Maailm

OTSE UKRAINAST: Ukraina tipp-poliitik USA telekanalile: sõja puhkemise võimalus Venemaaga aina kasvab (32)

Õhtuleht.ee, 23. märts 2014 20:03
Ukraina mereväe peakorteri katusele Sevastopolis heisati 19. märtsil Vene lipp ning peakorter läks Venemaa kontrolli alla.Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turtšõnov andis eile õhtul teada, et Krimmi omavalitsusel on aega kolm tundi, et vabastada Ukraina merevägede juht. Praeguseks on Krimmi venemeelsed võimud Ukraina mereväe ülema Serhiy Haiduki vabastanud. Saksa kantsler ütles, et Euroopa Liit kehtestab Venemaale lisasanktsioone. Õhtuleht jälgib sündmusi Ukrainas. Eile toimunut saab lugeda SIIT.
20:01

New York Post vahendab Ukraina välisministri kohusetäitja Andri Deštšõtsa USA telekanalile ABC öeldud veendumust, et võimalus Ukraina ning Venemaa vaheliseks sõjaks aina kasvab.

20:22

Interfax kirjutab, et Krimmis otsustatakse vene rubla võtta käibele alates 24. märtsist ehk esmaspäevast.

19:48

15-20 relvastatud Vene sõdurit võtsid Sevastopoli lahes üle Ternopili laeva.

18:33

USA teatel kaalub Pentagon Ukraina sõjaväele humanitaarabi andmist ehk mitte relvi jms.

18:21

15-20 relvastatud meest alustasid Sevastopolis Ukraina sõjalaeva Ternopoli hõivamist. Allikas

17:54

ITAR-TASS: Krimmis võetakse rubla käibele alates esmaspäevast, 24. märtsist, teatas ebaseadusliku Krimmi Vabariigi riiginõukogu juht Vladimir Konstantinov. Rublad on juba Krimmis kohal. Üleminekuajal on Krimmis maksevahenditena kasutusel nii rublad kui ka grivnad. Konstantinov arvestab, et Vene president Vladimir Putin külastab poolsaart.

17:10

USA president Barack Obama: "Härra Putinil tuleb tunnistada, et Ukraina rahvas ei pea valima Lääne ja Venemaa vahel – nad peavad olema vabad omaenda tuleviku määramisel kui vabad indiviidid ja sõltumatu rahvus." Allikas

16:13

Ukrainskaja Pravda kirjutab, et Ukraina korveti Ternopol pihta visati Musta mere laevastiku puksiirilt granaate. Korvett sai kannatada. Seda teatas Ukraina kaitseministeeriumi nõunik Leonid Poljakov. Viimase teatel olid eile sõjaväelased, kes kaitsevad Belbeki lennuvälja, sunnitud kasutama relvi, et lennuvälja territooriumile tungida tahtnud isikuid hirmutada.

16:06

OSCE saadab Ukrainasse 15 rahvusvahelist eksperti rahvuste dialoogi projekti raames, et toetada usaldust Ukraina erinevate kogukondade vahel. Allikas.

15:46

Interfax: Vene riigiduuma ratifitseeris Krimmi Venemaaga ühendamise lepingu.

15:04

Vene välisminister Sergei Lavrov esitas Vene riigiduumale Krimmi annekteerimise lepingu ning õhutas saadikuid tunnustama Krimmi Vene Föderatsiooni osana, teatas Reuters.

14:30

Hulk sõjamasinaid liigub Harkivi suunas. Allikas.

14:01

Reuters: Vene võimud võtsid Venemaa linnas Lipetskis üle Ukrainale kuuluva magusatehase ja seiskasid tootmise. Allikas.

13:53

Reuters: Ukraina suursaadik ÜRO-s Juri Klimenko hoiatab, et Venemaa võib teha ettevalmistusi sissetungiks Ukraina ida- ja lõunaossa. Venemaa diplomaat lükkas väite ümber. Allikas.

12:00

Reuters: Krimmi venemeelsed võimud on vabastanud Ukraina mereväe ülema Sergei Haiduki, kelle nad võtsid kinni kolmapäevases rünnakus mereväe peakorterile.  Allikas.

11:55

Kiiev ei tunnusta kunagi Krimmi annekteerimist ja kavatseb võidelda poolsaare vabastamise nimel, teatas Ukraina parlament neljapäeval. Loe lähemalt!

11:53

BBC: Euroopa Liit kehtestab Venemaale pärast Krimmi poolsaare annekteerimise otsust täiendavad sanktsioonid ja peatab poliitilise olukorra muutumiseni kõik G8 kohtumised, ütles Saksa kantsler Angela Merkel neljapäeval. Allikas.

10:52

Reuters: Krimmi venemeelsed võimud on vabastanud Ukraina mereväe ülema Sergei Haiduki, kelle nad võtsid kinni kolmapäevases rünnakus mereväe peakorterile.  Allikas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee