Eesti uudised

Mupo võtab erilise tähelepanu alla haljasalale parkijad (17)

Õhtuleht.ee, 25. märts 2014 14:14
Foto: Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet
Munitsipaalpolitsei Amet alustab 27. märtsist nädala aja pikkust kõrgendatud kontrolli haljasaladel parkimise üle. 

Lume sulamise järgsel perioodil on ametile hakanud laekuma hulgaliselt kaebusi autode poolt "porimülkaks" muudetud või rikutud  haljasalade kohta.

Samal teemal

Mupo patrulli sõnul on kõige probleemsemad kohad Mustamäe, Lasnamäe ja Õismäe. "Inimesed soovivad parkida liiklusvahendi võimalikult lähedale oma elamiskohale, tihti akna alla või ukse ette. Samas, kui on mõne minuti tee kaugusel olemas piisavalt parkimisvõimalusi. Samuti on paljud tasulised parkimisplatsid ja -majad vaid 50% täidetud," ütleb menetlusosakonna peainspektor Tiit Kivikas.

Kivikase sõnul ollakse parkimiskohtade nappuses teadlikud ja võimalike lahenduste leidmisest on juttu olnud mupo, korteriühistute ning linnaosavalitsuste ühistel kokkusaamistel.

Hiljuti valminud piloot-uuring Mustamäe linnaosa parkimisprobleemide kohta kinnitab, et juurde oleks koheselt vaja ca 1000 parkimiskohta. „Meeldib see või ei meeldi, aga kohti jääb puudu. Isegi kui praegused tasulised parklad 100%-liselt täidetud oleks," selgitab Kivikas.  Uuringu põhjal võib öelda, et Mustamäe probleemiks on asjaolu, et tasulised parklad asuvad elumajadest suhteliselt kaugel, piirates linnaosa rõngana. "Akadeemia-Kadaka teede nurk, Sütiste tee, Tammsaare tee," loendab ta tasulisi parkimisplatse. "Tänapäeva mõistes on need linnaosa keskel elavatest majadest liiga kaugel ja nii püütaksegi parkida "kes-ees-see-mees" põhimõttel. Kui mujale ei mahu, siis pannakse haljasaladele, mis kevadisel sulajärgsel perioodil pakuvad troostitut pilti".

Kivikase sõnul ei tea paljud korteriühistud, et projekti, "Hoovid korda",  raames on võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamiseks sh parkimiskohtade rajamiseks. "2014. a linnaeelarves on selleks eraldatud 395 000 eurot. Selle aasta toetuse taotluste vastuvõtmine lõppes 3. märtsil, kuid järgmisel aastal saab seda taas teha ning praegu on sobiv aeg end kõigega kurssi viia ning vajalikud eeltööd ära teha," selgitas ta.

Info ja nõu saamiseks soovitab mupo pöörduda oma linnaosa valitsuse poole. Linnaosad pakuvad korteriühistutele võimalust vabade maatükkide tasuta rendile võtmist. "Olen kindel, et kõik linnaosad on huvitatud korteriühistute  murede leevendamisest. Esimene samm on oma murest rääkida ja küllap koos leitakse väljapääs," on Kivikas optimistlik. „Haljasalad on üks osa meie ühisest  rohelisest linnaruumist. Nende rikkumine isikliku laiskuse või hoolimatuse tõttu on lubamatu ja parkimiskohtade nappus ei ole siin õigustuseks."

Samal teemal

05.05.2014
Mupo tõrjub poe eest lapsevankritega parkijad
14.04.2014
FOTO: Mupo leidis Pirita ürgorgu heidetud prügist ka rohkesti tõendusmaterjali
28.03.2014
Teismelise vastus lõi mupo inspektorid tummaks