Eesti uudised

Siim Kiisler: haldusreform uue valitsuse prioriteet ei ole

Maarius Suviste, 24. märts 2014 10:32

18 KOMMENTAARI

j
joonas/ 28. märts 2014 07:07
Naljatilk. Mis tal ei olnud piisavalt aega seda teha? Kui tahtnuks, oleks saanud aastaga ära teha, tal oli neid aastaid päris mitu. Endal imelik ei ole sellist juttu ajada?
m
Maakas/ 25. märts 2014 08:34
Haldusreform on kui kartuli muldamine, mida tuleb aeg-ajalt teha. Pole mingit mõtet alles hoida omavalitsusi, kes tegeleb ainult sündide, surmade registreerimisega ja peab üleval mingit pooltühja põhikooli, kus klassis on keskmiselt 5-6 õpilast. Tavaliselt on selliste valdade suutlikkus 0-li lähedane, nad ei suuda ellu viia mingeid projekte, kuna puudub võimalus omapoolseks osamaksuks.
Nii nad olesklevad ja targutavad, et kahte vaest pole mõtet kokku liita, kuna tulemus on sama. Aga kes ütles, et liita tuleb ainult kaks? Ma olen seisukohal, et alla 5000 elanikuga omavalitsuste ülalpidamine on ainult riigi raha raiskamine. Teiseks olen märganud, et praeguste omavalitsuste volikogude koosseisu on valitud ikka ühtesid ja samu inimesi, kes ei idane ega arene ja kellelt polegi võimalik midagi nõuda, kuna igapäevaelus on nad: postiljonid, surnuaiavahid, traktoristid jne hariduseta tainapead. Väikeses omavalitsuses aitab 10-15 häälest, et valituks osutuda. Haldusrehormi kõrvaleheitmine süvendab ainult stagnatsiooni ja mõttetut riigi raha raiskamist.
a
ametist lahkuv!/ 25. märts 2014 07:01
Mitte midagi teinud minister!
Aga avaldaga palju mees veel lahkumishüvitistena raha tasku kühveldab!!!
a
Arvan,/ 24. märts 2014 20:23
tõmbekeskused on sisuliselt jama. Mis tõmbekeskus on näiteks Rapla kui inimesed käivad tööl Tallinnas? Või mis tõmbekeskus on Põlva kui pere sõidab igal hommikul Tartusse? Vanemad tööle ja lapsed kooli. Loogiline, mina ka ei jätaks lapsi Põlva vahele või siis ka üksinda koju. Parem on mitme peale üürida väike tuba Tartus, kus lapsed saavad oodata kojuminekut. Kust need töökohad valdadesse tulevad, kui vallaametnike töövaldkonda ettevõtluse areng ei kuulu? Nad kontrollivad ja takistavad ettevõtluse arengut. Vallavalitsus võib ju edasi olla, aga seal peaks töötama 20 ametniku asemel 2-3.
o
Oli prioriteet aga/ 24. märts 2014 19:56
Jutupaunik kus on tulemused ? Peale jätkuva maaelu allakäigu ?
t
Teadja/ 24. märts 2014 17:10
Iga hiir ju teab,et uus valitsus on ju häälte püüdmiseks uuel valimisperioodil ja ei enamat. Haldusreform on valus teema ja see ei too hääli ja ei osutu võitjaks. kahjuks ei saa rahvas aru,et nii lastetoetuste kui ka muud muudatused toovad kaasa hinnatõusu ja võib-olla tuleb pealemaksta. Arvutage rahvas, palju võidad, palju kaotad!
t
Tegelik haldusreform/ 24. märts 2014 15:41
Lööme väiksemad omavalitsused kokku. Kaotame sidekontorid, koolid, vallamajad. Rahval tööd pole, lasevad üle lahe jalga. Teeme veelgi suurema omavalitsuse, lõpuks kuni Tallinnani välja. Uhke tunne! Üks Eesti ja üks omavalitsus. Loomulikult tunneb tavaline maainimene ennast väga räbalasti kui peab valda asju ajama sõitma olematu bussiga pea sada kilomeetrit. Kas ühe päevaga saabki aetud? Tehakse väljamaalgi haldusreforme. Aga seal ei jää rahvas hätta mingi poe või kooli pärast. Nii minnaksegi sinna, kus elada võimalik. Reformijad aga suurendavad ja harvendavad omavalitsusi kindlalt ja jäärapäiselt. Toompea otsast ikka Võrumaad ei valitse küll.
m
mõttetu mees/ 24. märts 2014 14:24
Tema suurimaks teoks jääbki miljonipeldik Toompeal, mille eest linnaosa ametnikud, kelle ta tanki lükkas, meenutavad teda "hea" sõnaga elu lõpuni ja kauemgi veel ...

j
jep/ 24. märts 2014 14:09
Lõpuks ometi kaotati mõttetu ministrikoht.
s
Saab ainult paremaks minna!/ 24. märts 2014 13:04
Kui haldusreform (mitte oma partei maavanevad ja vallavanemad!) oleks IRLi jaoks ka sisuliselt tähtis olnud, oleks nad ilmselt leidnud ka kompetentse ministri sellele kohale
k
Kiisler võiks pööblile ka seletada/ 24. märts 2014 12:53
Mis asi see haldusreform on? Kas see tähendab seda, et need omavalitsused, kus pole õige partei ettur vallavanem, see peab ära kaduma? Ja see koht võib lihtsakt välja surra? Või on mingid komplekstegevused vaja haldusreformi läbiviimiseks teha? On mingeid toetavaid tegevusi?
m
24. märts 2014 11:29
mitu aastat minister, haldusreform tegemata, milleks siis sellist kohta üldse vaja oli.
t
tibu/ 24. märts 2014 11:29
mida ta veel siin ....? oma ministrika olemise ajal ei saanud ta selle reformiga hakkama (ei saanud oma tööülesannetega hakkama??) ja nüüd oleks viisakas lihtsalt vaikselt lahkuda...
j
Jääd oodatust kiiremini töötuks ja uut sooja kohta pole veel?/ 24. märts 2014 11:27
Ainuke möte, mis kommentaari lugedes tekib: et jääd oodatust kiiremini töötuks ja oleks vaja saada stabiilset sissetulekut? Nojah, elu on selline. Ole mees ja ära nuta! Asendamatuid ei ole olemas ja peale sinu minekut jätkub elu kohe kindlasti. Ei ole mötet oma pead vaevata, sest mis on su senine panus endal olnud?. Valneri palkamine? Valner on AJAkirjanik! Igayks jäägu oma liistude juurde, haldusreformi ette valmistama ja sisulisi töid tegema...AJAkirjanik? nagu kits kärneriks...:D
m
24. märts 2014 11:21
mötetute tolvanite koht sürrministrina, kes midagi ei ...

a
ah..aaaa/ 24. märts 2014 11:09
hea, et see eelmisel oli!......sada aastat jahumist ja mitte kui midagi?