Eesti uudised

Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks

Toimetas Kristin Aasma, 28. märts 2014 16:25

64 KOMMENTAARI

k
Kristo/ 1. juuni 2014 09:59
Need s*tarattad tegid eile protokolli mulle ... selle eest et ma olen Tallinna elanik ja saan nagunii tasuta sõita jne , ja unustasin rohelise kaardi läbi tõmmata .
Debiilikud ma ütlen krt .. Mind nad ninapidi oma trahvidega ei tõmba nii et istugu sisse omale see trahv mida nad teha üritavad .
v
Vanematelt riigi toetus, / 5. aprill 2014 09:13
Ehk lasterahad ära võtta! Kust alaealine saab suitsuraha? Vanemalt ikka. Ise ei teeni ju.
k
kurgist/ 1. aprill 2014 14:56
anaalseksini on ka ainult üks samm
"Noorsootöö sektori vaneminspektori Kätlin Müürsepa sõnul võtab suitsetamine alaealiste hulgas järjest suuremad mõõtmed. Eriti kurvastav on see, et tavasuitsust kanepini on tihti vaid väike samm."
e
exsutsetaja / 1. aprill 2014 13:24
on suitsetatud ja suitsetatakse edasi, mitte üksi keeld ei ole siiani toiminud Kui ehk tasuks 15 päeva aresti, see võib mõjuda mine tea istub ära ehk ei tõmba enam, no otsib vähe varjatuma koha, kus MUPO ei käi kontrollimas.
j
JA NEED ON KASVAVAD EESTI MEHED..../ 1. aprill 2014 10:56
MIKS EESTI NAINE EI SÜNNITA......POLE TURVATUNNET......SELLISED MATSID JA HARIMATUD ON EESTI MEHED.....EI OLE NEIST SÕJAVÄKKE MINEJAID.....KARDAVAD.....PIDI JUBE RASKE OLEMA.....VASTIK KUULATA NEID EESTLASI.....
n
Nalja peab ju tegema !/ 31. märts 2014 15:49
Need mupo tolvanid võib rahulikult pikalt saata koos oma paberitega. Igasugu juriidiline alus nende tegevusele puudub ! Ise olen nii mitmeid kordi teinud ja teen ka edapidigi !
v
vana tõde/ 31. märts 2014 14:24
ükski seadus, keeld ega käsk muuda alaealiste suitsetamist, ja mitte ainult alaealiste, keelud ja käsud pole kunagi mõjunud, igasuguste seaduste ülevindi keeramine on jama. Samuti on jama ajada bussipeatuste konihunnikud ainult alaealiste süüks. Ma ei õigusta alaealiste suitsetamist, aga senikaua kuni ei saada aru miks suitsetatakse , senikaua ei muutugi midagi. Seisa või kõrvade peal. Ja kas Mupol on üldse selles olukorras õigust nii trahvi teha? Olen ise neid trahve tasunud, kui enda lapsele tehti. Praegu on aga laps täisealine ja ei suitseta. proovis, suhtles uuris, jõudis kohale talle endale. Olen enam kui kindel, et kuioleksinkasutanud tema peal seda taktikat, nagu siin mõningad soovitasid, suitsetaks ta trotsist edasi. Ka mu teine laps ei suitseta , kusjuures tema mitmed klassiõed seda teevad. Mitte keelata, käskida ja siis maha tappa vaid suhelda tuleb tastega, suhelda vabalt, suhelda nii en nad ei tunne ennast ahistatuna vaid võrdväärse parnerina suhtluses, kus saavad oma mõtteid ja seisukoht vahetada. Siis on nad võimelisd ka ise otsustama. Teie ei saa nende eest otsustada.
i
Illi kuku./ 31. märts 2014 10:18
Otsivad vastust, vist jäävadki otsima sest lastele on antud õigused karistada ei tohi. Kõik ei saa aru ilusast jutust, osad emmed annavad veel lapsele õigusele lisa. Kui õpetaja kutsub lapse emme kooli siis see emme sõimab õpetaja läbi, miks õpetaja ajab tema illi kuku lapse närvi ja ei lase lapsel teha mis laps tahab.

s
suitsetaja/ 31. märts 2014 09:42
See mupo tädi, Kätlin Müürsepp, või mis ta nimi oligi, suitsetab ise kah, olen näinud teda mupo maja juures nurga taga tossutamas. Peaks veits mõtlema enne, kui sellist jura hakkab ajama. Huvitav, kas tema lapsed ei tossuta veel. Tal peaks ju kaks last olema.
i
idioodid lapsed/ 30. märts 2014 22:54
Süstige parem siis lõppeb see jant rutem ära!!!. Jamate tatikad nende suitsudega üldse? 25 aastaselt 75 aastase kopsud on ja köhid mingit saasta välja!
v
Võta näpust/ 30. märts 2014 20:47
"Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks"
Lugesin uudise mitu korda läbi, et milline see teismelise vastus siis oli, mis mupo tummaks lõi. Kuluks mõnikord marjaks teada sellist vastust, Aga võta näpust, jäin ise tummaks kuna vastust teada ei saanud.
Nüüd jääb see vastus ka mupo sigitajale (E.S.) ütlemata.
o
ohjah/ 30. märts 2014 20:14
Oskab keegi öelda miks 1988 plus noored peaksid tahtma 90 aastaseks elada. Eestis puudub sellise hulga pensionäride vastu võtmiseks rahalised võimalused. Võite ainult unistada oma fondide kasulikkusest. Pangad selleks ajaks kadunud siit. Riik pankrotis. Kui noored ei suitsetaks siis kaoks ka aktsiisitulu. Ja ärge palun rääkige haigekassa rahadest nüüd. Sportlaste vigastuste ja taimetoitlaste allergiatele, pensionäridele jms kulub palju rohkem raha.
i
iludus/ 30. märts 2014 19:09
Ma ei vaata ühtegi noormeest, kes suitsetavad ja ei jaksa kohe lambist 25 kätekõverdust teha.
t
Tõnis/ 30. märts 2014 17:32
Ärge pressige neid tittesid endil välja kui kasvatada ei oska ja õiget käitumisviisi selgeks ei tee. Peate ennast kehtestama panema ja range olema, mitte tutipluti tegema ja kommi andma. MINU POOLT LAHENDUS: selle asemel et vanemate rahakotte tühjaks teha ja raha oma taskusse panna VÕIKS hoopis kehtestada midagi mis tegelikult mõjutaks noori, 3x jääd vahele suitsuga siis on ühiskondlik töö ja kõik. Korjavad enda loobitud prügi ja konid üles, istutavad puid ükskõik mis. Kes see viitsib vahetundidel kaugele suitsu tegema minna kui mupo jälgib, peavad ühiskondliku töö tegema ja kõik. aga eiei meil on ju nii, et küsime raha ja paneme oma taskusse, noortest on poh
r
Rando/ 30. märts 2014 17:31
Kah ema ja pean tõdema- Haige ühiskond, ei midagi enamat :(
Sinu jutu lugesin ma küll läbi, sinu laps ei tahaks vist keegi olla. Selline närvihaige jutt, mille või kelle ema sa oled? Ohjaa keelame 20selt suitsu ära eiei hoopis 21!!!! Äkki 30 võiks piirang olla? Ära aja lolli juttu naine. Las need täiskasvanud suitsetavad, mis see sinu asi veel on. Teevad mis tahavad, mingi titemammi pärast keegi küll reegleid muutma ei hakka. Mul mõlemad vanemad suitsetajad, isegi vanavanemad, ise pole kordagi vaadanudki suitsu poole. Probleem pole selles, et teised annavad eeskuju vaid selles, et noorukid on noorukid, kui nendel endil pole mõistust peas on see vanemate probleem. Ma ei tea küll ühtki teismelist, kes nägi bussipeatuses tossavat vanameest ja mõtles: Nii vahva! Nüüd teen ka, sest nä sellel vanamehel seal on ka juu, ni äge yolo.
Ei oska ikka probleemidele lahendusi leida. Kui sa ei pea taluma seda tossu siis liigu eemale või palu suitsetajal eemale minna ja asi korras. Fui mis hais see on? Aga äkki minuarust su uus gucci mucci lõhn mis üle trolli haiseb, äkki see on rõve. Hing jai kinni.
m
mari/ 30. märts 2014 17:21
Minu arust võiks suitsetajaid kiusama hakata. Pidevalt tögada ja torkida ja alandada.

k
KIKK/ 30. märts 2014 16:58
AINULT ÜKS KÜSIMUS. MILLAL SEE MÕTTETU ORGANISATSIOON LIKVIDEERITAKSE?
2
25 aastat suitsetaja/ 30. märts 2014 16:50
Kanepini pole ma veel jõudnud, alkoholi ka ei tarvita.
Aga mõnel väljasõidul kolleegidega olen kogenud suitsetajate vastu suunatud halvakspanu. Tunnen, et kui kimun paar suitsu õhtu jooksul, olen ikka väga vääralt käitunud. Teised "õigesti käituvad" tarvitavad alkoholi ning kaotavad enda üle kontrolli nii, et minul on nende pärast piinlik.
j
jg/ 30. märts 2014 15:23
ainult lontrused suitsetavad. no ok, vanemad inimesed, kes hakkasid suitsetama juba kuskil eelmise sajandi keskel, neist võib aru saada, aga minu arust on iga...maeitea...alla 40 aastane suitsetaja lontrus.
k
Kõva sõna / 30. märts 2014 15:07
Alguses loll huvi, hiljem elukestev koorem (tihti koos hunniku haigustega). Ei seedi neid E-vabu sigarettide reklaame, kus jahutakse tervislikust suitsetamisest ja looduse poolt antud erinevatest maitsebukettidest. Haige värk. Põngerjad jäävadki uskuma! Ärimehed, minge arenege veits!
t
Tanel/ 30. märts 2014 13:52
Erariietes (munitsipaal)politseinikud võiksid teha reide ka Kivila pargis asuva skatepargi juurde, selle kõrval olevate kivide vahel tõmbavad suitsu 11-12 aastased tited.
t
to Minni/ 30. märts 2014 13:39
Suitsuvaba tubakatoode ehk mokatubakas , nuusktubakas , närimistubakas.
Neid on veel .... loodan et said kysimusele vastuse :)
p
Pigem/ 30. märts 2014 12:44
võiks need trahvijad rääkida selölest, miks nad ise avalikus kohas suitsetavad.
m
Mupokad/ 30. märts 2014 12:42
näitavad ju ise eeskuju! Tossavad nagu paravossid, endil vorm seljas!

m
Mupokad/ 30. märts 2014 12:40
ju näitavad ise eeskuju. Tossavad nagu paravossid, endil vorm seljas!
k
Konid murul ajavad kurjaks./ 30. märts 2014 11:24
See konide asi on jah hull. Nagu ameerika ühiskond. Prügi kõlbab maha visata suvalises kohas. Olen küsinud miksmviskad maha prügi? Vastus: prügikasti pole ju. 100m eemal on aga sinna ei vaevu minema. Kas peab iga 10m raadiusesse prügikasti panema? Ega wc potti ka iga 100 m peal ei ole aga sellest hoolimata ei näe inimesi sittumas keset tänavat. Huvitav, miks prügiga teised lood on?
t
too 9 aastat suitsu/ 30. märts 2014 09:55
võid teha igal aastal kopsupildi, kuid kahjuks pean sind kurvastama, et tsentraalne kopsuvähk hakkab väga hilja röntgenpildil välja paistma,siis,kui paistab, on juba ravitulemused üsna kesised,vähk juba väga kaugele arenenud.Ja krooniline hingamispuudulikkus ei paista ka röntgenpildil välja.Suitsetajate haigus krooniline obstruktiivne bronhiit tekib umbes paarkümmend aastat kestnud suitsetamise järel.Vara sul veel kehkata,sõltlane, kõhvi ´aga edasi,haigused on alles ees, su igaaastane kopsupildi tegemine neid ära ei hoia.
k
kristjan/ 30. märts 2014 09:39
Tere olen ise teinud 10 aastat suitsu ja teen ka edasi kuna on sellest raske loobuda olgu tahtmist või mitte nagu ka mu vanemad ütleeid mulle kord parem suitseta ja joo aga ära kukku narkotikumide otsa ja sellest olen ma ka kinni pidanud mitte nagu minu vend kes on aasta noorem ja juba jõudis proovida. Aga nüüd mõelge natuke ise täiskasvanud tee juu ise annate meile eeskuju alaealistele loogiline et alaealised hakkavad proovima arvavad et oh emme ja issi teevad järelikult minge ja muud ma olen isegi suitsu jama pärast hullariski olnud ja ei ole uhke nii et jah mõelge nüüd natuke tee ise olete süüdi selles et alaealised kannatavad ja saavad trahfi kui vanemate vigu kordavad!!!!!!!
a
a/ 30. märts 2014 09:30
ning p.s. ei tule kanepit suitsetavast inimesest mõni varas, kes iga müüdava asja tasku paneb. kanep ei ole nii kallis eesti tänavatel, et varastama peaks. pigem aitab see inimesel rahuneda ja selgelt mõelda.
a
a/ 30. märts 2014 09:21
kui inimesed vaid teaksid, kui ohtlik on poest ostetud "lisanditega" tubakatoode võrreldes kodus kasvatatud kanepiga...
o
Olen 26/ 30. märts 2014 00:33
Ning pole suitsetanud. Ei ole isegi proovinud, ning tunnen uhkus selle üle!
r
Riigitruu alam/ 29. märts 2014 23:24
tossab nagu korsten, selle nimel ju aktsiise aina kergitama peabki et riigikassake täis saaks. Sest meie endise punavõimu arvates on riik esmatähtis.Ma ei virise kuid pole ka vana kommunist ega tõmba suitsu juba paar-kolmkümmend aastat.Lahti sain sest orjusest.

m
29. märts 2014 20:28
Miks on vaja siin artiklis üldse kanepit mainida? Nagu see oleks kahjulikum, kui suits lmao..
- Kiks
m
29. märts 2014 20:28
Miks on vaja siin artiklis üldse kanepit mainida? Nagu see oleks kahjulikum, kui suits lmao..
- Kiks
m
mupo/ 29. märts 2014 19:53
ehk siis savisaare kaardivägi georgi lipukestega
v
võib kyll olla,et mõni vanem ruigab heast meelest kui oma / 29. märts 2014 14:02
varastavast narkarist viimaks ometi lahti saab. Miski pole välistatud.
Ainult ma na õige pole,ega ütle,et ruigavad. Ma pole nii aus
tõeline eestlane. Arvan,et mõned siiski nutavad.
m
möödaminnes/ 29. märts 2014 13:22
Mingid savipätsi mendid teevad suitsetamise eest trahvi või?
k
Krooniline mittesuitsetaja/ 29. märts 2014 12:37
Kui laste ja pubekate seas levib massiliselt suitsetamine, siis on midagi ikka päris viltu. Täiskasvanud inimesed, kes on otsuste tegemise taga võiks veel kord rahulikult, koos psühholoogide ja muude asjatundjatega asja läbi mõelda. Kas praegused meetmed, suitsetamise ebapopulariseerimiseks on ikka need õiged. Mõelge pubekate seisukohast. Miks neile on nii tähtis teha sellisid asju. Minu meelest, esiteks sellepärast, et see on keelatud, teiseks, et see näitab neid omasuguste ja iseenda silmis täiskasvanutena. Täiskasvanuliku sõltumatuse ihalus on nii suur. Tervis on pubekal viimane asi mille pärast ta muretseb. Lihtsalt keelamine ei tööta - NEVER! Pubekale on see lihtsalt "Challenge Accepted!" ja ongi kiftim ja põnevam jne. Minu arust aitab siin ainult asja rohujuure tasandil aktiveerimine. See tähendab, et peavad kujuneba lokaalsed arvamusliidrid, kelle arust suitsetamine on iganenud ja nõme. Tuleb luua uus trend, mis on näiliselt nende edi idee. Kui täiskasvanud või avalikud autoriteedid midagi hakkavad pakkuma, siis toob see vastupidise tagajärje. Ärme unustame - pubekas on oma olemuselt REBEL.
s
Sven Rannat/ 29. märts 2014 12:27
LOL, keelatud, aga seda müüakse kõigi silme all toidupoes.... Pange põlema ennast.
h
haha/ 29. märts 2014 12:08
Üldiselt väga savi mida keegi teeb või ei tee see keelamine ja trahvimine ei vii mitte kuhugi!
Fakt on see, et ega see suits,alko,narkots sellepärast nüüd tegematta ei jää, kui juba asi huvi pakkuma on hakanud.

m
Milline rumal loob neid seadusi?/ 29. märts 2014 11:28
Mupo tuletab meelde, et vastavalt tubakaseadusele on alla 18 aasta vanusel isikul (seaduse mõistes alaealine) suitsetamine või suitsuvaba tubakatoote tarvitamine keelatud. Samuti on alaealisel keelatud omandada ja omada tubakatoodet. Keelatud on müüa tubakatoodet alaealisele. Täisealine ei tohi alaealisele tubakatoodet osta, pakkuda ega üle anda.
No keerake oma seadus poruks ja pistke endale ... Pange tuli ka otsa. Kui lollseaduste tegemine ei lõpe, siis nii saabki olema, et kedag need lollseadused ei huvita. Ainuke, mis seal mõistlik on - Keelatud on müüa tubakatoodet alaealisele. Aga muus osas on tegu lollseadusega stiilis - kuriteo sooritamine nägu varjates.
r
R.R./ 29. märts 2014 08:31
Lugesin seda seadust ja tuli hoopis üks teine asi meelde.Ehk keegi nendest loeb ka seda kommentaari..oleks hea.Ei tohi suitsetada ... põhikoolides ega asutusega piiratud alal..Olen sattunud mitu korda Hiiumaa Lauka Põhikooli kus on tagumine uks kust õpetajad välja käivad ja mingi ruumike ka aga tavaliselt on see tagumine väljapääs nii täis suitsetatud et lausa raske ukseauku leida .Muidugi see suitsuhais levib sealt ikka päris kenasti kooliruumidesse edasi.Vot kus on õpetajad ,mis siis veel õpilaste suitsetamisest rääkida.Seal on vahetundidel hekitagused koolipoisse ja tüdrukuid täis.
n
nojah/ 29. märts 2014 08:18
kui oleks enda laps, tehku pigem kanepit, mitte suitsu. tervisele palju ohutum ja vähiriski pole. aga see jutt, et tubakast kanepini on lühike tee, on ju täielik lollus. need asjad pole üldse seotud. sama hästi võiks öelda, et heroiinist kohvini on väike samm - täpselt sama loogiline mõttekäik.
t
to las suitsetavad/ 29. märts 2014 08:04
tubakas on üks kõige räigemaid narkootikume üldse
f
Fedja/ 29. märts 2014 08:03
meil on ju vaba maa,kuidas saab keelata suitsetamist,isegi autosse on suitsusyytajad ja tuhatoosid sisse ehitatud,poodides on suitsuriiulid igas kassas kui köige vajalikumad asjad.Mis sest,et tapab!
p
Proff/ 29. märts 2014 07:42
Kus on palgalised politseiametnikud, kui MuPol peab avalikku korda tagama. Tubakaseadus on Valitsuse poolt pandud seadus, mitte Tallinna heakorraeeskiri, mida Mupo peaks tagama. Noorsoopolitseinikke istub ju kabinettides sadu ja sadu. Ühed noorsoopolitseinikud ajasid Tallinna koolitüdrukut taga kuni see auto alla jooksis. Iha trahvi teha oli nii suur.. Harjutagu avaliku korra tagamist..
m
misasja?/ 29. märts 2014 06:10
väita et nikotiini suitsust kanepisuitsuni on tihti ainult väike samm on samahea kui öelda et kohvi joomisest alkoholismini on üks samm
k
Karel/ 29. märts 2014 05:39
Tänapäeval on asjad nii metsas sp. et keelatakse kõike ja kõigile. Minu ema sai lapsena suitsu ja alkoholi vabalt (koduvein, -õlu tubakas jne...) ja ilma viltu vaatamiseta isegi, aga on väga tubli ja tervislike eluviisidega mitte-suitsetaja. Ise olen suitsetaja ja mäletan väga täpselt oma esimest suitsu- see oligi mul selle pärast huulil, et see oli keelatud, huvitav ja trotsiv. Tänapäeval keelatakse ja paisutatakse asja väga üle ja see tekitabki trotsi noortes. Kõik mis on keelatud, on huvitav noorte jaoks. Võtmesõnad on kasvatus, keskond ja sõbrad. Mina olen seda meelt, et kui laps tuneb huvi suitsu või tubaka vastu, siis selle asemel, et loengut pidada ja muud skandaali tekitada, tuleks anda kõige kangem toode kätte proovimiseks oma silma all ja siis noor laps ise saab aru, et see ei ole üldse hea. (magus mahl ja puuviljad maitsevad paremini)

m
Minnile/ 29. märts 2014 02:05
Kas sa huuletubakast pole kuulnud? Pisikesed niiske tubakatolmuga kotikesed, mis suhu huule ja igeme vahele paigutatakse ja seal ligunedes limaskesta kahjustavad kasutaja lolluse karistuseks.
m
Mis see "mh" on?/ 29. märts 2014 01:03
Suitsetamine on keelatud mh laste hoolekandeasutuse ruumides ...
k
28. märts 2014 23:32
Kui seaduse muutmisest juttu siin juba tehti. Kõik saab normi siis kui seadust muudetakse, aga mitte nii, et noor alla 21 ei tohi osta ega tarvitada. Kõik saab normi siis kui seadus üldse maha võetakse ja las kõik ostavad ja tarbivad. Alustagu kasvõi mähkmetes juba. Jajaa, ei päriselt ka. Ei, ma ei taha seda öelda, et mulle see meeltmööda oleks. Jutu iva on selles, et siis poleks neid karistusi ja trahve sellisel kujul! Mida te ulute, et nii palju noori alaealisi tarbivad seda kraami. No pole mõtet ulguda, kedagi ei saa keelata kui on maailmas olemas inimesed kes ostavad ja ka need kes müüvad alaealisele. Ja loomulikult on ka väga sarnaseid inimesi ehk siis vale dokumendiga nooruk kõnnib poodi ja saab soovitud kauba kätte ning dokumendi võltsijad, kes väljastavad dokumendi päris kopsaka summa eest, aga mõned noored ei hooli sellest, peaasi et saaks varakult täisealisena end esitleda ja avalikult suitsetada ja baarides/pubides/klubides käia! Niiet mõelge enne kui ulguma kukute!
k
K./ 28. märts 2014 23:20
Hmm, inimesi häirib, et trammipeatused on konisid täis? Olgu ma saan aru, mind häirib see samuti, seega viskan alati kustutatud koni prügikasti. Aga no mind häirib veel rohkem see, et ma juhtusin just sel hetkel trammipeatusse kui keskeas naisterahvas punnis oma häda otse peatuse ette. No see pole ju ometi normaalne, kuigi talle tundus igati normaalne, et "ah, mis sest ikka. Teen siiasamma ära ja asi vask!" No kuulge, häda ei anna tõesti häbeneda, aga mõne meetri kaugusel oli kauplus kus oli ka wc olemas! Ja veel häirib see, et müüjad müüvad ükskõikselt alaealistele tubakatooteid ning alkoholi. Ise samuti müüja olles küsin ka neilt kes näevad küll 20-25 välja, aga mitte 30. Seadus näeb ju ette, et "Noor alla 30-ne, on igati mõistlik isikut tõendavat dokumenti küsida!"
s
28. märts 2014 21:53
suitsetavad, joovad, panevad narkotsi - ja ikka noored, vanaks nad ei elagi paljudel puhkudel. seda aga keegi EI RÄÄGI NEILE. isegi kui elavad, siis on puhta sandid. meil on neid noorelt surnuid, ja sante aga väga palju ! mullegi näidati 90 aastast, kes jookssis nagu põder, võta eeskuju ? aga hilja. .. kui oleme maailmas esikohal oma ( noorte) suremusega, santidega, masspagemistega siit - siis -??? isegi ansip pani minema, kallas ka, nii uppuv laev. valge kalts tõmmati masti.
k
Kah ema ja pean tõdema- Haige ühiskond, ei midagi enamat :(/ 28. märts 2014 21:52
Teate mis te MUPO, lihtsalt politsei ja muud pudulojused, te *********d (pange sinna mis iganes sõna te soovite)! Muutke seadusi, siis saavad asjad ka korda! Kala hakkab ikka mädanema PEAST!!!!!
Seni kuni Te karistate vanemaid, ei saa need tattnokad aru ega hakka ka iial aru saama, et nad EI TOHI niimoodi käituda ja saavad ISE KARISTADA, kui seadust rikuvad.
Vanemad võivad ninast vere välja joosta, rääkida, näidata õppevideosid ja maksavad ikka trahvid kinni, sest kes tahab, et tema võsukese 18a saamist ootab rida kohtutäitureid jne..
Last ju karistada ei tohi, isegi koduarest on ahistav lastekaitsjate seisukohast jne.. Head sõnad ju kahjuks ei aita enam kui kogu ühiskonna surve ja üldsuse arvamus on teistsugune.
Seni kuni ühiskond aktsepteerib ja jätkub neid ajudeta olluseid, kes ütlevad, et las suitsetab- võõras mure jne.. Seni läheb vaid hullemaks.
Igaüks teab kedagi, kes teab kedagi, kellel on tutvusringkonnas mõni alaealine suitsetaja, mokatubaka tarvitaja või roolijoodik- JA TE EI TEE MITTE MIDAGI??? Miks? Ma küsin, et miks olete nii lollid. Ausalt. Te ei näe oma ninast kaugemale! Kuni me ei muuda enda suhtumist ja ei mõista hukka halba käitumist või teguviisi, siis ei muutu miski ja see kahjustab igal juhul ka meid. Ka meie lapsed saavad tundma seda vastikut tolerantsi. Oleme aga pedede suhtes sallivad, ravime narkareid ja lepime tatikate suitsetamisega.
See tähendab, et lepime ka sellega, et kasvab peale haige põlvkond, kes meile pensionite maksmise asemel vajab ise pensionit, sest kopsud on haiged või mokavähk (mokatubakas teatavasti on mokavähi põhjustaja) on nii kaugele arenenud, et lapsed on invaliidid.
SORRY, aga ma ütlen Teile, et mõelge kaugemale ja ärge aktsepteerige suitsetajaid kusagil!!!!!!! Ka täiskasvanuid. Mina ütlen alati kõigile kui jälk see minu arvates on ja fui mis hais jne.. Ma olen mitmel korral sõimanud ka võõraid mehi laadal või tänaval minu kõrval kõndimas. MA EI PEA TALUMA SEDA TOSSU!
Palun astuge ise samm. Ma üksi ei suuda maailma paremaks muuta, Teie ka üksi ei suuda, aga kui meid on juba rohkem ja rohkem?!
Seaduse muudatust oleks ka hädasti tarvis, mis sunniks lapsi kuidagi tundma häbitunnet oma paha käitumise pärast, panema ta ÜKT tunde tegema vms.. Ei tohiks nii olla, et vanemad maksavad trahvi ja laps kehitab vaid õlgu. Tean lausa emasid, kes ostavad oma tatikatele suitsu ja peavad seda normaalseks. APPI, ütlen ma :(
k
kuule milleks,/ 28. märts 2014 21:39
kui vana sa oled siis, et ei keelatud lastel suitsetamist ja ütled, et ei trahvitud vanemaid lapse halva kasvatamise eest, see oli umbes 15 aastat tagasi, kui politsei ajas kooli ümber suitsetajaid taga.
a
asd/ 28. märts 2014 21:35
Ma küll siin mõtlen, et tõepoolest suitsetamine kahjustab tervist, kuid pidev taunimine meedias seda reaalsuses ei päästa, sest laps (oletame noor, 13-aastane) ei mõista väga, miks vanemad inimesed seda taunivad, tuues põhjenduseks et ka nende vanemad suitsetavad. Noor inimene, las ta suitsetab, kui õpib oma vigadest, siis jätab maha. Või kui hakkab taipama, et see mõjub kohutavalt rahakotile. Trahvimine ei leevenda midagi, see vaid paneb vanemate rahakotile ühe tau kirja, aga alaealine ei saa sellest mitte miskit, peale märke registrisse. Nagu varasemates kommentaarides - seniks, kuni nad narkootikumidest eemal hoiavad, las nad rikuvad oma tervist sest reaalsuses saab riik ju nende alaealiste eest ka suitsuaktsiisi kätte.

m
mikaado/ 28. märts 2014 21:34
''Eriti kurvastav on see, et tavasuitsust kanepini on tihti vaid väike samm.''
millega seoses see nüüd tuli ? keegi avaldab oma vanaaegset arvamust mitte ei ole see mingi fakt.
Ise proovisin esimest korda kanepit olles seltskonnas kus tegelt teadsin ainult 2 inimest kellest kumbki polnud seda enne proovinud ja paljud teised kes suitsetasid ei teinud kanepit, mina aga ei suitsetanud ja proovisin ja suitsetan siiani sõbrad aga mitte, tava suitsu teevad küll.
Lihtsalt öeldes ei ole mõttet hakkata lihtsalt sõnu loopima millel tõepõhja all pole. Sarnane manustamis viis ei tee kohe asjade vahelist seost pea olematuks
n
Neiu/ 28. märts 2014 21:19
mis ikka, no parem ju..tubli mupo ! Alaealisesed ei tohi nii suitsetada, sest ma ei taha neid pealt vaadata tänaval või mujal kuna mul on laps ka ja ma alati lapsega kaasas, siis ma ei taha et ta vaataks niimoodi neid pealt, et alaealised suitsevad aga kas on ilus või? Ma ei lase sel juhtuda ka.. palun kindlasti muutke seadust, et alaealistele kuni 20 aastastele KEELATUD osta poes ja muutke juba !! 21 aastastele lubatud osta ! PALUN PALUN! Mulle ei meeldi eriti neid pealt vaadata..niimoodi tunda lõhna küll on vastik.. Loodan, et te mõistate kui kellelgi laps/lapsed ei tohi nii vaadata või kopeerida neilt nagu nemad õpetaksid lastele ju ja lapsed teevad nii sama. Ma ei soovi !! Olge teile ka siis tublid ja mõistused !
m
Milleks?/ 28. märts 2014 20:59
Hetkel ei jää mulje, et riik oleks mures noorukite päras, pigem jääb mulje, et politseinikel väike palk ja kuskilt on lisa vaja. Lähme kooli nurga peale patrullima, siis teeme paar trahvi, ütleme, et suits on halb teile ja teenime veidi raha, mitte suitsetaja, vaid tema vanema taskust. Selliseid asju millegi pärast ei tehtud, kui ma noor olin, muidugi see oli seaduste vastane, aga ei kontrollitud nii palju, miks siis järsku nüüd riiki huvitab alaealiste tervis? Tundub, et tegu on pigem omakasuga mitte mingi lapse tervise huviga.
n
Neon/ 28. märts 2014 20:55
olgem ausad et kui keegi oleks pidand üli hea kõne maha miks ta suitsetab ja mis tõesti õgustaks ka teda suitsetada, siis sellest artiklit ei tehtaks, aga sellest tehakse kuidas keegi ütleb ühe mõttetu lause kuidas ta ei saa ilma tubakatta magada. (ei ma ei õigusta suitsetajaid vaid üritan aru saada mis selle artikli eesmärk oli)
s
Sportlane/ 28. märts 2014 20:50
Ise tegin ka alaealisena suitsu. Mingi 20 sain siis jätsin maha.
k
kai/ 28. märts 2014 20:46
Mõtlesin sama, et peaasi narkarid rahule jäetaks, las need torgivad igal nurgal.
h
huvitab/ 28. märts 2014 19:36
Kust saavad tatikad iga kuu üle 100 euro ainult suitsu jaoks?
d
dfgh/ 28. märts 2014 19:10
huvitav kas mingi MUPO-LUPO üldse võb mingit sellist protikolli teha??? teiseks pole sellised asjad muutunud! kooli nurga taga on suitsetatud aastakümneid. minu meelest hullemad ajad jäid 2002-2007 kui täisealisealiseks hakkasid saama laulurevolutsiooni lapsed.