Eesti uudised

Allkirjaanalüüs: mis inimesed on uued ministrid? (17)

Õhtuleht.ee, 27. märts 2014 07:00
Kui silmad on hinge peegel, siis vaatab Taavi Rõivase juhitava valitsuse ametivandelt vastu hulk allkirju, mille täppidest, silmustest ja tähekujudest saab välja lugeda täpselt sama palju. Millised on allkirjaanalüüsi kohaselt meie uus peaminister ja tema tosin ministrit? 

Urmas Paet välisminister

Samal teemal

Elu kui Ameerika mägedel - minister Paeti laineline allkiri viitab isikule, kelle emotsioonid on pidevas tõusus ja languses. Samas ei jäta pisut peenutsev-originaalitsev kirjaviis märku andmata teatud allasurutusest või pettumusest. Keset suurt pidu võib niisuguse allkirja omanik tantsuplatsi asemel hoopis nurgas nutitelefoni näppida.

Hanno Pevkur siseminister

Sujuva ja ruumi kokkuhoidva allkirja kohaselt optimistlik minister, kes loodab, et kõik kulgeb sujuvalt. Ta teab, mida on väärt ja kui oluline on tema isik poliitikas, kuigi ta võib sageli kalduda idealismi. Sellest hoolimata on minister ettevaatlik, ei ületa piire, saab eluga hakkama ning tegutseb, raiskamata aega liigsele mõtlemisele. Ülespoole suunduv rida märgib positiivsust ning paremale kaldus tähekehad näitavad, et tegemist on avatud inimese, hea suhtlejaga.

Urve Palo majandus- ja taristuminister

Minister Palo ei pea oma isikut eriti tähtsaks ja hoiab tegelikku mina varjul, millele viitab ka väike ning kramplik käekiri. Ta tunneb end allasurutuna ja soovib ennast näha teiste silmade läbi. Suur silmus ministri allkirjas viitab suurele murele ? tema peas mõlgub nii palju erisuguseid mõtteid, et neid üheks koondada on keeruline.

Urmas Kruuse tervise- ja tööminister

Kruuse - minister, kelle allkirja võib võrrelda ainsa südametuksega. Enesekriitiline isik, kes hoiab pigem omaette ja laseb välismaailmal end vähe mõjutada. Minister, kes nõu ja jõu saamiseks läheb rohelisele aasale oma sisemaailmas või majakesse metsa ääres, vältides kärarikkaid kohti. Üksik täht allkirja alguses ning sellele järgnev pikk joon lubavad eeldada, et Kruuse on ministritest kõige introvertsem.

Anne Sulling väliskaubandus- ja ettevõtlusminister

Jürgen Ligi rahandusminister

Ligi väike ja lakooniline allkiri annab märku, et kirjutajal on esiplaanil töö, mitte tema isik, samas viitab surutus ja piiratus sellele, et tihti võib kirjutaja tegutseda oma sisemiste impulsside ajel. Ta naudib tööd arvude või detailide kallal, olles ühtlasi nii kannatamatu kui ka nõudlik. Valitsuse vingeima allkirjaga minister püüab välja näha parem, kompetentsem, õelam – ükskõik mida, võrreldes sellega, kellena ta end tegelikult tunneb, ja on nõrgem, kui pealt paistab, millele osutavad ka trükitähesarnased initsiaalid tema allkirjas.

Taavi Rõivas peaminister

Väike ja kohati kramplik allkiri näitab, et uue peaministri emotsioonid on takistatud. Ta tahaks kasvada ja ennast väljendada, kuid miski hoiab teda tagasi. Teisalt on ta karm kuju, kes soovib teha asju omamoodi ja suhtub halvakspanuga neisse, kes seavad tema autoriteedi kahtluse alla. Pisike kiri võib viidata ka pisikesele alaväärsuskompleksile. Ministrid hoidku alt: uuel peaministril on alati vähe aega, et oma tegusid analüüsida – ta on nimelt hõivatud teiste juhendamisega.

Urve Tiidus kultuuriminister

Uue valitsuse kõige suurem allkiri kuulub temale - pealispinna all varjab end õrn ja haavatav minister, kes pigem paneks endale maski ette. Tema elu ongi etendus ja poliitika see lava, millel etendust näha saab, kuid sisimas on ta rahulikum ja vaoshoitum, optimistlik ja positiivne. Üks on kindel - ta usub paremasse tulevikku, millele viitab ka ülespoole suunduv kirjajoon.

Sven Mikser kaitseminister

Allkiri viitab mõnusale olesklejale ehk uue kaitseministri loomusel on oma lahe külg: ta on kõigeks valmis, tal pole kinnistunud vaateid ning ta ei vea kunagi teistega vägikaigast, ehkki hoiab emotsioone sageli vaos. Ta haarab kinni kõigest, mida pakutakse. Iseasi, kas ta peaks jalgpalli asemel sinuga seebiseriaali vaatama – kõigel on piir. Täpi kaugus i-tähe kohal räägib ministri kasuks ehk kui ta pikali lüüakse, tõuseb ta üles ja tegutseb edasi ega kaldu kursist kõrvale.

Silmustega ümbritsetud kiri annab märku, et ministri tähelepanu pärast võistleb palju ülesandeid, mistap ta hüpleb ühelt asjalt teisele. Võib olla segadust ja organiseerimatust. Teisalt on Pentus-Rosimannus ülisuurte esitähtede kohaselt eneseteadlik ja saab keerukates sotsiaalsetes olukordades hakkama, kuigi kipub tegutsema alles siis, kui talle sobib. Sisimas igatseb minister aga rahulikuma ja hillitsetuma elu järele.

Jevgeni Ossinovski haridus- ja teadusminister

Ilmekas allkiri hästi väljajoonistunud tähtedega näitab, et minister on väljast üle-elusuurune, seest õrn ja haavatav, isiksus on talle kilbiks ja kaitseks. Suur ring i-tähe kohal viitab lapselikule süütusele ja naiivsusele. Minister laseb end liialt mõjutada minevikust, vanadest valudest, lapsepõlvest – sel kõigel on täita oma osa. Ta alles otsib iseennast ja kohta siin maailmas.

Helmen Kütt sotsiaalhoolekandeminister

Minister Küti väike ja segaste tähtedega allkiri näitab, et tema tähelepanu pärast võistleb palju ülesandeid, mistõttu ta võib süveneda kord esimesse, kord teise, siis aga jälle esimesse teemasse. Segadus ja organiseerimatus on kindlad märksõnad. Vasakule kaldu kiri märgib inimest, kes tihti töötab üksi või kaadri taga. Kui kirjutaja on paremakäeline, võib see märku anda ka teokast mässumeelsusest.

Andres Anvelt justiitsminister

Ministrina on Anvelt väikese allkirja järgi kannatamatu ja nõudlik, ta tahab kõike kohe kätte saada ja jätab teiste arvamuse tihtipeale kuulamata. T-täht allkirja lõpus näitab, et tal on kindlad seisukohad, kuid ta on siiski ettevaatlik ega hüppa vette tundmatus kohas. Raskete küsimuste korral mõõdab minister enne kümme korda ja siis lõikab, või mõõdab veel kümme korda.

Allikad: Cash Peters, "Armastuse tähed" (Ersen, 2003); Arlyn Imberman, "Signature for Success: How to Analyze Handwriting and Improve Your Career, Your Relationships, and Your Life" (Andrews McMeel Publishing, 2003)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee