Repliik

Riina Solman |Eestimeelse kooli likvideerimine (10)

Riina Solman, Tallinna volikogu IRLi fraktsioon, 24. märts 2014 18:25
Foto: ARNO SAAR
Väheneva õpilaste arvu valguses tuleb kvaliteedi ja parema ressursside haldamise nimel koolivõrku kokku tõmmata. Ses osas tuleb tunnustada ka abilinnapea Mihhail Kõlvartit, kes aktiivselt koolivõrku korrastama on asunud.

Välja arvatud üks erand! Tallinna Juhkentali Gümnaasiumi ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi liitmine on poliitiliselt motiveeritud, ülepolitiseeritud ja sellega nõustuda ei saa! Miks? Lihtne vastus: hästi töötavat süsteemi pole mõtet lõhkuda! Peaksime Juhkentali kooli kui pärlit hoidma, seal antakse eestimeelset kasvatust.

Samal teemal

Kõnealused koolid on mõlemad vene õppekeelega. Kusjuures Juhkentali kooli nimi ei sisalda sõna „vene", seal ei protestita eestikeelsele õppekeelele ülemineku pärast, seal koolis rõhutatakse eesti keele õppimise tähtsust. Lisaks harjutatakse selle nimel, et käia koos oma rahvaga laulukaare all laulmas, ja käiaksegi. Juhkentali koolil on 70 aastat traditsioone ja pikk ajalugu Eesti kodanike kasvatamisel. Nad teevad tihedat koostööd kaitseväe sidepataljoniga. Miks just seda kooli siis liita tahetakse? Milleks toimivat keskkonda lõhkuda?

Tallinna Südalinna Kooli ja Tallinna Ühisgümnaasiumi ühinemine on peatatud, samuti Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ja Tallinna Sikupilli Keskkooli ühendamine. Need koolid protestisid avalikult, arutelu ja mitteliitmise otsus sai teoks avalikkuses käratsemise saatel. Vastuseisust hoolimata hääletas Tallinna linnavolikogu Keskerakonna häälteenamusega vastu hoolekogu, õpilaseesinduse ja lastevanemate soovidele. Juhkentali kooli liitmise asemel Vene gümnaasiumiga likvideeritakse lihtsalt üks eestimeelne kool.

Samal teemal

29.12.2014
Viimsi vald pole kallasrajale ehitatud aeda lammutada suutnud
22.12.2014
Tänaval elades varbad kaotanud kodutu laulis ­jõulujumalateenistusel koos Reet Linnaga
19.11.2014
Linnavolinik kahtleb: keskerakondlaste pildid Tallinna bussidel maksab kinni tallinlane?
23.04.2014
Riina Solman: pole inimlik jätta inimene lihtsalt maha vedelema