Krimi

Koera surmamine viis kaks meest kohtu alla

BNS, 30. märts 2014, 17:43

61 KOMMENTAARI

e
Elar Vinge./ 4. aprill 2014, 11:15
Loogiline, et koeraomanik peab hüvitama kahju!
Loogiline, et koeratapjad lähevad kohtu alla!
Loogiline, et koer peab kinni olema!
Loogiline, et mõnikord pääsevad nad jooksu!
Loogiline, et koerad peavad jahti.
TÄIESTI EBALOOGILINE JA KARISTUST VAJAV, ET RINGIJOOKSVAT KOERA KARISTATAKSE SURMAGA!!!!
Aga hundid jooksevad vabalt ja lehmad ning pullid põllul ja kassid ning üldse on loodus suht koht vaba, aga vot igasugused Jussid ning Voltsid on siin õigustatult suured koera tapjad ja omaniku peksjad. Omanik vastutab, omanik maksab - mis see koer siia puutub!!!
t
Tarkus tuleb tasapisi/ 2. aprill 2014, 00:08
Täpselt niipalju, kui vihkad inimest või looma (vahet ei ole), kõike elavat, täpselt niipalju saad sellest vihast endale tagasi. Õiguse võib ju saada, aga mida selle õigusega peale hakata, kui viha koos sellega tuleb pealekauba kaasa niikuinii, kui selle saaja on selle ära teeninud. Elu tasub jälgida ja lõpuks mõistma hakata, et inimese puhul, kellele on antud mõistus, kehtib absoluutselt alati seadus: igal teol on tagajärg. Teo ja tagajärje seadus kehtib siin Universumis ja jääb alati kehtima, olenemata, kas seda soovitakse või mitte.
a
a/ 31. märts 2014, 20:55
Koer peaks tõesti aias kinni olema, aga see ei ole looma süü, vaid loomaomaniku, tema peab koera oma aias kinni hoidma. Ja just see hoolimatu koeraomanik peaks karistuse saama, sest tema vastutab looma eest. See koera tapmine põhines arvamusel, ei oldud kindel, et just see loom. Las politseid teevad ikka oma tööd, mitte ei hakka omakohut looma.
n
31. märts 2014, 18:06
need mehed on debiilikud, neid tuleks panna hullumajja
t
to to Ly/ 31. märts 2014, 16:33
Tsiviliseeritud riigis on ka koerapidamisel kord majas, hulkuvaid murdjakoeri seal ei kohta. Kõige agressiivsemad koeraliigid on üldse keelatud pidada. Ning koerad ei käi mitte omapäi vaid rihma otsas ning peremees korjab julgad kilekotti.
t
to Tütarlaps/ 31. märts 2014, 16:30
Vanasti oli ütlus, et pikad juuksed aga lühike .... Kuidas sa kindlaks teed, kelle oma see hulkuv koer on? Tal pole ju visiitkaarti taskus. Ja teiseks, kui tunnedki koera ära ja seda kahjutasu nõudma lähed, saadab omanik su lihtsalt pikalt. Ning kinnitab, et tema koer oli sel ajal hoopiski ketis või toas kinni. Millega tõendad? Jäädki kahjutasu nõudma ning lolli mängima. Ning näkku irvitatakse veel pealekauba.
k
31. märts 2014, 14:41
Kas keegi oskab öelda,kui palju maksab lammas?Kui palju eurosid kukub kui lammas on suureks kasvatatud?Kui hundid murravad lambaid,pidavat kompensatsioon olema ligikaudu 30 euri tk.?
t
to Jonn / 11:06, 31. märts 2014 / 31. märts 2014, 13:24
Kas kõike saab siis rahas mõõta? Kuna lammas läks peremehele kalliks siis on tal õigus julmalt koer surnuks piinata? Ühesõnaga siis, et kui minu poodi tulevad vargad, siis ei kasuta lihtsalt enesekaitset vaid piinan varast sadistlikult? Ma saan aru, et see on peremehele suur kahju aga selliseid asju juhtub, samuti oleks võinud seda teha hunt ja kui sa hakkad talunikuks siis sa arvestad, et alati ei lähe kõik nii hästi kui tahaks.

v
Viimasele. Ly/ 31. märts 2014, 13:17
Vot ei kujuta ette jah, et missuguses kohas sina elad, et sa vabalt liigelda ei saa.:D Aga ole rahulik, vb aitab see kui su külamehed nad kõik surnuks peksas. ;)
m
maakas/ 31. märts 2014, 13:15
kui ma maamajja elama läksin kingiti mulle kutsikas sünnipäevaks ,ta kasvas suuremaks kui hundikoer tõin majja kanad ,ta ei puutunud ühtegi kana,naabri naisel olid lehmad ,ja vasikad samas minu maja juures ,minu koer oli neile suureks sõbraks,tassis toast laste mänguasju neile.naabrinaine räägib siiani sellest toredast koerast .Tema enda koer murdis kui sai ketiotsast kanu.Minu koer suri vanadusse,uut koera pole siiani võtnud.
t
to Ly/ 31. märts 2014, 13:03
Millal me jõuame tsiviliseeritud riigi lähedalegi, kus võib jalgrattaga ringi sõita, või looduses käia ilma, et peaks koerte rünnakut kartma???
t
to Ly/ 31. märts 2014, 12:26
loa minu kommentaari, mis kirjutasin to Jonn, siis saada teada nii mõndagi
t
Tütarlaps/ 31. märts 2014, 12:12
Kas poleks olnud kergem koeraomanikult kahjutasu nõuda lamba eest, kui sellise teoga hakkama saada. Kahju, suured mehed, nii viha täis :(
l
Ly/ 31. märts 2014, 12:03
Lihtsalt uskumati, missuguste inimestega olen ma sunnitud siin ilmas koos elama !! Irvitate ja naljatate koera üle, kes julmalt surnuks peksti, võtke siis teadmiseks tarkurid ja muidu teadjad, et kõige hullemad sarimõrvarid alustasid ka putukatest, hiirtest ja siis koduloomadest. Tõesti me hakkame jõudma tsiviliseeritud ühiskonda ning luubi alla võetakse ka loomade väärkohtlejad, mis on igati õigustatud ja teretulnud.
k
Kay/ 31. märts 2014, 11:38
Paljude kommentaatorite loogika järgi peaks inimesi ka surnuks peksma liha söömise pärast.. Mida koer valesti tegi? Koer on kiskja. See on talle loomulik, aga inimene arvab, et vaid tal on õigus. See, et inimene liha poest ostab, ei tee teda vähem süüdlaseks kui see, kes looma tapab.
t
to Jonn/ 31. märts 2014, 11:06
sadist ? krt sa mees või naine tead ka, kui palju lammas peremehele maksma läheb ?
10a tagasi üks hundikoer murdis meil maha 5 lammast, me teadsime, kelle koer, aga koera omanikud raiusid vastu, et nende koer see polnud. Ja mida sa sellise olukorras teed ? mitte midagi, ise nägin, et see oli nende koer.

t
to Tahaks / 08:35, 31. märts 2014 / 31. märts 2014, 10:18
Muidugi tapavad. Kuigi ilmselt müüvad oma lambad lihakombinaadile, kus siis teised selle musta töö ära teevad. Teisiti ei saakski, sest kustkohast sina ise vastasel juhul grill-liha saaksid?
See et loomakasvatajad oma karja perioodiliselt lihastavad ei tähenda veel, et iga välja lastud murdjakoer sedasama teha võiks. Mis on lubatud peremehele, pole lubatud veel ka ei tea kellele. Vahest tohivad sinu loogika järgi mõned rahatud hulkurid kah jaanipäeva šašlõiks mõne lamba ära viia? Või teine näide. Mees võib oma naisega seksida. Kuid see ei tähenda veel, et iga tänavajoobar võib minu tuppa ning abieluvoodisse trügida. Saaks kindlasti üle kaela.
t
to Pole/ 31. märts 2014, 10:09
Iga tapmine on kuritegu? Aga vorsti, grill-liha ning pelmeene ikka sööd? Ja oma lemmikloomale lihakrõbuskaid? Kust see kõik tuleb, poest? Või oled vaid juurvilja närija vegetaarlane?
a
aiku/ 31. märts 2014, 10:07
Stromkal kergliiklusteel jalutavad enamus inimesi oma koeri lahtiselt, ilma suukorvita.
t
to Veiks / 08:11, 31. märts 2014 / 31. märts 2014, 10:05
Põhimõtteliselt õigus, et koera peremees peaks vastutama. Aga kuidas sa seda kindlaks teed? Peremehe nime kiskja otsaette kirjutatud ju pole ja ega sa palja käega sellist marruläinud murdjat kinni ei püüa. Isegi kui koera ära tunned ja pärast õiendama lähed, raiub selle omanik nagu rauda, et tema koer oli sel ajal hoopiski toas kinni, et sulaselge laim.
Lased tapatöö lõpule viia ning murdjakoeral nelja tuule poole minna? Kui hammas juba verel, tuleb teine kord jällegi!
n
ˇlontrused / 31. märts 2014, 09:33
need inimahvid peavad saama oma karistuse ,aasta kümneid tagasi nägin oma silmaga kui kolm meest tulid kaigastega peksma naabri ketikoera ,läksin vahele,koeral tekkisid krambihood ,hiljem tulid ja lõikasid teda kõhualt soolikad rippusid ,See koer ei teinud kellelegi halba, nendel pättidel oli lihtsalt tapmise isu,ja need olid eestlased,nad tapsid külapeal ka teisi koeri .Tookord polnud loomakaitse seadust,Aga need kolme on karistatud teismoodi,üks võttis endalt elu ,teine sai inimese tapmise eest 15,a vangi kes ka seal tapeti ta ära ,kolmas on elu aeg ratastoolis ,ja hoolte kodus. Koer on ikkagi lemmik loom inimese sõber .koeral endal pole seadusi ,selleks peaks teadma tema omanik .ja ta pole loodud tapmiseks ,sest ta pole lihasveis.
j
ja jaa/ 31. märts 2014, 09:12
...ja seesama koer võib julmalt kohelda nii teisi koduloomi kui lapsi ja naisi....eestimaal peabki nii jääma? Rahvas peaks hakkama nõudma sellistele "õiguskaitseorganitele" palga maksmise lõpetamist! Murdjakoerad peabki likvideerima!
t
taavi/ 31. märts 2014, 08:53
hulkuvate koerte omanikud on teistest inimestest-loomadest,isegi enda koerast mittehoolivad ülbikud,sarnased roolijoodikutele,rullnokkadele,varastele.aga kuna peremeest riigi poolt korrale ei kutsuta ja omakohus võib ka tagajärgi tuua,jääbki üle vaid koerte omaalgatuslik likvideerimine.seda tuleb teha võimalikult vaikselt ja mitte kellelegi mainida,ning probleem ongi lahendatud selleks korraks.kuni loll omanik järgmise peni võtab ja hulkuma laseb.
t
Tahaks/ 31. märts 2014, 08:35
Nende meeste nägusid näha. Küllap nad mingid JULMURID on. Olen kindel, et oma lambaid surmavad nad ka samuti. Sellised tulebki kohtu alla saata. Eluks ajaks märk küljes , et tegu julmuriga.

p
Pole/ 31. märts 2014, 08:29
Me kunagi millegagi rahul.
Iga tapmine on kuritegu.
v
Veiks/ 31. märts 2014, 08:11
Täiesti paras ,et kohtu läksid, täielikult ületasid igasugused piirid ka.Peremees on süüdi kui koer ringi jookseb mitte koer.Sa Volts võta kokku ennast tundub kui arvad ,et koer tuleks tööriistadega surnuks peksta.Ning kui sa peaks kunagi nii tegema ,loodan et jääd vgahele ja lähed ka kohtu alla.Loomade väärkohtlesmise eest karistused ikka liiga väiksed ja kuskilt tuleb pihta hakata ,et mingid neandertaalid ikka mõtleks mida teevad.
m
matsu/ 31. märts 2014, 08:08
Tegelikult oleks tulnud see koer lihtsalt maha lasta, siis poleks minit julma kohtlemist. Aga ju neil siis polnud püssi.
j
Jahimees./ 31. märts 2014, 08:01
Kui koer kahju teeb,peab koeraomanik kahjud kinni maksma.Reeglina maksab ka.Jahikoertega tehakse ka salaja igasuguseid tegusid.
Kui jahikoeri vaikselt tapetakse,on jahimeestel ka õigus kõik hundid elama jätta?Ei saa arugi,kes siin targemad on kas linnainimesed või külarahvas.
Üht sügisest jahikoera tapmist Pärnumaal olen ka kuulnud.Siin võite kõik ülbitseda,et teete mida tahate ja olete kõvad putukad,aga see kestab kuni päriselt vahele kukute oma koledate tegudega!
t
Teadja/ 31. märts 2014, 07:26
Koerad ei tohtinud ennem oma kodumajast kaugemale minna kui 200 m, aga nüüd hulguvad ringi ja omanikul on õigust ülearu. Vaesed lambad ja metsloomad kannatavad. Ka koeraomanikke on vaja karistada kelle koerad hulguvad. Nüüdse aja inimkond on selline et inimestest hoolitakse vahe luuakse maha, aga uurimine on niru paljud mõrvad jäävad avastamata. Inimene on ikka väärtuslikum meie uhiskonnas
s
soomest/ 30. märts 2014, 23:00
teisi loomi ja inimesi terroriseeriv koer on üks väga vastik loom. temast hullem on vaid koeraomanik. olen ise mitmeid ringi hulkuvaid lontkõrvu nende looja juurde aidanud. kahjuks nende omanikega nii teha ei julge, sest seda hakatakse liiga usinalt uurima. lugege bulgakovi koera süda...
t
TO Tarakan / 18:43,/ 30. märts 2014, 22:27
Sa oled teiselt planeedilt pärit või? Inimeste "porist välja tõmbamisega" ja erivajadustega inimeste eest hoolitsemiseks on ikka teised ametiasutused. Võrdled koera julma kohtlemist lihakombinaadiga? Kurb tegelikut Sinust, nii piiratud mõtlemisega on ikka raske elus toime tulla:(
k
Kaido/ 30. märts 2014, 22:08
need ajuhiinlased tuleks kohe kinni panna ......se on ebanormaalne mis mõttes peksan koera surnuks ....selle kahju oleks pidanud koeraomanik korvama ....teda oleks pidanud karistama aga mitte koera tapma ...paneks ise neile selle esemeda millega nad koera lõid vastu mune nii et raiskadel isamaa paistaks ...pange raisad kinni :(((

t
to Merle / 18:19, 30. märts 20/ 30. märts 2014, 22:08
Olen Teie loogikast hämmeldunud. Nii et lambad tuleb kindlas kohas kinni hoida (aga kui nad karjamaale ei saa, kus nad siis rohtu saavad süüa? ), et hulkuvad koerad seal vabalt jahti pidada saaksid!?? Hoovis peab kinni olema ikkagi koer! Ja väljas liikudes rihma otsas ning suuorv peas.
Omanikul on õigus oma vara, ka oma kariloomi kaitsta, sealhulgas ka ründav kiskja tappa. Kahjuks ei liigu maainimesed ringi, laetud püss seljas ning laskevalmis. Samuti mitte loomaarsti saatel, kel oleks peos magama paneva humaanse mürgisüstl. Seepärast tuleb kasutada ikka olemasolevaid vahendeid. Kas või lihtsalt maha lüüa.
Vahest tuleb talupidamine Teie loogika järgi üldse keelustada, kui loomi enam välja karjamaale lasta ei või? Ainult et kui enam loomi ei peeta, kustkohast Teie edaspidi siis ise oma biifsteegi, pihvid ning vorstitooted kätte saaksite? Ning Teie lemmikloom oma lihakrõbuskad? Linnainimese lonkav loogika.
t
to olen pidanud/ 30. märts 2014, 22:06
Ega keegi sulle vastu vaidlegi. Tõmba padrun rauda! Aga jää nii palju inimeseks, et ära hakka surnuks peksma. Enamgi veel - loom ei saa meie inimste kättemaksukoodeksist ju aru üldse. Teed lihtalt ilmaasjata valu, millel arusaamist pole.
l
LammasKoer/ 30. märts 2014, 22:02
Muidugi tuleks lõuga anda koera omanikule. Võimalik, et olukord nõudis ka koerale kuuli. Aga koer surnuks peksta? Sellel on nii haige hais, et pigem eelistaks juba, et peksjad suurest pingutusest infarkti saaks.
z
ziidiuss/ 30. märts 2014, 21:47
NO IKKA PÄRIS HULL LUGU,KUI MEESTE MÕISTUS VAID LOOMA TASEMELE KÜÜNDIB...Hakata l o o m a l e kätte maksma? Alleaaa! SA ESIMENE,OLED KA VIST LIIVAKASTISLAPS ALLES?
k
Koeraomanik/ 30. märts 2014, 21:36
Kas selline on julm kohtlemine? Mina liigitaks selle tapmise alla julmal ja piinaval viisil. Mis siis et koer oli :/
o
30. märts 2014, 21:28
On ammu teada eeskiri et koerad peavad olema kas ketis või aias kinni ja jalutama rihma otsas,millest aru ei saada?
i
Inimene/ 30. märts 2014, 21:15
Inimene siin kommentaariumis on suures osas mitte enam loom, vaid vihast ja õelusest lõhkev koletis.
l
Loomasober/ 30. märts 2014, 21:01
Olen suutnud koik loomad kasku taitma opetada.Loomulikult ei lahe ta nahtavusest kaugemale ja tuleb kutsumise peale tagasi kohe. Arvan,et minu elus nuud viimane koer kelle votsin.Selle opetan valvama oma piire.

M
........e/ 30. märts 2014, 20:37
Mis teil viga rahvas mis tunne on kui keegi peksab teid niikaua kui et enam ei hinga koeral on ka hing sees ja lambal ka muidugi aga ei tohi teha omakohut selleks on teised inimesed riigis .vaene koer sadistid on need mehed loodan et saavad väärika karistuse
k
30. märts 2014, 20:24
Kui mingi tüüp laseb minu koera väravast välja ja siis keegi arvab,et ta võib ta surnuks peksta no ma seda hinge ka rahule ei jätaks! Igaljuhul kohtusaaga.
e
30. märts 2014, 20:23
Enamus siinseid kommenteerijaid tuleks segi peksta ,milles loom süüdi on??? Ikka inimene vastutab ja kui 2 täismeest peksavad julmalt looma surnuks,siis tuleks nendega sama teha või loomapidamisõigus ära võtta, k.a. lammaste!!!
t
to ohjh/ 30. märts 2014, 20:18
Lammast tagasi ei too, aga see koer rohkem ei murra ka!
a
alo/ 30. märts 2014, 19:47
Väga õige,koera omanikku oleks pidanud karistama aga mitte vaest looma,kes asjast midagi aru ei saanud.....LOOMAOMANIKUD ON SÜÜDI KUI LOOM HULGUB JA PAHANDUST TEEB,seega vaese looma hukkamine on karistatav ja mõrtsukmeestele soovin kõvemat karistust.Ükskõik,missugune elus loom oleks on ta ikkagi elav olend ja ei kellelgi ole õigust elu võtta loomakeselt,kes on vääriti koheldud ja ilma järelvalveta olnud.NIISIIS MEHED PEAVAD SAAMA OMA KARISTUSE!!!!!!!
i
Inimloom/ 30. märts 2014, 19:38
Loomakaitsjad ees ja taga... , Kus siis loomakaitsjad on, kui tsirkuses karud pannakse tantsima ja lõvid läbi tulerõnga hüppama ???
m
mardikas/ 30. märts 2014, 19:35
Ei kiida heaks koera julma kohtlemist aga samas mõistan ka lambaperemehe äkkviha-lammas ikka ju elatusvahend ja praegusel raskel ajal teeb ikka tigedaks küll kui kellegi peni minu soetatud vara lihtsalt maha murrab.Ja võibolla oli ka selles peres laps,kellele see lambake väga kallis oli-kallim kui hulkuv peni
t
30. märts 2014, 19:14
to merle aga koer võib vabalt ringi hulkuda?oled ikka lammas küll.

o
Ohjh/ 30. märts 2014, 19:08
Kahel mehel võiks olla piisavalt aru peas.. Kas koera surnuks peksmine tõi lamba tagasi?
r
Raivole ja mõnelegi teisele/ 30. märts 2014, 18:55
Vabandust, aga mulle tundub, et just ja ainult INIMENE on see lolliks sõimatud loom. Inimest loomaks sõimata, see üldjuhul solvab looma, paraku! Ja seda kõike eriti siinseid kommentaare lugedes.
n
Naabrimees/ 30. märts 2014, 18:52
Mul naabrinaine kasvatab kanu ja tihti-peale kohe lausa kirvega lööb kanadel pead otsast, minu-meelest see ka lausa julm tegu ja veel laiba mõnitamine-sulgede kitkumine ... ???
k
Kuule jusss/ 30. märts 2014, 18:52
koer murdis lamba,aga INIMESED tapsid julmalt koera. Mis sa arvad,kumbal peaks enam mõistust jaguma,kas koeral või inimesel. Arvan,et nüüd enam ei ole lamba peremehel õigust lamba kinni maksmisele. Kuid koera omanik võib nõuda koera kinni maksmist. Vaat nii julmurid.
e
ene/ 30. märts 2014, 18:46
Merle,mul ei ole lammast,mul on koer,kellega käin rihma otsas jalutamas ja jooksma pääseb ta ka vaid siis kui kedagi,midagi näha ei ole.Kuigi on koolitatud ja kuulekas,ma ikkagi pigem väldin igasugu ekstreemseid olukordi.Loom on loom ja mul on tõeliselt kahju,et hooletu peremehe pärast on sellised olukorrad tekkinud.Kardan ka ise hulkuvaid koeri ja neid on tõesti palju.On ju suht tavaline,et koer lastakse omapead tegevust otsima.Koer ei saa peremeest valida,miks ometi valivad koera need,kes neist ei hooli...Antud olukorras ei tahaks ma kummagi nahas olla.
t
Tarakan/ 30. märts 2014, 18:43
Mingi koera pärast kohut käia ??? Selle asemel võiks kodutuid inimesi parem "urkast välja" tõmmata, mõnest saaks kindlasti veel asja, või siis puudega inimesi paremale järjele aidata. Imestama paneb see, et miks siis lihakombinaate kohtusse ei kaevata, seal ju igapäev tapetakse loomi ...
r
raivo/ 30. märts 2014, 18:42
koera omanik oleks pidanud kahju korvama,peni on lihtsalt loll loom.
j
jusss/ 30. märts 2014, 18:24
Kas koera omanik lamba ka kinni maksis, või on loomaomanikud meil täitsa karistamatud???

m
Merle/ 30. märts 2014, 18:19
Kuulge Ene ja Volts ega siis sellepärast ei pea koera surnuks peksma julmal kombel ,et teie lambaid ründas.
Ega koer ei tea, et need on teie lambad ja suur varandus Teile.
Hoidke oma lambad siis kindlas kohas .
Jubedad inimesed ikka kes nii julmalt loomadega käituvad .
y
yks eit/ 30. märts 2014, 18:18
Jah,olnuks tegu inimese sandistamisega,olnuks tingimisi karistus vaid...
j
jonn/ 30. märts 2014, 18:11
oleks aeg sadistidele näide tuua ja l6puks keegi istuma panna!
t
tont/ 30. märts 2014, 18:09
oleks inimese maha löönud, poleks lillegi liigutatud.
e
EV/ 30. märts 2014, 18:04
on karta et selleks ajaks käib juba pisut suurem madistamine...
jõudu prokuratuurile koerte kaitsmises!!!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee