Foto: ARNO SAAR
Repliik
24. märts 2014 18:25

Riina Solman |Eestimeelse kooli likvideerimine (10)

Väheneva õpilaste arvu valguses tuleb kvaliteedi ja parema ressursside haldamise nimel koolivõrku kokku tõmmata. Ses osas tuleb tunnustada ka abilinnapea Mihhail Kõlvartit, kes aktiivselt koolivõrku korrastama on asunud.

Välja arvatud üks erand! Tallinna Juhkentali Gümnaasiumi ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi liitmine on poliitiliselt motiveeritud, ülepolitiseeritud ja sellega nõustuda ei saa! Miks? Lihtne vastus: hästi töötavat süsteemi pole mõtet lõhkuda! Peaksime Juhkentali kooli kui pärlit hoidma, seal antakse eestimeelset kasvatust.

Kõnealused koolid on mõlemad vene õppekeelega. Kusjuures Juhkentali kooli nimi ei sisalda sõna „vene", seal ei protestita eestikeelsele õppekeelele ülemineku pärast, seal koolis rõhutatakse eesti keele õppimise tähtsust. Lisaks harjutatakse selle nimel, et käia koos oma rahvaga laulukaare all laulmas, ja käiaksegi. Juhkentali koolil on 70 aastat traditsioone ja pikk ajalugu Eesti kodanike kasvatamisel. Nad teevad tihedat koostööd kaitseväe sidepataljoniga. Miks just seda kooli siis liita tahetakse? Milleks toimivat keskkonda lõhkuda?

Tallinna Südalinna Kooli ja Tallinna Ühisgümnaasiumi ühinemine on peatatud, samuti Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ja Tallinna Sikupilli Keskkooli ühendamine. Need koolid protestisid avalikult, arutelu ja mitteliitmise otsus sai teoks avalikkuses käratsemise saatel. Vastuseisust hoolimata hääletas Tallinna linnavolikogu Keskerakonna häälteenamusega vastu hoolekogu, õpilaseesinduse ja lastevanemate soovidele. Juhkentali kooli liitmise asemel Vene gümnaasiumiga likvideeritakse lihtsalt üks eestimeelne kool.