Eesti uudised

Laulupeolaul taandumisest tõi tüli majja

Karoliina Vasli, 29. märts 2014 08:00

65 KOMMENTAARI

e
ei taandumisele/ 12. juuni 2014 08:44
Võtke repertuaarist välja see laul " taandume", see ei kõlba kuhugi, laulupidu peab olema rõõmus ja sisaldama optimismi, mitte aga olema pessimistide ja virisejate vingumine, laulupidu peab õhutama noorust, mitte vanu surijaid.
m
MAKSUVABA EESTI..../ 30. märts 2014 13:41
MÄLETAME KÜLL KUIDAS REEDE MAKSUVABAKS TEHA LUBATI....
http://www.youtube.com/watch?v=JKwcBawkdkc
l
30. märts 2014 11:58
Laulupeod üldse ära keelata,Pussi Riot las esineb Ilvese personaalselt,Randperele ka-see on kogu kunst.Ülejäänud Eesti ei tea kunstist ega rõõmust tuhkagi.Hõiskavatele oravapoegadele oma laulu-ja tantsupidu kuhu pööblil asja pole,nii on tulevik.
t
30. märts 2014 11:40
Tundub küll,et isakesed dikteerivad ka lauludes sõnakasutuse-mida veel keelata annaks???Kui otse öelda,siis mina keelaks lendoravatel nii kõrgelt lendamise ka ära,igalepoole ninatoppimise iseenesest mõistetavalt kohe siin maamunal.Küll võib üks inimene ebameeldiv olla,istutagu Lasnamäele nüüd kuuski juba,kevad on käes,rahvas ikka masenduses oma muredega.Miljonärid võivad jah hõisata,teeme mis tahame,teie närige tärkavat muru.
v
Vana/ 30. märts 2014 11:20
Ilmselt liiga palju kommentaare, et pildile pääseda, aga...
Praegu selle aastase kava üle ilkuda on ilmselgelt hilja ja inetu. Küll saaks muuta üht-teist järgmise laulupeo korraldamisel. Eesti laulu konkurss on meil juba olemas. Nüüd võiks teha laulu- ja tantsupeo laulude ja tantsude konkursi. Las rahvas valib, mida kuulda ja näha tahab.
p
pidu/ 30. märts 2014 06:56
Laulupidu on kogu Eesti rahva pidu. Laulud v6ivad olla t6sisemad ja r66msamad, aga ei tohiks olla megakeerulised. Ka Kykametsa koor tahab peole minna. Ma saan aru, et kuskil tuleb piir, kui palju rahvast saab minna. Aga miks mitte asja arutada, et kuidas veel rohkem inimesi saaks koha peal asjast osa v6tta.
e
esimest/ 29. märts 2014 23:42
korda Randperega nõus...laulupidu oli minu jaoks vanasti kogu rahva pidu...nüüd aga on muutunud mingite eliitkooride kontserdiks...alatiseks jääb meelde,kuidas Helen Sildna rikkus enamuse rahva ootused Vabaduse laulul ära,miski okas jääb alatiseks hinge...oli ilus suvepäev,tohutu rahvas igavles ja ootas midagi,aga seda midagit ei tulnudki...
v
vaino/ 29. märts 2014 22:06
Tuleb öelda, et kahjuks ei tee ilm laulupeole tuju ega ka meeleolu. Jääb jälle nii, et vaatad pisut telekast ja las olla peale. Kardan, et nii see ilus asi põhja lastakse. tublid "juhid".

n
29. märts 2014 17:16
Nõme laulupidu. Ei kavatse vaatama minna. Eriti ajuvaba on tantsupidu, kus varsti rahvatantsu enam polegi ja siis hakatakse seadma vanuselisi piiranguid vanamemmedele. Pask kõik, see pole enam laulupidu.
a
ai ai / 29. märts 2014 16:22
kas vene ´´nuhk kes käis rootsis väliseestlasi nuhkimas-värbamas tagasi meedias..Pange ikka ´´laulupeo piletihind ikka poole pensioni tasemele ja laske õllel ja muul märjukesel aktsiisiga
suurte valitsejate palgatõusu toetada
e
ei saa aru/ 29. märts 2014 12:58
Ma ei saa Sildnikust aru, kes ta on...kohati tundub, et väike nats, kes käsib elada oma reeglite järgi: http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=22593
v
vereimejad/ 29. märts 2014 12:33
nüüd, mil saab " EUROnõuete ja seaduste " varjus eestlaste raha siia-sinna kantida varastada lambottida, roomasid randpered-ilvesed kohale. Jätku vähemasti eestalsele kuuluv laulupidu ja selle repertuaari üle otsustamine rahule.Mulle ka Tüüri looming ei meeldi aga veel vastikumad on kohale roomanud pärisparasiidid.
l
Loe ja imesta/ 29. märts 2014 12:32
Vastajale veelkord aitäh, plussipanejatest ma saan aru, miinusepanejatest mitte. Kas nad arvavad, et neil on rohkem õigusi, kui omanikel või tegijatel?
a
Akassa/ 29. märts 2014 12:23
Kas kõik siinsed kommenteerijad ja artiklite kirjutajad on üldse vaevunud minema Laulupidu 2014 kodulehele ja süvenema laulupeo kavasse. Milliseid laule seal lauldakse ja millised laulud üldse kavas on. Ilmselt mitte! Ei ole sellel peol kavas Mis maa see on ega ka muid mainitud laule. Kas te üldse teate, mis laulud on Nokturn või Põhjavaim või Noored sepad? Ilmselt mitte. Millal te neid laule viimati laulupidudel kuulsite. Te polnud siis sündinudki veel. Seekordne laulupeo kava on kaugest minevikust alates ja kuni tänapäevani välja. Eriti meeldiv on esimese päeva kontsert, kus esinevad ainult valikkoorid. Vaadake natuke ennem ja siis hakake kedagi kritiseerima. Seekordne laulupidu on ülesehitatud mitte RAHVAPEONA vaid koorikontserdina. On ka vanu laule tuttavaid, aga väga vähe. Ka Puudutus ja Taandujad on uudislooming, samuti Muusika. Kuulake neid laule seal samal lehel. Mulle ka ei meeldinud Taandujad ainult tema väga, väga raskete partiide poolest. Aga see on omandatav suure töö tulemusena. See Kivisildniku tekst jääb minu jaoks mõistetamatuks. elada nii kibestunult minevikus ei saagi näha positiivset tulevikku!
a
anni/ 29. märts 2014 12:04
mul tuli meelde 1laulupidu,väga külm ja vihmane.kuidagi jäi hiljapeale ja vaid üksikud inimesed olid lauluväljakul.kuulasin ,vaatasin minagi TV seda.olen aastaid kooris 1sopranit laulnud.laulupeole põhimõtteliselt ei lähe,sest 1977 a leidis õpetaja,et ma ep oska laulda.kuigi olin kohustuslikus vabatahtlikus mudilaskoori tunnis laulnud terve kooliaasta.
pärast tunnistasid psljud,et laulud olid ebahuvitavad,rasked ja rusuvad.
palju positiivsema elamuse dain Läti tantdupeolt.polnud selline uimane.oli särtsu ja põnevust.aeg oleks vährmalt peoajal särada.kui pidu katku ajal,siis jätke pidamata.
mulle Kividildniku jutt meeldis.olid ju mingi aeg laulud väga punameelsed....isegi kooris neid tobedusi laulnud...
t
to apoliitiline naine ja teised kritiseerijad ka/ 29. märts 2014 11:52
kas te enne seda meediakära üldse teadsite, et selline laul kavas on, või kas te teate mis laulud veel kavas on? Pidu on tervik, see ei ole ainult trall ja tants, on ka antud aega mõtlemiseks, süvenemiseks. Ja seda on õige aeg teha taandujaid kuulates. Loodan, et korraldajad leiavad võimaluse ja kuvavad nood laulusõnad nii eesti kui inglise keelsetena suurelt ekraanidele, et kõik saaksid lugeda ja mõelda. Randpere isamaa eest võitlemise jutt ajab korraga nii naerma kui nutma. Pane kulla mees oma suu kinni ja ära alanda ja häbista ennast sihukese hülgemölaga.

m
Maxumaxja/ 29. märts 2014 11:48
84 ndal pani ajama...???kelle eest.Aga kui kartis kedagi siis mille kuradi pärast tagasi tuli??Ja nüüd on suur arvamusliider või,aga keda see Raddpere arvamus ka huvitama peaks?Kõik need kes omal ajal siit uttu tõmbasid on nüüd justkui suured kangelased ah,et ajasid seal kohe Eesti asja.Tundub hoopis et on ...ah las jahuvad või mingu tagasi.
r
Randperele/ 29. märts 2014 11:43
Te võiksite taanduda tagasi Rootsi, kus olite perega peidus, kui ülejäänud elasid nõukogulikku aega Eestis.
l
Loe ja imesta/ 29. märts 2014 11:40
m
29. märts 2014 11:39
Mida see randpere EMM ka lauludest, eesti lauludest ka teab, möira oma ööööd, Ö-tähte ja ära mulise mida keegi tegema peaks!! Selge!!!
f
fa/ 29. märts 2014 11:38
Sry, aga Randpere ei ole just eriti arukas inimene! Kunagi ma arvasin, et näe, tegus inimene tuli poliitikasse, aga praktiliselt iga sõnavõtuga arvamus temast langeb. Kohutav!
Laul "Mis maa see on" kõlas vägagi ajakohase kriitikana Eesti aadressil, kõlab tänagi.
t
To To Loe ja imesta/ 29. märts 2014 11:36
h
heinz/ 29. märts 2014 11:20
selle laulu autor on tüür ja see on tema üks kõige suurem ämber mis jääb kolisedes lohisema igavesti.eesti rahvas ei ole taanuad!!!!!
m
miuke mölin igandi üle. Igand pole mitte ainult fashistlik,see on ju tsaristlik ega/ 29. märts 2014 11:20
sobi EV poliitikutele. Nendel on oma bizdad, pussid ja riotid ja lahked oskustega neitsid ,kes elavad Lenini ja Stalini üllaste ideede nimel ja teotavad kahejalgseid ,kuidas vähegi oskavad.
On uus ajastu,uus kultuur - saage ometi aru.

t
to Loe ja imesta / 29. märts 2014 11:19
Laulu autor soovib, et laul oleks laulupeo kavas. Küll aga ei soovinud ta meedia negatiivset vastukaja ja tänu sellele palus teose kavast maha võtta. Õnneks rääkisid lähedal olevad inimesed talle augu pähe, et ei ole mõtet meediakommentaaridest solvuda ja ta muutis oma meelt, laul jääb kavasse.
l
Loe ja imesta/ 29. märts 2014 11:08
Mitte ei saa aru, mis toimub? Kui laulu autor ei soovi, et tema laulu esitatakse, siis kellel on rohkem õigust otsustada, kas seda esitada või mitte? Kõikide laulude kohta käib mingi idiootlik auorikaitseseadus, kas ka selle kohta? Kes teab? Mina isiklikult arvan, et autoril oleks nagu rohkem õigust otsustada selle asja üle, kui lauljatel ja kuulajatel!
m
masendav eesti/ 29. märts 2014 11:05
rahvas põgeneb kodumaalt, enamus kes alles vegeteerivad kuidagi, lapsed suur hulk söömata,,,aga teeme pidu, laulame,,muig,, randpere võiks ühe kuu elada 300 euroga, pärast seda on ta isegi NSVL hümniga nõus laulupeo kavas,,,,,
L
..../ 29. märts 2014 10:50
Laulame siis ainult meie klassikuid! Miks pole laulupeokavas veel "Käin juba lasteaias, ei ole väike ma! Ka kodus lauast laiast võin üle vaadata!" Eks siin ole suuresti otsitud probleem, peaasi, et saaks pildile, ja mida skandaalsem, seda kauem pildil püsib. Tasuta reklaam! Kui aga sõnadest ja laulust rääkida, siis meenutan üht veel sügaval stagnaajal isa-kadunukese õpetust. Tema oli koolipoiss enne suurt sõda ja laulis ka koorides. Toona õpetati neid, et laulus "Eesti lipp" tuleb teatud sõnu väga rõhutatult lühikesena laulda: "Kaunistagem Eesti kojad kolme koduvärviga, mille alla Eesti po_jad ühiselt võiks koonduda". Nimelt vale diktsiooniga tuleb see, mismoodi täna lauldakse - ...mille alla Eesti POOJAD ühiselt võiks koonduda... Ja SEE pole siiani olnud ühegi randpere tähelepanu vääriv pisiasi!
p
Põliseestlane/ 29. märts 2014 10:31
Tõelist pidu ja prallet saate ju õllesummeril! Las jääb laulupidu teistsugusele rahvale, kes sellest naudingut tunneb. Ja las jääb erineva tonaalsusega laule - igale oma! Kes ei taha mõnda laulu kuulata, nendele lauluväljaku territooriumil ruumi ja tegemisi küll! Keegi ei pane teid lava ette ketti! Aga mõnes ikka okupandiloomus käskida ja keelata masse just tema üliauväärt isiku maitse järgi!
h
Hea nali!/ 29. märts 2014 10:24
Randpere, ehk seletaksid lähemalt, kuidas sa peale Rootsi pōgenemist seal okupantidele vastu hakkasid?
Kahjuks ei,kuulnud me midagi sinu sealsetest "kangelaslikest" vōitlustest punamasina" vastu!
t
Tuljak/ 29. märts 2014 10:21
Olen arvamusel, et tänapäeval on meediat lihtsalt liiga palju. Igast asjast tehakse probleem ja kõik saavad arvamust avaldada. Laulupeo kava panid kokku oma ala spetsialistid, mida nüüd asjatundmatud hakkavad kritiseerima. Kas puussepp elektrikule või kinnisvaramaakler põllumehele võib dikteerida, kuidas ta oma tööd tegema peaks? "Taandujad" on sügavasisuline teos, mis sobib väga hästi muude tuntumate laulude vahele.
m
milleks on matsikarja vaja laulma vüi tantsima. Meil on kõrge kultuuri/ 29. märts 2014 10:19
esindajad,meil on PUSSY RIOT !!!!! Pole vaja vedada Tallinna Lauluväljakule igasuguseid pudulojuseid,Meil on oma kultuur.

i
29. märts 2014 10:12
Ilvese ja Rõivase duo eest ju taandume, Ilves pani Rõivase pukki nagu oma kinda
s
seekord / 29. märts 2014 10:12
Olen Randperega nõus,meie laulupeo repertuaar on liiga keeruline ja masendav.laulupidu peaks olema rõõmupidu,laule peaks saama kõik kaasa laulda.praegune repertuaarlas jääb valikkooridele ,las korraldavad oma konkursse jne.
m
Manivald/ 29. märts 2014 10:10
Kellele on mingi komsomol arvamus autoriteet? Laulupidu on kogu aeg olnud rahva meelsuse indikaator. Lihtnee
h
hm/ 29. märts 2014 10:07
Randpere võib laulupidu eirata, ei pea seal olema. Lugu on väga ilus ja meie tänapäevaelus nagu rusikas silmaauku. Ilves ja Randpere kuulaku oma Pushy Riotit.
t
toni/ 29. märts 2014 10:02
Eks loomeinimeste fantaasiast ei peagi aru saama, sest ka junn kuses on neile teinekord imetlusobjekt, saati siis peol rõõmu tundmine. Taandumine..... Paraku on laulul peale viisi sõnad ja tegelikult läheb see vägagi hästi kokku nii meie kunstis valitseva üldise hala ja heietustega. Võtkem seda siis kui pilalaulu !
r
Reformar/ 29. märts 2014 09:47
Teen lisaks Valdo ettepanekule vaadata tõsiselt üle kogu laulupeo kava! Nn uue poliitilise olukorra ja uue koalitsiooni valguses!
Teen ettepaneku laulupeo kavast koheselt eemaldada järgmised kodanlikud soperdised:
Mis Maa See On - ( meil on korras majandus ja rahandus)
Mu isamaa on minu arm- fashistlik- natsionalistlik lauluke, mis võib siin elavad muulasi (kes ei saa siiani Eesti keelest muffigi aru) ärritada!
Koit- sisutu ja paljukorratud kolmetuuri lugu! Võib ärritada Venemaad!
Savisaare laul aga sobiks kavva hästi!
Samuti kõik kolm Luisa Värgi lugu!
Jne jne!
Palju õnne Randpere!!!
r
rindkerele/ 29. märts 2014 09:44
lasnamäe on väga roheline linnaosa. Vaata või Katlerit, Paasikut, Raadikut...........väga roheline ja silmale ilus
v
Vahur/ 29. märts 2014 09:35
Kes on Randpere, et tema ütleb mis sobib ja mis mitte??? Kunagi üritas laulupidu reguleerida ka Jänes! Tulemuseks - katastroof!!!
Nn ebaõnnestunud poliitikud peaks ennast kultuurist distantseeruma!!! Nii Randpere, Jänes kui Lang!!! Reffidest on siiber!!!

r
Randpere Rahaahnus/ 29. märts 2014 09:33
oi, muidugi, tema tahaks et mõni tema looke laulupeol kõlaks. Tuleks sealt ju ääretult halvale ja ahnele poliitikule mõni plusspunktike ja raha läbi autorite ühingi laulupeol kõlanud loo eest.. Aga just, me ju taandusimegi, kui oma pisukest aega kestnud vabaduse Brüsselile ära andsime, Vähe veel sellest et Brüssel kamandab, mida tohib, mida mitte, siis ka presidendihärra üritab ka usale natuke eesti iseseisvuse jäänustest sokutada. Ise ta ju ka usast siisroninud mitteeestlasena on lihtsalt üks parasiit eestimaa kukil. SEE ON TAANDUMINE !
v
Võiks kaeda,kuidas elab ja laulab väike rahvas...Schveitzis./ 29. märts 2014 09:31
Vaevalt seal lastakse poolearulisel ja harimatul pööblil (kui seda seal on)
niimoodi möliseda.Aga samuti kõrvetatakse kasukast välja parasiidid,kes
aina vinguvad ja taanduma kutsuvad.Ning õlleklaase laulupeol keelustavad,
mis lausa ulmeline tundub.
m
Maarja/ 29. märts 2014 09:25
Kivisildnik ise on depressiivne. Laulu- ja tantsupeod peavad olema.. Taandujate tekst on väga sügavamõtteline. Elu ongi üks taandumine. Talv taandub kevade, kevad suve , rõõm mure, mure rõõmu, vana noore, päev öö, öö päeva ees ja nii edasi lõputult. Laulupeol võib Taandujaid laulda küll.
n
Nagu sund kontsert./ 29. märts 2014 09:20
Suudame lauluga kodusõtta pürgida. Suur osa rahvast taandub teistesse riikidesse ja võim ei tee väljagi.Kui laul tuletab meelde ,et rahvas taandub oma kodumaalt ,vaata kodusõda ja mäss kohe Maarjamaa pinnal. LAULUPIDU ON EESTI RAHVA PIDU JA POLE POLIITPROILERITE RIKASTUMISE KOHT. Oli aeg kus rahvas tuli kokku,lauldi ja tantsiti ,tunti rõõmu oma peost.Kui rahvalt hakati oma peo eest raha tahtma ,muutus rahvapidu kellegi taskutäitmis kohaks ja see pole rahvapidu.Võimulolijad näitavad,et meie lubame ja oma koha kindlustamist võimulolekuga.
k
(:)/ 29. märts 2014 09:14
kivisildnikul on ju tegelikult õigus. kahjuks on see nii
r
Rindkere/ 29. märts 2014 09:13
Kas Lasnamäele on puud istutatud
n
Naine (apoliitiline)/ 29. märts 2014 09:10
Mis loeb siin see, kes oma arvamust avaldas - poliitik või tavakodanik, milleks see arvamus nüüd jälle poliitikaks pöörati? Olen hr.Randperega sama meelt, et laulupidu kui pidu, olgu lõbus. Kõik need Vabariigi aastapäeva kontserdid on minu jaoks samuti olnud masendavad, rusuva meeleoluga. Igal aastal loodad, et ehk ikka midagi lõpuks ka vaatamist-kuulamist väärt on aga ei ole, kuidagi piinlik on teleka ees istuda seda jama vaadates ja nüüd siis hakatakse laulupeo korraldamisega samasugust stiili harrastama ja nimetatakse seda kunstiks, mis tegelikult ei sisenda üldse positiivsust. See, mida välja antakse, seda ka juurde tõmmataks. Pole ime, et eesti elus midagi paremaks ei muutu, sest enamus rahvast on negatiivselt meelestatud, oodatakse vaid riigilt ja poliitikutelt kogu aeg midagi, kulutatakse oma energiat sõimlemisele ja netis negatiivsete kommentaaride kirjutamisele. Hakake juba ükskord ise kah midagi tegema, et oma elu paremaks muuta! Muu maailm vaatab meid kõrvalt nagu mingeid hädapätakaid, kes isegi pidu ei oska pidada ja uluvad sajandeid, et must lagi on meie toal....Palun hakake juba ükskord seda musta lage siis pesema, tehke seda hakatuseks oma kodus..... oma hinges....Uskuge - maailm muutub helgemaks!!!
e
29. märts 2014 09:09
Eesti tegelikkus ei ole masendav, on olnud ka hullemaid aega, kus me oskasime olla õnnelikud. Lõppude lõpuks loome ise kõige suuremad väärtused, sõltumata poliitikast. Vahel inimesed ei oska isegi aru saada, et nad on õnnelikud.

l
Laulupidu/ 29. märts 2014 09:06
on minu arvates oma algse, eestlasi ühendava, mõtte ära kaotanud. Selliste laulude kavasse võtmisel on ainult üks eesmärk - peole pole asja väikeste maakohtade kooridel, kes sellist repertuaari omandada ei suuda. Jällegi loeme raha ( mujalt tulnud inimeste majutus, söök ja transport), lihtsam on piirduda pealinna ja Harjumaa eliitkooridega. Kahju, et ka siin on tekkinud esimene ja teine Eesti.
m
maamiis / 29. märts 2014 09:05
ei tea kuidas Taandujad mõjuvad ,aga Sisask esitus oli ikka minuarust üks parimaid esitusi laulupidudel .Täiesti võrdne Ernesaksa Mu isamaa on minu armuga ,kus juures kõik oli ju õige ,keegi peab ju tõe välja ütlema !
http://www.youtube.com/watch?v=NmmUOpLQnLs
ü
ütleme nii/ 29. märts 2014 09:00
kui poliitikud on tagajalgadele aetud, siis on asi kümnesse läinud.
seega ma arvan, et seda laulu lauldaks laulupeol erilise mõnuga ja loodan, et ka korratakse. see oleks ajamärk.
m
MA/ 29. märts 2014 08:57
Tüli tuli majja siiski mitte laulu teksti või meloodia keerukuse tõttu, vaid arvamusi mittekannatavate isikute ülikõrge enesearmastuse pärast. Ärge silitage dirigenti või loojat vastukarva!
a
Aga/ 29. märts 2014 08:55
Tammsaare kirjutas, et õnn ja rõõm on alati ja igal pool, on vaja seda ainult leida ja et see on kasvatuse küsimus ning ma kujutan ette kuidas Venemaale meeldib see laul just.
s
seisukoht/ 29. märts 2014 08:54
Partei ja Valitsus määras nõuka ajal repertuaari, nüüd on sama. Võimul olevate ekskommunistide maneerid koostöös rahvuslastega, kes on kriitikaga hellaks tehtud.Niigi kogeme nagu rikkis grammofoniplaadilt, kui hea meil on elada, statistiliselt küll. Laulupidu on massiüritus, kui seal arvustatakse , kas siis pole võimudel kartust, et pööbel hakkab oma aktiivsust näitama tingimustes , kus suur mass koos. Ilvesed ja Randpered, kes on paguluses elanud ei taju siinse rahva kannatusi ja ei tunneta et omas vabas riigis ei saa rahvast keelata.Niigi on valitsejad oma võimu nautinud pikemat aega, tänu rahva vaoshoitusele, kes loodab et asi paraneb.
l
Laulupidu on valmis/ 29. märts 2014 08:48
ja aastakümnetega küpsenud institutsioon.Minu arvates pigem massiüritus kui professionaalne lava.Taandumine iseenesest,on täpne ja filosoofiline termin kõige muutuva kohta.Ka inimese ja ühiskonna kohta.Massid aga ootavad ürituselt tule süütamist,Mu isamaa...,Terve vald oli kokku...Kannatavad ära ka "taandujad" kui lauljad saavad sellega hakkama ja nad ei hakka kavades prevaleerima.
r
rene/ 29. märts 2014 08:39
Laulupidu on ikkagi rahva pidu,muidugi on esireas istujatel ebamugav kui neile tõde näkku lauldakse aga politikutele on ka oma laulupidu loodud:õllesummer,minge jooge ja läbustage ning kiitke ennast kuid rahvapeole ärge tulge palun oma arvamust avaldama.Te ei kuulu rahva hulka.

e
29. märts 2014 08:36
ei saa kivisildnikust aru? Mis siin depressivset on? Kui vähem alkot joodaks ja arendataks, toodetaks, eksporditaks midagi oleks kõik OK! Aga meil on ju terve persetäis igasugu luuletajaid, kirjanikke jt "avaliku elu tegelasi" kelle kasutegur ühiskonda on väga madal!
k
kats/ 29. märts 2014 08:35
eesti elu on tõesti kohutavalt tühikargamist ja sisutust täis...ühed nn. "valimised" lõppevad, teised algavad, samad jätislõustadest vargad, reeturid vahelduvad...asjad on muutunud kordades halvemaks rahvale...ja seda üritatakse siis lauldes, tantsides siluda...see mis ümberringi toimub ajab juba naerma, kuigi peaks nutma ajama :-)
y
yll/ 29. märts 2014 08:35
palgalised lauljad hakkavad ühtsusest laulma! eestlased pole ühtne rahvas ja ega väikerahvas saagi
olla.tuleb paidlik olla sest madalamal pole enam kedagi.
k
Kiku/ 29. märts 2014 08:35
Randpere on jäänud poliitikas väikeseks nupukeseks, see ei rahulda teda.Lauljana polnud ka suurem asi,nüüd on vaja laulupidu sorkida.See ei ole sinu rida, Randpere.Küll ühel inimesel on ikka vajadus pildis olla, ükskõik mis viisil.
l
lõpetage ära/ 29. märts 2014 08:25
kaua võib. laul on ja jääb. randpere tegelegu poliitikaga ja jätku kultuur rahule
laul ise siin http://2014.laulupidu.ee/wp-content/uploads/2014/02/T%C3%BC%C3%BCr-Taandujad.mp3
v
Vastik!/ 29. märts 2014 08:25
Laulu/tantsupidu---on pandud poliitikute vankrit vedama!
Esireas meie nn.,,rahva eest hoolt kandvad ütkid,poliitproilerid,,!
Tantsige /laulge rahvas---me lubame!