Juhtkiri

Juhtkiri | Rõivase valitsus kiirmoe põhimõtteil (2)

Õhtuleht, 26. märts 2014 19:23
Foto: Andres Varustin
 Eile ametisse astunud valitsuse tegevus peab järgmise aasta jooksul olema sama särav kui eilne kevadpäike, muidu ei jõuta koalitsioonilepingus paika pandud suuri eesmärke nii lühikese aja jooksul ellu viia.

Lisaks uue peaministri nooremale meeskonnale on selles aja märgina tervelt viis naisministrit üheksa mehe kõrval. Võimu tippu on jõudnud ka noorem professionaalsete poliitikute põlvkond: meil on järjest vähem ministreid, kes on elanud nõukaajal. Ühelt poolt on noorte elukogemus ehk vaesem, teisalt pole neil aga nüüdisaegsest maailmast arusaamist segavaid silmaklappe.

Jääb veel rahvusvaheline mõõde. Ehkki nii kodu- kui välismaised autoriteedid kinnitavad kui ühest suust, et Eestil on sõpru ja kaitsjaid rohkem kui eales varem, on selge, et ida poolt tulevale propagandalaviinile vastuseismiseks vajame just nüüd ekstra kindlameelset valitsust.

Hea on, et hinnangu valitsusele saab anda juba aasta pärast valimistel, mitte ei pea seda neli aastat ootama. See peaks sundima Rõivast ja kogu uut valitsust endast parimat andma.

Samal teemal

27.02.2014
Allkirjaanalüüs: mis inimesed on uued ministrid?