Eesti uudised

Bussijuht: põder korra vilksatas, surusin piduri põhja, järgmisel hetkel oli hiigelsuur loom esiklaasis! (18)

Arvo Uustalu, 1. aprill 2014 07:00
JÕUDIS PIDURDADA: Kogenud bussijuht Tõnis suutis reageerida ja kiirust maha võtta.Foto: Arno Saar

"Nägin metsast tulevat põtra, järgmisel hetkel oli ta vastutuleva rekka varjus. Reageerimiseks ja kiiruse mahavõtmiseks oli vaid see üks hetk," räägib bussijuht Tõnis, kelle sõiduki ette jooksis pühapäeva õhtul Tallinna–Tartu maanteel vahetult pärast Ardut hiigelsuur isapõder.

Tõnise sõnul oli see siiski õnnelik õnnetus, sest ükski inimene vigastada ei saanud.

"Minu põlved küll valutavad löögist vastu armatuurlauda, aga selle elab üle. Õnn oli ka, et põder minu ees olnud sõiduautodega kokku ei saanud. Buss on ikka vähe vägevam loom," leiab ta.

Bussitäis inimesi pääses terve nahaga, sest juht reageeris otsemaid.

"Juht suutis kiiruse kuuekümnele maha võtta. Tänu sellele jäi buss teele ja ei hakanud vibama. Teelt väljasõitmisest olnuks veelgi hullem variant, kui löögi saanud buss põrganuks kokku vastutuleva veoautoga," räägib bussifirma Kimar Transport omanik Kaimar Peri.

Kindlustust polnud

Peri nendib, et Anna ja Ardu vahele jääv teelõik on bussijuhtidele teada-tuntud koht, kus ikka loomi liigub, ja juhid on seal seetõttu ka eriti tähelepanelikud.

Pühapäeval kella nelja ajal tormas 450 kilo kaaluv isane põdrapull Tallinna–Tartu maantee 60. kilomeetril otse reisibussi ette. Kuigi peale bussi said kannatada ka kaks veokit, hoidis bussijuhi kiire reageerimine hullema ära. Bussi esiaknas haigutab juhi kohal küll hiigelsuur auk, ent 40 reisijast ei saanud ükski vigastada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.11.2017
VAENE LOOM! Põdrapull jäeti pärast tulistamist rappa surema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee