Juhtkiri

Tõlge Taavi Rõivase tänasele kõnele riigikogus (18)

Õhtuleht, 23. märts 2014 17:59
Foto: TEET MALSROOS
Lugupeetud saadikud, austatud riigikogu esimees, ekstsellentsid – ma olen praegu siin, et paluda riigikogult volitusi valitsuse moodustamiseks.

Ega vanalgi midagi viga polnud, aga nagu te ehk tähele olete pannud, on meie erakonna komme saata koalitsioonipartnereid üle parda ja võtta uus. 2009 viskasime sotsid valitsusest välja, 2005 vahetasime Res Publica Keskerakonna vastu. Ajalugu kordub – täna on meie valitsuses taas sotsid. Needsamad, kelle lastetoetuste tõstmise plaani me alles mullu novembris uue riigieelarve kokkupaneku ajal populistlikuks sõimasime ja selle jaoks üldse raha ei leidnud. Nüüd on see raha olemas, ei olnudki väga keeruline leida.

Rahvusvaheline olukord on pinev, majandusseis samuti. Õnneks on võtmeministeeriumid mehitatud kogenud tegijatega, kes teavad, mida teha. Ega minulgi otsustamine uues ametis väga keeruline saa olema. See on parteiline ametikoht. Pole vahet, kas siin ja praegu seisan mina, Hanno, Kristen, Urmas või Arto – iga hetk ja igas küsimuses saan ma toetuda parteile, tundes enda kohal tema kaitsvat ja juhtivat kätt.

Hakkame nüüd lõpetama, Kadriorgu minek ja autojuht ootab.

Samal teemal

26.02.2014
President nimetas ametisse uue valitsuse