Eesti uudised

Ajaleht: Juhan Aare mängis fosforiidisõjas topeltmängu (20)

LISA KOMMENTAAR

jep 28. märts 2014 07:37
Ja isegi meie Raja Teele sai aru, et mees on topeltmängija ja lahutas temast õigel ajal ära. Aga ajakirjanikud magasid selle matsu maha......nüüd aastakümneid hiljem tuli suur uudis välja. Teele teadis juba ammu. Aga keegi ei tulnud selle peale, et tema käest sis küsida.
......Kui Juhan oma fosforiidisõja lõpetas - oli Raja Teele ammu läinud....Viimases hädas pidi aitama Viru Keemia Grupp. Aga ei aidanud. Ilmselt Lible helistas sinna ja andis teada...
Enne saagu sulleritevaba riik! 27. märts 2014 23:11
Rahunege nüüd maha, see fosforiit võetakse üles vaatamata kas keegi "juku või juhan" seda keelab või lubab. Varem või hiljem saab see toimuma sest fosforiit on selle maailma vägevatele oma kapitali kasvatamise võimalus ja seda võimalust juba niisama vedelema ei jäeta. Kui eestlane on loll, siis tõmmatakse lollil nahk üle kõrvade (lollilt tulebki raha ära võtta?) nii, et see riik ega rahvas ei näe fosforiidist muud tulu kui kaevandajatele pisku palk, millest riik tulumaksu näol oma osa koorib, kogu rikkus voolab kuhugi kellegi tasku kes siis järjekordsele "laarile" sõbralikult õlale patsutab, nutsu raha annab ja plekitüki kaela riputab.
Fosforiit ei jää kaevandamata, seda tuleb rahva ja riigi tasemel tõdeda. Küsimus tuleb seada nii, et kes, kuidas ja millistel tingimustel seda tehakse, et kaevandamine saaks eesti rahva kasuks ja kosumiseks toimuma. Tänase päeva kontekstis, kus Valitsus ei ole usaldatav, lokkab korruptsioon ametnike ostetavus-müüdavus, seadusetegijate ostetus-müüdavus, ei ole selleks tõesti aeg ja rahvas peab selle eest hea seisma, et see praegu mitte toimuma ei saaks, kasvõi veri ninast aga enne peavad aferistid ja müüdavad sullerid meie riigi eesotsast igavikku kaduma. Andkem pihta!
oh jah raha 27. märts 2014 20:40
Paistab, et minu raha meeldib talle ka väga. Arvete maksmine pole selle härra lemmiktegevus
Ants 27. märts 2014 18:26
JUSS on mõtetu mees. Kes rohkem maksab-selle laulu laulab. Oma lubadusi ei pea.
ahven 27. märts 2014 17:06
see inimene on ikka tõesti ahne pärnus tahtis ka kaluritelt mõrra kuuri välja petta et siis kaatri sadam ehitada aga õnneks kalurid jagasid matsu ära
partorg 27. märts 2014 14:53
kas reformibroiler Kalle on vkg fosforiidi osakonna juhataja?! Milline fantastiline karjäär!
Uku 27. märts 2014 14:44
Nimetage avaliku elu tegelane, kes ei mängi...?
kodanik 27. märts 2014 14:22
Toda suli huvitab ainult raha.

27. märts 2014 12:57
jutt jutuks, bluff - kui pole seda kirja näidatud. kus on kiri ? ning mingeid meie elu siin igaveseks hävitavaid katastroofe mingi vkg aferistide poolt ei saa lubada, olgu vöi nende vastu kes tahes, ikka nii absurdne on hakata ningi väidetava tondiga öige asja eest välja astunut maha tegema. muide, savisaargi, mida rohkem tropid kraaksusid, seda edukam on olnud.
Jüri Koduvere 27. märts 2014 12:34
Mehed löövad sabaga lutsu vist selle tõttu JA suunas, et ta julges EE-Enefiti probleeme puudutada...
Kas pole nii, et kommijate laulud on seekord kinni makstud?
Poiss lööb sabaga lutsu,et pappi pudeneks. 27. märts 2014 12:20
Häbi,vana rahaMURES KOLLEEG, et oma banaanikoorel libastusid...
annaarsti 27. märts 2014 11:57
Väga odav ja s.tt mees.
Chiquita1 27. märts 2014 11:43
Mida ühelt vabamüürlasest avantüristilt ikka oodata?
Olgu Aare mis ta on , kuid fosforiit tuleb välistada 27. märts 2014 11:02
Nii kaevandamine kui ka uuringud tuleb kategooriliselt välistada - need oleksid Eestile hävitavad.
Ja seda vaatamata sellele, et ärikakamp Viru Keemia Grupp ning mõned Eesti Jampolid seda peale suruvad.

Mäletaja 27. märts 2014 10:12
Uurige, kuidas Juhan Aare sai omal ajal - nn. fosforiidisõja ajal - võimaluse kõiki seadusi rikkudes ehitada looduskaitsealale endale maja. Maja peaks asuma põhjarannikul, just nendel aladel, kust Vene võim kavatses fosforiti kaevandama hakata, seega oli see tasu J.Aarle fosforiidisõja käivitamise eest ja suur isiklik motiiv seda ettevõtmist läbi viia. See mees pole kunagi olnud partioot vaid alati omakasu peal väljas. Ka hiljutine erakonna esimeheks olemine näitas seda - esimene tegu oli erakonna rahadega hakata finantseerima oma isiklikku firmat. Sama skeem ja põhimõte töötas juba fosforiidisõja ajal. Ja kui tuuled muutuvad, kui raha ollakse nõus maksma fosforiiodi kaevandamise eest, siis on J.Aare taas esimene, kes on nõus poolt vahetama - peaasi, et raha tuleb.
jah 27. märts 2014 10:00
Kahjuks on see Juhan Aare väga osav igalt poolt raha välja pressima! Ma kogu aeg imestasin, miks ta nii aktiivselt sel fosforiidi teemal kirjutab. Nüüd on ju arusaadav, et ta pressis raha välja!
Kus on Kalafilm???? 27. märts 2014 09:33
Jälle üks ametnik kes raha osavalt tasku toppis!
Juss 27. märts 2014 09:33
Juhan, saa vabaks oma rahaahnusest! Ise saad veel riigikogu pensionit.