Eesti uudised

Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks (64)

Toimetas Kristin Aasma, 28. märts 2014 16:25
Munitsipaalpolitsei ametnik.Foto: Teet Malsroos
Täna hommikul tegi Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti (mupo) noorsootöö sektor üllatuskontrollkäigu Lasnamäel asuva Tallinna Teeninduskooli juurde eesmärgiga kontrollida alaealiste suitsetamist. Ajavahemikul 8-8.20 tabas patrull kaheksa alla 18-aastast suitsetajat, kellele koostati kohapeal protokoll. Mupo avaldab muret, et alaealiste hulgas suitsetamise komme laieneb.

Kaebusi tuleb pidevalt vahetundidel koolimaja ees ja trammipeatuses suitsetavate noorte kohta, samuti on kohalikud ning ühiskondlikku transporti kasutavad inimesed pahased konisid täis loobitud trammipeatuse räpase ilme pärast.

Noorsootöö sektori vaneminspektori Kätlin Müürsepa sõnul võtab suitsetamine alaealiste hulgas järjest suuremad mõõtmed. Eriti kurvastav on see, et tavasuitsust kanepini on tihti vaid väike samm.

Täna hommikul karistada saanud noored kehitasid seletust andes ükskõikselt õlgu ja ütlesid, et kahetsevad.

Samal teemal

"Kusjuures kahetsevad seda, et vahele jäid, mitte seda, et suitsetasid," ütles Müürsepp.

Inspektorid uurisid ühelt 16-aastaselt noormehelt, kas ta ei ole mõtelnud suitsetamisest loobumisele. Poisi vastus lõi inspektorid tummaks :"Suits on mulle kõige tähtsam asi. Kui ma ilma suitsetamata õhtul magama lähen, siis on mul terve öö tunne, et midagi olulist jäi tegemata."

Mupo tuletab meelde, et vastavalt tubakaseadusele on alla 18 aasta vanusel isikul (seaduse mõistes alaealine) suitsetamine või suitsuvaba tubakatoote tarvitamine keelatud. Samuti on alaealisel keelatud omandada ja omada tubakatoodet. Keelatud on müüa tubakatoodet alaealisele. Täisealine ei tohi alaealisele tubakatoodet osta, pakkuda ega üle anda.

Suitsetamine on keelatud mh laste hoolekandeasutuse ruumides ja asutuse piiratud maa-alal, koolieelse lasteasutuse, lasteaed-algkooli, algkooli, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvikooli, avatud noortekeskuse või noorte- ja projektlaagri ruumides ning nende piiratud maa-alal.

Mupo noorsoosektor korraldab üllatus-kontrollkäike koolide juurde ka edaspidi.

Samal teemal

05.04.2014
Mupo tõrjub poe eest lapsevankritega parkijad
14.03.2014
FOTO: Mupo leidis Pirita ürgorgu heidetud prügist ka rohkesti tõendusmaterjali
25.02.2014
Mupo võtab erilise tähelepanu alla haljasalale parkijad
25.01.2014
Mupo ja politsei kutsusid sadamas taksojuhte korrale