Eesti uudised

Bermuda kolmnurgas asuti lärmiaega piirama 

Linnaleht, 17. jaanuar 2014 00:00
Õhtud on siin vaiksed, seltskonnaelu orkaan vallandub Suur-Karja tänaval keskööst. Heiko KruusiFoto: Heiko Kruusi
Kesklinna valitsus piirab Suur-Karja tänaval tegutsevate baaride lahtiolekuaegu. Baariomanik aga nõuab abilinnapealt vabanduse palumist.

Suur-Karja ja selle naabertänavates tegutsevate baaride ning muude meelelahutusasutuste külastajate tihti koidikuni ja kauemgi kestev lärmakas ja pehmelt öeldes ümbruskonda reostav tegevus on olnud pinnuks silmas sealsetele elanikele, korrakaitsjaile ja avalikkusele juba pikemat aega. Nädalavahetuste ajal tugevdatud politseiüksuste rahustusoperatsioone vajavas piirkonnas kestva korralageduse kontrolli alla saamisest on kõneldud kaua, nüüd on kesklinna valitsus astunud esimese nähtava sammu. Linnaosavanema korraldusega lühendatakse Nimeta baari (OÜ Nimeta Management) ja Shootersi (OÜ Shotbar) kauplemisaegu. Alates 10. veebruarist tuleb baarid sulgeda pühapäevast neljapäevani keskööl ning reedeti ja laupäeviti hiljemalt kell 1.

Tõstatus rahvusküsimus

Teema käsitlemine meedias on viinud ka selleni, et Nimeta baari esindav advokaat nõuab abilinnapealt Kalle Klandorfilt vabanduse palumist selle eest, et abilinnapea oli raadios esinedes öelnud, nagu oleks tegu baari omanike arendatava Inglismaalt pärit „läbukultuuriga”, mis pole Eestile omane. Nimeta baari advokaat väidab, et Klandorf on halvustanud baari omanike rahvust, ja nõuab linnavõimudelt avalikku vabanduse palumist, liiatigi pole baari suhtes jõustunud ühtki seadusrikkumisi puudutavat otsust.

Klandorf teatas avalikult, et ei kavatse vabandust paluda, kuna pole enda arvates Nimeta baari aadressil tehtud avaldustega kedagi isiklikult solvanud. „Inglismaa peaminister just alles hiljuti ütles, et kõik vargad tulevad Ida-Euroopast ja ilmselt me oleme ida pool kui London, nii et ma tunnen ka ennast puudutatuna selles küsimuses,” lisas abilinnapea.

Samal teemal

05.02.2015
"Lööke tuli nii kiiresti, et ma ei näinud midagi!"