Õhtuleht trenniblogi

Trenniblogi: et kõigil oleks jõusaalis meeldiv 

Kersten Lehismets, 28. märts 2014, 10:22
Foto: PantherMedia / Scanpix
Jõusaalis, nagu ka igal pool mujal, kehtivad oma reeglid, millest osa võib küll klubi seinal kirjas olla, kuid osa eksisteerib vaid kirjutamata seadustena. Et teha treeningust maksimaalselt kasulik ja meeldiv nii iseendale kui kaastreenijatele, tasub neist kinni pidada. Mis on kõige häirivamad tegevused, millega jõusaalis ikka ja jälle kokku tuleb puutuda?

Pinkide, seadmete ja vahendite kinnihoidmine ilma neid kasutamata. Loomulikult võib seeriate vahepeal hetkeks puhata, kuid ära jää sinna minutiteks istuma. Venitada ja hinge tõmmata saad ka mujal, samuti telefonis surfida, kui see jõusaalis tõepoolest hädavajalik tegevus on.

Vahendite laokilejätmine.

Esiteks kujutavad kaootiliselt vedelevad hantlid ja kangid kõigile ohtu. Teiseks ei leia inimene, kes neid vahendeid kasutada tahab, neid omalt ettenähtud kohalt üles.

Lisaks, kui näiteks hantlialusel on viiekilosele raskusele oma ja kümnekilosele oma koht, siis panegi vastavad vahendid sinna, mitte suvaliselt ja läbisegi.

Suurte raskuste pealejätmine kangile. Milleks tekitada teistele lisatööd, kohustades neid kellegi teise tagant raskeid kettaid maha laadima?

Samal teemal

Naisena olen olnud sunnitud aeg-ajalt mõne meesterahva appi kutsuma, kui jalapressimasina kummalegi poolele 50-kilosed kettad "päranduseks" on jäetud ning mul puudub tahtmine nende nihutamisega oma selg paigast tõmmata.

Pühi higi ära! See peaks olema enesestmõistetav – kes tahab eelmise inimese higi sisse pikali visata või istuda? Jõusaalides on enamasti olemas desinfitseerimisvahendid ja pabersalvrätikud. Nad on seal asja pärast, seega palun kasuta neid.

Paljajalu treenimine. Lisaks sellele, et paljajalu või plätudes treenimine on äärmiselt ebahügieeniline (vaata eelmist punkti!), on see ka ohtlik. Keegi ei taha, raske kang turjal, higistades libedaks muutunud pinnal tasakaalu kaotada.

Selle eest, et jõusaalis oleks hea, vastutavad kõik treenijad. Seetõttu peaksid kõik meist treeningtingimuste parandamiseks ja nende säilitamiseks endast parima andma.

Nüüd on Sinu kord: mis sind jõusaalis häirib?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee