Eesti uudised

Lacuna Coil sõbrustab Soome bändidega  

Küsinud Ülo Külm, 12. oktoober 2012 00:00
Itaalia tuntuim metal-bänd Lacuna Coil on pärit Milanost. Bändi juured ulatuvad aastasse 1994, mil astuti üles veel Sleep of Righti nime all. Foto: Rock Cafe
Kolmapäeval jõudis Itaalia gooti metal bänd Lacuna Coil maailmaturneega „Dark Legacy” Eestisse Rock Cafesse.

Bänd ei olnud siin seejuures esimest korda – varem on ta üles astunud Rakveres festivalil Green Christmas. Nädalapäevad enne Lacuna Coili Tallinna kontserti avanes võimalus nende meeslaulja Andrea Ferroga telefoni teel vestelda. 

Olete varemgi Eestis mänginud, ühel rokifestivalil. Mida sellest esinemisest või Eestist üldse mäletad?

Me olime Green Christmasil. Tulime Helsingist laevaga. Elasime kohapeal ühe väikse küla majas, kohalikega oli tõeline metal’i-pidu. Jõime koos viina ja apelsinimahla. Rakvere oli vist selle linna nimi, kus esinesime, külastasime ka sealset linnust. 

Lacuna Coili loetakse laias laastus gooti metal bändiks. Mida arvad rivaalidest Nightwishist, After Foreverist, Within Temptationist?

Kui tunnustatud te kodumaal olete? Tundub, et itaallased armastavad rohkem kuulata Eros Ramazzottit, Zuccherot ja Toto Cutugnot.

Jaa (tundub muhelevat), sul on õigus. Hiphoppi ja räppi kuulatakse samuti. Itaalia pole väga rokile orienteeritud maa. Mängimegi enamjaolt klubides, mitte platsidel ja suurtes kontserdisaalides. Vabaõhu-metal’i-festivalil Gods of Metal oleme muidugi kahel korral mänginud. Popmuusika on Itaalias traditsiooniline, kuid meil on oma nišš. 

Teie tegemisi lähemalt uurides selgub, et olete teinud palju koostööd just Soome bändide Sentencediga, Amorphisega ja Apocalypticaga. Millest see tuleb?