OTSUSE KUULUTAMINE: Mullu juunikuus oma naise mõrvanud Jebnouni kohtuotsuse algus.Foto: Kristiina Tilk
Kristiina Tilk 27. märts 2014 11:57
Harju maakohus mõistis täna 15aastase vanglakaristuse möödunud aasta juunikuus oma eestlannast abikaasa mõrvanud Tuneesia kodanikule Mohamed Helmi Jebnounile. 

Kohus tunnistas 41aastase Jebnouni süüdi oma naise kehalises väärkohtlemises ja karistas teda selle eest nelja kuu pikkuse vangistusega. Oma abikaasa mõrva eest karistas kohus Jebnounit 15aastase vangistusega. 

Kergema karistuse luges kohus kaetuks raskemaga ning Jebnouni lõplikuks karistuseks jäi 15aastane vangistus, mida arvestatakse tema kinnipidamishetkest – 26.juuni 2013.
Ühtlasi mõisteti Jebnouni pärast karistuse kandmist Eestist väljasaatmisele ja kehtestas talle siia sisenemise keelu viieks aastaks pärast karistuse lõppemist. 

Kaitsja Mihkel Gaver leidis kohtuvaidluses, et kohus peaks Jebnouni süüdistuse mõrvast tapmisele ümber hindama ning mõistma talle selle eest karistuse alla sanktsiooni keskmise määra, milleks on tapmise puhul 10,5 aastat. Põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli taotles Jebnounile 16 aasta ja 4 kuu pikkust vangistust. 

Kohtunik Janika Kallini sõnul oli otsus ühehäälne ning vaidlusi ei tekkinud. Kannatanu vanemad on otsusega üldiselt rahul, kuid soovinuks viie aasta pikkuse sissesõidukeelu asemel, et see oleks olnud eluaegne. 

Lisaks tuleb Jebnounil tasuda kannatanu isa poolt esitatud tsiviilhagi – summas 992,71 eurot, temalt nõutakse välja sundraha 887,50 eurot ning tasuda tuleb ka menetluskulud summas 13 336 eurot ja 85 senti. 

"Meie otsust edasi ei kaeba. Seda, kas tema (Jebnouni) seda teeb – eks see on tema otsus," ütleb kannatanu ema Milvi läbi pisarate.

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

Töökaaslane 1. aprill 2014 22:43
Töötasin helmiga pikalt koos köögis restoranis. Täielik tipp peakokk köögis.
See oli küll kohutav mis ta tegi, ta ei olnud selline, aga ma austan teda ikkagi, kuigi see oli kohutav mis ta tegi.
njah 31. märts 2014 22:35
kehalise väärkohtlemise eest sai 4 kuud?! huvitav kui pikalt ta "väärkohtles" ja mida see täpsemalt tähendab :(
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS