Martin Vahteri sõnul on nõuded ja ootused Kopli liinide arendamise osas liiga keeruliseks aetud ja seepärast ei leidu piirkonnale ostjat. "Muinsuskaitse poolt kaitstud lagunemine tähendab seda, et vanad hooned vajuvad kokku ja kuskil on pidevalt punane kukk räästas," ütles Vahter.
“Praeguste nõuetega peaks linn tegelikult väga hea elupiirkonna täiesti tasuta ära andma, muidu sellele kosilast ei leia. Ma ei ütle, et seal peab kõik ümber lükkama, aga praegused ettekirjutused pole realistlikud,” lisas Vahter.
Muinsuskaitseameti ehitismälestiste peainspektor Triin Talk pole aga kriitikaga nõus.
"Müügiga seotud linnaehitusliku visiooni koostamisel on muinsuskaitselisi seisukohti esindanud Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kopli liinide alal on säilinud vaid üks riigi kaitse all olev mälestis, Vene-Balti laevatehase politseijaoskond, ülejäänud ala ei ole muinsuskaitse all," selgitas ta.
Talki sõnul on kõnealune piirkond on müügis koos kehtiva detailplaneeringuga, mis näeb ette peale mälestise veel mitmete ajalooliste hoonete säilitamist.
"Selline pieteeditundeline lahendus pakuti välja rahvusvahelise planeerimisvõistlusega Europan 5. Kui selle tingimused ostjale ei sobi, on võimalik ka uue detailplaneeringu algatamine," ütles Talk.
Kehtivast detailplaneeringust kinnipidamist ei nõua ka Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ega Tallinna Linnaplaneerimise amet ja juba 2013.aastal koostati ühiselt uus lähtetingimuste skeem, mis on võrreldes detailplaneeringuga oluliselt leebem.
11 KOMMENTAARI