Hanno TombergFoto: TEET MALSROOS
Toimetas Sander Silm 25. märts 2014 19:33
Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Hanno Tomberg esitas täna rahvusringhäälingu nõukogule teate, et kavatseb alates 1. juunist ametist lahkuda.

Ringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp ütles ERRi raadiouudistele, et nõukogu võttis Tombergi öeldu teadmiseks, edastas ERR uudisteportaal.

Samuti lepiti tema sõnul täna kokku, et juhatuse esimees Margus Allikmaa esitab järgmisel nõukogu istungil oma nägemuse, kuidas juhatust edasi arendada, sest uute liikmete esitamine on tema pädevuses.

"Ootus on, et juhatusse tuleks vähemalt sama tugev tegija kui Hanno Tomberg on. Nõukogu oli tema tegevusega väga rahul, tegemist on tõelise spetsialistiga, kuid samas on ka selge, et kui inimene kirjutab ise avalduse, milles ta soovib lahkuda, siis saab nõukogu selle ainult teadmiseks võtta," rääkis Uudelepp.

Õhtulehele teadaolevalt võis Tombergi lahkumine olla seotud vastuoludega ERR-i juhatuse ja ERRi sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeri vahel.

Rahvusringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp ütles Õhtulehe veebitoimetusele, et kuigi Tomberg ei sidunud oma lahkumist ühegi konkreetse nimega, on tema sõnul juhatuses teatud personaliteemalisi erimeelsusi. "Ja siikohal võib öelda, et Tombergil ja juhatuse esimehel Margus Allikmaal oli erimeelsusi Marko Kaljuveeri suhtes," lisas ta.

"Küsisime Tombergilt, kas ta näeb võimalusi ka oma töö jätkamiseks, kuid tema sõnul pole lahkumisavaldus tingimuslik," ütles Uudelepp.

ERR-i nõukogu esimees lisas, et Tomberg jätkab juhatuses kuni 1. juunini ning see näitab, et ei lahkutud tüliga ega päevapealt.