Eesti uudised

Urve Palo: kui me oleme kodus võrdsed partnerid, jääb võimalus eneseteostuseks ja siis sünnib ka rohkem lapsi (207)

LISA KOMMENTAAR

Soovitus Urvele... 8. aprill 2014 21:06
Katsu suu rohkem kinni hoida, midagi tarka ei suuda nagunii välja öelda. Sõimata saad ka oluliselt vähem, mida vähem Sa ennast lolliks teed.
mõtisklus 3. aprill 2014 11:30
Eesti on geopoliitiliselt ebakindel maalapp. Siia stabiilset elu rajada pikas ajahorisondis vajab tugevat tahet ja kogukondlikku kokkuhoidmist, mis on tugeva ühiskonna eelduseks. Eestlane aga on egoist ja nõrk ühiste huvide ellu viia. Nii see rahvaarv vaikselt kokku kuivab kui meil juhtideks Mogri-Märdid ja Kaval-Antsud. Kui aga 10- 20% elanikkonnast kraabib põhiosa loodud väärtustest endale ei ole võimalik luua stabiilset ja tervet kodanikkonda. Nii ei tule ka lapsi ja pole neid siia ka vaja. Üks ministri mökitus ei muuda suurt midagi kui pole tugevat ühiskondlikku kokkulepet seadusandja tasemel, mis annaks eestimaalastele selge signaali ,et neist hoolitakse sellel maal.
2. aprill 2014 09:20
mida kuradit te hädaldate???egas riik teile palka ei maksa,ikka tööandja teeb seda.lollid olete kui ei oska head palka küsida.sünnitage lapsi ja olge õnnelikud.sest lapsed on suurim rõõm.
rubla 1. aprill 2014 19:37
Ja veel huvitavamaks läheb siis kui see mass kes töötab välismaal oma pered ükspäev kaasa võtavad.... Siis ei saa te enam sedagi raha mis praegu. Ma ei ole sellelt riigilt saanud mitte mingit abi terve oma elu jooksul,isegi mitte siis kui tervis üles ütles ja töötuks jäin. Ainult mõnitamist,ülbitsemist ja irvitamist sain näha-tunda. Võibolla mõni on alandlikum,kannatlikum ja suudab midagi välja manguda,mina ei suutnud ja õnneks läks paremaks ja sain tööle tagasi aga enam mitte siia ja on vaid ajaküsimus ,millal viimasegi tolmu oma pere jalgelt pühin.
Rauno 1. aprill 2014 19:34
krt vihaseks teeb ja karjuda tahaks kõigile näkku. WtF üritame saavutada korraliku ühiskonda.... Väike näide "harivast televisioonist" Fck tuleb reklaam alko joomise vähendamisest ning järgmine.....Rimis pool liitrit viina soodusega...NONSENS!!!!!!!!
Saada lapsi ning siis saade emast ja kolmest lapsest kelle mees lasi jalga kuna mujal parem.....Ükski normaalne naine pärast sellist saadet ei kaalugi laste saamist.
Propaganda, et siit jalga lasta on äge SEAPERSSE SEE VALITSUS NING JUHID. Pole siin asi võrdõiguslikkuses ega ka tahtes vaid selles, KUS KURADI KOHAS MA ELAN.
Urve Palo vb oled tore inimene ning heatahtlik aga kogemusi Sinul pole ning paugutad vaid sõnu.
SEAPERSSE SEE MUTRITE VALITSUS!!!!!
rubla 1. aprill 2014 19:19
Mis kuradi pas.ka siin jälle aetakse.... Mei kallis valistsus hakkab uut generatsiooni põrsaid sigadeks nuumama aga väike hirm hakkab paratamatult tekkima,et üheltpoolt võib tulla Putin ja kõik ära võtta ja pole kedagi kes vastu astuks,teiseltpoolt on hirm ,et raha ei jätku kuna penskar midagi sisse ei too ja nii võib viimaks ise pensionita jääda. Aga iga mõtlematu sõna ja ülbamise taga on ootamas karistus,seda ei taheta uskuda. Lollpead,kes te veel aru pole saanud ja ennast suure suuga patriootideks peate,samas nagu Matrixi filmis oma lapsi akudrellideks vms. selliseks sünnitate. Laske jalga siit sitaaugust kus te iial oma lapsi muretult naeratamas ei näe,jne. Ma tahan olla oma pere ja lapsega koos aga ei saa,sest siin pole tööd aga kodu siiski veel on,siin pole tõttöelda midagi,isegi kaastunnet mitte,ja sina poolearuline tuled ohkama siin mingisugusest võrdõigusest. Minul on häbi olla eestlane ja ei häbene seda välja öelda,vähemalt olen aus.!!
1. aprill 2014 18:37
Soe peast või.Ma pole veel kusagil poes ega asutuses,ega ka arvete maksmisel näinud,et need kaubad ja arved võrdõiguslikkusega makstud saavad,ikka makstakse rahaga.Mingi uus raha täht w?Lastele on vaja ikka riideid ja toitu.
Sünnitada on lihtne 1. aprill 2014 18:19
kuid lapsed peavad ka suurteks kasvama, selleks peab olema ka palju raha, kõik meie valitsused on teinud lapsed rikaste privileegiks isegi meie uus peaminister ei ole abiellunud, sest muidu jääb ilma riigipoolsest lapsetoetusest. Siiani on nii mida rikkam oled seda suuremaid toetuseid saad.

epp 1. aprill 2014 17:46
meil on noored (abielus)kes on rõõmuga nõus lapsi kasvatama ja juurde sünnitama.aga mis soovitan valitsusele et nad saaksid oma unistusi täita- !!.nii kui laps saab 1,6 a,vanaks-kohe saan panna kas sõime -või sõimele makstav tasu emale
2.nii heitlikus tööelus juhtub vahel et tekib raskusi üüri maksmisega-vald maksaks ära ja aasta jooksul nõuab võlgnikult sisse.
3.kindlasti lastetusmaks--praegu naudib elu lasteta inimesed ja ka hooldekodus toetab riik just neid-Absurd
4kooselu või abielu lepingus peab olema kirja--kumbki pool tasub 50 % sissetulekust -olgu 1 või 5 last
ja see % jääb kehtima kuni viimane laps saab 18.küll sellest jätkub ilma igasugu kohtuteta.
ja kui üks pool ei viitsi tööl käia-vaata ette kellega elad.Ja teisel poolel on ju alati õigus lapsed endale jätta-olla ise laste hooldaja
PALOL PEA SEGI! 1. aprill 2014 17:10
PALO! Sina pidid olema ikka MAJANDUSMINISTER! Tegele majandusega, las LASTEGA tegelevad teised! Pea täiesti segi sellel mutil!
serx 1. aprill 2014 16:49
Lapsed tuleb ka ära TOITA,RIIETADA,Normaalses riigis on see võimalik,aga meil siin SETU-de juhitavas LOLLIDEMAAL VÄGA,VÄGA,VÄGA,VÄGA raske.Ausalt ei ole võimalik meil siin hakkama saada.Kõik .
vanaema 1. aprill 2014 14:22
Kas selle võrdõiguslikkuse sildiall,hakkab jälle samasooliste propaganda pihta,või mis jama sellega nüüd on.Kui ollakse abielus,on nõuded elule nagunii omale selgeks tehtud,ka laste muretsemine.Käsukorras ei toimu siin elus ükski lapsetegemine,ikka vastavalt oma mõistusele ja võimalustele.Selle abikaasade võrdse lapsevanemaks olemise on ju riik täiesti hävitanud,ütleks,et pered lõhkunud lausa oma noorte pagendamisega võõrsile raha järele.Õhu ja palja armastusega ei toida ega kata ühtegi last,kui see valitsusele kohale ei jõua,pole siin mingist võrdõigusest jahuda.
to Maarja-Liis 15.28 1. aprill 2014 12:12
Olen naine ja ei ole iial aru saanud, kuidas saab naist kurnata linnakorter.
Endal on eluaeg linnakorteris aega üle jäänud, nii et tapab. Linnakorteris hakkab hoopis igav, no siis oleks küll tegevust, kui oleks 10 last.
Karin 1. aprill 2014 12:01
Mis rumal jutt ? Jääb mulje, et kõik elavad maal ja kõikidel on seda, kari lambaid - lehmi, suur heinamaa, suur aiamaa.
No mida on mugavustega linnakorteris nii väga teha ? Pesu peseb pesumasin, tolmuimeja pea kõikidel, osadel ka nõudepesumasin.
Ei ole iial aru saanud sellest linnakorteris kodutööde jutust.
Mu kadunud eluaeg maal loomi pidanud tädimees rääkis, et linnas paradiisielu. Ise linnas elanuna ütlen, nii ongi.
to tütrekese ema 1. aprill 2014 10:48
1 ema kirjutas ! -põhjus on väga lihtne, ma kardan, et kui asjad väga keeruliseks lähevad siis ei jõua me mehega pidada üleval eluaset, maksta kinni lasteaeda, kooli, trenne, huviringe, toita/katta, ravida jne... jne. Ma parem kasvatan 1 haritud ja korraliku inimese, kui toodan karja kasimata tegelasi.
laps ei ole robot, kes peab ema upitamise foobiat kannatama !!! ja kysimus, kas 2 või 3 on kari ?
mina 1. aprill 2014 10:45
millega siin nõus ollakse ?? kas abielu/kooselu on 2 inimese soov või poliitiline liit ? Krt asi aetakse ikka päris hulluks ! kui inimesed abielluvad/ alustavad kooselu vääradel vaadetel, siis jah puudub võrdõiguslikkus, ja kodus käib pidev võistlemine, kellel on suurem palk, kiiremini tõuseb ametiredelil kes on ilusam jne jne. Kooselu on mehe ja naise vaheline soov elada ja jagada, mitte võistelda ! ei ole mõtet isegi hakata pikemalt omavahel suhtlema, kui asjad pole alguses läbi räägitud- lapsed, kodu, korter/maja jne jne jne

3 lapse isa 1. aprill 2014 10:24
Igasugune jutt võrdsusest ja laste arvust on jama!
1. Aitab ainult korraliku lastetusmaksu sisseseadmine vanematele kui 23 ja loomulikult nii naistele kui meestele. Vabastab vaid arstitõend. Ja maks peab olema nii suur, et kasulikum on lapsi omada.
2. Abiellumise soodustamine eeliste lisamisega kooselule. Soodustused ametlikus abielus olevatele lastega peredele.
3. Igasuguste sugusliste perverssuste propageerimise, soodustamise ja eelistamise lõpetamine
mina 1. aprill 2014 10:19
ei taha olla järgmine iniemne kes on kodutune saates ja palub abi, et oma lastele elementaarseid elmistingimusi võimaldada, arvan, et iga laps väärib normaalseid tingimusi üleskavamiseks, kõik ju tahavad oma lapsele parimat ja vastutustndlik käitumine on see, kui ei hakka sünnitama ennem, kui oled oamle ka mingi tagala saanud. Paraku on see jalgade alla saamine päris keeruline, tööd leida raske, tihti koondatakse just noori, kel pole veel peret, et ahh küll tema saab hakkama ja leiab uue, tema ju noor. Aga ei mõisteta mis hoop see noorele inimesele on, just siis kui arvad, et oled saavtanud mingi kindlustunde variseb su elu jälle kokku. Lisaks on ka riigipoolt makstavad toetused naeruväärsed, lasteaia kohtadega probleem jnejne...meie ühiskond ei soosi väga noorte perede elu veel vähem üksikema elu.
1. aprill 2014 10:16
Noored sundpaguluses,penskarid ei saa sellega enam vist hakkama jah.Eeldused lapse kasvatamiseks on ju minimaalsed selles banaanias,maal eriti.Üldjoontes on Palol siiski õigus.
misasja 1. aprill 2014 09:25
Äkki alustaks ikka sellest kui naeruväärselt väikesed on lastetoetused ja muu selline rahaga seotud.Nii haiget juttu ei tohiks ikka ministriproua ajada!
tegelikult. 1. aprill 2014 09:22
kuidas saame olla kodus võrdsed partnerid, kui Eesti elu kus lapsi kasvatada ja hoida läheb juba selliseks nagu mõnes teises riigis, üks käib tööl teie tegeleb lapsega, ja siis kui kokku jälle saavad siis ei ole see partnelus hea, töö olles on sul pinged, kodus olles lapsega on sul ka pinged ja sellega tekivad tülid, ja veel see, et eesti paneb palju koole kinni puss veel lasteaedu, ja siis peaks olema inimeste normaale töökoht, et saaks oma lastele võimalda soprtimist, huvi ringe, jne., kui see paika loksub, inimestel oleks aega oma lastega ka tegeleda, raha oleks jne. siis võib ju lastele ka mõelda juba, aga praeguses ühiskonnas ei mõelda selle peale eriti, karjäär ja muu on olulisem kui mõelda lastepeale.
Isa. 1. aprill 2014 09:10
Salmo Nella 1. aprill 2014 09:03
Eestlased on lihtsalt laisad ja lodevad. Kui yle 50 % on aborte, millest siis r@@kida...
et siis 1. aprill 2014 08:48
paneme mehed seadusega nõusid pesema!
Esialgu väärtustaks abielu, meil on ju igal ajakirja esikaanel uus kuum paar , see on nii in, seda promotakse igal pool, sellesse suhtutakse nii sallivalt, et abieluinimesed hakkavad ennast varsti halvasti tundma.
Kui palju on meil valitsuses ja riigikogus seaduslikke abielusid?

Ziil 1. aprill 2014 08:23
Olen naine ja pole nõus. Ma jätaks selle võrdõiguslikuse kordki mainimata ja räägiks asjadest nii nagu need on. Asi on palgatasemes! Elatustasemes üleüldiselt! Me võime võrdselt jagada seda ca 3-500 keskmist palka nii ja naapidi, sinna ja tänna aga fakt on see, et kui kõik maksud makstud ja söögid ostetud siis järgi ei jää midagi. Ja sinna ongi koer maetud.
mari 1. aprill 2014 08:03
Meheks ja naiseks olemist tuleb õpetada maast madalast aga praegu on olukord tihti selline, et lapsevanemad ise enam ei tea, kuidas mees või naine tegelikult ollakse. Juba laste pealt on paha vaadata, kuidas poisid ja tüdrukud omavahel suhtlevad. Kõikelubatavus on ikka liiga suur. Mis lõpuks viib olukorrani, kus südamed on haavatud ja turvatunnet pole. Teine põhjus on minu arust kaasaegses ühiskonnas üldse. Maailmas on palju huvitavat, osad inimesed huvituvad näiteks tööst. Ja see on tegelikult ka arusaadav. Sest ega perekonnaelu ei ole alati see kõige põnevam tegevus. Laste kasvatamine on väga targale inimesele tihti tüütu-lapse areng on nii ette prognoositav, öelda igav-pidev kantseldamine, koristamine jne. Teatud tüüpi inimesi see kõik ei huvita. Seda enam, et kaasaeg ei soosi ka seda, et vanaduspõlv oleks kuidagigi rohkem kindlustatud tänu lastele-lastele ju ei õpetata ka tänutunnet ja kohustusi vanemate ees.
1. aprill 2014 06:50
Proua Palo ajab jama, inimene võib olla nii võrdne ja õige , kui tahab aga selleks , et lapsi kasvatada on ikka raha ka vaja. Ema ei saa panna seda võrdõiguslikkust lapsele mähkme asemale või anda talle seda süüa! Last võid ju tahta aga kasvatamiseks on ikka raha vaja ja sellest hakkab ka perede heaolu pihta, ilma rahata pole kellelgi hea olla!
Reku 1. aprill 2014 06:37
Palo jutt on täielik pulli kaka.
Tiit 1. aprill 2014 05:30
Oleks rohkem kindlustunnet homse päeva ees, küllap siis naised sünnitaksid rohkem.
M-põrgut 1. aprill 2014 04:00
Andke inimestele korralik sissetulek ja lapsed ei jää sündimata.
Vastus: meie inimestele raha ei jätku, sest finantsid on koondunud välispankadesse!
Kole mees 1. aprill 2014 03:56
Kena naine aga rumalat ja läbi mõtlemata juttu ajab suust välja.
loom 1. aprill 2014 03:05
Palun aita lõpetada see perverssus:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sLcgxIGTFRs
Anna oma hääl siin:
http://www.antifursocietyinternational.org/petition.php
Facebooki omanikud näevad infot siit:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=693188954077658&set=a.449077341822155.106969.138330436230182...
Kahjuks ka meie riigi julmurite loal nagu Pentus-Rosimannuse ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liikme Annely Akkermann lahkel loal toimub ka see eestis, kuna neile on tähtsam majanduslik pool. Huvitav, kui nemad seal elusalt oleks, kas nad oleks ka nii julmad ja mõtleks ainult oma heaolule ja rahale? Huvitav, kuidas alati etteotsa saavad alati kõige suuremad julmurid???
Nende haige loogikaga saab tutvuda siin, ekh kõige tähtsam on enda heaolu ja raha, teiste piinad on teisejärgulised.
http://www.ohtuleht.ee/566086/ministeerium-vottis-mingifarmide-keelustamisel-aja-maha
On tekkinud kummalised topeltstandardid: loomaaias, kus loom on inimestele vaadeldav, on tema pidamiseks nõutav minimaalselt neli kuupmeetrit kahe looma kohta ja ujumise võimalus, farmitingumustes, inimese silme eest varjul, aga võib piirduda vähema kui 0,25 kuupmeetrit???

Pagulane 1. aprill 2014 01:23
Lugesin kommentaarid labi.Minule tundub,et enamuse on kirjutanud uhed ja samad inimesed,kes ei ole huvitatud eest elu paremaks muutmisest.Mina isiklikult usun,et Urve Palo suudab rohkem kasulik olla,kui seda oli J.P.Lisaks veel,et uus peaminister on lootust andev.Kahjuks on valitsuses alles veel palju roostet,millest oleks vaja vabaneda.
Pagulane 1. aprill 2014 01:00
Kallis Roosikene.Mis Sa nendest vanadest aegadest unistad.Mina olin sovhoosis peaspetsialisti palgal.Sain 325 rubla kuus.Kui taastati Eesti Vabariik algas minul elu majanduslik allakaik.Raske oli eestist lahkuda.Tana tean,et tegin oigesti.
issanda loomaaed on suur ja lai 1. aprill 2014 00:48
Järjest rohkem haiseb iga korraga ja järjest madalalaubalisemaks tema jutt muutub. Iga uue artikliga näitab üha enam välja oma harimatust. Ei tea kas presidendiproua väsis lõpuks ära pasapuhumisest? Sel juhul sai ta endale võrdväärse lõuapoolikust järeletulija. No täitsa pael, kui seda lugeda, siis jääb küll selline tunne, et selle jutu on rääkinud mõni mudilane lasteaiast. Kuidas mõnel see aju ikka siukest paska suudab genereerida? Huvitav, kui jumal ajusid jagas, kas Palo jäi siis liiga hiljaks jagamisele?
Pagulane 1. aprill 2014 00:43
Oleme keskeas pere.Meil endil 5 last.Kui keegi ei suuda oma lapsi uleval pidada,siis lapsendaks paar last .Meil ruumi on ja rahast viimased 10 aastat puudust tundnud ei ole.10 aasta eest lahkusime eestist.
Roosi 1. aprill 2014 00:40
Kui kaasaeg on eestlastel vaesuse aeg,kas keegi nimetaks aega, millal siis Eestis oli jõuka elu aeg? Meie kasvasime ajal,kui ema sai kolhoosist 7 kop normipäeva kohta raha,vanas vääringus.Kas seda aega peab keegi jõukuse ajaks.Mina olen sündinus enne viimast sõda,elanud oma teadliku elu nõukogude ajal.Võin täie vastutustundega öelda,et kaasajal elavad eestlased kõige jõukamalt.Kui palju on viimase 20 aasta jooksul inimesed ehitanud endale uhked villasid.Käige ringi ümber Tallinna ja vaadake.Pea igas peres on vähemalt 2 autot.Et need on panga võlaga ostetud.Ilmselt on jah, aga kas peab siis inimesel nii palju luksust olema nagu praegu on? Alles 30 aastat tagasi olid inimesed väga õnnelikud,kui said 2 toalise korteri.Muidugi oli ka see suur luksus, kui enne oli elatud perega ühes toas ja ühisköök 4 pere peale,või hoopis kusagil välikäimlaga barakis,vett sai 200 m kauguselt?
Et kusagil elatakse meist rikkamalt ja palgad ka suuremad.See pole ju uudis,nad on alati meist rikkamalt elanud.Nad ei ole kunagi elanud 4 peret ühe köögi peal. Nad ei suuda seda isegi uskuda,et nii saab elada.
Rikkus on inimesed ära rikkunud ja selle pärast sünnib vähe lapsi.Inimesed ei taha laste pärast mitte millestki loobuda,lapsed segavad neid elu nautimist.
Max 1. aprill 2014 00:29
Kui seda uskuda siis on Eesti võrdõiguslikkusest riikide seas teises sajas, jäädes maha Araabia- ja Islamimaadest (sündivus on ju väiksem):
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_and_dependent_territories_by_fertility_rate
piisavalt elu näinud ja teinud mees 1. aprill 2014 00:08
lapsi ei sünni ka sellepärast, et tänapäeval pole naiste hulgas enam moes n.ö. vanakooli peremudel.
pigem tahavad kõik olla vabad ja vallalised ning lihtsalt keppida sellega kellega parasjagu meeldib või kes parasjagu coolim välja näeb. ja seda sellpärast, et see on moes. teiseks ei tooda ka palju reklaamitud pede- ja lesbisuhted rahvastiku peale - noh , kuigi mõne arvates lapsendamisega nad seda justkui teeks :D - irw - nii, et kõigepealt võiks igasugu soovolinikud ja muud propagandistid näiteks riigi poolsed väärtushinnangud üle vaadata ja siis küsida, et miks inimesed ei sünnita. muidugi tahaks inimesed omale lapsi - poegi ja tütreid - aga krt - väliskekonna mõjul kasvatadakse neist ju peded ja lesbid. krt - pigem olgu parem sündimata.
kolla 1. aprill 2014 00:01

Madis 31. märts 2014 23:45
Ma arvan, et lapsi saadakse ikka nutitelefonidega. Silmad on neil andunult ekraanil kinni.
Põhiline on ikka raha ja selle saamiseks kulub 12 tundi ööpäevas, et veidigi inimväärselt tunda. Mul sõber sai Eestis töötades veidi üle 1000 Euro. Soome minnes aga veidi alla 4000 Euro. Kas tema tööviljakus muutus 80 km põhja poole sõites 4 korda? Eestlasi vägistatakse nii töö kui rahaga ja persse need lapsed. Mõelge sellele.
hm 31. märts 2014 23:14
Mis võrdsusest siin jahuda - hea kui üks laps peres on, enamaga keskmine eesti pere tänapäeval toime ei tule, sest sissetulekud on napid. Ei päästa siin ka see, kui mees süüa keedab, poes käib ja koristab. No on rumal jutt!
Agenda 21 31. märts 2014 23:04
Süüdistatakse inimesi, aga tegemist on valitsuse sihikindla poliitikaga, mida näeb igaüks eeskätt lastetoetuste naeruväärselt madal hoidmises. Oleks valitsus tõepoolest mures, et vähe lapsi sünnib, oleks esimene samm toetuste suurendamine selliseks, et inimesed saaks selle rahaga hakkama. Ainuüksi see maksumaksja raha, mis Härma talu peldiku paberile raisatakse, võimaldaks juba paljudele peredele kindlustunde homse päeva ees.
Kuido 31. märts 2014 22:59
Mehi ei ole, selles on häda. Vaata gümnaasiumi lõpuklasse, palju seal on poisse ja tüdrukuid ning kui ka ülikoolis endale meest ei leia oled vanatüdruk valmis.
random 31. märts 2014 22:42
Ah ära plära.Aidakem vähemalt noori eluasemete soetamisega,paljud said ja ärastasid omale kortereid.Aga on ka neid kes siputasid ja ehitasid maja,Nüüd on kõik ametlik liig kasuvõtjatele ,Laenake endid orjusesse see pole jätku suutlik juba sealt alates.Ise olen ka ori aga mitte kauaks enam,juhhuu.
Idioot 31. märts 2014 22:09
Minu lapsed ei sünnita kuna siin on raske elu ja väiksed palgad.Tööpuudus.....
nojah 31. märts 2014 22:07
et siis probleem lahutuste suures arvus? Aga milleks lahutatakse, on mingeid uuringuid tehtud? Numbrite põhjal vb tõesti on raja taga 2`e lapsega yksiklemal lihtsam, kui Eestis aga tegelikus? Ootused on suuremad, kui hall argielu, oletatav prints raja taga ahvatlevam, kui käepärane?
Juku 31. märts 2014 22:00
See haigus pole ravitav,muidu soovitaks arsti juurde minna.

kuule blondiin 31. märts 2014 21:38
kas sa ei taha aru saada või sa tõesti ei saa. olen 26. aastane ja lapsi ei soovi, sest kui ühel päeval olen töötu, siis 19.- euroga ma teda ei kasvata, ok. järgmine aasta saan siis 25. eurot juurde... naerukoht ju !!!!! p.s. mul vennad-õed kõik eestist lahkunud. olen ainus loll, kes siin vahib veel. varsti lahkun ja lapsed sünnivad ka sealmaal.
mkmk 31. märts 2014 21:28
...kui ei ole last ikka millegi eest kasvatada,siis mis siia puutub võrdõiguslikus.Võib-olla Palo sünnitb võrdõiguslikuse järgi omale lapse või lapsed
AB 31. märts 2014 21:19
kkk 31. märts 2014 21:16
Kus see naine siis sünnitab kui ta tööl hõivatud on? Sündimust suurendab see, kui mehel on hea sissetulek ja kumbki ei pea muretsema. Ei pea muretsema kas saab hakkama kui naine tööl ei käiks. Lisaks on muidugi kõige olulisem iibe tõstja ikka see, et tahetakse lapsi.
urve mine lüpsa parem lehmi maal, äkki saad lehmalt jalaga ja mõistuse pähe 31. märts 2014 21:06
Vanasti oli naine nagu naine-tegi süüa,kasvatas lapsi j.n.e. Nüüd nöutakse vördöiguslikkust-mingu naised ehitusele betoonitöödele.Istuvad soojades ja valgetes kontorides,ikka veel vähe.Täiuslikud parasiidid.pALO kodus mees ei julge ilma küsimata kuselegi minna-seda tean kindlalt.Mida KURADIT TA VEEL NÖUAB.Eneseteostuselt on asjad nii,et kui mees söna ei kuula,siis pole ta vördne partner.Idiootsuseni on selle tädi eneseteostus teda viinud.
Varsti 31. märts 2014 20:57
Kutsume ise Kallase Ja Ansipi Tagasi
Sotsid 31. märts 2014 20:56
Pidid ju olema meie populaarseim erakond.
Nüüd nad ka valitsuses, aita jumal ja hoia meid ..........
Maty 31. märts 2014 20:55
Perekond ja abielu pole enam popid, kogu põhjus. Popp on nõuda naistele õigusi, vehkida vikerkarevärvides lipuga, võidelda samasooliste õiguste eest -onju palju tööd

lemps 31. märts 2014 20:47
Synnitab kyll aga mitte Eestis ja mitte Eesti kodanikke.AS Toompea on selleks hea seisnud et siit minekud teha!Seal kus mina elan on varsti Eesti kyla ja saab juba eesti keelega hakkama ja keegi ei kippu tagasi Eesti.Inimene tahab lihtsalt elada aga mitte vireleda!!!!!!!
Rauno TO mees 43.... 31. märts 2014 20:24
....nagu peeglisse vaataks Sinu jutuga....
mis teha 31. märts 2014 20:22
kui koolist, ühiskonnast, tv`st, internetist jm saadud väärtushinnangud on lati nii kõrgele ajanud, et enamus siinseid mehepoegi lati alt mühinal läbi jookseb
Õunake 31. märts 2014 20:17
Eesti naine ei sünnita üle paari lapse, kuna kui peaks jääma üksinda ja kaotama töö, siis tähendab see seda, et võid koos oma lastega minna metsa ja viimase raha eest osta nööri. Töötu lastega üksik naine = meie riigis nälga ja kuusealla kolimist.
Mees 43a. 31. märts 2014 20:12
Räägin teile õpetliku loo, 1 vana sõber(45) kellel 3 last oli korralik töömees ei joo ei suitseta korralik terve mees koguaeg olnud, naine u.samavanune(45) alati kodus olnud lapsi kasvatanud , pealtnäha oli ka nende peres kõik okey! Mees teenis nii ja naa masu ajal vähem buumi ajal rohkem nagu ikka, kuni naine endale mingi teise mehe koju vedas rääkis suures armumisest ja vanal mehel lahkuda palus.
Mees saba jalge vahel lahkus siis, mis tal üle jäi! Kuni kaks nädalat hiljem helistas naine suht hilisõhtul palus abi et uus mees peksab teda ja lapsi, mees läks kohe kohale kutsus mind kui sõbra ka kaasa et äkki abi vaja aga uus tüüp oli selleks ajaks maha rahunenud ja lahkus sealt.
Sugulased kes juba kaua aega omavahel tuttavad püüdsid siis vanu armastajaid ära lepitada aga naine oli nii ennast täis et isegi ei palunud vabandust selle eest ütles vaid nii et kui tahab las tuleb tagasi et kuhu tal ikka minna on. Mees tagasi ei läinud, püüdis veel naisega kokkuleppele saada et teenib umbes 700-800 euri kuus, kuna kodu jäi naisele siis vaja 1 toalise üür ja kommunaalid maksta ja jääks endale ka midagi elamiseks, talvel vähem suvel rohkem et on nõus lapse pealt 100 euri maksma kokku siis 300 et siis suudab hakkama saada. naine aga suutis kohtus kas hea kaitsja palgata või ongi seadused sellised et pohh see mees peaasi et naisel ja lastel hea, MAKSMA PEAKS siis iga kuu 160 euri lapse pealt see teeb 480 euiri kuus, öeldi et lapsi tegid siis nüüd peab maksma kaa! Mina küll ei taha endale kolme last pohh et mul palk palju parem kui tal aga ma ei usu et kunagi usaldaksin mõnda naist nii palju et arvaksin et lahutust kunagi ei tule ja alimente maksma ei pea:D
PS alguses püüdis ta maksta aga siis oli tööd vähem ja jäi niiöelda võlgu naine on ka selline bitch et pressis seal korralikult, kahju lastest ainult, aga kuna ta nagunii lastega kohtuda niiöelda ei saa ja ei tohi naine keelab lihstalt pole kohtuotsus, siis ta enam ei maksa ja käib mustalt tööl ja räägib ainult sellest vahest et jama kui tervisega mdiagi juhtub et ravikindlustust pole mingit tulevikku pole ja elu nagu suht elatud ta jaoks!
Lible 31. märts 2014 20:05
Kui mina ja naine saaksime Riigikogu palka ...... siis milles küsimus!? Mina lepiks kolme, nelja, viiega....!?
Rauno 31. märts 2014 20:00
Ma ei pane Urve Palole peale rumala jutu muud pahaks kui vaid seda, et Urve saa asjadest rohkem aru.
KK. 31. märts 2014 19:52
Laste saamiseks on vaja kindlustunnet tuleviku suhtes. Praegusel hetkel, kus tööandja võib väikese lapsega ema päevapealt töölt lahti lasta, puudub naistel finantsiline turvalisus. Kui pere peaks kaotama mehe, siis tänaste palkade ja hinnatõusu juures on väga suur tõenäosus, et emal läheb kodu majandamisel raskeks, kui tal on üldse vahendeid, et kodu alles hoida. Riik ei toeta vajadusepõhiselt üksikemasid, vaid võitleb võimalikult kõrgete emapalkade eest. Leian, et need naised, kes lükkavad sünnitamise edasi, et koguda eelnevalt varusid lapse üleskasvatamiseks, on teinud vastutustundliku otsuse.

kon 31. märts 2014 19:45
Meil on see kuradima F....G võrdõiguslikus. Naised võtavad asja tõsiselt, mehed ei saa lapsi ja naised tahavad võrdsed meestega olla. Pstke p...e oma võrgõigus ja asi laabub kohe. ;D
31. märts 2014 19:42
miks mina lapsi ei taha? Sest ma olen terve oma teadliku elu näinud, kuidas ema on kahe koha peal tööd rüganud, palju ma teda nägingi. Olen näinud kuidas meid omandireformi käigus kodust välja aeti ja kuidas see tema tervisele mõjus. Siia riiki sünnitada? Tänan, siia mitte. Mis võrdsusest te räägite, tahaks elamisväärset elu elada , mitte käia linnakorteris aeg-ajalt uurimas, kas üürilepingut pikendatakse või mitte. Võrdsus, naljaninad...
31. märts 2014 19:42
palo tee midagi
eesti om persses vabandust
tee midagi,et need rikkad ennast võimust ei saa.,me usaldame sind,sa sad ka presidenniks
võta see ilvese maha
Rauno 31. märts 2014 19:35
Lugesin siin võrdõiguslikkusest... imelik asi... Minule tundub, et sellest pasundavad naised, kes soovivad kui "kiisud" padjal vedeleda. Meie naisega soetasime just hiljuti talu ning krt, naine käib lõhub puid, kaevab maad ning kui vaja siis tõmbab sae tööle ning langetab puid. Olen Temaga riielnud sest naisel selg haige ning mina ise tööl aga ta lihtsalt naeratab ning vastab:"Minul on igav" Kas olen sundinud, ei, seda teeb ta ise sest tunneb, et on kodus perenaine. Urve Palo, Anna võimalus tunda naistel perenaistena kodus aga mitte kohustuste täitjana, siis ehk on ka tulemused.
Marks 31. märts 2014 19:32
Naised ei sünnita ja õige kah, pere puhul on lapsed olulised kuid suurema sissetuleku huvides on paljud isad soomes . Osad tulevad tagasi pere juurde , osad mitte . Sama naissugupoolega. Kohalikud kudrutajad ei jõua kohustuslikke maksude kõrvalt ennastki ülal pidada , mis lapsi sa kasvatad. Ei ole enam 17 sajand. Riigil puudub järjepidev sisepoliitika. Täna üks , homme teine laul. Oleneb kuidas valitsus iga viie aasta tagant heaks arvab. Aga kui valitsus tähele pole pannud, mälukaotustest mee enam ei räägi, siis inimhakatis on -18 aastat ülalpeegtev , mõni kauemgi.
TO 3 lapse ema 31. märts 2014 19:23
.....oli palju väita aga jätan tegemata sest kes teab kus mõni roolijoodik meid tabab. Olge tublid
Rauno 31. märts 2014 19:08
Mina võin ju idioodina kostuda aga krt laste sündivust ei saa võtta kui mingit konkreetset haru. Heaolu laste sünnitamiseks kohta, kus pole sotsiaalses tulevikus mingeid garantiisid, siis iga normaalne inimene jätab lapse tegemata. Selleks, et lapsed sünniksid Eesti maal peaks ikka ennem looma võimalused aga mitte, et riik teeb kõik võimaliku selle vältimiseks. Lapse saamiseks on muidugi
nika-naka varjant aga lapsel peab ju turvaline ka olema.
Me muud ei kuule kui maksa maksu aga mida on teinud riik selleks, et neile sünniksid maksumaksjad ning tahaksid siin olla.
Austatud Urve Palo, asjad ei ole vaid must ja valge. Kui tahad midagi ära teha, siis tee esmalt asjad selgeks.
Aga, 31. märts 2014 18:58
meie riik kui selline on sündivuse vähendamiseks kõik teinud, ja tulemus on "hea"!

Millal päraste mõisa proual pisiperet oodata on? 31. märts 2014 18:55
Poliitikanaistest on ainult Mailis Reps kõva sünnitaja. Palo, Pentus jt on kõik iibepuudelised.
3 lapse ema 31. märts 2014 18:53
Jah, minul 3 last, ootan neljandat. Esimene reageering vähe kaugemate tuttavate ringist oli, et jälle rase!!!:O olen enam vähem enamus ajast ka tööl käinud. Nälga pole kannatanud. Oleme alati toime tulnud. Jah tasulistes trennides küll lapsed ei käi aga see eest on päris palju tasuta huviringe, kuhu nad oma soovi ja äranägemise järgi on läinud. Nii kaua, kui meil mehega käed jalad otsas ja terved saame hakkama:)
eesti mees 31. märts 2014 18:49
mis võrdõiguslikus? kui inimesed on oma eluga rahul- kindel töö ja vastav palk, siis tulevad ka lapsed. loomulikult ei tõuse iive kui ilmaelu segamini on, kui pole kindlustunnet.
ja teiseks, kas olete tänavatel vaadanud millised on tänapäeva noored? mehed kaaluvad 50-60 kg, tööl ei käi, joovad nagu loomad ja imevad endale narxi sisse. kas need on mehed või? enne sõda olid lapsed ka tööjõud kes talus tööd tegid, tänapäeva lapsed on ainult ülalpeetavad. sõjaväes ei tohi neile lumelabidatki kätte anda, selle töö peab tegema palgatud firma. mis selle peale veel ütlema peaks?
Helena 31. märts 2014 18:49
Mina olen Urve Paloga nõus. Olen mõelnud, et ma ei saa last hetkel saada, kuna mul ei ole kodus võrdväärset partnerit. Teen samavõrd palju palgalist tööd kui minu elukaaslane. Rahaliselt panustan meie ellu võrväärselt, aga kodutööd on suuremal määral minu teha. See ongi ebavõrdsus. MInu partner ütleb mulle, et kodutööd ei ole tema prioriteet. Minu prioriteet see ka kidnlasti pole, aga samas keeldun ma elamast mustuses. Sellises olukorras laps saada oleks mõistusevastane, sest tean, et võrdväärset kaaslast lapsekasvatamisel minu partnerist ei oleks. Lapse saan ma loodetavasti kunagi kellegagi, kes tahab olla mulle võrdväärne partner.
Raivo 31. märts 2014 18:42
Kus on jutt, millega sa neid lapsi kasvatad, heina annad ette ja kartuli koti paned selga või.
Katsu selle miinimum palgaga kasvatada, proua Palo
eesti vanaema 31. märts 2014 18:40
Võrdõiguslikkus toodabki kesksoost inimesi ja just need ei sünnita lapsi. Varem oli ikka nii, et mees oli perele raha teenija ja naine oli kodukoldes tule hoidja- see on muidugi kujundina mõeldud. Ma tahan seda ütelda, et mees peab nii palju teenima, et naine saab sünnitada lapsi ja neid ka kodus hoida ning kasvatada, mitte ootama riigilt abirahasid ja toetusi, et siis kuidagi hinge sees hoida lastel ja endal. Normaalne on see, et ema on kuni laste koolimineku ajani lastega kodus, siis kasvavad sellest kodust noored kes soovivad abielluda ning perekonda luua, aga mitte mööda ilma ringi trallitada ja elamusi otsida, neid ka põlle all Eestimaale kaasa tuua.
Põhjus 31. märts 2014 18:38
Mingid omakasupüüdlikud poliitikud on omal ajal meie panganduse müünud välismaalastele.
Sellest on meil ka selline ebaharilikk vaesus, ebakindlus ja ka pereelu ei edene.
Juhan,jutt turvatundest ple vast isekate soovide varjamine 31. märts 2014 18:30
laps sööb,vajab riiet,vajab haridust ,vajab oma toanurka ja soojust. Kui ta on näljas,kas see pole kurb.
minimaalsele palgale lisaks 19 eurot on röögatu raha,selle eest saab igas kuus paar luksushotelli osta,aga ....

31. märts 2014 18:30
Ilmselt on põhjuste konglomeraat,mis reproduktsiooni kesisuse põhjustab.Otsida nüüd see 1 või üksikud põhjused eraldi,killustab ja tekitab arusaamatust, jõuetust lahenduseni jõuda.
Vaja oleks aru saada mis Eesti elu kogupildis vildakas,anda lahendada see probleem ühiskonnafilosoofidele,tegevarvajatele ja tulem juhtidele ellu viia.
Huvitav 31. märts 2014 18:30
Meie kandis on ka nii, et mida kehvemal järjel pere seda rohkem lapsi. Kes hästi elavad neil ikka 1 harvem 2. Ja paraku nende lapsed kõik puha ülikoolides meil ja mujal riikides. Heapalgalised kohad jne. Need kes virelevad neil sageli ka lapsed kuskile ei jõua. Kuidagi ebakindlad , ikka kohe tööle , koolidesse harvem. Sageli jäetakse kool hoopis pooleli. Nii on......
jah 31. märts 2014 18:28
lastetusmaks tagasi,kõik tittesid vorpima ja siis kodutunne appi
võrdsed õigused peres on siis köige tähtsamad,mitte kindlus 31. märts 2014 18:27
et sul on homme ja ülehomme tööjupp ja kodu ? Eks naine pea sünnitama niipalju lapsi,kui ta ise suudab üles kasvatada .
Neid sedapsi olekusse abistajaid leidub ,aga kasvatamisel on tuge vaja. Vahel.
Täielik võrdsus 31. märts 2014 18:26
Sünnitamine kordamööda, aga siis tuleb paaris arv lapsi. Kumb enne, tuleb liisku tõmmata.
Q 31. märts 2014 18:26
Minu minija ei julge last tahta, sest pole vanaema, kes vajadusel lapselast hoida saaks, sest vanaema peab end tööga kindlustama kuni surmani. Olen 50-aastane spetsialist, aga juba tunnen, et ma olen tööandja jaoks vana. Palju õnne meie noortele peredele! Ma pühendaks küll end meelsasti lapselapsele mõne aasta pärast, mitte ei rebiks tööjõuturul. Mul on amet, mida saan vabalt ka koduse arvuti tagant teostada, aga jah ...
No 31. märts 2014 18:22
Saite mis tahtsite. Ansip, Kallas ei sobinud riiki juhtima. Nüúd siis seesugused tegelased võtavad sõna. Ja juhivad meie riiki. KAHJU väga KAHJU
Kui oleks rohkem emasid-isasid oleks ka rohkem lapsi. 31. märts 2014 18:18

D'O. 31. märts 2014 18:17
Küsimus EI ole VÕEDÕIGUSLIKKUSES!! Kas ülemöödunud sajandil oli seda rohkem?? Lapsi aga peredes oli kümme ja rohkemgi!~! Inimesed lihtsalt EI hakkagi sünnitamna sellisesse riiki lapsi, keda siin riikm ju EI vaja - ainult jutus ollakse toredad perepoliitikud, kuid tegelikkuses ei tule pered lihtsalt toime selliste SANDIKOPIKATEGA , mida meie ettevõtjad jagavad (kui üldse jagavad?) oma töötajaile. 90 % eestimaalastrest elab allpool igasugust piiri või sellele väga lähedal!! Ime siis, et lapsi ei sünni!!?.. Inimesed kolivad KARJAKAU`PA siit minema, et saaks mujal maailmas inimesemoodi elada ja siis veel mingid pangad "kiunuvad", et meie rahvas ei oskavat säästa?? Millest ma säästan, kui pension on 325.- € kuus, aga talvidsed korteriarvef on kokku 350.- € kuus!?? Süüa ka veel tahaks vahel midagi jusdtkui ja kui suvekuudel pensionist kõ´rvale ei pane, siis olengi VÕLGLANE korrapealt!! Taoline perspektiivitusd võtab noortel igasugused peremõtted peast ära!!
sass 31. märts 2014 18:16
Mina räägin muidugi oma pere eest, aga meil ei sünni rohkem lapsi seetõttu, et majanduslik olukord on vilets, ehkki mina käin 2-l kohal tööl ja proual on 1,5 kohta. Aga korraldaks veel mõne kalli uuringu ja püüaks selgitada, miks naised ei sünnita
kasslane 31. märts 2014 18:16
islami maades pole mingit võrdõiguslikkust, naine on mehe sulane ja lapsi sünnib väga palju .. seega see jutt on täiesti vale , et võrdõiguslikkus soodustab sündimist, ja pealegi ainult loll inimene teeb lapsi sest vaadake mis mel alimentide väljanõudmisega teostatakse ,, see on õudne ,, saab eluaegse nuhtluse kaele , muutud kriminaaliks kui alimente ei maksa .. maksad kogu oma sissetuleku alimentideks .. ei soovita kellelegi
Ruts 31. märts 2014 18:14
mina olen koguaeg mõelnud kuidas saab Eesti keskmine palk nii kõrge olla. Eile lugesin siis ÄP palgaedetabelit ja siis sain aru, et kuidas see on võimalik ;)
V.T. 31. märts 2014 18:12
Neil on hirm laste tuleviku ees.Selles rahamaailmas puuduvad igasugused garantiid,et su laps tulevikus edukalt hakkama saab.Kuna suur osa eesti inimesi ja eriti noord sünnitesealised naised elavad vaesuse piiril ei taha nad oma lastele samasugust saatust. Jobudest edututest meestest ma ei räägigi Nii lihtne see ongi!
JAMA 31. märts 2014 18:09
MINI ÜTLES,ET SÜNNITAKS KÜL AGA SIIS PEAB MEES VÄLISMAALE TÖÖLE MINEMA AGA MIS ELU SEE SIIS ON.EI TAHA JU LAHUS LAPSI KASVATADA,EESTIS TEENITAVAGA POLE VÕIMALIK.
Pets 31. märts 2014 18:07
Targalt naiselt suht l... jutt. Kui naine lapsega kodus, peabki mees tööd rabama, et peret toita. Võis mis ?
kod 31. märts 2014 18:07
No see paluke on küll metsa läinud -kõigepealt kolistab ämbreid ja nüüd ajab hülgemöla . Tubli -sotsid :minu arvamus teist on muutunud veel negatiivsemaks

PEREMEE 31. märts 2014 18:05
NOORED NAISED ON LOHAKAD.NAISTEL ON LIIGAPALJU ÕIGUSI, ON MINU ARVAMUS.
plärin 31. märts 2014 18:02
No küll tädi oskab üllatada! Üks tarkus teise otsa, nagu Vändrast saelaudu. Lapsi tehakse ikka, teevad need, kes tahavad lapsi. Urve planeerimise peale ei sünni mitte ühtli last.
noio 31. märts 2014 17:59
Kui elatustase kolinal langeb ei tule ka lapsi, sest millegagi pole lapsi pidada. Nii lihtne see ongi kõik muu on tühi mulin.
PALO - ASTU TAGASI! 31. märts 2014 17:49
LÕPETAGE juba ära selle lolli köögitüdruku promomine! Palo - ASTU TAGASI ministri kohalt! See ametikoht ei ole sinu MÕISTUSE jaoks!
Diana 31. märts 2014 17:44
Mida pada ajada.Rahval ei ole RAHA,et lapsi sünnitada ja üles kasvatada.Keegi ei taha sandikopikate eest elada ja lasta lastel vireleda.Iga lapsevanem soovib oma lastele anda parimat,võimaldada talle igapäevane tervislik toit,käimist trennis,huviringis,laagrites jne.Kas enamus saavad seda endale lubada?Olen täiesti kindel,et mitte.
Komm 31. märts 2014 17:37
Ministriproua....Kas kõik kes võimule lähemale saavad siin Maarjamaal pööravad ära mingitmoodi justkui oleks voolu saanud. Järsku ei saada enam elu lihtsusest ja tavapärastest probleemidest aru. varsti kriiskad sa,et oi kui hea ja lihtne on eestis elada,aru saamata ,miks sa seda teed. tõenäoliselt sul lihtsalt on rohkem raha ja see hea elu tundub nii tavaline.
Te võite mõelda välja mis iganes lugusid ,stiilis: Lapsed ei sünni eestis kuna trammid on punased ja need mõjuvad naistele....!!! Mis iganes mula te ajate,on üks mis selge,eesti naine ei ole rumal ja ta ei sigi nagu soojamaa emis.! Kõik on kinni stabiilsuses ja turvatundes,materjaalses toimetulekus ka 10a pärast.
Milleks seda teemat üldse üles tõsta kui midagi tarka öelda ei ole või ei julge. Kas seda lihtsat asja on tõesti nii keeruline mõista....!? Ise pealegi nagu naissoost....!
uhhuh...... 31. märts 2014 17:32
........tänapäeval tuleb juba 1. lapse synni korral Eestist jalga lasta............sest laps tahab SYYA.........
.......niikaua kui palgad on alla vaesust...........ei tee keegi last,et pankrotti minna........
Ilus 31. märts 2014 17:31
Urve Palo on ikka mega ilus naine! :) Hihhihiiii!

EESTI MEES ON LUDRU,TÄIELIK LUDRU 31. märts 2014 17:29
EESTI NAISED EI OSKA KA OMA POEGADEST MEHI KASVATADA......
võrdhaarsus 31. märts 2014 17:28
Palo kas viisid prügiämbri välja , issand jumal küll pissu pott on kaanetu nüüd lapsed aut
Orochimaru 31. märts 2014 17:26
Kurb, aga tõsi. Ükski naine ei taha jääda teadlikult kodukanaks eriti kui kummitab hirm, et vahetatakse noorema eksemplari vastu välja ja tulemuseks on "elu-unistus" ehk üksikema staatus.
Laste sünd 31. märts 2014 17:19
ei jää küll ainult võrdõiguslikkuse taha. Rahapuudust ka ei paista olevat kui vaadata üldist tänavapilti. Uhked majad, kallid autod, firmariided jne. Siin on pigem prioriteedid paigast ära. Ja enamus kes virisevad et ei jõua lapsi kasvatada on just ise heal järjel. Elatakse teistele näitamiseks, mitte endale. Näiteks tean peret kus on ainult 1 laps ja öeldi, et majanduslikult ei jõua rohkem, aga võeti kasvatada kaks suurt kasvu tõupuhast koera, kellega mööda näitusi käiakse. Ei usu, et see lapsekasvatamisest odavam tuleb. Samuti ei pea kõik asjad, mida omad kõige kallimad olema. Lastele tahetakse ka siis mitmetuhandelisi vankreid ja ülikalleid riideid, loeb vaid firmamärk.
Scandinavia 31. märts 2014 17:18
Kardan, et see Skandinaavia näide on küll ebaõnnestunud: ilmselt ei tehta seal vahet oma põliskodanikel ja uutel marjamaale rännanud tulnukatel. Paljulapselised on põhiliselt kohalike töökate inimeste kulul elavad immigrandid - paljulapselisus on ju tööl käimisest palju kasulikum ja mugavam.
Arvestades tohutut ülalpeetavate armeed, ongi ststistiliselt keskmine lastearv neil üle kahe.
mnjah 31. märts 2014 17:18
kui vanalt palo ise lapse sai kas polnud mitte yle 40 milles kyssa siis milline pereelu tal on
kahjuks 31. märts 2014 17:17
Normaalses vanuses madlapalgalistel on isegi kahekesi häbi elada madala sissetulekuga, mida siin lastest rääkida.
xxxx 31. märts 2014 17:14
Seltsimees naine Palo ei ole oma pereeluga rahul ja seepärast ei sünnita,selline peaks
tegelikult artikli pealkiri olema

Kodanik 31. märts 2014 17:13
Mida halada, kõik sõltub ikka inimesest endast. Mulle tundub, et probleem on pigem inimeste mugavuses ja siis leitakse mitmeid põhjuseid. Töökoha kaotus ... ei kaota kui oled end eelnevalt suutnud tõestada, raha probleem ... ka see on üle paisutatud. Tihti ei sünnita need, kes sõidavad kallite autodega ja reisivad mööda ilma. Ma arvan , et tegemist on pigem inimeste/naiste mugavusega, kardetakse kohustusi. Selle asemel, et meedias leierdada kui raske on lapsi me riigis kasvatada, võiksime rohkem rääkida kui toredad on lapsed, mida nad meile kõik annavad. Minul on 2 toredat last ja pole ma nende pärast ka oma tööd kaotanud, pole muu lapsed ei näljas ega paljas, oleme mehega ise oma jõududega hakkama saanud ja mõlemad töötame Eestis.
kallis urve, ära reosta mu õhku palun 31. märts 2014 17:12
Urvekene, nii kui saa suu lahti teed, pean ma tuba õhutama, õäkkkk
Arst ravi iseennast 31. märts 2014 17:10
Kuda selle Palo endaga oli? Keda ta seal koos Urmas Purdega koolitusreisil meisterdamas käis?
on jah kaos ja üks urve võtab sõna 31. märts 2014 17:09
Vale! Mina ei sünnita, sest sellisesse hundiühiskonda ei too ma ühtegi inimest, kes oleks siin vaid õnnetu. Jube on mõeldagi hetkele, kui laps peab minema lasteaeda, kooli jne jne. Kodud on stressis ja lapsed on: õelad, tigedad , egod, laisad , vägivaldsed, hoolimatud, rumalad. Pedagoogid ja lasteaednikud on pahurad, väsinud ja hoolimatud. Keegi ei naudi oma elu ega tööd vaid see on kohustus ja just nii seda ka tehakse. Poliitikas toimub üks jama teise järel. Riik kisab, et raha ei ole, samas loeme lollustele raisatud raha. President elab rahva kulu, samas, kui teenivad naisega mõlemad megasummasid. APPI...kuhu ka ei vaata, kõikjal on kaos.
Selleks 31. märts 2014 17:09
Et lapsed sünniksid on vaja normaalset perekonda. Isa ja ema. Sellised poolikud pered nagu meil kus üks vanematest soomes, või kus isa pärast tööd õllepurk käes teleri ees pikali jne sinna ei tahagi keegi sünnitada. Naised pigem töötavad ja teevad karjääri. Tütart kasvatades rõhutasime ikka haridus, tasuv töö ära kiirusta mehele minekuga, lastega on aega. Nüüd siis lapsel tasuv töö USAs vanust 30 ja ei plaanitagi veel pisiperet. Aega ju on aga kas on.
tk 31. märts 2014 17:07
Aga miks pole siis PENTUSel lapsi tal ju mees ka sama palgaga kui ise. Ja kui majanduslikult pole võimalik siis .....
Ylo 31. märts 2014 17:04
Selles perse kukkunud riigis ei julge yhtki last saada hea kui ise ära elad
7-lapse ema 31. märts 2014 16:59
Kui siin Eestis oleks rohkem töökohti ja normaalsed korralikud palgad siis,võib juba lapsi ilmale tuua.Niikaua kuni see jama siin Eestis edasi kestab ja palgad väiksemad niikaua lapsi ilmale ei tooda.Mõlemad abikaasaga käime tööl hommikust õhtuni rabame samamoodi et,lapsi korralikult üles kasvatada.Meil on elu sellepärast parem kuna meil ei ole ühtegi pangalaenu peal,sest me ei kuluta raha niisama tuulde nagu mõned siin meil.Meil on ka samamoodi koolimaksud õnneks koolis lõunad saab tasuta ja pluss veel lasteaiamaksud ja laste trennid.Meil tuleb selle kõigega hakkama saada ja seda võiksid ka teised lapsevanemad teha.

Mann 31. märts 2014 16:58
Vale! Mina ei sünnita, sest sellisesse hundiühiskonda ei too ma ühtegi inimest, kes oleks siin vaid õnnetu. Jube on mõeldagi hetkele, kui laps peab minema lasteaeda, kooli jne jne. Kodud on stressis ja lapsed on: õelad, tigedad , egod, laisad , vägivaldsed, hoolimatud, rumalad. Pedagoogid ja lasteaednikud on pahurad, väsinud ja hoolimatud. Keegi ei naudi oma elu ega tööd vaid see on kohustus ja just nii seda ka tehakse. Poliitikas toimub üks jama teise järel. Riik kisab, et raha ei ole, samas loeme lollustele raisatud raha. President elab rahva kulu, samas, kui teenivad naisega mõlemad megasummasid. APPI...kuhu ka ei vaata, kõikjal on kaos.
Jaanus 31. märts 2014 16:54
Kui naine tahab mehe voimu majas omale , siis ei tule kunagi lapsi , sest mehel ei toimi sellise naise peale , kui ta just pede ei ole .
JT 31. märts 2014 16:52
Nagu eelnevalt on juba mainitud, on suured pered riikides, kus naine on allasurutud seisundis. Jätame islami riigid rahule ja tuleme koju tgasi. Kuidas selgitab proua minister muistse eesti suurt lastearvu. Veel määdund sajandi alguses olid 7-8 lapsega pered tavalised. Isegi mõisnike polnud suurpered haruldased. Mis laadi võrdõiguslikkus valitses 19.sajandi Eestis?
V maamiis 31. märts 2014 16:51
Ei tea,keda või mida appi kutsuda!!U.P.amet on ministri ameti pidamine,mitte parteilisi pseudoloosungeid rahvale jagada!!Kas kunagise fopaa ajal ei olnud Urveke see ,kes ütles,et ameti mahapaneku korral:mida ma lastele ütlen?!Mina kutsuks kohe tagasi,kas siis tõesti selline lobasuu on rahvaesindajast minister??
neli 31. märts 2014 16:50
Mina ei sünnita, sest ma ei taha lapsi. Pole küsimus pereelu, raha või millegi muu materiaalse puudumises. Lihtsalt ei taha.
31. märts 2014 16:50
meeste palgad tuleb tõmmata 30% alla naiste palkadega võrdseks ja ongi probleem lahenenud.
ISSANDJUMAL 31. märts 2014 16:50
SEE PALO ON IKKA TÄITSA IDIOOT
JUHAN 31. märts 2014 16:50
HÄSTI PANED, THUMBS UP
kui on normaalne riik ja hooliv valitsus,siis rahvas on õnnelik ja pole probleemi sünnituse ega üleskasvatusega.Pr.Palo kõndis jõulutunneli ajal sooblikasukas(vbl.oli mingi veel kallim kehakate)ringi raeplatsil ja jälgis,kuidas vaene rahvas üksteisele annetusi tegi...
Kui kedagi ei huvita (peale oma palga ja kuluhüvitiste tõusu)maksumaksja toimetulek,siis sellisele klannile pole mingit lusti uusi maksumaksjaid juurde toota...

Naine 31. märts 2014 16:44
Naine sünnitab täpselt niipalju lapsi kui ta ise jõuab üles kasvatada. Palol on õigus. Lapsed tulevad siis, kui naine suudab oma palga eest endale kodu soetada ja lapsed rahaliselt omast palgast üles kasvatada. Ei pea tõstma peretoetust 19.- 45 euroni. Piisab kui palgad oleksid laste kasvatamis kõlbulikud. Tehke palgad elamisväärseks ja naised teevad lapsi küll. Teenindussektoris töötavad enamus naised - palgad on seal aga ühed madalamad.
Tule taevas appi, millised idioodid meid juhivad 31. märts 2014 16:42
Mina ei saa aru, kuidas siuksed opakad sellistele kohtadele saavad, kas tõesti pole meil paremaid kandidaate vä? Tuleb ja hakkab jälle oma ajupuudulikust siin demonstreerima. Mine tee kordki oma elus rasket tööd nende palkade eest ja siis äkki koidab, miks lapsi vähe sünnib. Lapsed tahavad kasvamiseks süüa ja riideid, arvad tõesti et selle 500 keskmise euroga kuus kasvatad karja lapsi üles?
Heli 31. märts 2014 16:39
Meil pole abielu moes. Abielus ei ole võimalik olla natuke, sellest ka arvamus kooselust. Abieludes anti tõotus olla teine-teise kõrval nii heas kui halvas.
Lapse kasvamine võtab aega kakskümmend aastat ja nõuab mõlema vanema jõupingutusi. Meil on kadunud armastus kui väärtus, seda ei leia enam isegi eesti kirjanduses, seebikates jne. Pere hoiab koos vastastikune armastus.
Rääkida, et ainult naised sünnitaks, vaatamata abielule ei vii mitte kuhugi. Peale sõda olid vallalised naised lastetusmaksust vabastatud, küll kehtestati see mõlemale sugupoolele abielludes.
Meestele võiks anda tulumaksu soodustust kellel ülal pidada suur pere nagu 1930-ndate aastate lõpus. Kui mitu last on naise töötamine palgatööl küsitav. Naised pidasid küll kodus väikest majapidamist ja toetasid sellega peret materiaalsed, peale selle kodutööd.
ei tooda uusi maksumaksjaid! 31. märts 2014 16:37
kui on normaalne riik ja hooliv valitsus,siis rahvas on õnnelik ja pole probleemi sünnituse ega üleskasvatusega.Pr.Palo kõndis jõulutunneli ajal sooblikasukas(vbl.oli mingi veel kallim kehakate)ringi raeplatsil ja jälgis,kuidas vaene rahvas üksteisele annetusi tegi...
Kui kedagi ei huvita (peale oma palga ja kuluhüvitiste tõusu)maksumaksja toimetulek,siis sellisele klannile pole mingit lusti uusi maksumaksjaid juurde toota...
elatis on hullumeelne 31. märts 2014 16:37
Kui isa peaks sellele 2,1-le, st 3-le lapsele mingil põhjusel elatist hakkama maksma, siis hetkel ligi 530 €-d pole just rõõmustav perspektiiv. Kui riik on huvitatud omale kodanikest, siis kujundagu ka alimendid ümber ja väiksemaks. Vähemalt mitme lapse pealt.
on ikka juhmakas eit 31. märts 2014 16:31
Pereelu pole sellepärast, et sissetulekud on naeruväärsed, keegi ei võta seda kohustust endale kaela, krdi loll eit
mm 31. märts 2014 16:31
Peale oma lapsesuud,EAiri kohta üritab positiivset tagasisidet saada.Jama tegelane!
jorr 31. märts 2014 16:30
Selle võrdõiguslikkuse väitega ma pole üldse nõus.
Läbi aegade on naised just siis palju lapsi sünnitanud, kui neil on vähem võimalusi töötamiseks ja nad on elanud üsna ahistavates tingimustes.
Laste saamine ja kasvatamine oligi naiste peamine töö. See oli elu mõte!
Aga kuna ühiskond on muutunud, siis praegu jäetakse perekonnas loomata peamiselt ebakindluse tõttu.
Ei olda kindlad, kas homme suudetakse lapsi toita.
ja muidugi ka see, et käimas on totaalne edukultus.
Ei taheta millestki loobuma.
Laste kasvatamine nõuab aega ja raha, aga tänapäeva naised ja mehed pole nõus loobuma kallitest riietest, autodest ja välisreisidest. Rahuldatakse vaid enda vajadusi. Lastest loobutakse.

kas minister teab, 31. märts 2014 16:29
mida peaks ette võtma, et eestlased jälle pereeluga rahul oleksid?
Ruts 31. märts 2014 16:27
tule taevas appi, nüüd hakkame jalgratast leiutama. asi ei ole võrdõiguses vaid pere sissetulekus, tõstke palgad ja toetused samasuguseka nagu on rikastel naaber riikidel, siis hakkab ka rohkem lapsi tulema.
seisukoht 31. märts 2014 16:25
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?
seisukoht 31. märts 2014 16:25
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?
seisukoht 31. märts 2014 16:24
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?
seisukoht 31. märts 2014 16:24
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?
seisukoht 31. märts 2014 16:24
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?
seisukoht 31. märts 2014 16:24
Palol pole päris õigus. Islamiriikides pole võrdsust ollagi aga sündivus kui suur. Turvatunne ka küsitav, sest mees teeb mis tahab. Naisel polegi valikut, siit ka sünnitavad. Meil on naised vabamad. Kui ikka turvatunnet ei ole siis lapsi nälgima ei sünnitata. Kõik vahendid raseduse vältimiseks on olemas. Kes ajalugu meenutab, et ka sõjas sündisid lapsed siis meenutagu ka, et külatüdrukutel polnud mingit kaitset ja tihti ka valikut. Mis valmis tehti see ka tuli. Sageli vastutahtmist. Selle kõik te unustate. Naine tahaks ikka 5+ last aga kui ta mõtleb, kuidas need üles kasvama peavad siis jääb 1-2 piiresse. Raha ei pane sünnitama? Paneb küll kui oled LASTE üleskasvamise ja heaolu suhtes muretu. Nii laisad kui heaoluühiskondades ollakse meil VEEL ei olda. Erandeid ehk on ka muidugi. Aga üldiselt on see kõik elukoha ja finantsprobleem. Milleks sünnitada lapsi, et need räbalais kooli lõpetaks ja siis neist parimal juhul kohalikud pangaorjad saaks, hullemal juhul isakodus Maxima orjad... Sest täiend ja ümberõpe ei ole mitte kõigi jaoks. Ega neid ei vajatagi vist - kus need riigitellimused ja töökohad on, milleks riik oma kodanikke KOOLITAB?

vabandan 31. märts 2014 16:23
mitte lapsi. 31. märts 2014 16:21
See võrtsemast võrdne oma jagamisega sünnitab vaid jagamatut.
jurkale 31. märts 2014 16:21
VÄGA ÕIGE KOMMENTAAR. AU JA KIITUS.
Mees 31. märts 2014 16:20
Kallis Maarja Liis, kui sul on kodus asjad sedamoodi, siis siin saad ennekõike võib-olla ka sa ise midagi ära teha ja pole vaja hakata nüüd kohe kurtma ja halama selle üle, et sa ei saa sinna midagi parata ja sa ei saa oma meest kuidagi selles osas näiteks mõjutada ja kui ikkagi ei saagi, siis on ka muid lahendusi, kui sind ikka tõepoolest tõsiselt härib senine asjade korraldus.
See sinu jutt sarnaneb juba nagu mõne kooliõpetaja jutule, kes ei tule oma õpilastega korrahoidmisel tundides toime, aga millegipärast on palju õpetajaid, kes tulevad sellega toime ja saavad hakkama.
Näiteks ühe õpetaja tundides võtavad kõik pastlad ka jalast, sest ruum on pestud ja istuvad hiirvaikselt, aga teise õpetaja tundides käib selline lärm, mis kostab üle koolimaja või koolidirektori puhul, kelle koolimajas valitseb pidev kord ja rahulik atmosfäär, teise omas on aga täielik korratus.
Ehk oleneb ikka ka inimesest ja inimestest endist kes on näiteks ühiselt paari heitnud.
Ma kirjutasin selle kommentaari siin lihtsalt puhtsast heasoovlikkusest mõeldes sulle ja su edasisele pereelule, kui sa selle all niimoodi kannatad ja ka teistele sarnastes olukordades olijatele-ma ei kirjutan seda lihtsalt mingiks õigustuseks.
Nii, et püüa kõigepealt ikka midagi ise ikka ära teha ja kui ei oska või kardad midagi jäädavalt untsu keerata, siis pöördu mõne pereterapeudi või perepsühholoogi vastuvõtule või raha pole näiteks, siis küsi kasvõi kelleltki targemalt nõu, kelle pereelu korraldust sa ka endale tahaksid või kellelt võiks ja tasuks juba nõu küsida selles küsimuses või kes on lihtsalt sinu arvates tark inimene( kasvõi su vanemad või vanavanemad)
Ega siis selles küsimuses ei saa ja ei hakka riik siin sinu pereelu korraldama.
Rahvas st. meie ise olemegi ju see riik ja see riik on suuremas osas meie endi nägu ehk meie endi peegelpilt lihtsalt väiksemal kujul ja tõde on ikka üldiselt valus kuulda.
lugeja 31. märts 2014 16:19
No võrdõiguslikkus pereelus ei loe laste sündivuse juures küll eriti midagi.Tähtis on ikkagi normaalne töötasu ,millega on võimalik pereelus toime tulla. Kõik kahjuks ei saa pumba juurde ,nagu Palo. Mis siis viga midagi ka rääkida. Endal kaks last olemas ja elu kui lill.
Ytleb naine 31. märts 2014 16:18
kelle mees on esta tommanud.
tudeng 31. märts 2014 16:17
meie mõtleme laste peale ... arvame et kui hästi läheb siis 45 või 50 aastaselt ... kui veel saab ja siis ka kuni üks laps,rohkem oleks see laste tapp selles ühiskonnas.
Yx mees 31. märts 2014 16:17
Mehed ja naised ei saa kunagi v6rdsed olla.

naine 31. märts 2014 16:14
Tere kui pole mind vanemad kasvatanud ja ma pole piisavalt õppinud et omada 5000 eurost sissetulekut kuidas ma saan siis mõelda lapsest riik peab samuti toetama nii nagu seda tehakse soomes rootsis ja mujal milleks teie armsad inimesed siis makse maksate Riigile.????????
VAV 31. märts 2014 16:14
Võib ju sünnitada, kuid nagu Palo isegi ei soovita teda kasvatada vaid kohe tööle, sest see on kasulik ja seadus on vastavalt vastu võetud. Mitte iga töökoht ei saa lubada endale lastehoidu nagu seda teeb meie valitsus.
Njaa 31. märts 2014 16:14
Olen mees, lapsi ei soovi ja kooselu samuti ei soovi. Tahan olla vaba, elus on siiski muudki teha kui naise tahtmiste järgi elada.
Ettevõtja 31. märts 2014 16:13
Seni kaua kuni eestis on võimul poliitbroilerid..... ja tavaline noor inimene tööd ei leia, mis toidaks....
Suur kivi tuleks visata haridussüsteemi kapsaeda....neid "pehemete erialade" inimesi on liiga palju...
Riigis toimub klannimajandus ja onupojapoliitika... mujalt maailmast eestisse tagasi tulla pole aga võimalik..... puidutehnoloogia insener 28 aastane... skandinaavia kogemusega... töötas aafrikas... ütles,et palk umbes 1000-1500 euri seal ... eestis pakutakse sama palju .... aga siin on elu 10 korda kallim ja lisaks tulevad talvel küttekulud.... ütles,et ahh krt ei tule tagasi , läheb pigem usasse või kanadadasse...
hhh 31. märts 2014 16:13
Ma arvan, et inimestel on hirm, et ei jõua ennastki ära elatada, rääkimata siis lastest.
Aga, Palo, lase käia, räägi edasi oma võrdõiguslikkusest ja muust jamast.
kirjand 31. märts 2014 16:11
Mina arvan, et vähese paljunemise üks põhjustest on meie noortekeskne maailm. Inimeseks loetakse alla 30. aastast kodanikku. Sellest east edasi hakkavad juba tekkima probleemid tööle saamisel jne. Aga millest mõtleb noor inimene põhiliselt? Ta teeb tulevikuplaane ja karjääri, naudib elu. Ja pere olemasolu on siin takistuseks. Pealegi meie tänapäevane maailm eeldab inimeselt head suhtlemisoskust ja mõningal määral egiosmi. Näiteks vanasti öeldi, et enesekiitus haiseb. Nüüd aga töölesaamisel tuleb ennast kiita. Palka niisama juurde ei anta, seda tulen küsida juurde. Äri tegemisel tuleb oma konkurente üle kavaldada. Kõik see jätab oma jälje inimese iseloomu. Ehk siis meie inimesed on muutunud hingelt tuimaks ja emotsionaalselt pealiskaudseks. Pere aga eeldab palju sügavamaid suhteid. Meie inimesed pole sügavamateks tunneteks võimelised.
Vanasti oli perekond au sees. Naised tahtsid mehele, et tõsta oma ühiskondlikku staatust. Selge, et pered olid siis ka tugevamad. Nüüd pole perekond enam mitte mingi staatus. Pigem probleemide allikas. Nende probleemide hulgas rahaprobleemid pole sugugi teisejärgulised, Üksi on lihtsam hakkama saada.
Kui mina oleksin lapsesaamiseks sobivas eas (noorem), siis mina üle ühe lapse ei muretseks. Esiteks tulevik on tume. Töö saamine on seiklus ja loterii. Aga mina vihkan seiklusi. Teiseks, Kui lapsel elus ei vea ja ei leia kaua tööd, siis mõnda aega saame teda ülal pidada. Aga kui on kaks või rohkem last? Mina ei ole aferist ja ehku peale ei lähe. Kolmandaks, meie riik noortele pensionit maksma ei hakka. Ehk siis vaata ise, kuidas saad. Ja vaatangi! Lihtsalt ei muretse nii palju lapsi.
Minu meelest võiksid riigiisad igati propageerida tervet ja tugevat peret. Pere all mõtlen mehe ja naise liitu aga mitte mingeid suvaliste olendite kooslusi (kas naist või kaks meest). Tahate lapsi, võtke õppust minevikust.
Kati 31. märts 2014 16:11
Pereelu peab küll igaüks ise sättima, aga siiski... Meie ühiskonnas ei väärtustata abielu ega suhtu lugupidavalt abiellu kui püsiväärtusesse. Abiellumise ilus komme ei ole ainult mingi paber vaid midagi enamat. See annab naisele kindlustunde ja näitab et nii mehel kui naisel on tõsine soov luua ühine pikaajaline suhe ja pere. Pere on aga kindlast ka lapsed. Nõnda siis abiellutakse hilja kui üldse ja millal siis veel palju lapsi. See väikeste sissetulekute jm jutt on jama , sest siis oleks enamus lapsi olemata.
Lii 31. märts 2014 16:07
Kui lapsetoetusrahad oleks suuremad sünniks ka rohkem lapsi, praegu ei jõua ennastki ülal pidada

jama 31. märts 2014 16:05
Kas võrdõiguslikkus kasvatab, toidab ja annab hariduse lastel? Kui haige mõtlemine.
31. märts 2014 16:02
paloke,pole vaja neid lapsi,isegi ei tule toime
olen ka nõus sinuga
Ühiskonnasõbralik 31. märts 2014 16:02
mina küll lapsi sigitama ei hakka ,isegi kui oleksin mõni miljardär
Ühiskonnasõbralik 31. märts 2014 16:02
mina küll lapsi sigitama ei hakka ,isegi kui oleksin mõni miljardär
ja veel 31. märts 2014 16:00
pigem võrdõiguslikkuse nõudmine perekonnas pidurdabki laste saamist, naised peavad olema igatahes edukad ja kogu aeg püüdma karjääri teha, kui jääd lapsega koju, oled rongilt maas. Riigikogu ju teeb lastetoa, et saadik saaks oma 5 last seal üles kasvatada, sest magusalt kohalt ära minna ei saa, ikka haiglast kohe tööle.
rumal jutt palo 31. märts 2014 15:58
...et kui oleme mehega võrdsed partnerid, siis tulevad lapsed.
TEAD PALO, LAPSED TULEVAD SIIS, KUI ON KA VEIDI RAHA NENDE KASVATAMISEKS.
Meie peres 2 last, vaevalt tuleme otsotsaga kokku. Lasteaias on juba suured maksud ja + toiduraha. Tahaksime veel lapsi aga kui ikka ressurssi napib, miks neid siia virelema sünnitada???
Näiteks lasteaed 6. a. tahavad ekskursioonile sõita ja bussi tellida--pooltel lastel ei ole selleks raha.
Uskumatult rumal jutt 31. märts 2014 15:58
Lapsed ei sünni, sest palgast jagub vaid elus püsimiseks mitte elamiseks.
tõesti 31. märts 2014 15:57
see valitsus näitab oma võhiklikkust ikka igal sammul- pereelu peab ikka igaüks ise korras hoidma, leidma mehe, keda saab usaldada, kellega võib perekonna luua. Mingi võrdõiguslikkus siin küll vahele ei tule, see on nüüd moodne väljend nagu laktoositalumatus, kõigil on, aga keegi ei tea, mis see tegelikult on.

AA 31. märts 2014 15:56
Jube demagoog! Liiga hea elu ajab naised isekaks. Kui asi oleks rahas, oleks rikastes Euroopa riikides 10 last naise kohta. Aga ei ole. Palju lapsi naise kohta on hoopis vaestes- ja islamiriikides.
ema 31. märts 2014 15:53
kuidas saab niisugust pealkirja ühele konverentsile panna? Ega ainult naine üksi lapsi ei saa. Mingi üksikemaduse propageerimine või? Et saan lapsed, et mul oleks endal tore elu. Tühja sest mehe soovist.
Mees54 31. märts 2014 15:53
Eestis võivad sünnitada vaid rikkad ja rahakad. Minu mõlemad tütred on kõrgharidusega, kuid eestis ei saanud isegi poemüüja ega koristaja kohta. Noorem tütar oma mehe ja lapsega virelesid mitu aastat üüripindadel. Kust võtab noor pere raha et osta omale elamispind?
Nüüd on mõlemad tütred juba aastaid üks UK ja teine USA kodanik. Kummalgi on 2 last ja head ja tulusad töökohad, oma mehed alles, oma eramud ja elu paika loksunud.
Kahju, kuid noortel pole eestis mingeid võimalusi. Ka enamusel juhul ei saa vanemad aidata. Abikaasa niigi haige, kuid suudab veel tööl käia. Mina olen kerge füüsilise puudega, saaks veel tööd teha autojuhina, isegi arstlik komisjon läbitud, kuid minuvanust ei võta enam keegi tööle.
Millega suudaksime oma lapsi aidata kui nad veel eestis elaks?
Kodanik 31. märts 2014 15:52
Pereelu on ka väga tugevalt finantsidega ja keskkonna turvalisusega seotud. Kindlasti aitaks Põhjamaa turvalisus ja palgad pereelu kvaliteeti tõsta - kui mees ei pea Soomes Kalevipoega mängima ja kui peres ei ole tülisid, mis tihti vähesest rahast tingitult inimesed närviliseks teevad
kodumaa reetur 31. märts 2014 15:48
Populistlik möga järjekordselt. Postimehe küsitlusest ilmnes, et 60 % ulatuses kardavad inimesed lapsi saada ebakindlustundest.
Väga lihtne- me ei tea ,kas meil homme on laste toitmiseks -harimiseks tööd ja leiba.
Kes tahaks usinasti poegida ja siis 25 aastat püstihädas olla ?
Läheme ajaloos vaid 1 sammu tagasi - laulva revolutsiooni aegse maa tüleb täita lastega põrina saatel tekkinud lapsed on nüüdseks üles kasvanud. Absoluutses enamuses on nad kasvanud suht kehvades tingimustes ja pidevas rahapuuduses, sõltumata kui tublid vanemad neil on.
Milline motivatsioon peaks sellel põlvkonnal ( kes ongi ju tänased sünnitajad ja laste tegijad ! )
olema rahvastiku taastootjateks sellele samale riigile , kes nende vanematel suud-silmad täis
valetas ja nende unistused ilusale elule sisuliselt ära varastas ?
Täna on ju noortel inimestel olemas oma mälestused, ligipääs informatsioonile ´ja analüüsivõime...
Neil ei saa enam lihtsalt suid - silmi täis valetada , et oi oi , tehke lapsi : ))
Tegelikult ei taha see põlvkond ei armsas Eestis elada ega ka siin uusi maksumaksjaid toota.... et
mingil jõugul oleks olemas maksutulu baas , mille eest omale ilusat elu korraldada.
Nii et kulla riigiisad-rahvavargad, nuputage mingi uus strateegia välja. Uduajamine ja populistlik möga teid enam ei aita.
Palo jälle hämab!!! 31. märts 2014 15:47
Taani valged naised ei sünnita rohkem kui meil! Seal viib näitaja üles migrantide kogukond, kellel on iga aasta laps. Toome meile ka 30% moslemeid sisse ja näitajad on paari aasta pärast euroopa tipus.
Kuidas te ükskord aru ei saa 31. märts 2014 15:40
Naised ei sünnita sest kardavad kaotada oma töökohta.
putin 31. märts 2014 15:37
maarja-liis mine poodi ja osta nöör.Vaata millistes majades ja korterites inimesed elavad,milliste autodega ringi söidavad.Kui vötaks sealt natuke maha ja muretseks lapse juurde aga ei,köik peab viimase peal olema.

MADIS 31. märts 2014 15:37
Arukas pere vaagib, kas on ikka võimelised lapsele inimväärset lapsepõlve ning kodu, korralikku haridust andma. Ja just see ongi sageli põhjus, miks teisest-kolmandast lapsest loobutakse.
Kuid need naised, kel pööning korrast ära kuid kelder seevastu ülimalt töökorras vorbivad süüdimatult suure lastekarja valmis teha. Abirahad ongi nende äriplaaniks. Ning virisevad pidevalt, et miks nii vähe ning lunivad igal võimalikul juhul kaastunnet ning abi. See võib tunduda küll uskumatu, aga. Teadsin kord ühte sellist ema paroodiat, mitme puudega lapse sünnitajat, kes koguni ootas, et puudega laps sünniks. Et nii saab märksa rohkem toetusi!
päike 31. märts 2014 15:37
Mis selle võrdõiguslikkusega viimasel ajal lahti on? Selle taha saab igasugused mured ära peita. Nüüd siis sündimata jäävad lapsed.
WTF ? 31. märts 2014 15:37
Nii lühinägelik inimene ei tohi küll minister olla ! Asi pole hoopis mingis "võrdõiguslikuses" vaid hoopis selles, et eesti elu ja palgatase ei võimalda peret luua. Selline "luksus" nõuab eelkõige korralikku ja stabiilset sissetulekut. Noored on piisavalt kaine mõtlemisega, et mitte tegeleda pereloomisega enne, kui on see ka majanduslikult võimalik ! Nii lihtne see ongi !
tule taevas appi ! 31. märts 2014 15:33
No võrdõigusluikkuse taha nüüd küll lapse sünd ei jää !
Ikka hull blondiin küll
Maarja-Liis 31. märts 2014 15:28
Olen Paloga 200% nõus. Eesti naised on kurnatud ja ülekoormatud nii tööl kui kodus. Naised saaksid rohkem tööl korda saata kui nad ei kannataks shovinismi tõttu nii kodusel kui töisel rinde - tööl ei edutata ja antakse vähemtasuvamat tööd ja kodune shovinism sunnib neid kodus orjama kahe eest, sest mees ei suvatse kodu korras hoida ega süüa teha.
hmmm 31. märts 2014 15:27
Marta, miks sa paloga nõus oled? MIs võtmeküsimus see kuradima võrdõiguslikkus on?
Ma pakun välja, et kui inimesel on oma kodumaal hea elada, on ka tema pereelu stabiilsem ja turvalisem ning siis on ka huvi lapsi saada! Kui sul aga puudub kodumaal kindlustunne homse ees, siis vaevalt, et sa ihkad lisaks endale "koormat" kanda...
oh jah 31. märts 2014 15:26
Paraku tunndub lollusena võrdlus Taani või muude põhjamaadega perede rahuloluga.
Rahulolus paraku meie maalimas mängib raha suurt rolli. Sõber rootslane küsis x et palju peab ajaliselt tegema eestis tööd et osta üks kohvi pakk et mõne minutiga on pakk käes, kujutate kinndlasti ette mis nägu vastust kuuldes tuli. Peres on neil neli last ja kõik on rahulolevad perenaine kodune:)
tütrekese ema 31. märts 2014 15:25
Mul on pereelu korras, armastav mees ja väike armas tüdruk aga ma ei julge rohkem lapsi saada.
Põhjus on väga lihtne, ma kardan, et kui asjad väga keeruliseks lähevad siis ei jõua me mehega pidada üleval eluaset, maksta kinni lasteaeda, kooli, trenne, huviringe, toita/katta, ravida jne... jne. Ma parem kasvatan 1 haritud ja korraliku inimese, kui toodan karja kasimata tegelasi. On julm... on küll. Aga kui ma praegu mõtlen, et veel 1 last saades on mul vaja suurem korter osta (laenuga), maksta veel suuremaid kommunaalkulusid, olla esimesed paar aastat eemal tööst ja sellega ilmselt kaotada ametialane kvalifikatsioon ja võimalused tagada endale ja perele parem sissetulek... no ei julge, ei taha. Väike pere on lihtsam, sest kui peaks tõesti keegi meie perest kaotama töö või nt haigeks jääma (infarkti risk läbi pinge ja koormuse täiesti olemas) siis vähemalt täna me saame mõned kuud kuidagi hakkama aga suuremate kuludega ma seda enam julgeks garanteerida.
Nii, et tegelikult taandub kõik meie ühiskonna põhilisele näitajale- rahale!

ema 31. märts 2014 15:25
vanem laps on 20,ja eestist lahkunud. noored on näinud seda rasket elu mida ja kas ootate ,et sünnitavad siia ka oma lapsed.minul on 3,last , kellel juba rohkemgi ,sellele vaatatakse juba kõõrdi ,et peast põrunud.
ema 31. märts 2014 15:25
vanem laps on 20,ja eestist lahkunud. noored on näinud seda rasket elu mida ja kas ootate ,et sünnitavad siia ka oma lapsed.minul on 3,last , kellel juba rohkemgi ,sellele vaatatakse juba kõõrdi ,et peast põrunud.
Teeme nagu araabiamaades! 31. märts 2014 15:24
Sealne peremudel on kõige parem, lastepuudust nende peredes küll ei ole. Aga kui neil ka võrdsus oleks? Nii, et loll jutt autorilt.
irw 31. märts 2014 15:24
NAISED TAHAVAD RAHA !
LOLLIKS LÄINUD JU
Kristel 31. märts 2014 15:21
Mis kuradi võrdsust veel vaja on. kui täna naine leib, et ei viitsi tööl käia, jama amet valitud, ah lapsega saan ju sama rah 1,5a , küll siis vaatan. aga mees nii ei saa, mis valik mehel oleks.
hanno 31. märts 2014 15:21
Milleks alati võetakse eeskujuks mingeid põhjariike?
Kui võrdõigluse aluseks võtta laste arv perekonnas siis tuleb eeskujuks võtta näiteks Somaalia. 10 last perekonnas on normaalne. Vot see on võrdõigluse musternäidis!
Ja eks seda võrdsust hoiavad ka põhjariikides igasugu tumedanahalised. Kui neid poleks siis oleks Taanis 0,9 last per naine.
Juhan 31. märts 2014 15:19
Pole mõtet siin leiutada igasuguseid teooriaid - lõpuks on ikka jälle riik ja minister ning Asip, Putin ja Obama süüdi. Ei sünnita, sest rasestusvastased vahendid on kergelt kättesaadavad, abort on kergelt kättesaadav ning inimene mugava ja laisa olendina üldjuhul armastab alati asju edasi lükata või kergema vastupanu teed minna. Samuti on lihtne ja mugav koosoleku/abielu lahutada ja mehel kuskil uus pere luua, suurt kahju kannatamata. Kui poleks võimalik odavalt teha aborti ning osta beebipille ning ühiskondlikud moraalinormid pere hülgajate suhtes resoluutsemad, oleks ka sündivus kõrgem.
Minister võiks pea liivakastist välja tõmmata ning vaadata sündivust viimaste suurte sõdade jm kriiside aegu enne seda kui leiutati beebipillid - pakun et sündivus oluliselt ei muutunud, pigem kasvas (pealesõjajärgne beebibuum - kas siis oli inimeste kindlustunne suurem?).
Ütleks et vähem demagoogiat ja mõttetut raha laialiloopimist ning rohkem analüüsidel põhinevat tegutsemist kokkulepitud pikaajalise strateegia alusel. Igapäevased tõmblemised on ainult poliitikule endale kasulikud tähelepanu võitmiseks ning ei mõjuta suurt pilti karvavõrdki. Mõjutab sisukas ja süvitsiminev töö, kuid see pole poliitiku jaoks pooltki nii seksikas ning lõpuks tuleb järgmine valitsus ning võtab su tööviljad endale ning kallab veel avalilkult eelmise essuga üle.
Mida põrgut... 31. märts 2014 15:18
Nii kuradi loll jutt! Andke inimestele korralik sissetulek ja lapsed ei jää sündimata. Praegu lihtsalt kardetakse sünnitada, sest pole kindlus tunnet, kas suudetakse tagada lapsele kõik eluks vajalik. Ükski vanem ei taha näha oma last näljas ja paljas vaid seetõttu, et ta ei saa normaalset palka.

Mees 31. märts 2014 15:18
Meie peres on naisel meessoost koduabiline ning minul naissoost koduabiline - minu naine ja ka naissoost koduabiline sai lapse.
noored 31. märts 2014 15:12
lapsi võib olla võiks ehk üks olla kuid mitte rohkem sest rohkemaks pole lihtsalt resursse.
Vana 31. märts 2014 15:08
Vot ei ole nii. Kui (nais)inimesel on valikuvõimalusi, siis ei vali ta üldjuhul sünnitamist. Palju sünnitati just siis kui naisel polnud muid valikuid
Juhan 31. märts 2014 15:08
Lapsi sünnitatakse endale mitte riigile. Meie emad, vanaemad, nende emad said õnneks lapsi ja seetõttu oleme meie olemas. Tänapäeval pannakse oma huvid ettepoole stiilis: ma ei saa enne omale lapsi "lubada" kui olen reisil käinud, kui olen karjääri teinud jne. Jutt turvatundest ja muust on kate oma isekate soovide varjamiseks.
3 lapse isa 31. märts 2014 15:07
Mõlemad osapooled peavad lapsi tahtma.
See peab selge olema juba suhte alguses.
Marta 31. märts 2014 15:01