Midri ökojumestuse blogi

Saage tuttavaks Õhtulehe uue ilublogijaga! (5)

Eiris Teeveere, 31. märts 2014, 17:00
 
Alates tänasest liitub Õhtulehe blogijatega Martina. Et Martina ja tema ökojumestuse blogiga lähemalt tuttavaks saada, esitasime talle mõned küsimused.

1. Räägi natukene endast.

Loomingulised tegevused on mind paelunud juba väiksest peale. Armastasin väga joonistada ning meelis teemaks olid näod, eriti ilusad naiste näod. Võib olla tuleb sealt ka loogiline seos praeguse elukutsega. Mingi hetk jätsin kõik kunstiga seonduva sinnapaika, et leida midagi, millest kujuneks nö päris töökoht tulevikus. Selle all pidasin siis silmas midagi paikapandut, kindlat. Lõikasin end täiesti ära loomingumaailmast. Pärast keskkooli õppisin Tallinna Majanduskoolis sekretäritööd ja natuke õigusteadust. Selle paari aasta jooksul saigi selgeks, et asjad on paigast ära ning püüdsin leida teed tagasi kunstimaailma. Lihtne see polnud, ühe suve olin eemal tööst ja õppimisest ning siis tuli võimalus õppida jumestuskunsti.

Jumestuskunsti õppimist alustasin põhjalikumalt Lana Vallo meigikoolis(praegune Glow Makeup School). Läbisin nii Lana Vallo, kui ka tema kogenud ja väga professionaalsete kolleegide juhendamisel algajate ning edasijõudnute koolituse. Samas koolis õppisin ka soengustilistikat.

Sealt edasi tegin lühikest aega koostööd ühe Itaalia jumestusbrändiga, kuid see ei tundunud õige. Lõpuks leidsin viisi ühendada huvi jumestuskunsti vastu oma ökoelustiiliga. Ühendasin jõud ökokosmeetika pioneeri Dr. Hauschka´ga. Siiani olen väga rahul.

Oktoobris 2013 asutasin oma firma Mikfelt Make-Up OÜ, kus pakun klientidele jumestusteenust vaid valitud ökotoodetega. Sellepärast võib mind nimetada ka Eesti esimeseks ökojumestajaks.

2. Mida sinu blogist lugeda võib?

Oma blogis üritan inimesteni tuua teadmised, kuidas hoida end ja maailma. Lähenen asjale oma armastatud elukutse - jumestuskunsti kaudu. Üheks eesmärgiks on muuta valikute tegemine tavatarbijale lihtsamaks ning kujundada kriitikameelt tegemaks teadlikke valikuid.

Samuti jagan oma kogemusi toodete kasutamisel. Annan nõu, mida valida, et võimalikult vähe keskkonda mõjutades saada võimalikult hea tulemus. Kindlasti räägin lähemalt toodete sisust, ning annan nõu milliseid koostisosi pigem vältida ja mida eelistada. Muidugi ei jää tähelepanuta ka uued trendid moelavadelt ja tänavapildist.

Nagu iga elukutse puhul tuleb ka jumestuskunstnikel uute kolleegide ja projektidega ette põnevaid seiku. Nendest hetkedest ja inimestest ning meie koostöö tulemustest saab kindlasti sellest blogist lugeda.

3. Kuidas ilumaailma sattusid?

Teekond sai alguse juhuslikult loetud artiklist. Kutsuti üles noori inimesi ühinema projektiga, milles sain võimaluse proovida erinevaid loomevaldkonda puudutavaid erialasid. Minu jaoks põnevaimaks osutus projekti viimane etapp - jumestuspraktika.

4. Mis sulle jumestajatöö juures enim meeldib ja mis kõige rohkem närvidele käib?

Jumestajatöö on ääretult vaheldusrikas, iga töö toob minuni uusi inimesi ja avab mind uutele ideedele. See annab tohutult energiat ja toidab ka loovust, mis on jumestuskunsti puhul hädavajalik.

Kõige rohkem häirib aja ja piisava valgustuse puudus töökohal.

5. Milliste ilutoodeteta sa elada ei saa?

Hindan kvaliteetseid puhastus- ja niisutustooteid.

6. Millist ilutoodet sa kunagi ei kasuta?

Kindlasti ei kasuta toodet, mille puhul olen teadlik, et mõne koostisosa toime on kahjulik.

7. Esimene meigimälestus?

Esimene jumestustoodetega seotud mälestus on ema huulepulkade söömine, sest need olid ju nii hea lõhna ja maitsega.  Mälestus, mis oleks otseselt seotud jumestuse tegemisega, on kindlasti kadripäeva meigid. Tegime sõbrannaga endale alustuseks punased huuled, see tundus kuidagi vähe. Lisasime ka põskedele puna. Tundus ikka kuidagi vähe. Siis tegime põskedele suuremad punased ringid. Asi lõppes sellega, et olime mõlemad näost punased ja läksime võõraste uste taha kadripäeva laule laulma.

Iga projekt on uus ja huvitav. Kõige paremini on ehk jäänud meelde projekt, mis vältas peaaegu pool aastat. Selle käigus sai läbi viidud viisteist fotosessiooni. Pildid koostöös MxM Stuudioga.

Projekti teeb eriliseks tõik, et mul oli täielik vabadus mõelda välja kõik meigid, soengud, isegi stilistika osas otsuseid langetada.

5 KOMMENTAARI

d
dish 3. aprill 2014, 03:52
10-st kommentaarist kustutamise järel alles vaid 4. Hea algus, "ilublogija" Eiris Teeveere!
b
Blackeye 1. aprill 2014, 14:17
Ootan huviga.. Palju edu! :)
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee