Krimi

Kapo kahtlustab 88-aastast meest inimsusevastastes kuritegudes

Õhtuleht.ee, 25. märts 2014 13:00

60 KOMMENTAARI

m
Mart/ 20. jaanuar 2018 08:35
kus see t praegu elab ??? kaskeegi teab ?
n
nii ongi / 1. aprill 2014 08:47
kus riigis sa elad ,tuleb täita selle riigi seadusi.Kui praegu hakata vastu meie seadustele ,saab ju ka karistada ,kui tahad elada tuleb täita korraldust mis ülemus sulle annab.Tänapäeval võid veel riigist lahkuda kui midagi ei meeldi,siis polnud seda võimalust ka.Töötasid sellisel kohal ,täida korraldust.Kuidas seal võrumaal nende metsavendadega oli ei tea,aga mujal eestimaa on nad teinud ikka väga palju kurja,et hinge sees hoida.varastasid,tapsid loomi ja kui ikka keegi juhtus nägema ,tapeti ka inimesi suures hirmus ,et viimati antakse nad välja.Nüüd on nendest tehtud suured vabadusvõitlejad.
p
Pavka/ 31. märts 2014 16:49
on eriline rets-käis relvis ning mundris ülbelt ringi ja tappis kaitsetuid naisi ning lapsi... Tibla tuleks oksa tõmmata et tuli meid nö vabastama.
a
Anti Kesik/ 31. märts 2014 14:22
Mõistke lõpuks ka keegi süüdi, oleks kasvõi mingi sümboolne tulemus. Aga me teame nüüd, et hakkab üks arstitõenditega venitamine aastateks ja siis paneb vend kõrvad pea alla, kas 20 aastat ei teatud Pavel Boitsovist midagi et oleks saanud ta noorema mehena kohtu alla anda, miks nende kõigiga oodatakse kuni eluküünal hakkab kustuma ja siis antakse kohtu alla, Ka Meri näru oleks pidanud varem kohtu alla andama aga jälle lasti teise ilma põgeneda. Nii need tõprad lahkuvad rahulikult samas kui inimestel kelle elu nad ära rikkusid jäi elu elamata.
e
eestlane ikka jah tapab mõnuga/ 31. märts 2014 11:49
Metsavennana topib ka rinnalapse solgipange ja uputab, tore tegu ju! Ja kui kedagi muud tappa pole, siis tapame vanamehi. Ajame aga ahju! Ükskõik keda,peaasi,et ise ajajate hulka kuuluks.
s
sooo,soooo/ 31. märts 2014 10:43
"Estonia" uputamine koos valgustkartva lastiga,meeskonnaga ja 852 reisijaga on kesikute lamin.
Sellist laeva pole eestlastel iialgi olnud. Pole isegi merd olemas.
Kõik krdi venemeelsed valetavad ja peavad ausaid,eetilisi eestlasi tapjateks.
Ennekuulmatu häbematus.
o
Olev Vallimaa,ei maksa nüüd vahutada/ 31. märts 2014 10:39
meile meeldivad need,keda süüdistate inimsusevastastes tegudes.
Meie valisime nad ja saatsime oma vab a riigi parlamenti,saatsime nad Euroopa Liitu meid ausalt ja õigesti esindama.
Kui Kawe kangelane,kes õpetas kirve pruukimist,elus oleks,oleks tema meie president ja oleks meie esindaja Brüsselis.
Meile meeldivad kõik stalinlikud härrased,patt on neid timukateks kutsuda . See oli nende õige ja aus töö
t
tuu mies on siis meitide au ja uhkus/ 30. märts 2014 22:11
Euroopa Liidus ,ajab meitide asja Prüsselis kohe.

m
maxi/ 30. märts 2014 20:03
Paluks ka Virumaa mörtsukate üles vötmist!!!!!!!!!!!
h
hämmastav/ 30. märts 2014 09:59
Hämmastav, kui palju venemeelseid siin kommenteerimas, sellepärast eesti elu nii p..s ongi, et selliseid pugejaid-limukaid veel siin eksisteerib, ju on endal ka südametunnistus must ja eesti rahva vastane, loomulikult peabki kapo selliste mõrtsukatega tegelema, ei ole nii, et lihtsalt täitis käsku, aga kes käskis, kui keegi käsutäitja ka praegu terve teie perekonna, naised, lapsed, imikud maha tapab, siis lähete pärast tema taldu lakkuma ja kuulama, et ise olete bandiit ja fashist ning mis kõik veel, mõne eestlase ajud on ikka punapasaga nii üle kallatud, et valmis isegi oma kaasmaalastele kõrri kargama, olgu see taat nii vana kui tahes, kohut tuleb ta üle ikka mõista, kas arvate, et vanad mõrtsukad väärivad pärast surma ausamba püstitamist.
k
kas saadetakse Brüsselisse tööle nagu Lauristin/ 29. märts 2014 23:21
ikkagi ausad konnunistid ees ootamas ,Andrus ja Siim.
j
Jah,võtke aga vanamees kinni/ 29. märts 2014 13:46
ja ajage kogu süsteemei süü tema kaela, oleks üksi pidanud ära hoidma kogu paha.Aga metsavennad olid ikka pätid ja päevavargad ka ja mitte nii vagad võitlejad.Oli see Järlik kes nõuka ajal uurimise tegi ja need olid ka kõik FAKTID. Pole see vaene vanamees üksi süüdi ja las sureb rahus,mõistku Jumal ta üle kohut.
m
Metsa--venna poeg,,,/ 27. märts 2014 19:22
JA veel julgevad- VÕI OOTAVAD JÄLLE VABASTAJAID ???,,, - NO KURAT--- JA PÕRGU,,,,,MEIE KÕRVAL ELAVAD SELLISED JUBEDAD SAATANAD ???
NO VIIGE LÕVIDE PUURI PUHASTAMA ?????--( ANDKE SEE VÕIMALUS AINULT LÕVIDE PUURI EES-- P. POITSOVILE! --KAS TUNNISTAB KÕIK TAPMISED EESTIMAAL ÜLES,,VÕI TULEKS KOHE PUURI SISSE LÜKATA ,,
m
Metsa--venna poeg,,,/ 27. märts 2014 19:22
JA veel julgevad- VÕI OOTAVAD JÄLLE VABASTAJAID ???,,, - NO KURAT--- JA PÕRGU,,,,,MEIE KÕRVAL ELAVAD SELLISED JUBEDAD SAATANAD ???
NO VIIGE LÕVIDE PUURI PUHASTAMA ?????--( ANDKE SEE VÕIMALUS AINULT LÕVIDE PUURI EES-- P. POITSOVILE! --KAS TUNNISTAB KÕIK TAPMISED EESTIMAAL ÜLES,,VÕI TULEKS KOHE PUURI SISSE LÜKATA ,,
p
Praegu/ 27. märts 2014 18:48
on aeg tegeleda vene agentide paljastamisega. Usun et see sats aktiveerus seoses sündmustega lõunas ja on tekkinud otse riigikaitseline vajadus mõned sellised tegelased ka ülekuulata
k
kuriteod ei aegu/ 27. märts 2014 12:48
Koolipoiss Tullio Lindsaarel murti käeluud ja ta torgati täägiga läbi, kuna ta lehvitas Eesti sini-must-valget lippu. Vabadussõja veterani, kolonel Karl Partsu poeg Mauricius visati happesse. Augustis 1941 tapeti kõik Viru-Kabala küla elanikud, kaasa arvatud 2-aastane laps ja 6-päevane imik.
Rubinovi käsul Tallinna lähedal Liiva metsas maha, enne hukkamist lõigati ohvritel kõrvad ära. Rakvere lähedal langes hävituspataljonlaste kätte neiu (kelle lahtiriietamisel leiti kere ümber seotud sidumismarli) ja kaks relvitut noormeest. Neiu vägistati politrukkide poolt, seejärel lasti ta koos noormeestega maha[6
22. juulil mõrvas Viljandi hävituspataljon ilma mingi põhjuseta Paustvere külas Moosese talus 45-aastase taluperenaise Anna Martinsoni ja tema 10-aastase tütre Linda, sama küla kooli talus mõrvati granaadiga 36-aastane taluperenaine Amanda Lindemann ja tema 10-aastane poeg Heino.

t
totu/ 27. märts 2014 07:14
Vaatamata vanusele tuleb kõik sellised bandiitliku võimu käsilased bandiitidena puuri pista ilma mingi armuandmiseta,mingigi soodustuseta.
t
totu/ 27. märts 2014 07:14
Vaatamata vanusele tuleb kõik sellised bandiitliku võimu käsilased bandiitidena puuri pista ilma mingi armuandmiseta,mingigi soodustuseta.
0
000/ 26. märts 2014 19:37
miks siiski omakaitse inimsuse vastaseid tegusid ei uurita ja kus on ülejäänud 4000 hävituspataljoni võitlejat ja gkp tapjat . http://et.wikipedia.org/wiki/H%C3%A4vituspataljonid_Eestis
Olemas ju lausa raamat tolle aja hävituspataljonidest ühes eesti maakonnas.Teistes ilmselt oli endiste kommunistide võim liiga suur,et avalikustada asju.Ja kuidas on lood peamonistri suuglastega selles käsitöös?Maie
22.10.2013 19:40
Ega Ansipi isa ja vanaisa ei olnudki hävituspataljonis ? Ja nad ei tapnudki ennast ära ? Kui andrus nii ütleb, on see ju õige.
Teata sobimatust kommentaarist191
delfi ikka deldi
e
ehk/ 26. märts 2014 15:05
vana Laitamm oleks osanud mõne banditismi vastu võitlejakinnimajja aidata.aga nüüdseks juba ammu manalamees.olin 1980aastal laps,aga mäletan seda metsavenda.kõva mees oli
r
Rottweiler/ 26. märts 2014 13:55
Tore, et KaPo ajaloo osakond selliste asjadega tegeleb, kuid MILLEGA TEGELEVAD ÜLEJÄÄNUD?!? Kommentaariumid on täis Eesti vastast propagandat ja sellel ei paista lõppu. Või oodatakse Lätlaste taset, kus mingid "eraldusmärkidetta, kuid hästirelvastatud" isikud tegutsema hakkavad? Kulla mehed: kui asi seal maal, on teiesugustel hilja jalalt jalale kekslema hakata - siis aitavad veel vaid kõik need roosipõõsad, mida hoolikalt petrooliga kastetakse. Pole minu asi õpetada teid tööd tegema, kuid "endisena" ei jaga SEDA pointi ära... Ju vana ja "loll" loom...
e
Ehee-le/ 26. märts 2014 13:18
Mis kusel käia,junnikang kohe maha panna.
j
Jüri1945/ 26. märts 2014 12:10
Huvitav kas selle talu omanikud tapeti kõik maha või mõni pärija ka elus on mille kangelaslik puna timukas omastas ja nüüd EESTIS pensionäri põlve peab eesti rahva kulul !! Omaniku sugulastel on õigus saada vara tagasi ja röövel välja .
j
Jüri1945/ 26. märts 2014 12:10
Huvitav kas selle talu omanikud tapeti kõik maha või mõni pärija ka elus on mille kangelaslik puna timukas omastas ja nüüd EESTIS pensionäri põlve peab eesti rahva kulul !! Omaniku sugulastel on õigus saada vara tagasi ja röövel välja .

t
to .. / 16:32, 25. märts 2014/ 26. märts 2014 10:23
Vaata , sina elasid äkki selles kodus, kust minu vanaisa ja isa Siberisse mädanema viidi. Nautisid minu esivanemate poolt ehitatud majas oma elu. Selle andis sulle suur ja üllas nõukogude kodumaa. Kes oli omanikud mõrvanud, piinlema saatnud või vangistanud ja sa pead seda omaks. Mina , näit kellele see maja tegelikult kuulub, pean äkki elama jumal teab kus siiamaani. Mis Estoniasse puutub, siis see on kesikute lamin. Seega sina kesikust kommenteerija oled samasugune nagu see vanurist mõrvar. Mille poolest oled sa parem, kui sa õigustad punase saasta kätetööd.
v
volinik/ 26. märts 2014 09:08
Kulla KAPO mendid, miks te raiskate raha nii kaugele võrru sõitea kui üks tegelane istub teil kõrval, pöörake natuke pead ja te näete kui muhedalt meie armas AIN SEPIK naeratab. on väga palju tutavaid kui ilusail nõuka-ajal oli btegemist selle mehega ja kui inimene polnd miskit paha teind siis tema arvamus oli ,et sa võid teha ja kinni aitas koos omasugustega ikka panna. Uurige selle mehe tausta natuke, tunnistajaid on oi kui palju.
v
vaevalt/ 26. märts 2014 08:05
oli päike tõusnud, kui lollidemaal algas vilgas tegevus.
s
sdfaf/ 26. märts 2014 06:37
Teate, lõpetaks selle kaevamise ära. Meie keskel on palju nooremaid ja nunnusid koputajaid hulganisti, kes elavad väga ilusat elu ning kes on eestlased ka veel. Kõik tuleks siis seina äärde rivistada mingil moel.
k
kodanik/ 26. märts 2014 03:21
Kas mitte kõik nõukaaegsed kohtunikud ja miilitsad ei peaks oma kuritegude eest aru andma, sest puudus ju tollel ajal igasunune õiglane kohtumõistmine?
k
,,,,/ 26. märts 2014 02:08
kas Teil toesti midagi muud riigirahaga teha polle?
g
Gif/ 25. märts 2014 23:59
Noh kui ei mäleta - siis reformierakonda.
r
rõusist/ 25. märts 2014 22:57

a
Ajakiri ljubitel 54 aastakäik/ 25. märts 2014 22:07
...no on alles klants lugu. Tõlk kes osales jne. Jube hell rahvas see KAPO ,kas pole?
e
Enn/ 25. märts 2014 21:21
Samasuguseid agaraid Stalini tallalakkujaid, kes pole veel looja karja jõudnud minna, on Eestis kindlasti üksjagu veel. Selliste nuhtlemise asemel aga tuleks ikka ükskord ometi tollane režiim rahvusvaheliselt kuritegelikuks tunnistada.
i
imelik jah,/ 25. märts 2014 19:35
kui tahate õelda,et kõik metsavennad olid kodumaa eest väljas.Lubage naerda,nüüd on ka need kangelassed,kes olid bandiitidest ka hullemad.Olen kuulnud vanaisa suust,kui ta rääkis,et metsavennad olid korda saatnud ja kus röövimas käinud.Muide,vanaisa saadeti Siberisse ja seda tänu omaküla mehele.Propagandat on alati tehtud ja nagu näha,tehakse edasi.Eesti meedia kurvastuseks,on info toimuvast,ka ilma nendeta nüüd kättesaadav.
k
kordnik/ 25. märts 2014 19:10
Nagu näha pole superpolitseinikel midagi muud teha, kui vanureid piinata. Võiks ju veel ka välja uurida juba ära surnud banditismi vastu võitlejate andmed ja kuhu nad on maetud ning siis saab ju vähemalt nende haudasidki rüvetada, pannes sinna sildi, et banditismi vastane võitleja ja siis süda rahul, et sai ikkagi kätte makstud siitilmast lahkunud miilitsatele.
o
Oot ot,Hans Salm/ 25. märts 2014 18:29
Võrukesele Tõrvast,Üks Hans Salm elas Tõrvas vana võmm ja suur ajaloolane oli.Ta hiljuti suri,elas Kaarlimäe tänavas Patküla teeharust natukene edasi.Tal vist poeg elab nüüd seal tegeleb puu äriga.Pisike majaonnike oli,keegi on nüüd sinna juurde ehitanud.Vot vanakurat,oleks teadnud,muidu oli väga suur eestimeelne ja kaitseliitlane ja ei tea mida kõike kokku.Kõike ilusat Teile Võrumaale Mulgimaalt.
i
imelik/ 25. märts 2014 17:00
miks KAPO ei püüa neid Nõuka aegseid uinuvaid tublisid ja tarku agente keda Eestis sadade ja sadade kaupa ... need juba vast tööle hakanud ... kardetakse tülitada ka kõrgetel ametipostidel Simmisid ... see vanur võib-olla ei saa enam arugi mis tema käest küsitakse ja auru ainult raisatakse seniilsetele ...
t
to Selliste.. / 13:55, 25. märts 2014 / 25. märts 2014 16:55
Meie elame ju õiglusriigis, euroliidus. Kõrgeim karistus mis sellist roimarit võib tabada on eurovangla. Soe tuba ja kolm korda päevas head toitu. Tasuta hambaravi ning proteesid, samuti ravimid. Haigestumise korral vanglahaigla koos raviga. Lisaks veel teler, radio, raamatukogu ning vaimuliku trööst ning jutlused.
Parem juhul saab tingimisi või lõpetatakse asi üldsegi ära.
t
to Mõtlik / 13:52, 25. märts 201/ 25. märts 2014 16:51
Kummaline vastuolu. Kui on mingi NKVD-lane, siis tema täitis ainult ülemuste käsku, tema isiklikult ei vastuta. Kui too Katõni mõrvatöö avalikuks tuli, ütlesid nii isegi Kremli kõrgeimad ametiisikud, et tolleaegsed timukad ning ohvitserid olid vaid lihtlabased käsutäitjad. Et minge ja pärige aru Stalini ning Beria käest, et veel elus olevaid käsutäitjaid- veterane me aga ei puudutata.
Aga samas, SS-is teeninuid, neile pole mitte mingit armuandmist. Ei ole nii, et minge ja küsige Hitleri ning Himmleri käest! Nemad, need otsesed tapjad vastutavad ka 60-70 aastat hiljem täiel määral. Seda isegi juhul, kui nad viibisid vaid tapmiste või piinamiste juures, valvepostil, Ka siis, kui nad ise kedagi isiklikult ei tapnudki.
Millest küll selline vahetegemine?? Kuhu jääb sedasi õiglus ning võrdne kohtlemine?

M
#44/ 25. märts 2014 16:41
Mis tast sitast enam.. nüüd niigi juba sent surmale võlgu.
o
Olev Vallimaa/ 25. märts 2014 16:40
Me mäletame ja ei andesta iial!
Kommunismikuriteod nagu kõik teisedki inimsusevastased süüteod ei aegu eales.
Nürnberg-2 on hädavajalik. Peitku end punakurjategijad kus iganes maailma nurgas, kuid nad tuleb kohtulaua ette tirida ja kohut mõista seaduse täie rangusega...kasvõi postuumselt.
I
../ 25. märts 2014 16:32
Inimsusevastased kuriteod ei aegu! Miks siis laal on vabaduses? Ja veel tegelased, kes lasid põhja ESTONIA, laostasid Eesti riigi, tõstsid inimesed kodudest välja. Kas NEMAD on eristaatuses?
t
Tüüpiline ju/ 25. märts 2014 16:17
Ju mehel on mingi surmav haigus diagnoositud ja elada jäänud paar kuud.
Kommunistliku kliki kaitse politseil ongi ju kombeks alati just haua äärel olevaid vanureid suure meediakära saatel innukalt menetlema hakata, et ei peaks oma tööandjateks olevate, praeguse aja riigireeturitega tegelema.
t
to võrokõnõ/ 25. märts 2014 15:30
See Ants salm on juba loojakarjas-või loodetavasti põrgus.
m
Madis/ 25. märts 2014 15:22
Mis viga vanapapidele toimikuid kokku laduda. Aega laialt. Naabri eriteenistus juba täielikult maatasa tehtud või.
t
to Võrokene/ 25. märts 2014 15:21
Oli eluajal lugupeetud mees ja nüüdseks lahkunud.

l
lugeja53/ 25. märts 2014 15:21
Loomulikult tuleb selline kohtu alla anda.ta ju vanur ja juba vagur.20 aastat tagasi kardeti seda teha.Nüüd siis õige aeg.Huvitav ,kas tõesti oodatakse ka politseinik hans salmi 90 aastaseks saamist ja siis alles avastatakse et ta tappis metsavenna.Jubedus ja nõmedus.meie kapo püüdku praeguseid riigireetureid.Kui keegi annabki infot,siis kapo leiab ,et ei kuulu tema kompotentsi.
b
banderalaste üle olete/ 25. märts 2014 14:54
ropult uhked ???? Üks medal ju.
Kiirustage,äkki jõuab SMERT ette,kuhu see kõlbaks
v
Võrokõnõ/ 25. märts 2014 14:50
Kas seltsimees Hans Salm ka kunagi kohtu ette astub Eesti viimase metsavenna tapmise eest? Küllap endise miilitsana on tal ka teisi patte hingel.
J
"vaenuõhutaja"/ 25. märts 2014 14:42
Jätke "poolsurnud" rahule,kui enne tõendeid polnud,siis nüüd on hilja arveid klaarida!
v
vanja/ 25. märts 2014 14:37
Edgar on elus ja hea tervise juures, miks teda kinnimajja ei viida vaid vanade ja põdurate kallal närite .KAPOtee oma tööd korralikult ja pane see Edgarist rahvareetur Simmi juurde.
a
Andres/ 25. märts 2014 14:24
Õige, kui ikka tappis süütuid inimesi ja osales sõjakuritegudes siis tleks ka kohut mõista. Karistus oleks loomulikult tingimisi, ent siiski ei saaks enam vastu rinda taguda nagu õige mees kunagi.
n
nimi/ 25. märts 2014 14:18
Selliseid mehi istub riigikoguski veel tänapäeval,ehk siis endised kommud...Nüüd otsitakse taga mingit 88 aastast vanameest kes elab maksimum aastad kaks...ÕUDNE
t
tahate saada/ 25. märts 2014 14:11

k
Kirju kass/ 25. märts 2014 13:54
k
kass/ 25. märts 2014 13:53
Miks alles nüüd on KAPOL selle bandiidi vastu süütõendid?
k
Kirju kass/ 25. märts 2014 13:52
Miks alles nüüd on KAPOL tema vastu süütõendid, kui tüüp on saanud meie ilusas Eestis 22 aastat ilusat elu nautida?
m
Mõtlik/ 25. märts 2014 13:52
Pavel Võitleja on oma kangelasteod teinud ja aurahad saanud. Selliseid vabastajaid on vene veteranidena Eestis palju! Ta tegi ju ainult tööd ja täitis käske! ....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee