Eesti uudised

Tartus oli raadio sünonüüm Tartu Raadio 

Kristjan Roos, 30. september 2011 00:00
30. septembril 1991 alustanud ja 29. septembril 2003 lõpetanud Tartu Raadiot kuulas tippajal 122 000 inimest ning ainsa kohaliku raadiona oli Tartu Raadio kuulajaskond omas piirkonnas suurem kui Vikerraadiol.

“Entusiasm oli ikka meeletu. Tartlased võtsid meid ka kohe omaks ja tulid asjaga kaasa,” meenutab raadiojaama pikaaegne programmidirektor Madis Ligi ning lisab, et toona tehti tööd ööpäev läbi. Ligi sõnul jäi raadiojaama hiilgeaeg 1990. aastate lõppu, mil Tartus oli Tartu Raadio peaaegu et raadio sünonüüm.

Stuudiosse helistati ööselgi

“Palju tehti otseülekandeid – elust, liiklusest ja spordist,” toob Ligi välja. Üle kanti ka olümpiamänge ja siinkohalgi on praegu Kuku Raadios töötaval Ligil meenutada paar naljakat seika. “Näiteks Lillehammeri olümpialt saime meie suusatajate kommentaare tänu tutvustele Toomas Saviga varem kui teised, sest Savi pistis sportlastele telefoni näppu enne nende pressitsooni sisenemist. Meenub ka Sydney olümpia, mil tegime öösiti Tartust reportaaže. Kord helistati stuudiosse isegi öösel kella nelja paiku mu kodukandist Saaremaalt ja uuriti, kes on nelja tähega Tartu Raadio tegija. Ma siis ütlesin, et Ligi,” muheleb igipõline raadiomees.

Vanade ja toredate aegade meenutamiseks saavad reedel, Tartu Raadio asutamise 20. aastapäeval endised raadiotegijad taas kokku ööklubis Smile. Nädala keskpaiga seisuga küündis osalejate arv juba üle 80. Mis seal salata, aegade jooksul on Tartu Raadio eetrist läbi käinud palju tuntud nimesid, nagu Vello Lään, Onu Bella, Hillar Palamets, Alari Kivisaar, Janek Luts, Erlend Aav ja teised. Just Tartu Raadiost said tuule tiibadesse ka toonased ajakirjandustudengid, teiste seas näiteks Sten Teppan ja Mart Normet.

Samal teemal

07.08.2014
Kes on raadio soovisaadete kuumimad nimed?