Eesti uudised

„Imetegija” jätkab nägemispuudega laste aitamist 

Linnaleht, 8. veebruar 2013 00:00
Hetk lavastusest, pildil Liis Laigna, Triin Lepik ja Piret Laurimaa. Ants Liigus
Eesti Pimekurtide Liidu tegevjuht Raissa Keskküla kinnitas, et koos Endla lavastusega „Imetegija” käivitatud heategevusprojekt „Teeme koos imesid” kannab vilja.

Kaks aastat tagasi ei leidunud Eestis ühtki koolitatud õpetajat, kes valdaksid punktkirjas noodiõpetust, ja punktkirjas noodid olid väga kallid, nüüd võib aga Keskküla kinnitusel tulevikku vaadata märksa rõõmsama pilguga. Helkurimüügi toel on valminud punktkirjas noodiõpetusmaterjalid ning 25. ja 26. veebruaril toimub Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakoolis koolitus „Braille kirjas noodiõpetus muusikaõpetajatele”. „Seal õpib neli pimedat last, aga koolitusel osaleb üheksa muusikaõpetajat. See on suurepärane, et asja vastu tuntakse nii suurt huvi,” rõõmustas Keskküla.

Ühtlasi soovitab ta vaadata Endla etendust „Imetegija”, mille lavastaja Kalju Komissarov ja näitlejad on teinud kõik selleks, et inimeste empaatiatunne areneks ja puudega last kasvatavaid peresid paremini mõistetaks. Lavastuse peategelane, ameeriklane Helen Keller sündis 1880. aastal terve lapsena, ent kaotas 11-kuuselt raske haiguse tagajärjel kuulmise ja nägemise. Ometi suutis ta sellest troostitust olukorrast välja tulla, hakata uuesti maailma tajuma ja tunnetama. Ta õppis kirjutama ja lugema punktkirjas, kasutama sõrmendeid ning mõningal määral isegi rääkima. Ta kirjutas mitu raamatut, käis üle maailma loenguid pidamas ning sai sarnanes olukorras inimeste eestkõnelejaks. Imetegijaks, tänu kellele see kõik võimalikuks sai, oli noor õpetaja Annie Sullivan. „Imetegija” räägibki loo Heleni lapsepõlvest, määravast eluperioodist, mil ta hakkab õpetaja Annie abil uuesti ümbritsevat mõistma ja mõtestama.

„Imetegijat” mängitakse juba laupäeval ja etendusi on kavas ka lähikuudel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee