Rocca al Mare Kool Foto: Mari Luud
Siim Randla 1. aprill 2014 07:00
Rocca al Mare Kool ja Audentes taotlevad linnalt kokku üle poole miljoni euro tegevuskulude katmises, lubades vastasel korral kohtusse minna.

Erakooliseaduse kohaselt osaleb vald või linn eraüldhariduskooli tegevuskulude katmises proportsionaalselt selles koolis õppivate õpilaste arvuga, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on selle valla või linna haldusterritooriumil, kirjutas ASi Audentes juhatuse esimees Ahto Orav Tallinna linnapeale Edgar Saviaarele.

Audentes palus tekkinud võlgnevuse – 231 119 eurot – tasuda linnal 28. veebruariks. Ka Rocca al Mare Kooli AS kutsus linnavalitsust üles veel kord osalema tegevuskulude katmises ja tegi ette-paneku maksta tekkinud võlg, 403 861 eurot, hiljemalt veebruariks.

Kui Tallinn ei ole selleks ajaks võlgnevust kustutanud, lubasid erakoolid oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda.

Tallinna haridusamet koolide taotlusi rahuldanud pole. Tallinn leiab, et olukorras, kus erakoolidel on avaliku võimu rahalisest toetusest hoolimata õigus koguda tasuta kohustusliku hariduse andmise eest õppemaksu, ei saa erakooliseaduses sätestatud paragrahvis tegevustoetuse maksmise nõude näol olla tegu omavalitsuse ülesandega ning vastava kohustuse asetamine omavalitsustele on vastuolus põhiseadusega.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

kadi 3. juuni 2014 13:06
just tuli riigikohtult otsus waldorfkoolide asjus, et Tallinn peab oma kohustusi maksma. kui ise ei suuda sellist kooliharidust pakkuda, siis laste pearaha peavad maksma seaduse järgi ikka, erakool ei ole ainult "rikaste lõbu"
MATS 1. aprill 2014 09:53
Kas erakooli pidamine ei peaks siiski mitte eraasi olema? Et saavad oma õpilaste arvu pealt nendele ettenähtud pearaha kätte ning edasi vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. Ja kui jõud üle ei käi ning majandada ei oska, eks pangu siis oma pood kinni. Ning kui midagi erilist oma erakoolis pakkuda ei suuda, on juba lapsevanemate otsustada, kuhu kooli nad oma võsukesed panevad ning kust ära võtavad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS