aprill 2014 21:37
Kustkohast selline tõlgendus? Piibel küll midagi sellist ei maini. (või kui mainib, siis vahest täpsustad?) Ükski teoloog pole sealt seda kahjuks veel leida suutnud. Küll aga jahub seda teooriat üks teatav kaasaegne menufiim.
t
To: Kuidas, 14:11/ 1. aprill 2014 21:27
Arusaam, et III Reichis tegeles kõigi võimalike ja võimatute teemadega ainuüksi nn. Gestapo, on üldrahvalik väärtõdemus, mis pärit paljuski idanaabri, meeriklaste lapsikutest, lollakatest sõjafilmidest. Tuleb ju tuttav ette, pikkades nahkmantlites, tigedad nuhid, oma kurje asju ajamas. Lapsus kuubis.
Gestapo (lühend saksakeelsest nimetusest Geheime Staatspolizei, Riiklik Salapolitsei) oli Suursaksa Riigi Riigi Julgeoleku Peaameti riigisisene poliitiline politsei (RSHA IV Osakond) aastatel 1933-1945. 1936 aasta Gestapo koosseis, millesse kuulusid kõikide Saksamaa liidumaade poliitiliste politseiasutuste töötajad oli ainult ca. 4200 inimest. Koosseis, sõja lõpupäevil, ca. 40 000 töötajat, koos okupeeritud maade allasutustega.
Vaimsete, müstiliste, esoteeriliste küsimustega (ja mitte ainult) tegeles III Reichis üliedukalt, SSi teadusasutus- ühing, millel nimeks AHNENERBE (Studiengesellschaft für Geistesurgeschichte‚ Deutsches Ahnenerbe, Forschungs- und Lehrgemeinschaft das Ahnenerbe). Maailma peavoolu massimeedias, TVs, paljukirutud, naeruvääristatud teadlased, teadurid, kelle pärandi haldamise, kontrollimise nimel , ka tänasel päeval, suuriikide jõustruktuurid, vahendeid ei vali. Niivõrd ülioluliseks peetakse seda. Seltskond, kelle teadmiste tase, visioon ületas omaegset maailma , kuni kakssada aastat.
"Meil jäi vajaka veidi aega ja Maailma rahvasteni oleks jõudnud sensatsioon, mis oleks muutnud inimkonda...Kuid tuleb kord aeg...kus meie kujud seisavad ka kõige väiksema küla keskväljakul..." Hermann Göringi viimased sõnad Nürnbergis.
Õhtulehe artikkel ise aga labane, läbikukkunud katse nalja teha.
b
bs/ 1. aprill 2014 21:18
püha graal sümboliseerib inimestele vereliini, ehk siis tänapäeva teaduslikus keles originaalset jumalikku dnad. mis filmist te siin jahute.
a
aga tegelikult jah,/ 1. aprill 2014 20:43
natuke sirvisin ja lõpuks viskasin nurka, võtsin teadusliku juudi ajaloo raamatu , ning seal oli tõesti seda , mida tasus lugeda.

p
Proff/ 1. aprill 2014 20:26
Tuhka sa, totutaja, lugenud oled..
e
elise/ 1. aprill 2014 20:25
to
vastan, siis oled lugenud "ülerea" huvist ja pole mõhkugi suutnud sealt välja lugeda ei ajajärgule omast, kui ka vaimule mitte. ürita veel ja veel, kes küsib, sellele vastatakse.
t
to proff/ 1. aprill 2014 20:06
mingil alal sa võid ju proff olla, aga piibliproff küll mitte, minu kohta võib küll seda nimetust kasutada, sest piibel on ainus raamat, mida ma ÜLDSE elus lugenud olen, ning see viimne söömine ei toimunudki kirikus,
p
Proff/ 1. aprill 2014 18:39
Piiblis on korduvalt välja toodud Kristuse suhtumine rikkusse ja varandustesse. Ka Püha Õhtusöömaaeg Kristuse ja tema 12 jüngriga ei toimunud kuningapalees kus selliseid nõusid kasutati.. Küll aga annetati ja valmistati keskajal kirikule muinasjutuliselt kauneid ristimisvaagnaid, karikaid armulauaveini jaoks, laekaid pühade säilmete hoidmiseks jne, jne...
t
to bs/ 1. aprill 2014 17:32
no ikka päris tubakas! film on üks asi, aga müüt hoopis teine, piiblis on karikas, mis on ära peidetud.
b
bs/ 1. aprill 2014 16:39
pühast graalist teate te sama palju kui lehm lennuõnnetusest. Püha graal pole mingi füüsiline objekt. Püha graal on vereliin. Mõelge selle peale kui suudate.
m
mina jälle/ 1. aprill 2014 16:32
lootsin et eesti TALENDID leidsid selle .. asjata lugesin ...
l
l/ 1. aprill 2014 14:47
oli see joosep siis varakas või vaene, aga NII luksuslikku peekrit ta kindlasti ei omanud, ka need jüngrid mitte, võib olla mõne kuninga või vaarao oma.

a
Ainus asi mida selle peale tuleb öelda on:/ 1. aprill 2014 14:36
must kass, nõiarist, must kass nõiarist...
k
Kuidas/ 1. aprill 2014 14:11
see Hitleril leidmata jäi? Nii oleks tal neid pühasid graale terve kastitäis olnud. Kogu gestapo tegeles ju otsimisega.
t
to elise/ 1. aprill 2014 13:57
Olen piibli küll läbi lugenud, kuid kus kohas seal papa Joosepi suurtest varandustest kirjutatakse? Ka ei kirjutata, et vana Sakarias oleks tütrele mingi suure kaasavara andnud. Pigem oli Joosep ikkagi kehvapoolne puusepp. Kes rändas oma käima peal naisega Petlemma rahvaloendusele kas jalgsi või eeslil. Tõllast või kandetoolist, mida tol ajal rikkurid reisimisel kasutasid seal piiblis küll juttu pole. Samuti ööbisid nad Petlemas mingis näruses tallis, mitte kusagil uhkes võõrastemajas (raha rihib. Nii bneil aegadel kui ka praegu). Kui papa Joosep just lausa kitsipung ning kooner polnud, siis ilmselt oli ta ikkagi üsna vaene mees.
Ainus kirjakoht, kus selle perega seoses ka mingit maist vara mainitakse, olid neile sinna talli külla tulnud Idamaa kolme targa kingitused. Aga kuna pere kuningas Herodese eest ülepeakaela Egiptusesse varjule putkas, küllap kulus seegi vähene raha teekonnaks ning ennast uues kohas sisse seadmiseks.
a
Aga need esemed mida meie isakseEdgari suu on puudutanud/ 1. aprill 2014 13:44
Kas need polegi pühagraalid või
e
elise/ 1. aprill 2014 12:51
Jeesus isa Joosep ei olnud vaesest perest, ka tema ema Maria ei olnud vaesest perest, uurige, kui sõna võtate.
Kuid jah, see on tõeliselt tobe aprillinaljakski - kas tõesti ei oleks veidikenegi võinud artikli kirjutaja võtta peas mõtteid korrastada...välja tuli lugu, kuidas kohe mitte kuidagi ei tohiks uisa-päisa esimest ettejuhtuvat mõtet ideaalilähedaseks ja koomiliseks pidada ... väga mannetu
s
see püha graal pidi olema ainult/ 1. aprill 2014 12:12
kas punaste rubiinidega kaetud või tõesti puust tehtud nii et jah täielik võltsing
m
MATS/ 1. aprill 2014 11:43
Aprillinaljaks võinuks midagi usutavamat valida. Kuldkarikas ülekülvatud kalliskividega! Ilmne võltsing ning bluff. Kes kas või piiblit sirvinudki, see teab, et too Jeesus oli vaese puusepa, mitte rikka liigkasuvõtja või suurkaupmehe perest. Kust temal selline hinnaline peeker? Et Jeesus langes ühiskonna hierarhiaredelil veelgi, muutudes korralikust käsitöölisest rändfilosoofiks ning kodutuks hulkuriks. Keda isegi mõned kahtlaste kommetega naised (Maria Magdalena) ülal pidasid ning kostitasid. Ja tema õpilastest kaaskond - need olid ju kah puha lumpen ning hulkurid! Kust kohast sellisel seltskonnal selline karikas? Mõelge peaga. Parimal juhul võis see graal olla mingi puust peeker või keraamiline savinõu. Vaevalt, et sellisel seltskonnal isegi vaskpeekrit võis olla.
f
fafaf/ 1. aprill 2014 11:40

s
Sõjasaak./ 1. aprill 2014 11:32
Putin kindlasti leidis ,sissetungiajal Gruusiasse.