Eesti uudised

Rõivase valitsus sai paika ja alustab võitlust viinakuradiga (57)

Küllike Rooväli, 25. märts 2014 07:00
Anne Sulling, uhiuus minister. Foto: Peeter Langovits/Postimees
Reformierakond jättis eileõhtusel juhatuse koosolekul paika oma senised ministrid. Hanno Pevkur kolib justiitsministeeriumist siseministeeriumi.

Endistel ametikohtadel jätkavad ka uues valitsuses rahandusminister Jürgen Ligi, kultuuriminister Urve Tiidus, välisminister Urmas Paet ning keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Täiesti uued ministrid saavad aga olema tervise- ja tööminister, kelleks saab senine Tartu linnapea Urmas Kruuse ning väliskaubandus- ja ettevõtlusminister, kelleks esitatakse Anne Sulling.

Samal teemal

Sulling on Reformierakonna ministrite hulgas ka suurim küsimärk, sest pole seni poliitikas tegev olnud. Küll aga on rahvusvahelise majanduse magistril ette näidata töö CO2 kvoodi müügiga keskkonnainvesteeringute keskuses, mille eest sai ta ka 2011. aastal Postimehe aasta inimeseks. Ta on juhtinud rahandusministeeriumis eurole ülemineku projekti ning olnud ametis peaministri nõunikuna.

Peaministrikandidaat Taavi Rõivas ütles, et arvestas oma erakonna ministrite meeskonna kokkupanemisel olulisel määral praegust rahvusvahelist olukorda. "Pean väga oluliseks, et ametisse astuva valitsuse tuumik koosneb valitsuskogemusega inimestest, kes ei vaja sisseelamiseks üleminekuaega," märkis Rõivas. "Eriti oluline on see välispoliitika, riigikaitse ja sisejulgeoleku valdkonnas."

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus kinnitas oma ministrid juba möödunud kolmapäeval: partei esimees Sven Mikser asub ametisse kaitseministrina. Jevgeni Ossinovskist saab haridus- ja teadusminister, Urve Palost majandus- ja taristuminister, Andres Anveltist justiitsminister, Helmen Kütist sotsiaalhoolekandeminister ja Ivari Padarist põllumajandusminister.

Eile riigikoguga "töövestlust" pidanud Taavi Rõivas tõi esile koalitsioonileppest juba tuttavad sotsiaalteemad, kuid tundus, et kõige südamelähedasemaks on tulevasele peaministrile siiski võitlus viinakuradiga. Ühelt poolt soovib uus võimuliit alkoholi tarbimist varem lubatust rohkem maksustada, aga teisalt väitis Rõivas küsimustele vastates, et loodab uut alkoholitarbimise suurlangust, nagu oli viimati masu ajal, kui tõusid aktsiisid ja langesid inimeste palgad.

Rõivas lausus, et igal aastal sureb 500 inimest haigustesse, mille diagnoosis on sees sõna alkohol ja veel tuhat Eesti inimest sureb igal aastal kaudselt alkoholi tõttu. "See on 1500 inimest aastas," märkis Rõivas. "Et panna see morn number perspektiivi, siis Vabadussõjas kaotasime 2300 inimest."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee