Maailm

Hiina kaitses surmanuhtlust (1)

AFP/BNS/Õhtuleht.ee, 29. märts 2014 08:21
Surmanuhtlus on traditsiooniline ja Hiina oludesse sobiv karistusviis, teatas Hiina välisministeerium.

Pekingi kommentaarid tingis inimõigusorganisatsiooni Amnesty International värske aastaraport, millest selgub, et Hiinas hukatakse aastas rohkem inimesi kui kogu ülejäänud maailmas kokku.

Inimõiguslaste andmeil hukati Hiinas mullu tuhandeid inimesi, samas kui teistes riikides viidi surmanuhtlus täide 778 korral. Täpne hukatute arv pole teada, kuna Peking nimetab seda riigisaladuseks.

"Nimetatud organisatsiooni Hiinat puudutavad seisukohad on alati olnud kallutatud," ütles Hiina välisministeeriumi kõneisik Hong Lei pressikonverentsil.

"See, kas riigis on kasutusel surmanuhtlus, oleneb peamiselt kultuuritaustast ja konkreetsetest oludest selles riigis," sõnas ta.

"See on kooskõlas hiina rahva püüdlustega ja aitab ühtlasi kahandada ja ennetada rasket kuritegevust," lisas Hong Lei. Ta lisas, et Peking on astunud samme selleks, et surmanuhtlust rakendataks range kontrolli all ja ettevaatlikult.

Võrreldes 1980. ja 1990. aastatega on surmanuhtluste arv Hiina nüüdseks kahanenud ning 2007. aastal vastu võetud seadusmuudatuse alusel peab kõik surmaotsused kinnitama ülemkohus.

Samal teemal

14.05.2014
"Peatage piinamine!"