Mihhail HodorkovskiFoto: Reuters / Scanpix
BNS 30. märts 2014 20:07
Šveits andis detsembris vanglast vabanenud endisele Vene naftaärimehele Mihhail Hodorkovskile elamisloa, ütlesid sealsed võimud pühapäeval.

Migratsiooniameti esindaja Martin Reichlini sõnul sai Hodorkovski neljapäeval aastase elamisloa, mida on võimalik pikendada.

Hodorkovski taotluse kiitis heaks Sankt Galleni kanton, kus tema pere elab ja lapsed koolis käivad. Ehkki Hodorkovski ei plaani Šveitsis tööle hakata, põhjendas kanton otsust temalt oodatava maksutuluga.

Venemaa kunagine rikkaim mees omab Šveitsi ajakirjanduse andemetel rohkem kui 80 miljonit eurot.

Praeguseks tükeldatud naftafirma Jukos juht võeti vahi all 2003. aastal. Vene kohus mõistis Hodorkovski 2005. aasta mais ja 2010. aasta detsembris maksupettuse, riisumise ja rahapesu eest 14 aastaks vangi. Kriitikud peavad tema vangistamist Kremli kättemaksuks poliitilise väljakutse esitamise eest.

Hodorkovski vabanes 2013. aasta 20. detsembril, kui president Vladimir Putin rahuldas tema armuandmispalve.

Hodorkovski lendas pärast Karjalas asuvast karistuskolooniast vabanemist Peterburi kaudu edasi Saksamaale Berliini, kus ta esitas Šveitsi saatkonnas viisataotluse. Ta on lubanud Venemaale naasta alles siis, kui tema vastu esitatud süüdistustest loobutakse.

Hodorkovski käis märtsis Kiievis ja taunis Moskva sekkumist Ukraina sündmustesse.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

võllas või sortiiris 30. märts 2014 21:46
Agressor Putin on teinud nii palju halba nii venelatsle kui oma naabritele et tema saatus saab olema diktaatorile kohane.
Sellise 30. märts 2014 20:46
varguse eest oleks pidanud surmanuhtlus olema.Putin ikka väga hea südamega mees.

SISUTURUNDUS