Ajalehe Stolitsa reklaam trammil 2010. aastal.Foto: Peeter Langovits / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 20. märts 2014 11:20
Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsioon annab tänasel istungil sisse eelnõu, mille kohaselt nõuab Tallinn linnalehtede väljaandmiskulud tagasi Keskerakonnalt, kellele lehtede kaubamärgid kuuluvad.

"Patendiameti andmebaasi järgi on Keskerakonnal õigused kaubamärgile Pealinn 2005. aasta lõpust 2016. veebruarini ning kaubamärgile Stolitsa 2006. aasta algusest 2016. märtsi lõpuni," ütles linnavolikogu liige Tarmo Kruusimäe.

"Kuna nii Tallinna kui ka Keskerakonna esindajad on korduvalt väitnud, et erakonna ja linna rahakotid hoitakse konkreetselt lahus, ei saa olla õige tänane praktika, kus Tallinn maksab kinni ajalehtede ilmumise," tõdes Kruusimäe ning lisas, et kaubamärgid, mis Keskerakonnale kuuluvad, on ajalehtede üks väärtuslikumaid osi.

"Selleks, et välistada igasugune võimalus, et linnakodanikud ajalehti Pealinn ning Stolitsa ekslikult Tallinna häälekandjateks peaksid, on oluline, et lehtede väljaandmise maksaks ajalehtede kaubamärkide omanik," ütles volinik. "Pärast 2016. aasta algust, kui Keskerakonna õigused kaubamärgi suhtes katkevad, jätkab väljaandmise kulude katmist kaubamärgi uus omanik."

Kruusimäe sõnul on 2006-2013 aastatel Keskerakonna meediaväljaannetele kulutatud summa üle 7 miljoni euro. 2016. aastaks võib see kerkida kümne miljonini.