Maailm

G8 kuulutati Haagis surnuks

Aadu Hiietamm, 26. märts 2014 07:00

15 KOMMENTAARI

t
totu/ 27. märts 2014 06:44
Oli veel hiljuti G-7,enam-vähem kõik sujus ilma suuremate tõrgeteta.Loodi veel hiljuti G-8,sujus ning algasid erimeelsused.Kuna poliitiline kõnepruuk on viisakas,ettevaatlik,pinda sondeeriv,siis ridade vahelt võis ja tuligi lugeda rohkem,kui G-7 ajal ning 8 tegi sageligi akrobaadi trikke.Lahe ja naljakaski kõrvalt vaadata.Nüüd,kui sm.Putin valmistub hoolega Kolmandaks Ilmasõjaks,ei huvitagi seltsimeest mingid G-d või numeroloogilised järjestused,tänane maailm on liig ohtlik ja ettearvamatu ning väga palju tasakaalu punkte on rivist välja löödud,suuresti aitas taolisele tänasele situatsioonile kaasa ka eelnev seitsmest kaheksaks muutumine,kuna avardas Putini teadmisi,oskusi,andmebaase ja tõi esile võimalike reaktsioonide ning sanktsioonide on-pole stsenaariumid.
t
täpsustaja/ 27. märts 2014 00:09
Mitte G7, vaid G1 ehk USA kui amerikanismi-siionijuudanärakluse tagala.
--
Verehimulised ja täitmatud amerikanistid-juudanärakad soovivad oma käpa alla kogu maailma ja selle rikkusi. USA-d ei juhi mitte Valge Maja asukaid jt lavakõnelejaid, vaid sõjalis-tööstusliku kompleksi, energiakontsernide ja finantssektori omanikud/niiditõmbajad. Saksamaa ja Jaapan on otseselt USA poolt okupeeritud. Hiljuti selgus, et USA luureteeniststel on SEADUSLIK ÕIGUS Saksa valitsuse sisekommunikatsiooni pealt kuulata.
t
to Kitsed kärneriks / 09:23, 26. märts 2014 / 26. märts 2014 09:41
Täielikku võrdõiguslikku demokraatiat ei saa kunagi olemagi. Sel juhul oleks kõik üks määgiv kisakoor. Mingi domineeriv võim peab kahjuks olema. Kuid olgu selleks siis pigem USA kui nõme Venemaa. Minu noorus ning osa keskigagi möödus NSV Liidus, olen toda nõmedust ise näinud ning kogenud. Ainult noored, NSVL mitte kogenud ning suures maailmavalus USA vastu protesteerijad võivad vastukaaluks Vene võimu (ja meile vene riigikeelega oblasti staatust) eelistada. Trügida nõmedas protestivaimustuses vihma käest räästa alla.
k
Kitsed kärneriks/ 26. märts 2014 09:23
ja mida USA Iraagis tegi? Tema tuleks samuti välja visata!
t
to jaagupile/ 26. märts 2014 09:11
Millisest Rahvaste Ühendusest on jutt? Olen kuulnud ning lugenud vaid Briti Rahvaste Ühendusest, kuhu NSVL pole kunagi kuulunudki. Mis puutub väljaviskamisse, siis pärast 1939.a. agressiooni Soome vastu visati NSV Liit välja teatavasti RAHVASTELIIDUST, mis oli pärast Esimest maailmasõda võitjariikide poolt asutatud.
Mida annaks Venemaa väljajäämine ÜRO-st? Aga seda, et ta ei saaks oma veto kuritarvitamisega enam ÜRO tegevust halvata ega vajalikke sanktsioone tühistada. Kas või näiteks oma sõbra ning semu Süüria diktaatori Assadi suhtes. Või mõttekaaslase, imaamide Iraani suhtes. Ka Venemaa enda suhtes. Anarhiat jääks vähemaks, maailm oleks turvalisem.
j
Jaagupile./ 26. märts 2014 08:49
Ja mida see muudab kui Venemaa ÜRO-st välja visata?Vast oskad selgitada?Kunagi visati Venemaa (õigemini küll NSVL) Rahvaste Ühendusest välja.Mis sellest muutus?Ei koti see neid grammigi.
v
Vot nii./ 26. märts 2014 08:45
" ka Putinil on pikk nimekiri võimalikest USA vastastest sanktsioonidest."
Ja seda ütles USA eksväisminister.Pole see asi midagi nii must-valge,nagu meile püütakse pähe taguda.
j
jaagup/ 26. märts 2014 08:26
Tuleks ka ÜRO-st välja heita, kuid see on raskem. Erinevalt G8-st, kus kõik on võrdsed, on ÜRO-s Venemaal eristaatus, vetoõigus! Võimalus kõik endale ebasoodsad otsused lihtsalt ära tühistada. Ning seega rahumeeli edasi sigatseda. Vaid Peaassamblee otsuseid ei saa seal vetoga tühistada, kuid midagi Peaassamblees otsustada ning paika panna on väga raske ning pikaajaline protsess.

n
No jah, aga.../ 26. märts 2014 08:22
...see oligi ju täiesti mõtetud üritus!
m
MATS/ 26. märts 2014 08:22
Venemaa väljaarvamine G8-st oli poliitiline otsus. Tegelikult oleks seda ka sisuliselt pidanud varem või hiljem tegema. Venemaa ei ole enam suur tööstusmaa vaid on langenud arengumaade kategooriasse. Tõsi, väga suur maa, väga suurte ressurssidega maa. Aga mitte enam tööstusmaa. Venemaa tööstuskaubad jäävad alla nii USA, Euroopa, Taiwani, Lõuna-Korea kui ka Hiina tränile. Puudub kvaliteet. Ebaefektiivne, liialt töö- ja energiamahukas tootmine, ei ole konkurentsivõimelised. Venemaa väike- ning keskmisi ettevõtteid suletakse pidevalt. Püsivad vaid suurettevõtteid, kuid seda vaid riiklike toetuste näol. Venemaal pole enam tosin aastat mitte ühtegi suurt tootvat tööstusettevõtet rajatud. Isegi meile konkurentsiks ehitatav Luuga sadam ei saa mitte kuidagi valmis. Hoolimata paljudest aastatest pole jõutud isegi 50% se projektvõimsusenigi. Ehituse lõpule viimine käib tänasele Venemaale üle jõu.
Millel venemaa siis püsib? Aiult nafta ning gaasi müügil, selle laiendamisel. Müügiks mitte kaubad vaid tooraine! On ju tüüpiline arengumaa majandamine? Tõsi, nafta ja gaas on kallid. Aga selle miljarditesaju suunab riik mitte majanduse arendamisse vaid sõjatööstusesse. Või enesereklaamiks nagu need äsjased taliolümpiamängud. Suur osa rahast kaob ka parteigenossedest riigivaraste taskutesse. Ka tollest Šotsi mängude hiigelkulutustest olevat pool raha vasakule läinud.
r
Rauno L./ 26. märts 2014 08:16
Täpselt nagu koolilapsed: "Sina meie lauas ei istu! " *näitavad keelt*
m
maali/ 26. märts 2014 08:08
tegelikult ongi ju koguaeg eksisteerinud G7, venemaa kutsuti vaid siis kampa kui räägiti mitteolulistest asjadest, tehti vaid veidi meelehesd
e
eedik/ 26. märts 2014 07:57
v
VÕTS/ 26. märts 2014 07:53
Suured mehed mängivad laste mänge. Loomulikult mängukanniteks on tavalised inimesed-kahjuks.
Nagu lasteaed, mina keelan , sina ära tee nii, sest meie ei taha. Aga meie ise teeme , sest meile on see vajalik ja huvitav.Lasted.
Ja keda see kotib, et nüüd on G7, Venemaad, ei usu.Lihtsalt üks võimalus asjad selgeks rääkida on väiksem ja kõik mossitavad oma nurgas - ja pappi jookseb nin rahavason saanud oma tsirkuse. Ainult leiba ei lisanud - nagu antiikajal .
p
pontius/ 26. märts 2014 07:33
venemaa tuleb ka WTO-st seenele saata !!!