Repliik

Laine Randjärv | Jõukamad võiksid loobuda lastetoetustest

Laine Randjärv, riigikogu asespiiker, Reformierakond, 27. märts 2014, 17:54

76 KOMMENTAARI

l
Lainen Kene/ 3. aprill 2014, 22:17
Kas see mõte, et rikkamad võiks vaesematele hakata lastetoetust maksma jääb järgmisteks valimisteks?!
o
oh ja ah/ 3. aprill 2014, 21:14
Mina teen ettepaneku ,et Laineke võiks loobuda oma ühekuu palgast.
j
3. aprill 2014, 17:27
Jõukamad võiksid loobuda tulumaksu alandamisest.
m
Mats./ 3. aprill 2014, 11:39
Väga palju tahetud, rikas ei anna iial oma sentisid teistele. Meie riigikogu võttis vastu seaduse mis ei lase oma palka vähendada, sidus palga neljakordse keskmisega ja lisaks kuluhüvitis. Nad ei mõelnud lihtrahvale vaid ainult endale. Milleks on vaja riiklikult rahastada parteisid kas nende piltide kleepimiseks tänavatele, milleks on vaja annetusi parteidele kas rikastele annetajatele sobilike seaduste tegemiseks. Siin kirjutati laste tööst, lapsi ei tohi ahistada eriti rikaste lapsi. Lastetoetuse asemel võiks tasuda lasteaiatasu koolitoidu ja huvialaringi tasud.
l
lainetus/ 3. aprill 2014, 10:13
lainel hakkavad tekkima mõtlemishäired, ei tea, kuidas seda sümptomit kutsuda, kas see on tingitud ka liigsest rahast, nagu sm. putleril, võib-olla parim ravi olekski ise kohe igasugusest rahast loobuda, sellise mõtteavalduse peale ei oska vist seewald ka diagnoosi panna, loodame, et riigikogul on nii palju tarkust laine kõrvalekaldeid mitte südamesse võtta.
j
ja/ 2. aprill 2014, 11:28
rikas loobub toetusest,tule taewas appi,
h
HOMME jälle PIIM KALLIM,/ 2. aprill 2014, 08:18
Ja esiteks ;; KAS MITTE EI PEAKS EESTIS --- VÕITLEMA HINDADE ALANDAMISEGA //ÄRIKATELE KINDEL LÕPP TEHA ! ET TOOTA ::: PEAME TÖÖ MAAL KÄIMA SAAMA (KÜSIGE ENDISTE VALITSEJATE KÄEST ""KES LÕHKUS HEA VANA--JA UUT POLE MIDAGI RAJATUD???))) -- JA TOOTA OMA LASTELE KA TOITU,, KÜLL SAAB KUI AGA TAHTMIST OM!
LAINE --KAS selline Ongi ÜHE EESTI poliitiku Jutt JA TÖÖST JA LASTELE SUVE--VAHEAJA TÖÖST EI POOLT SÕNAGI ?
h
HOMME jälle PIIM KALLIM,/ 2. aprill 2014, 08:18
Ja esiteks ;; KAS MITTE EI PEAKS EESTIS --- VÕITLEMA HINDADE ALANDAMISEGA //ÄRIKATELE KINDEL LÕPP TEHA ! ET TOOTA ::: PEAME TÖÖ MAAL KÄIMA SAAMA (KÜSIGE ENDISTE VALITSEJATE KÄEST ""KES LÕHKUS HEA VANA--JA UUT POLE MIDAGI RAJATUD???))) -- JA TOOTA OMA LASTELE KA TOITU,, KÜLL SAAB KUI AGA TAHTMIST OM!
LAINE --KAS selline Ongi ÜHE EESTI poliitiku Jutt JA TÖÖST JA LASTELE SUVE--VAHEAJA TÖÖST EI POOLT SÕNAGI ?

m
Minni/ 31. märts 2014, 17:34
Kallis Lainekene! Jääb mulje, et sa ei ela Eestis või puudub sul reaalsustaju. Midagi on sinuga oluliselt viltu. Sa võrdled võrreldamatut. Stagna ajal maksis kõige kallim leib 20 kopikat, elektri hind oli 0,02 kopikat. lasteaia maks oli jõukohane või aitas ametiühing, või tööandja. Pioneerilaagris sai laps olla terve kuu sübmoolse hinnaga. Sportimine ja huviala ringid olis tasuta jne. Ma ei ülista stagnaaega vaid tahan öelda, et siis panustati väga palju lastesse. See riik oskas kasvatada endale tulevasi lojaalseid kodanikke. Kõik oleneb sellest kus on meie rahakasutamise prioriteedid. Meil aga on 43000 nälgivat last, kellest vähestest kujuneb tugev kodanik, Pigem kasvatame töövõimetuspensionäre. Seega, Laine, ära topi oma nina finantsasjadesse. Sa ei taipa nendest midagi. Kuni meid juhivad keemikud, dirigendid jne peaks häbi olema sellist juttu rääkida.
a
arvan ka/ 31. märts 2014, 15:27
vaestele pole midagi vaja peale nuudi ja vaesuse,see teeb nad õnnelikuks.
t
te leemekulbi liigutajad/ 31. märts 2014, 15:17
võiksite püsida oma taludes ja farmides
j
Juula/ 31. märts 2014, 10:08
Kulla prouakene, tuletan meelde, et Su lapsed ei ole nii vanad, et neid nõuka ajal üles kasvatasid. Minu lapsed on umbes sama vanad. Õige oleks öelda, et sünnitasid nõuka aja lõpus aga kasvatasid ikka Eesti Vabariigi ajal. Nüüd Sa jah enam lastetoetust ei saa aga kui Sul selleks seaduslik õigus oli võtsid kõik vastu. Ei tea ühtegi inimest kes sellest loobunud oleks. Küll mõnel on ikka lühike mälu.
n
naer/ 31. märts 2014, 09:59
j
Jõukas/ 31. märts 2014, 07:33
j
30. märts 2014, 21:17
Jõukamad võiksid kõigepealt loobuda emapalga laest- just see riigi poolt makstav raha võiks ühiskonnas õiglaselt jaguneda, mitte nii nagu praegu, kus rikkad võtavad peamise poti .Emad ja lapsed kõik ühtviisi oluliseks riigi jaoks! Siis tunnevad ka suurekskasvanud lapsed, et riik on neist hoolinud ja ehk ei panwe siit minema!
a
aga/ 30. märts 2014, 20:25
selleks ongi astmeline tulumaks,rikastel poleks vaja millestki loobuda

o
oot,ooot ja Lainekene,/ 30. märts 2014, 16:49
nüüd kohe säästma,lõpetage oma parteide rahastamine,need ei mõista muud kui "ülemiste vanakesi"vorpida kirve hinnaga,kuluhüvitistele lõpp(palgad piisavad,laristage oma palga eest!)
Sulgeda tuleb toompeal igasugugused saunad ja jõusaalid,see on töökoht !!!
Ava silmad ja näed ise ka et kui üks osa arutult ei priiska teiste arvelt,saab ka nende maksjate elu paremaks ja ei pea laste pealt kärpima.
l
LAINE/ 30. märts 2014, 12:57
OLE ESIMENE JA LOOBU KULUHÜVITISEST.....TEE KA ETTEPANEK KAASLASTELE....
j
JAH-mees/ 28. märts 2014, 21:36
Täiesti vastik on lugeda nii negatiivseid kommentaare. Mõttel on ju jumet. Mina olen valmis loobuma.
t
to 15.13/ 28. märts 2014, 16:01
Mulle näib, et selline arvamus näitab üsnagi heatasemelist veenmisoskust, et lähtuda tuleb inimese eksistentsiks hädavajalikust tasememäärast, mitte riigi kohustusest tagada igale inimesele hädavajalik elu- ja töökeskkond. Kui see oleks tagatud, saaks igaüks endale sobiva elustiili valida, tal oleks antud õng, mitte kala. Praegu riigi panus on suunatud Euroopasse, oma haldusaparaati, erakondade rahastamisele jne, rahvas pole riigi jaoks oluline ja praegune retoorika ongi suunatud vähekindlustatutele, abivajavatele inimestele jne. Kui vähe panustada inimestesse, siis on vähe ka inimestele jagada. Ning vastupidi. Inimesed tahavad tööd teha, kuid normaalse palga eest ja normaalse (!) palga alampiir on ju küsitlustes välja öeldud - 1000 eurot. Kas aga selle saamiseks sobivad tingimused on kujundatud? Ei ole. Kes ei ole oma kohustusi täitnud? Kas keegi teine saab riiklikult inimeste elu- ja töötingimusi mõjutada? Tõenäoliselt mitte. Tegeleda tuleb põhjuste, mitte tagajärgedega, iga kord ikka ja uuesti tulekahju kustutades.
l
.../ 28. märts 2014, 15:13
loomulik oleks, et need, kelle sissetulek iga pereliikme kohta ületab 500 eurot, ei tohiks saada lastetoetust. Näit. kolmeliikmeline pere, sissetulek üle 1500 euto kuus saab ise hakkama.
Toetus on selline asi, mida peaksid saama need, kes seda vajavad. Milleks loopida raha laiali meie väikeses vaeses riigis neile, kes saavad ise hakkama.
Riik peaks ka asutama igas maakonnas internaatkooli nendele lastele, kelle kodu ei ole materiaalselt ja vaimselt lapse kasvatamiseks sobiv.
.
n
nipitiri/ 28. märts 2014, 14:48
see ei ole normaalne lastetoetusest ilma jäta inimesi parem on kui palgad tõusevad ja laste toetused ka proovi ära elada 19.18 euri terve kuu see on võimatu laps ei saa sellest terve kuu söögiga ära elatud ja riideid on vaja ka selga osta proovi ise elada nii palk on vähem kui 300 euri ja laste raha 19.18 pluss maksud elada on võimatu saage inimestest ka aru teil on hea palgad on suured siis pole midagi vinguda teil on savi mis teistest saavad..
m
Mina/ 28. märts 2014, 13:01
nõustun, et lapsi tuleb kohelda võrdselt! Kahjuks lapsed ei saa valida millisesse piirkonda (kus valitseb tööpuudus) ja millisesse perre (kas nende vanemad on edukad- rikkad) nad sünnivad. Seepärast ei saa rääkida laste võrdsest kohtlemisest ainult selles aspektis, et iga laps peab saama võrdselt riigipoolset toetust, vaid ka selles aspektis, et iga lapse esmavajadused (kodu, toit, riided, jne) oleksid kõigile (ka vaese pere lastele) tagatud. Ei saa süüdistada miinimumpalka teenivaid vanemaid selles , et nad ei suuda oma lapsi toita-katta (miinimumpalaga, kui seegi võimalus v.a. Tallinn, teistes Eesti piirkondades on) . Ükski vanem ei tahaks kerjata riigilt (kuigi ka nemad on omal ajal panuse riigikassa täitumisele teinud). Seega on riigi kohustus muuta regionaalpoliitikat selliselt, et ka maal ja väikelinnades saaks luua uusi ja tasuvaid töökohti! Seni lapsetoetus vajaduspõhiseks!
*/ 28. märts 2014, 11:46
Ma mõtlen ka, et poliitikud võiks ju oma palgast annetada, nemad on ju rikkad, palganumber algab 2500€-st. Et siis Laine võib otsa lahti teha!

m
Mari/ 28. märts 2014, 09:58
Miks peab edukate, haritud ja vaeva nägevate vanemate lapsi karistama?
Ma maksan makse päris arvestatava summa ja minu järeltulija peab saama karistada selle eest, et ma õppisin, et sõin ülikooli ajal suurema osa tatart ja makarone? Et teen osa kuust 15 tunnised tööpäevi?
Tegelen parem heategevusega ja suunan oma südametunnistusest tuleneva summa sinna, kus seda reaalselt vaja on. Ostan oma 3 lapsega sugulasele parem suure koti süüa, viin talle vajalikke tarbeid, riideid lastele vms aga kuniks riiki juhtivad isikud ei vaevu vaatama oma tegevusi üle, ei kavatse ma oma lapse eest otsustades temale ettenähtud toetusest loobuda.
n
No niiiii.../ 28. märts 2014, 09:41
pole üllatav, et poliitikute maine rahva silmis madal. Poliitik ei saa olla lihtsameelne tädike, vaid konkreetne ja arukas. Kui ei ole, siis loobu, jutlustajaid pole vaja.
Kuhu tõmbab proua Randjärv rikkuse-vaesuse piiri? Millisest konkreetsest arvust alates inimene lastetoetust EI VAJA? Miks seda piiri riiklikult ei kinnitata? Miks arutleda summa üle, mis on lootusetult nadi nagunii? Ainult üks loba, lõputu loba, et pildil püsida.
z
zeus/ 28. märts 2014, 08:55
TERE JÄNKU-JÄNKU-JÄNKU-JÄNKU!!!!!!!!!!!!!!!!
V
./ 28. märts 2014, 08:48
Veel ei ole ju 1 aprill!
Äkki paluks üldse Eesti rahavlt, et lapsi ei teeks, siis ei peaks ju ka midagi maksma ja riigiisad saavad jälle palganumbrit kõrgendada. Uskumatu!
l
Lugeja/ 28. märts 2014, 08:38
Oleks kena, kui meie riigikogulased selles osas esimestena eeskuju näitaksid. Mure eurole ülemineku perioodil endale palga eurodes kindlustamine, kui ametlik raha oli kroon, kuluhüvitiseks mistahes väljamineku lugemine (ikka kõik rahva heaks), töötamine 24/7 ilma puhkuseta, sissetuleku sõltuvus tarbijahinnaindeksist jne - palun, näidake eeskuju!
l
las poliitikud loobuvad oma 100000000000001 euro suurusest palgast/ 28. märts 2014, 08:35
see 45 eurot pole küll nii suur summa olen nõus sest isegi loobuma kuid asi on põimõttes
l
ly lüüs/ 28. märts 2014, 08:19
ei no jah aga varsti äkki ettepanek lapsi mitte saada.liiga kulukas riigile.riigi isad ei saa siis äkki palga tõusu.no issand.kasvatage ise lapsi 19 euroga ja vaadake kui kerge on.riigi isadel taskud paksult raha täis ja neil pole aimugi kuda on last kasvatada 19 euroga.isegi see 45 eurot on naeruväärne summa arvestades palju lastele kulub.tulge mõistusele ausalt.
v
vackovv/ 28. märts 2014, 08:08
kes on rikkad? kas rikas on syydi et on vaeva näinud, õppinud ja rasket tudengipõlve elanud? kas rikas on syydi, et sai päranduse? lastetoetus on LASTE jaoks! mis teil viga on tropid? kui rias tahab kyll ta siis juba annetab kuhu ise tahab ja yldjuhul annetavdki.

l
LEA/ 28. märts 2014, 07:42
Miks ei teinud proua Laine Randjärv uuele valitsusele ettepanekut oma senised palgad ja kuluhüvitised ülevaadata ja neid vähe kärpida ning lastetoetus veel tõsta. Meie peame oma maksma samuti teenuste eest, aga miinimumpalgast ning töökoht ei võimalda kuluhüvitistasusid.
m
merle/ 28. märts 2014, 07:27
kallis rrigikogulane sinu rikkus on piiritu. palun võttta enda palgast pool maha ja anna lastele.Laine sul peaks häbi olema nõnda rääkida.
v
väga/ 28. märts 2014, 07:24
populistlik üleskutse, sest raha ei ole kunagi palju ja kus on see piir.
t
tom/ 28. märts 2014, 06:38
see,,,eripension..pole ka vajalik..need,kes ausalt teenisid elatist maast-madalast,juba koolilapsena,ei saa rohkem kui 300 eurot kuus´+ aga need toompeal istujad ,kes ei viitsi isegi istungitel käia,on siis suured tegijad
Eesti eest? kas nii?
p
pole/ 28. märts 2014, 05:58
paremat, kui eeskuju. Randjärv näidaku ette ja loobugu näiteks poolest oma palgast, Oli mingi värk, et keegi, vist president seletas: jah seadus on selline ja pean oma kõrge palga vastu võtma, vägisi kannavad selle mu arvele.
e
eedu/ 28. märts 2014, 04:10
Loll arusaam. Kapitalismi olemus seisnepki selles, kuidas keegi oskab teisel naha üle
kõrvade tõmmata ja kergelt mammoonat koguda.
p
Pagulane / 28. märts 2014, 02:17
Mida te jahute selle lastetoetusega.Iga koolis kaiv laps peaks saama avada pangas arve ja lapseraha kandke temale.Kord on probleem,et vanemad joovad jarsku maha ja ma ei tea,mida veel.Need on koik kuntstlikult tekitatud probleemid,et mitte maksta.Uurige,kuidas arenenud riikides laste abistamine on korraldatud.Kuradi saamatud ja kadedad olete.Ainult uks vingumine kaib.Siis veel imestate,miks inimesed massiliselt eestist lahkuvad.Normaalne inimene ei kannata lihtsalt sellist konservatiivsust valja.
a
at/ 28. märts 2014, 00:32
VILVE EHASALU
IBAN: EE682200001104276360
andmed: https://www.facebook.com/events/589962161094488/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular................. on keegi riigikogujatest ja rikastest märkand seda ,et oma panus anda ,seda saab teha nüüd ja kohe ning aidata .pr.Randjärv Teie panus paluks ja ka teie erakonna oma...

k
Kes sai salli kes sai vöö/ 27. märts 2014, 23:18
...see artikkel on justkui matemaatiline tehe ,koos illustreeriva pildiga? Kui kõik klappima panna siis miljonist jõuavad kõik kohale. Lisame ka pildi . Laululava.
r
riigikogus/ 27. märts 2014, 23:08
võiksid jah loobuda kuluhüvitistest. Selliste suurte palkade juures peaks neil häbi olema kuluhüvitist kasutada. Samuti on riigi aktsiaseltside juhtidel liiga suured palgad (15 000 ringis) ja veel ka kuluhüvitisi saavad. Milleks?? Samuti ametis olnud presidentide ülalpidamine, neil ju ka teisest mastist pensionid, miks neile nii palju kulutada. Jne, jne, kohti küll kust kokku hoida!! Aga ikka laste arvelt.
e
Ei hakka välja tooma./ 27. märts 2014, 22:53
Selles samas uhkes ewrosojusis on päris mitu riiki, kus teatud sissetulekust alates lastetoetust taotleda pole mõtet. Seda ei anta lihtsalt. Kõik on üles ehitatud pere sissetuleku suurusele.
Paraku on nendes riikides ka astmeline tulumaks, ehk siis rikaste elu ei ole alati igalpool magus.
Eestis ei võta sellist seadust keegi vastu, sest esimesena peaksid hakkama loobuma seaduse loojad. Ja need juba ühestki sendist ei loobu. Pigem tõstame kütuseaktsiisi. Räägime kõigile, et tõstame lastetoetust, aga teisiti võtame selle kordades tagasi. Seaduseloojale annab see aga ainult õigustuse endi ja endasugustel kuluhüvitiste kasvatamiseks.
m
mich/ 27. märts 2014, 22:29
kahjuks ei ole mu 4-st lapsest ükski pisiperet muretsenud(vanim 30-ne)...riigil oleks mõtlemisainet...
t
taat/ 27. märts 2014, 22:14
Vaespere lapsed on viletsusega harjunud, seega neile ka toetus väiksem. Rikkapere lapsed harjunud luxusega, seega toetus suurem. On juu?
t
taat/ 27. märts 2014, 22:09
Ka rikkapere lapsed peavad saama võrdselt vaeslastega toetust. Rikkad on lihtsalt sedavõrd ihned, et ei anna oma lapsele kunagi taskuraha, aga seda juu igale lapsele veidi vaja. On juu?
a
Asjatu lootus/ 27. märts 2014, 22:05
m
Mees/ 27. märts 2014, 21:52
Aga mina teen ettepaneku, et riik loobuks minu maksudest mis antudhetkel on umbes 800-1000 eurot kuus. Ise seejuures saan reaalselt kasutada tegelikult ju ainult 600-700 eurot.

r
raisk/ 27. märts 2014, 21:44
uni jälle rikutud, lausa "sulakulda" kuuleb täna siit ja sealt.
t
teine nägemus/ 27. märts 2014, 21:34
Selline hea klikke kogum lause, mis inimestele meeldib, sest nii õiglane. Reaalsus on paraku see, et elu pole õiglane ning tegelikult igasugune erisus toestu või makususüsteemis on kallis ja raha tuleb samast kohast kus lapsetoetused ehk riigieelarvest.
l
lii/ 27. märts 2014, 20:40
Küsimus suuremale ringile....milline osa Eesti riigis on jõukamad inimesed....tule taevas appi....jõukad on vaid need inimesed,kes Eesti raha jagama peavad,seega vallavalitsused,linnavalitsused,riigikogu ja nii mõnigi koht veel.Seega palve armsad riigikogulased loobuge poolest oma palgast ja elage nii nagu valdav enamus tööinimesed....pole ju vahet mis tööd te teete,kuid leppige ka keskmise või miinimumpalgaga.
a
Ain/ 27. märts 2014, 20:39
Selle raha, 19€ saamiseks peab tegelikult avalduse kirjutama. 100% kõik kirjtavad selle avalduse nagu oleks avalduse kirjutamine kohustuslik.
a
at/ 27. märts 2014, 20:38
kas on keegi riigikogujatest ja rikastest märkand seda ,et oma panus anda ,seda saab teha nüüd ja kohe ning aidata .pr.Randjärv Teie panus paluks ja ka teie erakonna oma.
i
imelik/ 27. märts 2014, 20:23
vaestele pole midagi vaja peale nälja ja vaesuse,ainult rikkad oskavad ja vajavad neid toetusi kordades rohkem sest raha vajab alati aina rohkem raha ... kas on selge.
k
27. märts 2014, 20:22
Kui vana hobune enam kaeru ei taha,siis mõtleb ,et noortele seda ka vaja ei lähe!!! Kas neid laps-kerjajaid küll ei ole,et kärbiks veel sellegi pisikese toetuse!Häbi,häbi,häbi!!!
k
kui/ 27. märts 2014, 20:07
riigikogu liikmed loobuvad oma kuluhüvitisest siis olen nõus loobuma oma lapsetoetusest!

n
Natuke liiga läbimõtlemata ütlemine /nonii/ 27. märts 2014, 20:05
Aga siiski tundub see üleolev ja ülbe, et riigikogulane (kes 2000 - 5000 euri kuus saab) tuleb ütlema, et võtame lasteraha " jõukamatelt", kes ehk 600 - 700 euri kuus saavad, ära!
0
0/ 27. märts 2014, 20:02
+ riigikogulased võiksid oma palgast natuke kärpeid teha! :) :) See oleks üsna aus :)
k
Ka-Maria/ 27. märts 2014, 20:01
No midagi nii võiks olla, et kes saavad +1200 euri kuus, need võiksid jah vabatahtlikult lasterahast loobuda :)
e
Ettepanek Lainele:/ 27. märts 2014, 20:01
Näidake eeskuju Toompeal ja loobuge näites kuluhüvitistest!!! Muide, proual oli see möödunud aastal pea 8000 eurot - enamuste aastapalk Eestis.
KALLIS LAINE ::PAAR HULLU RISKI RÜHMA!/ 27. märts 2014, 19:55
KAS OLEKSID KAHE MINU ETTEPANEKU POOLT ! .::::
1) KUI AITAKSIME TOIDUPANGA ARVEL LAPSI KOHE !
2) MITTE EI TOHIKS UNUSTADA 38.a, ENDISI TÖÖD RÜGANUD HAIGEID EESTI -INIMESI (( SELLISE RAHAGA ÜKSI INSULDIGA EI ELA---MIS ON 147-- 164. € ? KAS VALITSUS JÄLLE INVALIIDE EI MÕNITA? SEE TÖÖ JÄI ANSIPIL KA POOLELI --VÕI LÜKATI JUST NESTORI KAELA !
JÄLLE TEISE VALITSUSE KAELA (( HELMEN KÜTT TEGELE ASJAGA))EGA MEID KAUAKS IKKA POLE !
r
rikastel on normaalne kogus lapsi tuletab/ 27. märts 2014, 19:48
kallist Nikita Sergei poega meelde,temal olid ka ausad avalikud ütlemised.
Juhus siin oma osa ei mängi,küll aga elust arusaamine.See õige ja kommunistlik arusaamine.
n
nii nii/ 27. märts 2014, 19:45
vabandust et pe ede eest ei rääkinud aga suuname need urdesse lainele
n
nii nii/ 27. märts 2014, 19:42
suuname kõik oma spermatosoidid laine tuppa...

k
kaak/ 27. märts 2014, 19:40
Iga heal järjel olev inimene võiks oma lastetoetuse anda igakuiselt seda hädasti vajavale naabrile, tuttavale või sugulasele, kel seda laste kasvatamisel hädasti vaja. Riigile loovutamine pole mõistlik, ise annetades saad midagi head teha.
j
Jah/ 27. märts 2014, 19:36
Rikastel on normaalne kogus lapsi.
NImelt vaesed naised teevadki iga uue mehega lapsi, nemad tuleks steriliseerida.
Ja lapsed teeme me endale, mitte riigile, kui pole raha lapsi kasvatada, pole neid ka vaja teha!
k
kuule/ 27. märts 2014, 19:33
lainekene,rikkad ja jöukad-need ju köige ahnemad meil ongi,ei loobu nad m illestki,riigikogu ju nii k..i vaene vaja vaeste laste arvelt juurde endale raha krabada aga mida nad seal riigikogus teevad-mune sygavad ja magavad
k
kindlasti / 27. märts 2014, 19:30
ei peaks jõukamad lastetoetusest loobuma.lastetoetus on kõigile lastele mõeldud.need kes siin päevast päeva vinguvad ja halavad,hakake tööle.tehke ise midagi selleks,et teie elu oleks parem.ja muide,saan kah ainult miinimumpalka ja ei vingu.milleks?
k
kindlasti / 27. märts 2014, 19:30
ei peaks jõukamad lastetoetusest loobuma.lastetoetus on kõigile lastele mõeldud.need kes siin päevast päeva vinguvad ja halavad,hakake tööle.tehke ise midagi selleks,et teie elu oleks parem.ja muide,saan kah ainult miinimumpalka ja ei vingu.milleks?
p
27. märts 2014, 19:20
peaasi, et ise ei peaks andma, loobuma
m
Metsa--venna poeg,,, ((( KAS TEEME LAINE NII ???/ 27. märts 2014, 18:57
NÄITEKS --KUI PERE ELAB LINNAS --Siis veel SAAKSIME ARU ! ""ET TÖÖTAV JA EDUKAS
PERE ON IKKAGI JÕUKAM JA TEMA ISE ANNAKS RAHA NAABRI--- TÜDRUKULE!
AGA LAINE --KAS TUNNED IKKA PIISAVALT MAA--KOOLI LASTE KODUSEID MURESID???
VOT SINNA VÕIKSIME IKKA ROHKEM TÄNA KÜLL RAHA JAGADA,,
KÜLL ÕPETAJA JA VALD TEEB OMA TÖÖ--- JA KA NIMEKIRJA-- MILLINE SEE PERE ON,,ET OLEKS SOOJAD RIIDED, JALAS SOOJAD SAAPAD.
VÕI SEE LAPS VAJAB KAS VÕI SÖÖGIRAHA ROHKEM,
s
see "mõte"/ 27. märts 2014, 18:31

w
wtf/ 27. märts 2014, 18:07
Krt miks riik ei suuda seda teha ??? Need kes saavad leibkonnas inimese kohta 600€ võiks lihtsalt pikema jututa lastetoetusest ilma jätta on see tõesti nõnda raske???
v
vabatmees/ 27. märts 2014, 18:07
Riigikogu liikmed võiksid loobuda kuluhüvitisest. Palk enam kui soliidne, lausa kuninglik, kui lihtrahvaga võrrelda.
p
poliitikud/ 27. märts 2014, 18:06
v6iks loobuda oma koguaeg t6statavast palgat6usust
l
Laine ei ole isamaalise mõtteviisiga/ 27. märts 2014, 18:06
Lastetoetus kuulub ainult rikkamale .mida oskab vaene nirakas rahaga pealegi hakata, Ta ei tunne rahatähtigi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee