Maailm

FOTOD: Püha Graal tõesti leitud?  (25)

Õhtuleht.ee, 1. aprill 2014, 09:16
Väidetav Püha Graal.Foto: Reuters / Scanpix
Kaks ajaloolast väidavad, et ühes Hispaanias asuvas muuseumis olevat peekrit on puudutanud Jeesuse huuled ning tegemist on Püha Graaliga.

Põhja-Hispaanias asuvas San Isidoro muuseumi eksponaati 3 aastat uurinud Margarita Torres ja Jose Ortega del Rio on veendunud, et tegemist on anumaga, mis varastati kord Jeruusalemmast egiptlaste poolt, et anda see Hispaaniale, tänutäheks näljahädast välja aitamise eest, vahendab Daily Mail.

Muuseumis on eset eksponeeritud kui 11. sajandil kuninganna Urracale kuulunud peekrit.

Väidetav Püha Graal on seest kullatud ning sellel olev imepärane ornament kaetud pärlite, smaragdide, ametsüstide ning safiiridega.

Vikipedia andmeil on mitmes Euroopa kirikus karikaid, mida on peetud Pühaks Graaliks. Genuas asub rohelisest egiptuse klaasist anum sacro catino, mida alates 13. sajandist on Pühaks Graaliks peetud. Teine tuntud pretendent Püha Graali tiitlile on Valencia katedraalis asuv ahhaadist jooginõu santo cáliz.

Püha Graal on keskaja legendide müütiline reliikvia, väidetavate imetttegevate omadustega anum, mida Jeesus Kristus kasutas pühal õhtusöömaajal.

 

 

 

 

 

 

 

25 KOMMENTAARI

s
seda ma ju räägingi, 1. aprill 2014, 23:16
kui fallos, siis oligi gei, kogu lugu.
p
pühal graal on paganlik sümbol 1. aprill 2014, 22:54
Püha graali kontsept kirjutati piiblisse Keltide mütoloogia põhjal ja Eestis teatakse seda külluse sarve.nime all. Sav sümboliseerib aga fallost. Ise mõtlete edasi.
Loe kõiki (25)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee