Eesti uudised

Vanus: 8 aastat. Kust leiti: tänav. Diagnoos: umbjoove.

Juhan Haravee, Teele Talve, Siim Randla, 20. märts 2014 07:00

83 KOMMENTAARI

e
eit/ 25. märts 2014 19:02
kurvad on need lood . lapsega peab koos tegutsema kohe, kui ta siia ilma tuleb .jagada talle armastust ja aega . alati see ka ei aita , aga tagantjärele on raske asju ajada . kahju neist lastest ja nende vanematest , kes ise halba eeskuju ei anna . elan praegu oma kooliskäivate teismeliste lapselastega koos . olen nende abiventiil ja ka elust oleme algusest peale rääkinud , kuidas siis oli , kui mina laps olin , nende jaoks on see kiviaeg muidugi , aga see on neil küll mõistetav , et noorus pole raiskamiseks laaberdamise peale . emme oli meil vähese jutuga , aga mina selle eest olen jutukas . nad on kuulanud ka , sest ema ja isa on korralikud . olen mõelnud sellele , mis meie elust saab . vene ajal oli naisjoodik haruldus . nüüd on kõik litsakad ju väga seksikad . mul on kahju , kui see jääb kestma . poisid on poisid , nemad ei sigine .
a
aga/ 23. märts 2014 19:28
mina olen näinud 27 aastast noormeest,kes suri alkohoolse maksatsirroosi tõttu.Alustas ka alkoholitarvitamist 12 aastaselt.Oli oma arust lahe ja kõva tegija.Mida nooremalt alkoholi tarvitamisega alustatakse, mida sagedamini tarbitakse, seda varem saadakse alkohoolne maksakahjustus.Algul on see alkoholist loobudes taaspöörduv, kuid tsirroosistaadiumist ei ole tagasiteed,kujuneb maksapuudulikkus.,päästab vaid maksa siirdamine,kuid kas joodikule on mõtet maksa siirdada.Aga eks igaüks teab,mida ta teeb oma eluga.Ma ei saa küll aru,kuidas alkoholi järgi haisemine ja kontrollimatult käitumine kellegi lahedamaks teeb!ja veel neiukesele, kes praegu end alkoholiga lõõgastab,aga ikka viitele õpib ja konkurssidel käib-nii jätkates ei ole sa küll mõne aja pärast võimeline konkurrsidel edukalt esinema.
k
kkk/ 22. märts 2014 12:22
Ka meil naaberkorteris pidustesid noored alaealised. Kutsusime politsei, sest lärm keset ööd ei lasknud magada. Ja mis siis sai? Politseinik koputas uksele paar korda, muusika keerati vaiksemaks, kõik olid hiirvaikselt korteris ja politseihärrad jalutasid lihtsalt minema, sest neile ei avatud ust :) Peod käivad edasi aga meie enam politseid kutsuma ei vaevu...
v
velts/ 22. märts 2014 12:06
Olin ise kunagi samasugune ,aga ei alustanud nii varakult.olen ka võsades ja asjades maganud ja ei ole muidugi selle üle uhke.Eks see põhiliselt huvi ja seltskonna taha jäigi,aga mul sõbrad kah just kõige paremad eeskujud polnud.õnneks midagi hullu üle pole võetud ,aga lollusi sai küll tehtud.Endal peab ka piisavalt mõistust olema ,et ei öelda isegi kui imelikult vaadatakse...
t
Tavaline nooruk/ 21. märts 2014 16:16
tänapäeval ongi ainus põhjus miks hakkavad noored jooma ainult sellepärast et mingisuguste luuserite ees lahe olla või siis mingi selle ilusa välimusega poisi/tüdruku ees mingi megakõva inimene olla.hale hakkab lihtsalt
v
21. märts 2014 15:44
Vot ei usu üldse seda,mis siia kokku on kirjutatud !!! Peaminister Rõivas lubas ju lasterahade summat tõsta !!!
l
Lible (ehtne)./ 21. märts 2014 15:06
Kui teaks, et purju ei tee, ei võtaks tilkagi suu sisse! Ja mis kärakas see on, mis ei põle.
B
../ 21. märts 2014 13:33
But first let me take a selfie

k
21. märts 2014 13:05
Kas sellepärast käibki see pasundamine,et lubati laste toetust tõsta??? Ega ühe Lasnamäel juhtuva pärast pea teised kannatama!!!
l
Loogika/ 21. märts 2014 08:45
Kõik algab seadustest ja poliitilisest TAHTEST. Kuidas põhjamaades on asi paika saadud ja meil ei saa, ei saa, ei saa.............................................................................................................................................:)))))))))))))
Otsi kõige ilukõne tagant omakasu. Nii lihtne see ongi.
h
Hm/ 20. märts 2014 22:41
Olen ise 16-aastane tüdruk. Peaaegu iga nädalavahetus käin sõpradega peol. Tavaliselt toimuvad need peod sõprade juures, harva peomajades. Sellegipoolest ma ei saa väita, et ma rikuks oma elu sellega ära - ma tean oma piiri, joon vastutustundlikult (vahetevahel kui pole tuju, siis ei joo üldse) ning ei tekita mitte kunagi sellega probleeme. Minu tutvusringkonnas on palju selliseid inimesi, harva tuleb ette, et keegi oksendab peol. 14-aastasena jõin esimest korda ning sellel ajal mitte just kuigi vastutustundlikult, kuid sellegipoolest pole minust kasvanud nö "ühiskonna kõntsa". Eelmisel aastal tegin katsed ühesse Tallinna eliitkoolidest, sain sisse ja õpin viitele. Olen käinud rahvusvahelistel konverentsidel ja teinud muid loovtöid kooli jaoks. Jah, on noori, kes lähevad joomisega üle piiri, kuid see ei tähenda, et nad on kõlbmatud ja et nad ei võiks tulevikus ennast parandada.
Vanemate kasvatusel pole minu arust sellega nii suurel määral pistmist. Minu vanemad on intelligentsed inimesed ning nad ei joo (loomulikult mõnel sünnipäeval võtavad pokaali veini, kuid nad pole aheljoojad).
Igatahes, ei ole noorus nii hukas midagi....erandid ju kinnitavad reeglit.
p
peeter/ 20. märts 2014 22:20
kes on see tüdruk seal pildil?
v
vaatleja/ 20. märts 2014 21:32
no, sotsid lubavad lasteraha tõstmist, siis saab ju rohkem viina juua!!!
o
Olev/ 20. märts 2014 21:29
Oleme siis uhked oma riigi ja joomaritest noorsoo üle. Selline riigikord peabki lõppema ja minul oleks sellest ainult hea meel
E
......./ 20. märts 2014 20:24
Eluaeg olen taskurahaks saanud lastetoetuse, mis vanematele tuli. See aga ei seganud suitsetamist ega joomist, sest suviti käisin tööl ning ajasin rohkem raha kokku ning nendest varudest sai elatud ülejäänud aasta.
a
A/ 20. märts 2014 20:14
Kohe kindlasti ei tegele kõik noored sellise teemaga, on ka asjalikke ja toredaid noori, kes lihtsalt ei taha juua ega suitsu. Vanemad peaks rohkem tundma huvi inimestest, kellega nende võsukesed väljas käivad, kui ei soovi, et neil sellised mured tulevad. Muidugi ei ole ka alati vanemad süüdi, aga see on kindel, et mida rohkem keelatakse ja räägitakse kui halb see on, siis seda suurem huvi tuleb seda proovida ja siis hakkab meeldima see tunne või see tähelepanu mis noored sellega saavad.

y
you/ 20. märts 2014 20:12
Alati saavad alla 14-aastaste lapse vanemad karistada . Ühiskond võik mingid karistused peal panna alaealistele .
n
No on alles loll./ 20. märts 2014 20:05
No mind võite jah süüdistada et ma "joon" aga vähemalt ma ei joo avalikult, 16aastane olen ja umbes iga nädalalõpul võtame sõbraga paar õlut. See asi toimub me vanemate teadmise all ja me ei lähe sellega kuhugi lällama.. Me joome rahulikult keldris õlut mitte viina (Keldris on arvutid, telekad, diivanid, külmkapp jne). See mida siin postituses räägiti on ikka väga palju üle sellest normaalsest käitumisest... -_- Ma võin "Joodik" olla aga vähemalt kuidas normaalselt käituda... -_-
Sa oled ALAEALINE! Sa ei TOHI ALKOHOLI JUUA! Ah, ega te kõik 14-18 olete ikka väga lollid, muud mul midagi öelda.
k
Kust see kõik tuleb?/ 20. märts 2014 20:03
Küsimus: Kas te tegelikult ka teade nii palju et te siin niimoodi räägide?
Siin on tegelik põhjust kust kohast see kõik tuleb: Palun mine peegli ette ja vaata peeglisse ja ütle mulle kes sealt otsa vahib? Samasugune loll kes teeb seda sama asja ja siis siin nüüd kommetarib ja ütleb "Oi vanemad on aint selle süüdi ja kõige", aga kes tegelikult süüdi on? Sina ise + pluss nende vanemate lohakus.
Ütle mulle, kui vana olid sina kui sa esimest korda õlut jõid? Või suitsetasid suitsu?
See kõik tuleb koolist jobude käest, nii et ära aint sõima nende vanemait.
I'm out, whatever these "Modern" day kids wont do with their fucking life!
n
Neiu/ 20. märts 2014 19:17
Hei,
lugedes KÕIGI Teie kommentaare on jäänud mulje, et kõik Eestis elavad 14-17 aastased noored on sellised. Tegelikult see nii ju ei ole. On olemas selliseid, kes istuvadki kodus, ei käi väljas jne. Öelge mulle, mida nemad enda lastele kunagi räägivad? Mina tean, et see pole ainukt tänapäeva noorus kes niii käitub. Sõpradega kokku saades joodi ka 1978ndatel aastatel. Lihtsalt jäädi siis kas vähem vahele või sellest ei tehtud nii big deal'i. Las noored pidutsevad ja proovivad alkoholi. Paljudele ei hakkagi see peale esimest korda meeldima, nii on ka minuga ja paljude mu tuttavategagi. Vähemalt nad suhtlevad, naeravad, tantsivad koos ja veedavad head aega. Mitte ei istu kodus arvutite taga. Kõik peod ei lõppe haiglates või politsei juures, kui leida endale normaalne ja usaldusväärne seltskond. Nii jäävadki pidudest siidritega või kangema alkoholiga head mälestused, mida kunagi enda lastele rääkida, kui nad juba parajasse ikka on jõudnud. Kellele ei meeliks enda vanemate lollustest kuulda?
See on küll kõigest minu arvamus, aga mul hakkas lihtsalt paha lugeda Teie, 24-80 aastaste kibestunud inimeste, kommentaare. Ju siis jäi Teil enda noorus elamata ja nüüd ei suuda te leppida uue maailmaga mis pidevalt areneb ja kus noored saavadki kiiremini "täiskasvanulikemaks". Teil pole vaja isegi loota, et tänapäeval üks 14 aastane noor sul mänguasjadega mängib.
s
See on nö tänapäeva trend. / 20. märts 2014 18:36
Joomine on tänapäeval väga "cool" ja levinud tegevus, seda võib pidada ka trendiks, mis levib ja levib ning üha populaarsust kogub, sest ega kui ikka ei joo siis tegija ei ole. Selline arvamus levib just noorte seas. See on kurb, sest vanemad ei näe ka just eriti palju vaeva, et oma last pahandustest eemal hoida ning üldse paljud vanemad ei tunne vähimatki huvi oma lapse tegevuste vastu või seltskonna, kellega ta suhtleb.
Ainult muud ei kuulegi enam, kuidas arutatakse, missugust jooki nädalavahetuseks osta ning kus saaks ennast "täis tõmmata"... jube.
Huvitav kuhu meie ühiskond nii jõuab?
l
lõbutseja/ 20. märts 2014 18:17
no mida te virisete? kadedad olete ve? las joovad,krt,elu ongi selleks,et seda nauttida ja lõbutseda,elame ju korra!!
kas tõesti peame kirikutes kummardades elu mööda saatma ve?
jätke rahule,teame ise mis oma eluga teeme!!!
p
Piia/ 20. märts 2014 18:16
Vanemad rikuvadki oma lapsed ära,andes halba eeskuju oma joomingutega,sellepärast lapsed tänavatele satuvatki,ja joovad,suitsetavad,karjuvad,lõhuvad,see kõik tuleb koduseintevahelt,vanemad ainult vorbivad lapsi teha,et raha saada,ja maha juua.aga,et lastele tähelepanu rohkem pööraks,õpetaks,mida tohib,ja mida mitte ei tohi.
s
selge siis/ 20. märts 2014 17:13
lasteraha lastele rohkem, viin ja suits on ju kallid!

a
aga/ 20. märts 2014 17:12
kus on nende laste emmed-issid?
m
20. märts 2014 17:08
Miks kõik ütlevad, et tänapäeva noorus on hukas? Kõik lapsed ju ei ole sellised... See on solvav mis siin osades kommentaarides on.
a
Andrei/ 20. märts 2014 16:28
Tuleb varakult amet selgeks õppida ju
k
Katriin/ 20. märts 2014 15:57
MIna leian, et vanematel ei ole alati just kõige suurem roll. Kõik algab koolist, kus leitakse enadale sõbrad, kellel on veel oma korda sõbrad, kes tarvitavad alkoholi. Pole mõtet siin all iga asja üle vinguda, vaid oma lapsel silma peal hoida ja aegaajalt anda õpetussõnu, mis võib juhtuda, kui liigselt juua. See probleem on ülemaailme. Natuke kitsarinnaline ning väikse maailmavaatega ollake kui öeldakse '' joodikute ja varaste rahvas'' nagu seal all pool öeldud on. Mul tekkib küsimus kas sina ja sinu sõbrad/tuttavad siis on, et sa nii räägid. Läbi minu silmade on eestlased edukad ning targad. Aga muidugi keegi headest asjadest ei räägi. Meie haridus on väga kõrgel tasemel ning probleemide lahendamiskes võiks alustada iseendast.
t
teate/ 20. märts 2014 14:11
laste nimed kirja, kes purjus või suitsuga tabatakse ja uuest lastetoetusest ilma jätta. neil raha niigi ülejäägiga.
m
meh/ 20. märts 2014 14:08
Mina hakkasin joomisega pihta kuskil 14-15.aastasena ja nüüd olen 20.aastane, saab iga nädalavahetus väike nali ja naps tehtud. Vahepeal läheb julmalt lappesse, vähemalt on elu lõbusam! :D
a
aga palun/ 20. märts 2014 13:43
Siin on teie vabakasvatuse viljad
T
.../ 20. märts 2014 13:25
Tänu ajapiirangule alkoholimüügil, on paljudes kodudes nüüd alkoholi varud - tulemus, õilsa eesmärgi saavutamises on tegelikult vastupidine. Alaealised saavad nüüd joogi kätte probleemideta, järgmisel päeval saab selle märkamatult asendada.

k
20. märts 2014 13:05
Kui kiirabi ka juba purjus on, siis ikka on hull lugu küll.
r
reku/ 20. märts 2014 12:47
Siis on valik. Kas keelame alkoholi, või keelame koolivaheaja.
t
Taavi.T/ 20. märts 2014 12:37
Minuarust ei joodeta lapsi täis enamasti, ikka lapsed on need kes tahavad jube täiskasvanulikult käituda, ja vägijooki ning sigarette tarbida. Minu nooruspõlves käis see küll nii pidi.
m
mõiske ka ikka/ 20. märts 2014 12:26
siin pole midagi muud teha kui ainult jooke sisse kallata,hirmutatakse ka veel Venemaaga ...
o
oeh/ 20. märts 2014 12:16
EESTI ON JUMALA HUKAS! täiesti haige, kuidas alaealised joovad nagu parmud juba! Igal peol peab jooma, kuskil ei tohi kaine olla, Ajuvaba, parem ole kodus ja ära tuterda ringi, jääd politseile ka vähem vahele ja ei pea muretsema kuhu kurat sa täispeaga lähed ! EESTI NOORED on korralikult hukas!
e
elen/ 20. märts 2014 12:08
Saab ju valida keda sõbraks pidada ja keda mitte, pole vaja läbi käia halbadega.
k
Kelli/ 20. märts 2014 12:02
Eks selliseid asju tuleb ikka ette, oli seda varem ja on ka tulevikus. Vanasti ainult ei kirjutatud igast asjast lehtedes. See on siiski suht harukorde juhus ja kindlasti mitte ei joo ennast kõik aastased täis.
t
To Katariina!/ 20. märts 2014 11:53
Kahjuks ei ole kõik kasvatuse viga.
Inimesed vajavad tähelepanu. Kui nad ei saa seda positiivsel teel, siis teevad nad seda negatiivsel teel.
Omal ajal....aastatel 1990....hakkas samamoodi noorus hukka minema...meil oli sõbranna, kelle vanemad olid tähtsatel positsioonidel. Ma ei tea, mis nende kodu seinte vahel toimus. Neiu oli väga tagasihoidlik, viisakas, õpetajate lemmik, korralike elukommetega.....ühel päeval tuli kooli suitsupakiga ja kutsus ka meid kõiki suitsetama + jäime vahele, kuid süüdi jäid kõik teised, sest õhutasime neiut halvale teele....Neiu hiilis kodust välja ning võttis kaasa autovõtmed, autoga tehti samal ööl avarii, süüdi jäid jälle kõik teised, kes autos koos peretütrega viibisid. Neiu ema vihkas meid kõiki, sest me lükkasime tema tütre halvale teele....Kuid tegelikult käis kõik teistpidi....kui palju jamasid me tema tütre küljest ära lükkasime, kui võtsime talt ära suitse ja alkoholi ja saatsime õigeks ajaks koju....Sellel neiul oli nii kõva tähelepanu puudus!
Hetkel kasvatan ise kahte teismelist last. Üksikemana. Noorim neist on lihtsalt mõjutatav....ja hakkaski allakäigutee tal tekkima....ilmusid minu jaoks ebameeldivad sõbrad, ebameeldiv suhtumine minusse ning probleemid kooliga. Lahenduse leidsime ka: Vahetasime elukohta. Uus keskkond on terve pereelu positiivselt muutnud. Laps suhtleb jälle perega, on leidnud esimese armastuse, veedab aega meie kõigiga....ma loodan, et see nii jääbki ja see oli õige otsus meile kõigile:)))

m
Mann/ 20. märts 2014 11:47
Palju õnne! Lastevanemate suhtumine stiilis "mina luban oma lapsel kõike teha, sest mind keelati kui olin noor ja mina oma lapsele sellist elu ei taha" on hakanud lõpuks ometi vilja kandma! Kümme aastat veel ja taas tulevad moodi tagasi trellitatud aknad, sest supervanemate hästikasvatatud võsukestel on vabadus kõike teha, täitsa karistamatult!
o
On hullemaidki/ 20. märts 2014 11:45
Elaks kuskil Ameerikas vms, oleks praegu laps tänaval ise narkotsi tõmbamas ja müümas. + Kanep. Niiet see mis siin toimub on Ameerika kõrval puhas junn.
m
mhm/ 20. märts 2014 11:39
"Ma aina torman ja lollusi teen..."
e
Erx/ 20. märts 2014 11:26
Tänapaeva lapsed käest ära läinud... Kõikidele tuleks üks korralik keretäis anda vb siis tuleb mõistus pähe
t
tipsi / 20. märts 2014 11:19
e
Endel/ 20. märts 2014 11:14
minu maim jõi ka selle ära mis ei põle
l
Loomulik/ 20. märts 2014 11:10
Lapsed on ka inimesed, lõpuks hakkavad ära kaduma piirid ja juba noorest peast hakatakse kõike proovima. See peabki nii olema ja selle üle ainult hea meel. Loodan, et seda artiklit loevad ka noored/lapsed ja võtavad eeskuju.
1
123/ 20. märts 2014 10:56
Eks paljud õpivad enda vigadest, aga paljud ka siiski mitte :D

a
Asd/ 20. märts 2014 10:51
16 aastane, peaaegu kunagi ei joo, kui siis 1-2 purki õllet, 3 nädalat tagasi jätsin suitsetamise maha, ärge virisege siin, et noorus on persekukkunud.
p
20. märts 2014 10:43
Pole veel näinud,et puid ja briketti joovad.Need ju ka põlevad
a
Ats/ 20. märts 2014 10:36
Ma pole kunagi õigeks pidanud riigi ja valitsuse kallal haukumist,aga näe,ära iial ütle iial....Lihtsalt on noortele sellised õigused antud,et paljud on löönud laste kasvatamisele käega.Lapsega võib ainult rääkida,ja sedagi viisakas toonis,hoidku jumal,kui juhtud häält tõstma või tutistama-pätakas marsib otsejoones politseisse ja puhub su kohta sellise jama kokku,et helbid seda kogu ülejäänud elu.Siis läheb asi kohtusse,seal on eesotsas naissoost kohtunik,kes kaitseb laste õigusi nagu emalõvi....saad nagu tuppa s""tund kass,mitte millegi eest kriminaalkaristuse kaela.Järgmine kord,kui noor kodune terrorist ainult mainib sõna "politsei",paned suu plõksti kinni,surud rusikas käe taskusse ja lähed nohisedes teise tuppa.Ja noored teevad karistamatult,mis pähe tuleb,unistavad,et vanemad peavad neile 18 sünnipäevaks kinkima oma elamise ja BMW X5,riik aga andma 2000-euri iga kuu palka ööklubis käimise eest.Ja nii me tapamegi Eesti tuleviku......Euronõuded euronüueteks,aga endal peab ikka ka peanupp otsas töötama,muidu ei saa ju elada.....
m
Miks te mulle miinuseid laote/ 20. märts 2014 10:35
l
Lastekaitse? Huviringid?/ 20. märts 2014 10:30
Kui vanevad väga keelama hakkavad, on sõprade ees mark täis, minnakse ja tehakse veel sõprade ässitusel lastekaitsesse avaldus ahistamise pärast. Kõigil vanemail ei ole raha ja võimalust igal koolivaheajal teha koguperereis nt. Tenerifele või Kanaaridele... Ka huviringid maksavad raha ja mitte vähe.
k
20. märts 2014 10:30
Kuule, Rait Timoska, inimeselaps peaks loomast ikka kõrgema mõtlemisvõimega olema, imelik võrdlus sul toodud.Sinu kommentaari lugedes võib öelda, et sul endal ka veel tublisti arenguruumi.
n
nii/ 20. märts 2014 10:28
Eelkõnelejalt väga õige järeldus tekkinule- suured kutsehariduskeskused linnades on kõik selle kasvulava. Minu poeg sel tutvuski maalt kokkurännanud kihiga ja nii kõik arenema hakkaski. Tallinna ehituseriala kutsekad, küllap ka muud, need pidavat olema narkotarbimise ja müügi parim koht. Riputaks selle probleemi rohkem riigi kaela, sest gümnaasiumid ja tavakoolid lükkavad probleemseid liialt kergekäeliselt oma uksest välja. Aga kuhu siis?
a
arvaja/ 20. märts 2014 10:28
Kas teile ei tundu irooniline see, et alles kurdeti, et alkoholl teeb lolliks. Kui me vaatame Pisa testi tulemusi , siis näeme, et Hiidlased on kõige targemad. Ja Hiidlased joovad ka kõige rohkem alkoholi :) just in case, aga see on tõsi, oma viga kui ülejoodakse

g
G/ 20. märts 2014 10:27
Ja nüüd võrrelge Eestimaad ja Venemaad koos tema kõvahäälselt välja öeldud püüdlustega! See ongi see areng mida kõikhõisates soovisid.
s
Seda annaks edasi arendada./ 20. märts 2014 10:18
Kõik mis põleb juuakse ära kõik mis liigub tõmmatakse läbi ja kõik mis ei liigu pannakse liikuma ja ikka tõmmatakse läbi !!!
t
to madrus/ 20. märts 2014 10:07
kui nüüd antud teema valguses sinu kommentaari lugeda, siis, kui lapsel raha ei ole kinno, loomaparki , uisuplatsile jne minna, siis ei jää muud üle kui juua ja suitsu tõmmata?
a
Aktsiis!/ 20. märts 2014 10:02
Lastetoetust tuleb rohkem tõsta! Muidu nad ei jõua alkoholi osta!
o
oh jumal/ 20. märts 2014 10:02
parem suusataksid, jõuluvaheajal lund ei olnud. Oh, ilm on hukas, ohkab vanainimene.
No vanemad peavad ju rassima, kes Maximas või mingis teises poeketis õhtul kella 10.00-ni, kes Soomes, et elus püsida Oh elu, elu.
j
Juku/ 20. märts 2014 09:50
Vanasti sai koolivaheajal maal,vanaema juures pärmivett joodud.
t
tädi/ 20. märts 2014 09:50
Minu arvamusel on riik ise selles süüdi,kaotame kõik väikekoolid,suured kutsehariduskeskused linnades on kõik selle kasvulava.Vanemad ikka ise ka süüdi,kodune kasvatus suur 0
k
Katariina/ 20. märts 2014 09:45
Mina olen väga vana inimene ja ütlen sõna sekka:see, et laps haarab pudeli, on koduse kasvatues viga. Ema.isa joovad-no miks mina ei vüi`Kampades pole sa mingi kampajümm,kui se ei suitseta ega joo. Ja mida rohkem seda uhkem. Kui mina noor olin, nii 65 aastat tagasi, siis :
1. polnudki raha, mille eest viina osta
2.polnud ei jõujooke ega siidreid,mida praegu noored tarbivad
3.kodudes ei joodudki, kui siis haruharva
4.lastel oli koolivaheajal nii palju tegevust, et polnud aega sõpradega lonkida.oli ju kohustuslik kirjandus, mida oli vaja kodus läbi lugeda, raskemate ainete kodus järelõppimist teha, ka koduseid töid. Elasime maal, seal puude tuppa toomine, puude virnastamine, tubade koristamine. Tööd leidis alati. Kududa-heegeldada,ema kõrval köögis askeldada ja muudki. Kui midagi vanemate poolt etteantud kohustustest täitmata jäi oli ka karistus.
Nii et ikkagi kõik algab kodust.
Vabandan moraali lugemise pärast.
Ilusat varakevadist päikeselist ilma! Olge mõusad,naeratus suule ja õue!!!

a
asd/ 20. märts 2014 09:40
Alati ei saa süüdistada vanemaid selles, suurem roll on olukorras siiski lapse sõpradel. Oleneb täiesti, millisesse seltskonda laps satub. Teie süüdistate vabakasvatust, aga siiski ka sellise asja puhul valib noor ise, millised sõbrad ja teod tal on. Minu vanemad pole ka mind kunagi keelanud, pärinud liialt, karistanud ning on lasknud alati mul teha, mis ma tahan, kuid endiselt pole minust saanud joodikut ja suudan elus kuhugi jõuda. Miks? Just sellepärast, et ma olen leidnud endale siiski normaalsed sõbrad ning minu seltskond selliste asjadega ei tegele ning ükski vanem pole midagi suunanud. Kõik algab seltskonnast.
v
Vabandused, vabandused.../ 20. märts 2014 09:33
Ühiskond, perekond, seltskond, sõpruskond, kogukond.. Alati saab süükese kellegi/millegi kraesse suunata, et ise puhtaks jääda! Kuulen pidevalt jutukesi teemal ''no kuidas ma siis ei võta, kui teised võtavad??''. Muide - täisealise mehe suust! Kui keegi nüüd arvab, nagu oleks ma mingi pühak, siis kahjuks ei. Ikka oma vigadest õppinud. Aga seda juba väga ammu. Nii, et tean, mida ütlen. Ükski laps ei oska iseseisvalt joomist ära õppida, sama kehtib suitsu ja narki kohta! Alati (ALATI) leitakse kellestki eeskuju. Kas vanematest, sugulastest, parmudest linnavahel või siis lihtsalt telekast/kinost. Ühiskond kubiseb alko-tubaka-narki reklaamist, kaudselt või otseselt! Kedagi ei huvitagi nendest lahti saamine! RAHA...... palju raha kulub ravimistele?? Rehabilitatsioonile?? Vanglatele?? Üüratult! Aga ennetamistele? Koolitamistele? Kasvatusele? Teadlikkuse tõusule inimeste hulgas? Kultuurse tarbimise süvendamisele? Nirult. Näpuotsaga. Annetustest. MIS ON PILDIL VALESTI? Kes õigupoolest ruulivad?? Raha.. Sitanikerdistest lapspoliitikud hakaku sellega tegelema, muidu pole varsti kedagi valitseda! Kaua üks kaine inimene sellist nähtust peaks kannatama? Riigimonopol oleks siinkohal võlusõna. Kaoksid ära alkopoekesed ja muud urkad. Esimene samm kultuursema ühiskonna suunas. On, millest unistada!
S
.../ 20. märts 2014 09:25
Selliste laps-joodikute vanemad tuleb avalikustada nii nimeliselt, kui ka pildil!
j
Jaa/ 20. märts 2014 09:08
k
kutt/ 20. märts 2014 09:05
k
kujunemisprotsess/ 20. märts 2014 09:01
Vabakasvatusest on saanud isekujunemine.
j
Jess/ 20. märts 2014 08:43
Õudne, ma leian et see on osalt kasvatuse viga ja samas ka ühiskondlik probleem... kui ma koolis käisin ja mul kevadvaheaeg oli me ikka tegelesime normaalsete asjadega, käisime perega Eesti peal ringi sõitmas ja veetsime aega sõpradega. Ajaveetmine ei sisaldanud end umbe joomist.
Ja ma ei ole 35-50, ma olen 24, seega see polnud väga ammu.....
r
realist/ 20. märts 2014 08:41
hulluks alles läheb kui sellised tatikad suureks kasvavad ja endasuguseid juurde hakkavad tootma kõik läheb kasvas proportsioonis
ja korralikud inimesed lähevad siis juba selle pärast , et ei julge sellise karja seas elada
lapsele pole vaja suurt taskuraha mis sest , et teistel on ; allakäigule aitavad kaasa sisutühjad ,vägivaldsed ja amoraalsused noortefilmid - rumalad lapsed arvavad et nii peabki
korralikud ja arukad lapsed kasvavad katoliiklaste peredes kuid neid võiks rohkem olla, ka VHK on kahjuks ainus kool kus teiste austamist ja korralikkust kasvatatakse
usk oli see mis vanasti inimesi pätistumisest tagasi hoidis

m
Mõhk/ 20. märts 2014 08:37
No ma ei ole vana eriti - mis vanus see 37 ikka niiväga on - aga no krt, noorus on ikka hukas! :D Minu nooruses olid vähemalt 99% tüdrukutest kuni kuskil 11.-12. klassini korralikud. Poiste kohta seda muidugi öelda ei saa. Ja tüdrukud ei kakelnud ka omavahel. Mida taas muidugi ei saa poiste kohta öelda. Nii et tegelikult on hoopis tüdrukud hukas tänapäeval, poisid hoiavad oma tavapärast taset. :P
e
ehh/ 20. märts 2014 08:28
On ikka pealkiri välja mõeldud KUST LEITI !!!
t
to madrus/ 20. märts 2014 08:21
"mida üldse lapsed ise saaks tasuta teha"
kui mina laps olin (nõuka ajal), ei vedanud mind keegi teatrisse ega loomaparki ega balletiringi. ise mängisime täiesti tasuta õues ja tagusime palli poole ööni või halva ilmaga lugesime toas jutukaid. esimesed peedikaproovimised tulid nii 16aastasena ja need olid tõesti proovimised, mitte enda kooma joomised.
n
Nagu jällegi/ 20. märts 2014 08:19
No mind võite jah süüdistada et ma "joon" aga vähemalt ma ei joo avalikult, 16aastane olen ja umbes iga nädalalõpul võtame sõbraga paar õlut. See asi toimub me vanemate teadmise all ja me ei lähe sellega kuhugi lällama.. Me joome rahulikult keldris õlut mitte viina (Keldris on arvutid, telekad, diivanid, külmkapp jne). See mida siin postituses räägiti on ikka väga palju üle sellest normaalsest käitumisest... -_- Ma võin "Joodik" olla aga vähemalt kuidas normaalselt käituda... -_-
m
MATS/ 20. märts 2014 08:12
8- aastane nooruk? Mis nooruk, see ju alles täitsa laps, pesueht tatikas veel! Vaat et pissib öösi veel allagi. Nooruki nimeni peaks veel mitu aastat seda ilmavalgust nägema. Kuigi, sellise purjutamise korral võivad need aastad tulemata kah jääda. Ime, et ajakirjanik teda veel nooreks või isegi täismeheks ei nimeta.
a
Antsu vend./ 20. märts 2014 08:12
Kust leiti: Ei. Kust ei leitud.
r
Roheline/ 20. märts 2014 08:04
no see joomine on jah kurjast parem tehke rahupiipu :D Rõõm on suur ja pole pohmelli ka vaja karta
m
madrus/ 20. märts 2014 08:03
inimesed .... möelge ja arvutage milline vöimas ,arvukas ja tunnustatud hulk inimesi laste pealt teenib ... !!!! sund teatri külastused , loomapargid, uisuplatsid, turismitalude-trikid ,lastekinod ......???? ...mida üldse lapsed ise saaks tasuta teha .... ???? kui raha ei ole ...??? ainult jää pääle ja jöe äärde .... ennast uputama .... ???

n
noh/ 20. märts 2014 07:57
kui joogi-ja suitsuraha saadakse vanematelt, kes väljaminekute kohta eriti ei huvitu,siis pole need lapsed vaesematest peredest, hoopis koorekihist.
j
20. märts 2014 07:40
Joodikute ja varaste riik. Vabakasvatus, kus vanematel pole õigust last pihtide vahele võtta, kui teeb midagi lubamatut. Siis ei jäägi muud üle, kui korjata purjakil lapsi tänavatelt. Imestada pole midagi, lihtsalt kahju on!
r
Riik röövid vanemaid/ 20. märts 2014 07:36
Nüüd tõuseb jälle suitsu ja joogi aktsiis, kust see raha võetasse, laps tahab taskuraha rohkem, omale kulub ära ja kui Volli külla tuleb olgu ka nott laual, muidu too ei tulegi!