Kitarrist Nevil Blumbergi fännideks on olnud nii sülelapsed kui ka 93-aastane mees. Foto: erakogu
Kristjan Roos 14. oktoober 2011 00:00
Aastate eest Magnetic Bandis ja Radaris mänginud kitarrist Nevil Blumberg läheb järgmisel nädalal kontserdituurile “First Try”.

Muusiku sõnul peitub tuuri nimes ka sõnamäng – kitarrivirtuoos astub nüüd esimest korda üles solisti rollis akustilise kitarriga ja lisaks veel tuuril. “Akustiline kontsert on unikaalne, sest publik näeb, kuidas heli sünnib,” tutvustas Blumberg Linnalehele. Ta soovib anda publikule ennekõike vahetu elamuse.

Kaheksakümnendatel tuntuks saanud Blumberg oli enne eelmist aastat, mil ta andis esimesed väiksemad kontserdid, pidanud mängimises päris pika pausi. “15 aastat ei mänginud ma üldse ja nüüd pidin hakkama mängu sisuliselt uuesti õppima,” rääkis kitarrist. Tänavu on Blumberg esinenud Põhuteatris ja Viljandi kitarrifestivalil.

“Tuuril esitatavat muusikat on raske klassifitseerida. On nii folki, mis ei ole samas külamuusika, on kantrisugemetega muusikat, on palju bluusi ja fusion’it ning eri stiilide segu,” ütles ta. Pärast turnee lõppu loodab ta valmis saada ka plaadi ja teha koostööd mitme kollektiiviga.

“First Try” tuur saab alguse 20. oktoobril Tõrva kiriku kammersaalis, päev hiljem toimub kontsert Nõmme kultuurikeskuses. 27. oktoobril jõuab Blumberg Athena keskusse Tartus ja 29. oktoobril Pärnusse Ammende villasse. “Esinemiskohad on kammerlikud ja hubased. Publik peaks seal end mugavalt tundma,” lisas Blumberg.

Huvilised võivad külastada ka Blumbergi kodulehte www.blumberg.ee.