Eesti uudised

Õigeusklikud soovivad koolide jõuluvaheaega pikendada (17)

BNS, 30. märts 2014 15:28
Foto: Aldo Luud
Inimõiguste teabekeskus soovib õigeusklike laste võrdseks kohtlemiseks pikendada talvist koolivaheaega, et ka nende jõulupühad 7. jaanuaril jääksid koolivaheaja sisse.

Teabekeskus saatis õiguskantslerile märgukirja, mille kohaselt ei arvesta haridusministeerium koolivaheaja kehtestamisel õigeusklike lastega ning mõned usklikud suhtuvad sellesse kui religioosse eripära ignoreerimisse.

Viimastel aastatel saab Inimõiguste teabekeskus pidevalt pöördumisi, et jõulud Julianuse kalendri järgi, nagu seda pühitseb Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik, ei satu kooli jõuluvaheaega. Kitsaskoha lahendamiseks oleks teabekeskuse hinnangul piisav nihutada vaheaega 1-3 päeva.

Teabekeskus leiab, et see aitaks kaasa õigluse ja võrdsuse printsiipidele ja õigeu sklike enamuse võrdsele kohtlemisele uskliku Eesti elanikkonna hulgas, samuti vähendab õigeuskike emotsionaalset pinget. 2011. aasta rahvaloenduse andmetel oli Eestis õigeusklikke rohkem kui luterlasi.

Peale selle võiks õiguskantsler haridusministrile soovitada aktiivselt informeerida koole võimalusest vaheaegu ümber paigutada, arvestades religioosseid, kultuurilisi ja muid õpilaste enamuse eripärasusi, märgib teabekeskus märgukirjas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee