Eesti uudised

GALERII JA ÕHTULEHE VIDEO: Lennusadamas toimunud NATO perepäeva külastas üle 6000 inimese (6)

Õhtuleht.ee/Marianne Ubaleht, 29. märts 2014 17:07
Lennusadamas toimunud NATO perepäeva külastas üle 6000 inimese.Foto: TEET MALSROOS
Täna Lennusadamas toimuvat Eesti NATO-ga liitumise 10. aastapäevale pühendatud perepäeva oli kella kaheks külastanud hinnanguliselt üle 6000 inimese. Päeva tipphetkeks kujunes NATO hävitajate F-15 ülelend.

Lennusadamas toimus täna viimaste aastate suurim Kaitseväe, Kaitseliidu ja teiste riigikaitse ning julgeolekuga tegelevate organisatsioonide ühisüritus. See oli Eesti NATOga liitumisele pühendatud avatud uste päev, mille peakorraldajaks oli Eesti NATO Ühing.

Samal teemal

Koos kaasaga lennusadamasse uudistama tulnud vanahärra Otto rääkis Õhtulehele, et tuli kohale eesmärgiga vaadata, kuidas toimib Eesti ja NATO vaheline koostöö. "Sellest olen sellest huvitatud, et see ka toimiks." 

Nõnda suur külastajate arv muutis populaarsele Titanicu näitusele pääsemise keeruliseks. Lapsevankriga isa tunnistas Õhtulehele, et ei raatsi pisikese lapsega pikas järjekorras seista.

Kindralmajor Neeme Väli sõnul NATO Eestis kohal 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas. „Muutunud julgeolekuolukorras on Eesti olnud sõnumitooja ning meie hääl on Brüsselis kuuldav. Võin kinnitada, et NATO suhtub tõsiselt kõikide oma liikmesriikide julgeoleku tagamisse ning Eesti võib ennast tunda kindlalt ja turvalisel," ütles kindralmajor Väli.

Lisaks demonstreeris perepäeval Kaitsevägi oma sõjatehnikat. Kohal olid droonid ja helikopter, pardale pääses piirivalvelaevale Kindral Kurvits ja mereväe miinijahtijale Admiral Cowan . Rahvas sai uudistada haubitsaid, õhutõrjeraketikompleksi Mistral ja soomukit SISU XA-188.

Päeva lõpetas Siseministeeriumi demineerijate show.

Samal teemal

08.10.2014
DROONIMÄNGUD: Riigiamet korraldab mänguasjade lennutamist
11.03.2014
Titanic teenis Suurele Tõllule miljoni
31.02.2014
ÕHTULEHE VIDEO | Astrid Kannel Titanicu näitusest: õnnetuse müümine on ebaeetiline!
29.02.2014
ÕHTULEHE VIDEO | Eesti Politsei: rikkujad saavad nüüd tunnistusi anda otse kaamerasse!