Minu esimesed dieedikatsetused polnud küll tulemuste poolest eriti edukad. Samas sain mitmeid lahedaid ideid, nii toitumise kui trennide osas. Seega kuigi kaalukaotus oli minimaalne, siis kõige hullem polnudki. Vähemalt sain uusi mõtteid, mida proovida.

Vahepeal mõtlesin lisaks toitumise korrigeerimisele ka kergemat sorti trenn ette võtta.

Üks sõbranna saatis mulle lingi 30 päeva kestva kõhulihaste treenimise kohta. Samuti jäi Facebookist silma pidevalt jagatud kükkide väljakutse, samuti 30 päeva kestev. Nii alustasin suure hurraaga märtsi esimesel päeval kahe uue väljakutsega.

Väljakutse iseenesest raske ei tundu, sest alguses on korduste arvud üsna väikesed. Esimesed kolm päeva: istesse tõuse (15-20-25), crunching ((vabandan, aga ma ei tea, kuidas selle harjutuse ametlik nimetus eesti keeles on) 5-8-10), jalgade tõsted (5-8-10) ja planking (10-12-15 sekundit).

Lisaks veel kükkide väljakutse, mida oli siis vastavalt 50-55-60 kordust. Neljas päev oli puhkamiseks.

Viiendast päevast on kordused juba pisut suuremad: istesse tõusud (30-35-40), crunching (12-15-20), jalgade tõsted (12-15-20), planking (20-25-30 sekundit) ning kükkide arv (70-75-80).

Ja jälle kaheksas päev puhkamiseks. Ja siis jälle samamoodi kordused suuremad ja suuremad.

Kuigi esimestel päevadel polnud just väga suur koormus, siis minu tavapärane istuv eluviis oli oma töö teinud. Kui istesse tõuse veel suutsin teha ilma puhkamata, siis näiteks plankingu 10 sekundit oli ka suur väljakutse.

Kohe nii suur, et esimesed päevad tegin seda lausa viie sekundi kaupa. No lihtsalt ei jõudnud rohkem.

Ja kuigi esimesed päevad olid jalalihased hirmus valusad ja kanged, siis juba kolmandaks-neljandaks päevaks oli valu üllatavalt kadunud.

Kaks nädalat püüdsin ka pisut oma toitumist jälgida, aga ühel päeval ei edenenud see kohe kuidagi. Ärasöömisele kuulus kõik vähegi maitsev kraam, mis külmikus leidus, ka suur laar jäätist.

Nii otsustasin, et järgmine päev lisan oma kahele väljakutsele veel tunnikese kiirkõndi. Pargis mõõtsin ära, mitu ringi pean tegema, et tund aega kiirkõndi tehtud saaks. Distantsiks tuleb nii 5 kilomeetri kanti.

Paar päeva jäi küll kükkide ja kõhulihaste trenni väljakutse katki, sest oskasin omale siinsete esimeste kuumade ilmadega meeletu nohu saada.

Paraku kaasnes nohuga ka üsna kehv enesetunne, nii et vaevu hingatagi sain. Seega tegin lisaks paar plaanivälist puhkepäeva oma treeningusse. Siis jätkasin sealt, kus asi pooleli jäi.

Jooksmist ma eriti ei armasta, aga kui on ilus ilm olnud, st tuulevaikne, siis olen isegi kolmandiku oma käimisringist kergelt maha sörkinud. Kulutatud kalorite hulk kohe suurem ja tegelikult väga hull polegi.

Muidugi oleks hea, kui ma terve selle 5 kilomeetri saaks vaikselt ära sörgitud, sest üks väike plaan on ka sel aastal kuhugi Color Runile minna.

Eelmine aasta toimus see ka siinsamas Zwolles ja oleks ju omamoodi tore sellel seekord osaleda. Aga oma praeguse füüsilise vormiga suudaksin ma vaid suurema osa maast lihtsalt hingeldades maha kõndida...

Nii et lisaks „pulmadeks saledaks" ideele on ka pisut teistmoodi motivatsiooni tekkinud. Ei usu, et minust just suurt trennisõltlast tekib, aga... :)

Oma väljakutse kolmanda nädala lõpul, on harjutuste korduste arv juba nii suureks läinud, et nende tegemine võtab ilmatu aja.

Näiteks 21.-23. päev: istesse tõusud (90-95-100), crunching (130-140-150), jalgade tõsted (52-55-58), planking (80-85-90 sekundit), kükkide arv (180-185-190).

Loo kirjutamise päeval, tuli mul aga oma plaanidesse väike muudatus teha. Paar päeva tagasi hakkas vasak põlv vaikselt valu tegema ja kuigi ma pole kindel, et see just ületreenimisest on, siis pidasin targemaks praegu kükkide tegemise lõpetada.

Hollandlane toetas ka minu mõtet (kes on minu treenimise suhtes väga positiivselt meelestatud), et ehk on parem põlvedele pisut puhkust anda, need mul suhteliselt nõrgukesed nagunii ja pidevalt annavad tunda. K

õhulihaste trenni ja kiirkõndidega ikka jätkan, võiduka lõpuni. Ja kuigi väliselt mina mingit muutust ei näe, ümbermõõdud on samad, kõhupekk on vist pisut väiksemaks jäänud, isegi kaal seisab juba nädalaid (86,7 kg), siis Hollandlase sõnul on küll muutust näha.

Noh, meeste asi, ju need teavad ja näevad teistmoodi kuidagi. Muidugi toonuses keha on parem, kui endine pekivõdin, aga kaalukaotust ja ümbermõõtude vähenemist on ikka ka vaja. Väga vaja kohe.

Kuigi kahjutundega pean praegu oma kükkide väljakutse lõpetama 22-ndal päeval (185 kordust), siis enda ego upitamiseks võin tunnistada, et nüüd saab nii 45-50 kükki ilma puhkamata täitsa ära tehtud.

Ja kõhulihaste harjutused on ka kergemad. Isegi planking - kui varem tegin seda 5 sekundi kaupa, siis nüüd suudan lausa 25 sekundit vastu pidada (kui arvate, et ma mingi eriline nõrk olen, siis proovige ise).

Kui saaks nüüd sellest põlvevalust lahti ja et kaal lõpuks jälle langema hakkaks... Viis kuud on veel ju pulmadeni jäänud, see aeg kipub kuidagi ruttu minema.

Jaga artiklit

5 kommentaari

Q
qwerty  /   18:12, 2. apr 2014
tap.nutridata.ee - tipi sisse oma päevane toit ja saad teada palju tarbid ja palju oleks kaloreid vaja vähem tarbida (ideaalis kaalu kaotamiseks mingi 250 kcal vähem kui paevane vajaminev kaloraaž). Põlvevalu võib olla tingitud ka jooksmisest muuseas. Kükkidega on nii, et jalad õlgade laiuselt harkis, kükitamise ajal ei tohi põlved üle varbaninade minna (st kükkis pead oma varbaninasid nägema) ja ei tohi põlvi kokku suruda, vaid need peavad ikka varvastega jalgadega samal joonel olema (ei tea, kas oskasin õigesti seletada, aga youtube on videoid täis). Jaksu kaalualandamise teel :)
S
soovitus  /   08:11, 1. apr 2014
Mis tegelikult tõesti aitab, ja ruttu aitab (omast kogemusest tean, kaotasin nii 10 kg) on see, kui tellid toitumiskava ja järgidki seda gramm-grammilt. Ise tellisin selliselt inimeselt nagu Signessa Kalmus ja kilod kadusid nii, et tegelikult otseselt isegi ei pidanud trenni kõrvale tegema.
Ja kuna 5 kuud on selline suur number siis ausalt, võta kätte ja telli ära, Muutusi saad päris ruttu.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis