Eesti uudised

Prokurör muutis bordelliäris kaasa löönud taksojuhtide süüdistuse leebemaks 

Juhan Haravee, 25. märts 2014, 07:00
Istung käib, karistus jookseb: Aleksei Švedov on ainuke, kes on bordelliasjas veel vahi all. Foto: MATI HIIS
"Süüdistused on minule teadaolevalt muutunud soodsamaks," ütles eile Harju maakohtus bordelliäri istungit juhtinud kohtunik Helve Särgava, kui prokurör jagas kohtualustele välja muudetud süüdistused. Prokuratuur põhjendab seda sammu seadusemuudatusega, mis toimus kuriteo ajal.

Eile algas Pirita bordellipidajate ja neid klientidega varustanud taksojuhtide kohtuasja kuulamine üldmenetluse korras. Kohtusse oli 21 süüdistatavast kohale tulnud või toodud 20, üks neist jäi tulemata ootamatult ilmnenud haigestumise tõttu. 29 süüdistatavat olid saanud juba oma karistuse varem, kuna valisid kiirmenetluse pärast seda, kui olid oma süüd tunnistanud.

Samal teemal

Kohus jättis rahuldamata ühe süüdistuse võtmeisiku, Aleksei Švedovi (54), taotluse muuta talle määratud tõkendit ja vabastada vahi alt. Temaga sama tõkendit jaganud Grigori Glõkin (59) nõustus aga kokkuleppemenetlusega ja peaks praegu juba viibima vabaduses. Parandamatult haige süüdistatava suhtes otsustas kohus menetluse lõpetada.

21st üldmenetluse kohtualusest otsustas eile muuta oma valikut menetluse liigi osas veel kolm süüdistatavat, kes palusid nende asja arutada kokkuleppemenetluse korras. Neile ja nende süüdistusele peaks antama õiguslik hinnang juba täna.

Kohtuistungi lõpus jagas prokurör Elle-Mai Velling kohtualustele ja nende kaitsjatele välja muudetud süüdistuse.

Mis aga sundis prokuröri juba esitatud süüdistust muutma?

"Esialgu oli mõnele kohtualusele esitatud süüdistus kupeldamises suure varalise kasu saamiseks ehk kupeldamise paragrahvi teise lõike järgi, aga sellest prokurör loobus," selgitab süüdistuse muutmise tagamaid Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder. "Põhjuseks on asjaolu, et karistusseadustik muutus 2012. aastal väidetava kuriteo toimepaneku kestel ning sellepärast ei saa ilmselt seda punkti kasutada. Nüüd on süüdistus kupeldamise paragrahvi esimese lõike järgi.

Kupeldamise paragrahvi esimesel ja teisel lõikel on sama maksimumkaristus ? viis aastat vangistust ?, aga erinev miinimumkaristus. Esimese lõike järgi saab kohus mõista ka rahalise karistuse, kuid teisel lõikel on miinimumkaristus aasta vangistust."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee