Maailm

VENE OHT: Balti riikide julgeolek teeb läänele muret

Aadu Hiietamm, 21. märts 2014 07:00

49 KOMMENTAARI

P
.../ 4. juuni 2014 01:16
Putin teeb mida tahab. Tahab laseb midagi õhku ,ei taha,ei lase. Või vähemalt niikaua kuni temale miski kasulik on. Kes ohtu märgata ei taha,oma viga. Aga selle tõttu kannatavad väga paljud inimesed. Kui oskaks kuskile ära minna perega,siis läheks,aga tundub,et kusagil pole ohutu.
u
umbluu/ 14. aprill 2014 18:59
Heh see oli ju ammu selge,et eesti vabadus kingiti näiliselt, kuna toonane nsvl ei olnud võimeline enam liiduvabariike üleval pidama.Pukki jäid ju ikkagi vanad kommud kes värvi muutsid ja ega see RR ja IR olid kah mõlemad kremli poolt organiseeritud,et rahvalambad ikka rohkem usuksid näilist illusiooni vabadusest,aga tulemused juba käes pole sõda vajagi rahvas nälgas,kylmas,targemad juba piiride taga nii me siis olemegi viie rikkama hulgas,isegi nato võtmeisikud on välja öelnud,et oli viga baltimaad ühendusse vastu võtta ja see on ainuke komakoht veel mis lahutab meid suurest vene impeeriumist.
u
urru/ 3. aprill 2014 18:33
no aga saatke tipptehnoogiaga relvi :) nutimürske jm :D
a
alf/ 27. märts 2014 11:31
Vene oht idast ei ole kunagi ega kuhugi kadunud. Naiivne on arvata ,et venemaa ei ründa balti riike. Küsimus on millal ja kuidas. Majanduslikult on toimunud ründamine pidevalt erineva intensiivsusega.
Julgeoleku oht on Kaliningradi oblast , kus venelased üritavad sõjaliselt rünnata nii sealt ,kui idast korraga ,et võtta balti riike "pihtide" vahele. 1939-1940 aasta sündmuste stsenaarium teisel tasandil ei tohi korduda ,et alistuti ilma ühegi püssilasuta.
s
spets/ 22. märts 2014 07:41
See kõik on relvafirmade kartellikokkulepe
t
tom/ 22. märts 2014 06:35
mis on ameerikal siia asja?olgu omal maal.köige suurem söjard
h
hahahaa EU/ 21. märts 2014 22:01
pole veel mingit otsest ohtu aga juba hüppab alt ära. Kas sellist euroopa liitu me tahtsimegi? Hinnad laes, palgad väiksed ja kaitset ka enam pole.
t
tulge mõistusele kallid kaasmaalased/ 21. märts 2014 20:56
ma ei tea , kust on tulnud need kalkulatsioonid , et Eesti kaitse ja infrastruktuur hävitatakse 1,5-2 tunniga . See on utoopia . Ainuüksi sadamate blokeerimine võib võtta päevi , kui mitte nädalaid . Vägede koondamine piirile umbes sama kaua . Õhurünnak on küll kiire ja tõesti on võimalik vabas õhus jõuda paari tunniga sihtmärgini , aga ta on väheefektiivne . Nii saab kahjustada lennuvälju , sadamaid , energeetilisi sõlmpunkte , laskemoonaladusid , aga mitte rohkem . Riigi kaitsejõu paralüseerimiseks sellest ei piisa . Ja Kaitseliit on endiselt Venemaa jaoks müsteerium . Seda enam , et 2007 sündmustes küll sooviti näha Kaitseliidu osalust , aga seda ei tulnud , probleem lahendati Siseministeeriumi tasemel . Hakata tegutsema kui vastase kaitsevõime ei ole korralikult kaardistatud , ... ei usu tegelikult .

ä
Ähh!/ 21. märts 2014 18:14
Ei saagi aru, kes on meie potensiaalsed vaenlased- Prantsusmaa või Venemaa. :P
b
bll/ 21. märts 2014 14:35
Krimmis elab vaid 57% venelasi, kellest ka paljud ei ole venemaaga liitumise poolt, nii et "hääletustulemus" on ulmeline. Nagu ka vene lippu lehvitajad.
t
teine arvamus/ 21. märts 2014 13:59
kaldun arvama, et see teeb läänele ikka juba natuke rõõmu, sest lähenemas on aeg, mil avaneb jälle võimalus riigis kasvanud majanduslikud probleemid uputada sõjategevuse puhastavasse lainesse :)
Loodame, et eestlasel on veel säilinud elutarkust, millest rääkis Tammsaare, mida oskas Tuglas, mida kasutas suurepäraselt Kross seenior - eestlane ei pista oma pead võõrasse tulle, tema oskab ka venelasega koos elada, naabrite asi. Meie loosungiks olgu: mitte ühtegi hukkunud eesti poissi võõrale sõjaaltarile!
t
to mõtlesin / 10:49, 21. märts 2014 / 21. märts 2014 13:36
Koma on vale koha peal! Tuleb märksa enam vasakule liigutada. Jutt pole kahjuks mitte protsendituhandikest vaid protsentidest. Vahest koguni kümnetest protsentidest, kui lääs vägede Baltikumi toomistega veel kaua viivitab ning vaid kisakoori praktiseerib.
k
krissuke/ 21. märts 2014 13:27
Vene riigiduuma tunnistas rahvahääletuse küll legitiimseks, kuid ei rutanud Transnistriat Venemaaga liitma, nagu tegi seda vaid kaks päeva pärast referendumit Krimmiga.
No vot ei saa mina aru, misasi see riigiduum on....
t
troll/ 21. märts 2014 13:26
Selle jutu järgi on varsti ka Berliin tagasi Venemaa käes,muidugi on võimalik Eesti 10 tunniga tankidega läbisõita .Siis on kogu see NATO ainult jutumehed ja Berliini väravavõtmed annab proua Merkel isiklikult neonats Putinile üle
i
Ilusad lubadused/ 21. märts 2014 12:56
Ei arva, et vene ütlusi peaks võtma puhta kullana. Me ei ründa, ma luba teile. See lubadus ei ole küünemustagi väärt. Meie kes me oleme vabas Eestis sündinud, ei tea seda, mida on läbi elanud need inimesed, kes olid okupeeritud riigis. Paanikat ei ole vaja - loomulikult, kuid tähelepanu ei tohi hajuda. Ja kahjuks on vähe neid, kes sõdiksid oma eluhinnaga Eesti, oma kodumaa eest. Enamus paneks asjad kokku ja jookseks minema. Kas meie suudaks korrata seda, mida meie vanemad, vanavanemad tegid 1980 lõpul ja 1990 algul, kui toodi välja meie riigi lipp? Ma arvan, et paljudel on natukene mõtlemisainet vaja. Paanikaks ei ole põhjust, kuid natukene ettevatlik olla, ei tule ka kahjuks. Ennegi kuuldud ilusaid sõnu ja lubadusi.

p
piuks/ 21. märts 2014 12:31
.. igat lolli ei maksa kuulata ... vene propagandamasin töötab täiel aurul. Kui vaja läheme lahingusse kaa ..
t
Tiit/ 21. märts 2014 11:23
Muretsemise asemel võiks ju kinkida Eestile 20 "Patriot" õhutõrjekompleksi.
Gruusiale Šaakašviili valitsuse ajal kingiti neid riistasid, aga Eestile mitte ühtegi. Kuigi Eesti on NATO liige.
k
Kuprjanov/ 21. märts 2014 10:50
Ajakirjandus ajab liiga palju mõtetut paska, kuigi oht on tõsine, kuid sellega ei tohi külvata inimestes paanikat vaid pigem koondada reservväelased täiendõppusele. Vaadata kogu tehnika üle st, tolm maha ja õlitada. Kas jagub relvastust kõikidele, kes püssi kanda jaksavad?. Gümnaasiumid alates 10-st klassist sõjaline õpetus sisse viia. Veneaegsed tsiviilkaitse staabid enamuses hävitatud ja kogu inventar maha parseldatud .Vallamajad peaksid taastama ,sisustama esmaabi varustusega vallakeskused.
Miks käis Tallinnas saksa kaitseminister ja Prantsuse ja põhjamaade omad.??? Ajalugu kordub nagu naiste mood.
m
mõtlesin/ 21. märts 2014 10:49
et eesti inimene on vähe targem... Ameerika teeb samasugust propagandat kui venelane. ei mingit vahet. et venelane tungiks eestisse on 0,001%.
j
Jaa/ 21. märts 2014 10:46
Esialgu ei pruugi see veel olla reaalsus, aga asjad võivad areneda tõesti kiiresti ja omasoodu, kui venelastele "jalg kõrile panna". Eriti kui oletada, et Putin seda ise provotseerib. Mõelge ise edasi. Fakt on see, et ainuke, kes meid reaalselt ka aitaks on USA. Ei olnud meist sooja ega külma euroopa jaoks ka teise maailmasõja ajal. Arvate et nüüd on midagi muutunud? Julgen sügavalt kahelda. Kolmandik gaasi tuleb venemaalt, arvate, et kedagi huvitab, kui Läti ära näiteks võetakse esimesena?
Muide, kas mis juhtub, kui Läti ära võetakse? Kas eesti läheb appi? Meil pole jõudu, et ennastki kaitsa.
Ei taha kohe selliste stsenaariumite peale kohe mõeldagi.
m
MATS/ 21. märts 2014 10:25
On ilmselge, et ühtegi Kremli lubadust ning garantiid enam uskuda ei saa - sobiva võimaluse tekkimisel murrab too seda nagunii. Ainus garantii saab olla vaid koha peal olev sõjaline jõud, antud juhul Baltikumi kiirkorras rajatavad NATO baasid.
j
jutt küll ilus/ 21. märts 2014 10:18
kuid reaalsus teine,liiga palju siin suures vaesuses elavaid inimesi,küsimus - mida siis kaitsta ! kas läheb paremaks ! halvemaks minna pole enam võimalik.Eesti on majanduslikult laostatud ja mida venelased sellega teeksid ! Kui räägitakse suurtest vägedest piiri taga siis arvestades meie õhupüssidega ... ja reaalse võimsa tehnikaga vastas ... oli ühel kommijal õigus - see paari tunniga korras ... Ise arvan,et Venemaal pole see otstarbekas ja saab palju lihtsamalt ...
e
Eesti kaitsjad/ 21. märts 2014 10:16
Aga KUI PALJU vene sõdurite LAIPU hakkab siis vedelema Balti riikides...? Küll on siis Venemaal suur "rõõmupidu"!

i
Indrek2/ 21. märts 2014 10:00
Balti riigid lakkavad "paari tunni" jooksul olemast siis kui MEIE seda laseme juhtuda.
m
Marko Dalver/ 21. märts 2014 09:58
Venemaa rünnaku oht on reaalne. Rünnaku takistavteks teguriteks oleks ainult poliitline hirm tagajärgede ees ja Eesti otsus end viimase veretilgani kaitsta.Peale poliitile otsuse peaksid Eesti mobiilsed väosad tegema paegu õppusi ja püsima liikel.Rindejoonega ei maksa arvestada. Peaks pidama sissisõda ja ründama kui shaakalid.See tähendab, et peaks võtma eeskujuks esimest Setseenia sõda.Üksused peavad ründama ka siis kui otsest sidet armee juhtkonnaga ei ole.Eesti sõdur on maailma parim kui teda sõdida lastakse.
h
hirmutage palju tahate,/ 21. märts 2014 09:53
ei usu, et Venemaa hakkaks EL-u ja NATO-t ründama, nii loll ta ka ei ole. See tähendaks kolmandat maailmasõda.
k
kasbek/ 21. märts 2014 09:37
arvan et balti riikidele teeb muret euroopa ükskõiksus ja hoolimatus nende orjariikide vastu. asi on lihtsalt hinnas mille eest baltiriike venemaale müüa. nii nagu "müüdi" gruusia ja nüüd müüakse ukrainat. kui tervelt ei õnnestu siis osade kaupa küll. ja seda vaatavad pealt usa ja nato ja üro ja euroopaliit. ainult jutt on hea aga tegudeni jõutakse hilja sest keegi ei taha diplomaatilist konflikti venemaaga. kui võtame ajaloos tagasi nii 1000 aastat siis venemaa oli ainult moskva küla ja selle ümbrus. ülejäänud maad on vallutatud ja okupeeritud. aga see on minu isiklik arvamus ja näen seda just selliselt.
l
laisik,äkki tuletaksite meelde krimmi-tatarlaste/ 21. märts 2014 09:36
kangelastegusid meie Führeri sõjameeste juhtimisel ?
Tuletaksite vast meelde sedagi,kes olid vene soldatide s e l j a t aga kuuli andmas ? Inglid on nad tõesti.
b
Balti riikide julgeolek/ 21. märts 2014 09:32
teeb muret muidugi..... Aga ärge kartke, Balti riikides ei oska lambad oma peaga midagi ette võtta.
Mida häälekamalt nende eest muretsetakse,seda kergem on teil lambaid pügada.
Vat Krimmis läks nihu,seal pole just vagurust ja alandlikkust endast paremate vastu olemas.nemad tahavad ise hakkama saada ,ise elada ..... kuhu see kõlbab. Isandad siin ilmas on ometi jänkid
j
Jaak/ 21. märts 2014 09:27
Putini suur eeskuju Hitler, arvestas Poolale kallale minnes,et Poolale garantii andnud riigid ei asu Poola kaitseks sõtta. Moraalne värdjas Putin orjastab ka naabreid seni kuni tal õnnestub valla päästa uus enneolematult ohvriterikas sõda,mis viib inimkonna tagasi kiviaega. Tema kleptokraatidest mongoliitide valitsus rõhub etnilisi venelasi omastades nende sissetulekut ,lastes neil elada vaesuses,kusagil ei ela venelased sellises vaesuses kui Venemaal. Venelased peaksid end Putini varaste klikist vabastama ja saama peremeesteks omal maal!
a
aaa/ 21. märts 2014 09:25
Hakkab see jutt jah üle viskama...mõni sõber räägib juba,et peaks korterit müüma hakkama ja mõni mõtleb,et kas ikka osta korterit. See ukraina värk hakkab inimestel juba ajusid sööma. Venemaa ju selgelt välja öelnud,et ei ründa Ida-UKrainat , miks nad siis üldse meile peaksid kallale tulema,kes NATO-s on. Krimmiga läks si..sti aga eks see oleks aja jooksul ikka juhtunud...

t
teadja/ 21. märts 2014 09:18
Asi pole hirmutamises. Eestlased peavad ohtusid teadma ja vastavalt tegutsema. Muidu võib juhtuda nagu 1939 - 1940 aastatel, kus Päts ja Laidoner pidevalt korrutasid, et kõik on kõige paremas korras. Politsei ja Kaitsejõud tuleb puhastada ebalojaalsetest tegelastest. Siis pole midagi karta.
ü
Ühiskonnasõbralik/ 21. märts 2014 08:56
Mis mõttega balti riike rünnata??
Kas venelased siin ei tahaks hoopis ära minna, krt ema saab palka aiint 310(euri) ning ütlete ,et EU on hea olla ,lüpsi lehmad oleme me kõik ja jääme nedeks ,ukraina on maailma suurim võlgnik ning hakkas majanduse taastamise asemel ,sõjaväge arendama, egas seda teeb Demokraatil Korea(Põhja-korea). 3 a. pärast surevad lihtsalt nälga kui nad muidugi suudavad nüüd Grimmi vallutada, kui ei siis Poola jääb pool allles aga pool läheb pe*se!
l
laisik/ 21. märts 2014 08:55
krimm on põline krimmitatarlaste kodumaa,ajani kui n-liidu võim 1944a tatarlased krimmist küüditati,mis peale seda venestati,putin õppigu ajalugu !!!
allikas,eilne päevaleht!
k
kas/ 21. märts 2014 08:55
enam ei saa ühtegi päeva läbi rahva hirmutamisega? Kui on oht,ja see on, siis alustavad Ukraina radikaalid, kes ei kuula ka selle "valitsuse" käske. Nad on tänu USAle ennast hambuni relvastanud ja võivad rünnata Venemaad. Nad on lubanud kõri lbi lõigata kõigil, kes Ukrainas vene keelt räägivad.
See on oht aga mitte Hillary unistus ja valimseelne propaganda.
j
Juss/ 21. märts 2014 08:54
Milleks sellist sitta kirjutada? Venemaa peab tapma 400 000 eestlast enne kui saab siin rahu!!! Just niipalju on minu arvates inimesi kes võitleks viimse tilgani! Kas vaatavad pealt niikaua?
u
ulme/ 21. märts 2014 08:49
kui keegi viitsib siis vaadake ulmefilm.ee saate maailma asjatest paremini aru.
m
Metsa--venna poeg,,,((KAHJU)) OLEME ÜKSI NÕRGAD!--KUI pole abi--väge ! / 21. märts 2014 08:33
ÕIGE JUTT ::Kunagi Varem RÖÖKISIN ,,ET PIIRI--ALADE KOHE KINNI SULGEMISEST ????,,ET ÜKSKI VENE SÕDURI SAABAS ,EGA KURI INIMENE --ÜLE PIIRI KUNAGI ENAM EI ASTUKS???- AGA.......
2013.a. ""Naersite JU välja --Oleme ju NATOS ( tegelikult ON KÜLL VÄED! ,MIS EI JÕUA KOHALE)) Vaenlane võtab 24-tunniga --kui tahab
AGA TÄNA 2014-- OLEME OHTLIKULT PIIRATUD VENE ARMEE POOLT ( PIILUGE PIIRI TAHA --KUS OM KOONDATUD TOHUTU VENE SÕJA TEHNIKA ???))))) KAS KARDAVAD ,,ET EESTI HAARAB PETERBURI ÄRA?
KAHJU ;; 2014,, MÄRTS KORJAME KOKKU KIIRESTI LIITLASTE LASKEMOONA,, JA
LÖÖME OHTLIKUD KOHAD VENELASTELE KINNI,, ( JA MIINIDEGA PIIRI KINNI)
2014.a. KOOLIDES ALGAS KOHE SÕJA --ÕPETUSE TUNNID JA KUTSUME KAITSELIITU KOHE INIMESI ,,ET KODU JA LAPSI KAITSTA ((RIISALU)))
I
m
Metsa--venna poeg,,,((KAHJU)) OLEME ÜKSI NÕRGAD!--KUI pole abi--väge ! / 21. märts 2014 08:33
ÕIGE JUTT ::Kunagi Varem RÖÖKISIN ,,ET PIIRI--ALADE KOHE KINNI SULGEMISEST ????,,ET ÜKSKI VENE SÕDURI SAABAS ,EGA KURI INIMENE --ÜLE PIIRI KUNAGI ENAM EI ASTUKS???- AGA.......
2013.a. ""Naersite JU välja --Oleme ju NATOS ( tegelikult ON KÜLL VÄED! ,MIS EI JÕUA KOHALE)) Vaenlane võtab 24-tunniga --kui tahab
AGA TÄNA 2014-- OLEME OHTLIKULT PIIRATUD VENE ARMEE POOLT ( PIILUGE PIIRI TAHA --KUS OM KOONDATUD TOHUTU VENE SÕJA TEHNIKA ???))))) KAS KARDAVAD ,,ET EESTI HAARAB PETERBURI ÄRA?
KAHJU ;; 2014,, MÄRTS KORJAME KOKKU KIIRESTI LIITLASTE LASKEMOONA,, JA
LÖÖME OHTLIKUD KOHAD VENELASTELE KINNI,, ( JA MIINIDEGA PIIRI KINNI)
2014.a. KOOLIDES ALGAS KOHE SÕJA --ÕPETUSE TUNNID JA KUTSUME KAITSELIITU KOHE INIMESI ,,ET KODU JA LAPSI KAITSTA ((RIISALU)))
I

r
rein/ 21. märts 2014 08:21
see on koht, kus NATO peab näitama, kas temast on kasu või mitte
Kui venemaa suudaks NATO liiget okupeerida, siis oleks ka selge märge, et organisatsioon tuleb laiali saata ja maailmas on valitsemas kurjuseimpeerium.
r
Ruts/ 21. märts 2014 08:11
poliitiline loba, elu on näidanud ja ka näitab tulevikus kuidas asjad tegelikult toimivad, venelased teevad mis tahavad ja teised laiutavad ainult käsi ja ajavad mingit mulli suust välja. Kui lugeda raamatuid ja vaadata filme mis räägivad tuleviku teemadel, siis hakkab hetke reaalsus ning lähi tulevik kuidagi sarnaseks muutuma kirjeldatuga.
e
eesti/ 21. märts 2014 07:44
ei mina usu, et see mure on siiras... pidevalt üks hirmu õhutamine!!!
p
pontius/ 21. märts 2014 07:16
selle asemel, et muretseda võiks juba tegutseda !!!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee