Munitsipaalpolitsei ametnik. (Teet Malsroos)

Täna hommikul tegi Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti (mupo) noorsootöö sektor üllatuskontrollkäigu Lasnamäel asuva Tallinna Teeninduskooli juurde eesmärgiga kontrollida alaealiste suitsetamist. Ajavahemikul 8-8.20 tabas patrull kaheksa alla 18-aastast suitsetajat, kellele koostati kohapeal protokoll. Mupo avaldab muret, et alaealiste hulgas suitsetamise komme laieneb.

Kaebusi tuleb pidevalt vahetundidel koolimaja ees ja trammipeatuses suitsetavate noorte kohta, samuti on kohalikud ning ühiskondlikku transporti kasutavad inimesed pahased konisid täis loobitud trammipeatuse räpase ilme pärast.

Noorsootöö sektori vaneminspektori Kätlin Müürsepa sõnul võtab suitsetamine alaealiste hulgas järjest suuremad mõõtmed. Eriti kurvastav on see, et tavasuitsust kanepini on tihti vaid väike samm.

Täna hommikul karistada saanud noored kehitasid seletust andes ükskõikselt õlgu ja ütlesid, et kahetsevad.

"Kusjuures kahetsevad seda, et vahele jäid, mitte seda, et suitsetasid," ütles Müürsepp.

Inspektorid uurisid ühelt 16-aastaselt noormehelt, kas ta ei ole mõtelnud suitsetamisest loobumisele. Poisi vastus lõi inspektorid tummaks :"Suits on mulle kõige tähtsam asi. Kui ma ilma suitsetamata õhtul magama lähen, siis on mul terve öö tunne, et midagi olulist jäi tegemata."

Mupo tuletab meelde, et vastavalt tubakaseadusele on alla 18 aasta vanusel isikul (seaduse mõistes alaealine) suitsetamine või suitsuvaba tubakatoote tarvitamine keelatud. Samuti on alaealisel keelatud omandada ja omada tubakatoodet. Keelatud on müüa tubakatoodet alaealisele. Täisealine ei tohi alaealisele tubakatoodet osta, pakkuda ega üle anda.

Suitsetamine on keelatud mh laste hoolekandeasutuse ruumides ja asutuse piiratud maa-alal, koolieelse lasteasutuse, lasteaed-algkooli, algkooli, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvikooli, avatud noortekeskuse või noorte- ja projektlaagri ruumides ning nende piiratud maa-alal.

Mupo noorsoosektor korraldab üllatus-kontrollkäike koolide juurde ka edaspidi.

Jaga artiklit

64 kommentaari

K
Kristo  /   09:59, 1. juuni 2014
Need s*tarattad tegid eile protokolli mulle ... selle eest et ma olen Tallinna elanik ja saan nagunii tasuta sõita jne , ja unustasin rohelise kaardi läbi tõmmata .
Debiilikud ma ütlen krt .. Mind nad ninapidi oma trahvidega ei tõmba nii et istugu sisse omale see trahv mida nad teha üritavad .

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis