Eesti uudised

Erakoolid ähvardavad Tallinna kohtuga (4)

Siim Randla, 1. aprill 2014 07:00
Rocca al Mare Kool Foto: Mari Luud
Rocca al Mare Kool ja Audentes taotlevad linnalt kokku üle poole miljoni euro tegevuskulude katmises, lubades vastasel korral kohtusse minna.

Erakooliseaduse kohaselt osaleb vald või linn eraüldhariduskooli tegevuskulude katmises proportsionaalselt selles koolis õppivate õpilaste arvuga, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on selle valla või linna haldusterritooriumil, kirjutas ASi Audentes juhatuse esimees Ahto Orav Tallinna linnapeale Edgar Saviaarele.

Samal teemal

Audentes palus tekkinud võlgnevuse – 231 119 eurot – tasuda linnal 28. veebruariks. Ka Rocca al Mare Kooli AS kutsus linnavalitsust üles veel kord osalema tegevuskulude katmises ja tegi ette-paneku maksta tekkinud võlg, 403 861 eurot, hiljemalt veebruariks.

Kui Tallinn ei ole selleks ajaks võlgnevust kustutanud, lubasid erakoolid oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda.

Tallinna haridusamet koolide taotlusi rahuldanud pole. Tallinn leiab, et olukorras, kus erakoolidel on avaliku võimu rahalisest toetusest hoolimata õigus koguda tasuta kohustusliku hariduse andmise eest õppemaksu, ei saa erakooliseaduses sätestatud paragrahvis tegevustoetuse maksmise nõude näol olla tegu omavalitsuse ülesandega ning vastava kohustuse asetamine omavalitsustele on vastuolus põhiseadusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee