Seisukoht

Karoliina Vasli | Noored sundüürnikud (20)

LISA KOMMENTAAR

asd 18. juuni 2014 22:03
Noortele võib kallimat kinnisvara ka soovitada või hakatakse nutma.
asd 18. juuni 2014 22:01
Omafinantseerig võib olla ka 10% ja nüüd siis 10000€. Öö, kui kallist korterit tahetaks osta. Jaan, vaesed inimesed.
asd 18. juuni 2014 21:57
Loen veel, et "korraliku korteri" OMA finantseerib 10000€. Mis on küll õige kallis lõbu.
See, kes niisugused korterit soovib, sellest ei pea siin artiklit kirjutama. Inimestel on vaja üldse eluaset aga mitte rääkida miljonäride elamistest.
Asd 18. juuni 2014 21:51
Sundüürniku järglane on tõesti hädas. Pole vanemate pärandust on aga aastai närvesööv õiglusettus ja ka minnalaskmine.
Mida aga muretsevad need., kellelegi terendab mingi pärandus. Kannatanu., iga si omal ajal
Kristiina 31. märts 2014 14:58
Karoliina jälle ametis või?
to mälukas / 15:05, 28. märts 2014 30. märts 2014 18:49
no õndsal veneajal oli samuti võimalus ehitusele tööle minna ja mõne aasta pärast saidki korteri,kuid millegipärast eestlased sinna,ehitusele,eriti ei tikkunud.
siisii 29. märts 2014 18:58
Tuleks ikka päris tõsiselt kätte võtta põlvkondade kooselamise ideoloogia. Suurpere on kõige kvaliteetsem pere, vanavanemate olemasolu on õnn lapselastele, uskuge. Muidugi on see keeruline, tööd saab ainult Tallinnas või Soomes jne, kuid selles suunas lihtsalt peab mõtlema.
mälukas 28. märts 2014 15:05
Ei viitsi siin seletada, kuidas oli nõuka ajal ja veel enne seda korteritega. Jaa, Moskva rongilt tulijatel ja dvigateli tööle asujatel erilist probleemi ei olnud. Teistel küll. Mingid võimalused olid siis ja on ka nüüd. Ja asjaolud olidki erinevad. Taevamannat igatahes ei antud. Ehk võtmetega ei oodanud keegi kuskil. Üürida ka ei saanud mujalt kui " erakatest" teatud tingimustel ja hingehinna eest. Elatigi paljudel juhtudel pereti mitmed põlvkonnad koos. Ja tunduvalt kitsamates oludes kui tänase päeva noor põlvkond ettegi kujutab.
Selge see, et igaüks tahab hästi elada ja normaalne, et paremini kui varem. Mis korteri hindadesse puutub, siis keskmise palga 100 rubla juures maksis kolmene kooperatiivkorter ca 8 tuhat rubla, millest ca 2,5 tuhat tuli kohe maksta ja pikaajaline laen oli ülejäänu. Arvutage võrrelge ja "kadestage" vanu aegu.

Küsimus laiale ringile 28. märts 2014 14:48
Palju on Helsingis ja palju on Tallinnas munitsipaalkortereid / maju ? Raju liberaalse turumajanduse tulem , ärge nüüd noored soiguge. Siis kui vanem põlvkond sellest rääkis kaagutasiet, et penskarite nõuka loba. Eks elage nüüd kuis tahtsite koos refi a irl-ga ja nende palga ja muu toel 5 rikkama hulgas.
pensionär 28. märts 2014 10:16
kas kohe peab kodust lahkuma,kui ise kinnisvara ei suuda muretseda.minu tütar tahtis eraldi elada,seega üüris 10 aastat kortereid veel vahetades.abielludes aga tahtsid oma kodu ja said.poeg töötas INGLISMAAL FARMIS 2 aastat,tuli tagasi ja ostis ridaelamu ja siis alles abiellus.nüüdseks on ka ettevõtja.kõik oleneb endast.kui oled noor terve inimene,ära vingu,tegutse.minu vanematel ei olnud ka midagi anda peale lusika ja kahvli.üürisin vanainimese juures voodikohta,wc ,külm vesi õues.
nii ongi 28. märts 2014 09:56
minul on 3 toaline korter ja tahaksin selle jätta poja 2-lapselisele perele ja ise kolida väiksemasse.
Meil on sama probleem, et poeg on 35 aastane, siiani ei ole suutnud ja ka tahtnud suurt laenukoormust võtta.Mina oma vanuses ka mitte ja praeguse korteri vastu kahte ka ei saa.
Mina oleksin nõus minema üürikorterisse, aga korralikus üürimajas, kus saaksin elada elu lõpuni, kolida sisse oma asjadega ja mitte kraagelda omanikuga.
Aga kinnisvarafirmad väidavad, et üürimajad ei tasu ennast ära.Samas on pool eestimaalasi sunnitud käima tööl mujal ja vajavad korralikke üürikortereid.
Mis kinnisvara omamise maania eestlastel on?Kui küsisin kinnisvarabüroost üürikorterite võimalusi, arvas maakleripreili, et minu vanuses peaks ikka kinnisvara omama, mitte üürikorterit otsima.
28. märts 2014 07:15
Kui ei saa endale korteriostu lubada (igaüks ei saagi), siis elataksegi üürikorterites. Nii on see ju ka paljudes muudes riikides. Kui üürimakse kõrvalt sissemakset koguda ei jõua, siis võtke üürikorter mitme peale (nagu ka väga paljud noored teevad).
Eks kui nii olukord jätkub, hakkavad ka meile tekkima normaalsed üürimajad.
üürnik 27. märts 2014 22:32
Elan ka juba 6 aastat üürikas ja polegi mingit soovi saada laenu ega korterit turjale. Tuleb ehk tahtmine välismaale minna, pakin kotid kokku ja läinud olengi. Ilge häda küll mingit korterit omada. Milleks?
27. märts 2014 22:16
Lääne-Euroopas elataksegi tavaliselt üürikorterites.
Eesti pole ainuke maa, 27. märts 2014 20:42
Itaalias ja Hispaanias kuulsin sama juttu, kindlasti ka mujal, nüüd on maailmamasu
Proff 27. märts 2014 20:40
Oot - oot! Mis siis nüüd! Kooliaastad vaevalt seljataga ja juba tahab tatt, kes on paar aastakest klaviatuuri toksinud kinnisvara omanik olla?! Pehmod surfavad seitsmetunnisest tööpäevast kuus tundi meelelahutuslehekülgedel.. Mida te, reformitatid, ühiskonnale vastu olete andnud, et auto, korter pealinnas ja härraelu välja teenida?!

noh 27. märts 2014 20:38
tänapäeva noortel, kes on 30 dates on juba vanematel endal paarikümneaastaste laenudega korterid ostetud, tol ajal juba sai, oma elamised nende tagatiseks. Polegi lastele midagi anda. Eriti, kui veel mitu last peres. Ongi nii nagu artiklis kirjas. Loota võib vaid lotovõidule või ehk ilmub rikas Kanada onu kuskilt:) Harvad pole ka juhud, kus võetakse hooldada üksikuid vanainimesi, kes omakorteri lahkudes pärandavad. Hundid öönud, lambad terved.
lia 27. märts 2014 20:15
Sel juhul on hea, kui on läbisaamist vanemate sugulastega. Mõned käivad emad-isad käivad välismaal tööl ka teistel on ka siin hea palk. Loomulikult peab selle küsimusega arvestama mõned head aastad varem, sest ega raha säästmine üleöö ei toimu.
Tean, sest olen ise analoogse juhtumiga kokku puutunud. Sel juhul on tarvis nii usaldust kui ka noore inimese enda usaldusväärsust. Küsimus on keeruline ja paljud on tõesti üsna väljapääsmatus olukorras.
Samas on ka pensionäridest sugulasi, kel korteri eest tasumisel raskusi ja kes mõistlikust kompromissist omade vahel keelduvad, sest kardavad petetud saada või on lihtsalt kiusu täis. Muidugi, ka vanem inimene on omal ajal tööl käinud ja omas on raske vahetada. Samas igasuguste Haavli-sarnaste võrku langetakse kergesti.
Nii et küsimus on keeruline.
Lahendus oleks riigi- või omavalitsusepoolne odavam korter. Raha laristatakse igas suunas, aga sellist küsimust pole suvatsetud lahendada.
Sama lugu kodututega- kaua vindunud probleem .
27. märts 2014 19:54
igasugu sassid on oma margi täis teinud
sass 27. märts 2014 19:51
Üürnikud on oma margi täis teinud ja selle tõttu palju omanikud ei riski kortereid välja üürida.