Eesti uudised

Martin Kukk: pole kindel, et keskerakondlasedki toetavad Savisaare jätkamist linnapeana (17)

Karoliina Vasli, 25. märts 2014 18:03
Foto: TIINA KÕRTSINI
Tänasel Tallinna linnavolikogu erakorralisel istungil oli arutlusel linnapea Edgar Savisaare umbusaldamine. Keskerakondlased eesotsas Edgar Savisaarega ei tulnud kohalegi.

Tõsi, oma tööülesannete tõttu osales istungil linnavolikogu esimees Toomas Vitsut (Keskerakond). "Meie erakonnakaaslased arutasid juba möödunud nädala neljapäeval, nad leidsid, et umbusalduse avaldamiseks ei ole mingit alust," sõnas Vitsut Õhtulehele. 

Samal teemal

IRLi, Reformierakonna ja sotside hinnangul andis andis avalduseks põhjuse linnapea sõit 5.-9. veebruarini Sotši olümpiamängudele ning Eesti huve kahjustav loengupidamine Moskvas. Linnapea arvamused Ukraina-Venemaa teemal on saanud vastakat tagasisidet. Vitsut tõi välja, et ka nende partei sees on seisukohad sageli erinevad Savisaare enda omast. "Igaühel on õigus öelda, mis tema arvab vabas demokraatlikus riigis."

Reformierakonna peasekretär, linnavolinik Martin Kukk aga rääkis, et näiteks kui umbusaldati abilinnapea Mihhail Kõlvartit, olid keskerakondlased kohal ja toetasid teda (hääletasid umbusaldamise vastu). Samas, Savisaare omal polnud, seega võib ka nende usaldus olla kõikuma löönud. On selge, et vähemuses olev opositsioon Savisaar võimult tõrjuda ei saa, mis mõju taolistel avaldustel üldse on? "See mõju, et teadvustada neid probleeme, mis täna Tallinna linnas on. Terve hulk inimesi pole rahul. Ma pole kindel, et kõik keskerakondlased toetavad teda linnapeana jätkamisel."

Umbusaldusavaldus kukkus läbi, kuna volikogu 79 liikmest toetas seda vaid 26 linnavolinikku. Väike number näitab, et kohal polnud ka paljusid opositsionääre. 

Samal teemal

07.04.2014
Savisaare Moskva lähetus maksis 2000 eurot
27.03.2014
Tallinna volikogu ei hakka linnapea umbusaldusavaldust arutama
26.03.2014
Sotsid algatasid Savisaare suhtes uue umbusaldusavalduse
26.03.2014
Toomas Vitsut volinikule: kes küsib, ütlen mina. Sina vastad!