Eesti uudised

Suurim laenuori uues valitsuses on peaminister Taavi Rõivas (92)

Jaan Väljaots, 1. aprill 2014 07:00
Taavi RõivasFoto: Teet Malsroos
Ülevaade ministrite kinnisvarast, laenudest ja autodest eelmise aasta tuludeklaratsioonide põhjal.

Kui ametist lahkunud peaminister Andrus Ansip oli kahe kinnistu omanikuna võlgadest vaba, siis uue valitsuse juht Taavi Rõivas on vaid ühe korteri omanik, kuid seotud kolme eluasemelaenuga.

Samal teemal

Eelmisel aastal esitatud majanduslike huvide deklaratsioonide põhjal on uue valitsuse kõige suurem võlaori peaminister Taavi Rõivas. Talle kuulub korter Tallinnas Wismari tänavas, aga kolme eluasemelaenu jäägid kokku ulatusid aasta tagasi 342 734 euroni. Reedese seisuga oli summa kahanenud 333 152 euroni, mis tähendab, et Rõivas maksab pankadele tagasi umbes 800 eurot kuus. Vastne peaminister on tõeline perekeskne hoolitseja, sest kolmest laenust kaks on ta võtnud selleks, et soetada eluase oma lähisugulasele, mitte endale.

Suuruselt järgmise laenukoorma all ägab Nõmmel maja ja Hiiumaal Kalanas talumaja omav välisminister Urmas Paet (eelmise aasta deklaratsioonil 305 908 eurot).

Kolmandal positsioonil on laenu suuruselt majandusminister Urve Palo, kelle möödunud aasta oli tegus. Seitsmeaastase tütre kõrvale sündis poeg ja lisaks Viimsis olevale majale ostis pere samasse valda korteri. Nii kasvas ka laenukoormus 77 191 eurolt 177 191 eurole.

Tartu linnapea toolilt sotsiaalministeeriumisse portfellita tervise- ja tööministriks saabunud Urmas Kruuse ei pea sotsiaalminister Helmen Kütilt ministeeriumimajas ööbimiseks tühja kabinetti küsima. Tal on Pirital osa ridamajast ja eluasemelaen jäägiga 117 057 eurot.

Viljandist pärit sotsiaalministri Helmen Kütiga on lugu keerulisem. Pole küll koormavaid laenukohustusi, kuid mitte ka kinnisvara Tallinnas. Abikaasaga ühine maja on Viljandis. Kui samamoodi on kinnisvaratu mees rahandusminister Jürgen Ligi, siis pikema mäluga lugejate rahustuseks võib öelda, et kümmekond aastat tagasi segadust põhjustanud omandisuhted Keemia tänavas paikneva korteri ümber on lahendatud. Mäletatavasti põhjustas toona hämmingut asjaolu, et perekond Ligi oli korteri, kus nad ise sees elasid, kinkinud millegipärast oma sugulasele. Keegi asjaosalistest manöövri põhjuste kohta siis selget vastust ei andnud. Nüüd on korter taas ausalt ja ametlikult tagasi Ligi abikaasa nimel.

Kuna Euroopa Parlament nõuab eurosaadikutelt majanduslike huvide deklaratsioone oma süsteemi järgi, siis on sealsed andmed Ivari Padari kohta napid. Põllumajandusminister on deklareerinud vaid seda, et ta on varem töötanud riigikogu liikme ja ministrina. Külma kõhuga on Padar maha salanud osaluse ja juhirolli Võrumaal oma kodutalus turismiteenust pakkuvas osaühingus Võisilma Puhkus. Sellel firmal on sarnaseid jooni Evelin Ilvese Ermamaaga. Mõlemal firmal pole ühtegi töötajat, kuid on majutusteenuse eest laekuv stabiilne sissetulek.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee