Eesti uudised

Taavi Aas: loodame, et suvel läheb siiski Kalaranna tänava ehituseks (3)

Nataly Koppel, 20. märts 2014 10:22
Kultuurikilomeeter, mille kõrvale tekib tulevikus sõidu- ja kergliiklustee.Foto: PEETER LANGOVITS/Postimees
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul ei ole Tallinna Kalaranna tänava ehitamiseks projekt veel valmis, kuid ta loodab, et see saab lähikuudel tehtud ning juulis läheb ehitustöödeks.

„Projekti lõplikud kooskõlastused pole tõepoolest valmis ning kinnistul asub üks hoone ja garaažidekompleks, mille väljaotsimiseks on meil finantsid olemas. Usun, et selle probleemi saab kiiresti lahendada ja ehitusprojekti lõpuni viia. Kui see on valmis, siis saab juulis ehitustöödega alustada," selgitas Aas. Küsimusele, miks Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa väitis mõned päevad tagasi, et tee ehituseks tänavu ei lähe, oletas Aas, et Rüütelmaa võis silmas pidada seda, et ehitusprojekti pole valmis ning ei välistanud, et selle lõpuni viimine võib võtta rohke aega kui planeeritakse.

Samal teemal

Kalaranna tänava ehitamine algab Aasa sõnul Kalasadamast ning lõpeb Tööstuse tänaval. Kultuurikatla ees ei hakka autod sõitma ning see Kultuurikilomeetri osa jääb üksnes jalakäijatele.

Aasa sõnul on Kalaranna uut tänavat hädasti vaja, et inimesed saaksid paremini Lennusadamasse ning Patarei vagla juurde. „Kui seda tänavat ei tule, ei leia me ühtegi investorit Patarei vanglale, sest praegune ligipääs on liiga halb. Ma usun, et uue tänava ehitamine paneb selle mereäärse piirkonna teistmoodi hingama ja elama," leiab Aas.

Kui palju kortermaju Kalaranna piirkonda hiljem ehitatakse, ei ole Aasa sõnul veel teada, kuid uue sõidutee ehitamisel arvestatakse ehitusaladega ning projekteeritakse teelt mahasõidukohad.

Abilinnapea kinnitas, et uuel Kalaranna tänaval hakkab kindlasti sõitma ühistransport, kuid ta loodab, et suurem osa raskeveokitest ei hakka seda teed transiidina kasutama.

Kavandatavalt rajatakse Kalaranna tänav 1+1 läbiva sõidurajaga, kõnnitee ja kergliiklusteega. Tänav algab Kalasadama tänavast ja kulgeb kuni Tööstuse tänavani.

Samal teemal

26.08.2014
Algab Kalaranna tänava ehitus
19.03.2014
Kommunaalamet: Kalaranna tänava ehitamine algab tuleval suvel
19.03.2014
Kultuurikilomeetri kõrvale sel suvel tänavat ei ehitata