Eesti uudised

Sotsid algatasid Savisaare suhtes uue umbusaldusavalduse (26)

Toimetas Kristin Aasma, 26. märts 2014 07:59
Tallinna linnavolikogu istungil 25. märtsil 2014 algatas Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon linnapea Edgar Savisaare suhtes uue umbusaldusavalduse.Foto: TIINA KÕRTSINI
Eilsel Tallinna linnavolikogu erakorralisel istungil esitas Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon volikogu juhile linnapea Edgar Savisaare suhtes uue umbusaldusavalduse.

Fraktsiooni esimees Lauri Laats tõi volikogul peetud kõnes välja mitmeid puudujääke Savisaare tehtud töös ning kutsus kõiki volikogu liikmeid kohe andma allkirja sotsiaaldemokraatide umbusalduse avaldusele, mida kõik kohal viibivad volinikud ka tegid.

Samal teemal

Peamised põhjused, mida sotsiaaldemokraadid jätkuvalt linnapeale ette heidavad, on haridusvaldkonna alarahastamine ja valikuline juhtimine, mille tõttu on Tallinna linnas puudu üle tuhande lasteaiakoha, arvukad kooli- ja lasteaiahooned lagunevad ning õpetajate töötasu ei vasta täispalgamäärale. Noorte spordi- ja huvihariduse rahastamise süstemaatiline vähendamine on märgatavalt kahandanud noorte arenguvõimalusi Tallinnas.

„Lisaks on Edgar Savisaar linnapeana käitunud ebaeetiliselt, kutsudes linna tulubaasi suurendamise eesmärgil üles inimesi registreerima tallinlaseks. Samal ajal ei ole aga suudetud tagada linnaelanike jaoks vajalikke teenuseid. Näiteks on jätkuvalt Tallinnas puudu üle tuhande lasteaiakoha. Samuti on lasteaiad olnud pikalt alarahastatud, mille tulemusena enamus lasteaia hooneid lagunevad," tõdes Lauri Laats.

Sotsiaaldemokraadid taunivad olukorda, kus enamik olulisi linnaelanike puudutavaid otsuseid tehakse parteihuvidest lähtuvalt ja viisil, mis ei sobi tänapäeva demokraatliku ühiskonda.

Näiteks linnajuhtide palkade tõstmine, parkimistasude kõrgendamise arvelt Tallinna Televisiooni toetamine ning kohalike valimiste eel linna raha eest valimistel kandideerinud linnajuhtide reklaamimine.

"Loodetavasti on järgmisel korral ka Keskerakonna volinikud kohal. Me soovime nõnda tõsise teema osas laiemat arutelu kui seda oli eilne 'opositsioonitund'," rõhutas Laats.

Samal teemal

17.03.2014
Vitsut tühistas Savisaare umbusaldusavaldust puudutava istungi
07.03.2014
Savisaare Moskva lähetus maksis 2000 eurot
26.02.2014
Toomas Vitsut volinikule: kes küsib, ütlen mina. Sina vastad!
25.02.2014
Martin Kukk: pole kindel, et keskerakondlasedki toetavad Savisaare jätkamist linnapeana