Eesti uudised

Psühhiaater: Savisaare kuulivest on siiani veel küllalt hästi vastu pidanud (68)

Katrin Helend-Aaviku, 22. märts 2014 08:00
Jüri Ennet.Foto: ARNO SAAR
Moskvast naasnud Edgar Savisaare hiljutine ehmatav, lausa häbematuna mõjunud käitumine ajakirjanikega Tallinna lennujaamas on tekitanud inimestes vastakaid arvamusi. Psühhiaater Jüri Ennet heidab juhtunule pilgu hingetohtrina.

"Valimised on tulemas, poliitiline võitlus käib – meedia abil vastase nokauti löömine ongi nüüd eesmärgiks ja kuna paljud hea tava reeglid puuduvad ning selle asemel sõimeldakse, kleebitakse silte, muudetakse suvaliselt sõnade ja ütlemiste tähendust, siis käib poliitiline vabavõitlus n-ö vahendeid valimata.

Nii see meil praegu kahjuks on. Pühak Siim Kallas lasti poliitiliseks invaliidiks, Savisaare kuulivest on senini veel piisavalt vastu pidanud," arvab Ennet.

Ta ütleb, et psühhiaatrina on ta mures hoopiski selle pärast, et rahva eluolu unustatakse suuresti ära ja palju jõudu kulutatakse tegelike või siis luululiste poliitvaenlaste materdamiseks.

"Inimenergia on muudest energialiikidest palju-palju kallim. Eesti rahvas peaks seda ökonoomsemalt ja rahva elujärje parandamiseks kasutama.

Samal teemal

Psühhiaatriahaiglas on tänapäeval suhtlemine-kommunikatsioon palju inimlikum kui poliitmaastiku struktuuride kallutatud jõudude võitlusväljal. Meil on veel lootust, eriti koostööd tehes!" arvab Ennet.

"Suhtlemisel kasutab inimene sõnu ja seda kas emakeeles või võõramaa keeltes, kui ta neid valdab. Sõnade tähendus on mitmekihiline ja see sõltub taustsüsteemist, kogu edastatavast sõnumist. Seda tuleb vaadelda tervikuna nii edastaja, antud juhul poliitiku poolt kui ka vastuvõtja(te) arvamusest lähtuvalt.

Seega on kergesti terendamas infomüra, mida poliitilised oponendid ka imekiirelt kasutavad. Sellistel juhtudel tulebki appi pressiesindaja või etleja ise ja öeldakse: mõtlesin selle ja sellega ainult seda ja seda!" arutleb Ennet filosoofiliselt ja märgib, et meedia ja ajakirjanikud peaksidki lähtuma sellest, mida nad sõnumist välja lugesid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee