Maailm

Briti euroskeptik: Euroopa Liidu käed on verised (13)

AFP/BNS/Õhtuleht.ee, 28. märts 2014 07:00
Briti euroskeptikute ninamees Nigel Farage.Foto: Reuters / Scanpix
Briti euroskeptikute ninamees Nigel Farage langes kriitikatule alla avaldusega, et Euroopa Liit provotseeris Venemaa presidenti Vladimir Putinit Ukrainasse tungima.

Briti Iseseisvuspartei (UKIP) juht ütles televäitluses liberaaldemokraatide juhi ja asepeaministri Nick Cleggiga, et Euroopa Liidu käed on verised.

Farage’i sõnul õhutas Suurbritannia Euroopa Liitu ajama Ukrainas imperialistlikku ekspansionistlikku poliitikat, mis tõi kaasa ülestõusu Kiievis ja Krimmi annekteerimise Venemaa poolt.

"Peaksime häbis pea langetama," sõnas UKIP juht.

"Oleme andnud rühmale Lääne-Ukraina inimestele valelootust. Nad muutusid sedavõrd tulipäiseks, et kukutasid oma riigijuhi. See provotseeris härra Putinit ning ma leian, et Euroopa Liidu käed on Ukraina sündmustega seoses verised."

Clegg süüdistas Farage’i Putini poolele asumises. "See näitab, kui äärmuslikud võivad olla Nigel Farage’i sugused inimesed, kelle viha Euroopa Liidu vastu on sedavõrd suur, et sellepärast asutakse oma argumendi tugevdamiseks isegi Vladimir Putini poolele," ütles asepeaminister.

Cleggi sõnul on perversne ja solvav arvata, et Kiievi meeleavalduste puhkemises on süüdi EL.

Samal teemal

28.03.2014
Saksa firma Siemens juht: "Putin on tavaline klient."