Maailm

TÕMOŠENKO TELEFONIVESTLUSES KRIMMIST: tuleb relvad võtta ja lüüa need kuradi tiblad mättasse (77)

Toimetas Nataly Koppel, 25. märts 2014 09:27
Ukraina endine peaminister Julia Tõmošenko.Foto: Reuters / Scanpix
Internetti lekkis Ukraina endise peaministri Julia Tõmošenko ja Ukraina Julgeolekunõukogu sekretäri endise asetäitja Nestor Šufritši telefonivestlus, kus arutati Venemaa tegevust Krimmis. 

Tõmošenko kinnitas Twitteris, et avaldatud telefonivestluses rääkis tõesti tema, kuid lisas, et üks koht oli siiski kokku monteeritud, vahendas Newsru.com.

Samal teemal

Tõmošenko ja Šufritš arutavad telefonivestluses olukorda Krimmis, mis on Vene sõjaväelaste poolt kontrolli alla võetud. "See on ületanud igasugused piirid. Blin, tuleb relvad kätte võtta ja lüüa need kuradi tiblad koos nende juhiga mättasse," räägib proua Tõmošenko. "Mul on kahju, et ma ei saa seal praegu viibida – h** nad saaksid minult Krimmi," arvab endine peaminister.

Šufritš ütleb talle seepeale, et vaevalt, et tema juuresolek oleks olukorda Krimmis päästnud, kuna Ukrainal ei ole piisavalt jõupotentsiaali. "Küll ma teaks, kuidas neid m***e maha lüüa," ütleb Tõmošenko.

"Ma loodan, et nii, kui ma saan, kasutan ära kõik oma sidemed ära ja tõstan kogu maailma tagajalgadele selleks, et sellest Venemaast ei jääks järgi isegi ühtegi maha põlenud põldu," on Tõmošenko äärmiselt sõjakalt meelestatud.

Ekspeaminister kinnitas pärast kõne lekkimist internetiavaustesse, et selline telefonivestlus leidis aset. "Jutuajamine oli, kuid jutt kaheksast miljonist venelasest Ukrainas – oli montaaž. Tegelikult ma ütlesin: venelased Ukrainas – on ukrainlased. Tervitused FSB-le. Vabandust ebatsensuursete väljendite pärast," andis Tõmošenko kiire kommentaari.

Tõmošenko pidas suure tõenäolisusega silmas seda, kui Šufritš küsis tema käest kaheksa miljoni venelased saatuse kohta Ukrainas, mille peale endine peaminister vastas: "Blin, neid peab aatomirelvaga maha laskma."

Krimmi peaminister Serei Aksenov andis Twitteris otsekohe omapoolse kommentaari telefonivestlusele: "Teil tuleb oma sõnade eest vastutada. Seaduse järgi. Puur, mis on saanud teile omaks, ootab teid jälle," leiab Aksenov, et Tõmošenko tuleb taas vangi panna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee