Foto: Mati Hiis
Õhtuleht.ee 19. märts 2014 20:36
Venemaa väljendas täna muret Eestis elavate venelaste kohtlemise osas, võrreldes Eesti keelepoliitikat Ukraina üleskutsega nõrgendada vene keele kasutust.

Kuna Venemaa väidab, et tal on õigus kaitsta vene keelt kõnelevaid isikuid väljaspool oma piire ehk Krimmis, on keeleküsimus tõusnud üles ka teistes endistes Nõukogude Liidu riikides, kirjutab Reuters. Nii Eesti, Läti kui Leedu on väljendanud kasvavat muret Venemaa kavatsuste osas.

Moskva diplomaat rääkis ÜRO inimõiguste komisjonis, et Venemaa toetab täielikult keeleliste vähemuste õiguste kaitsmist.

"Keelt ei tohiks kasutada gruppide eraldamiseks või isoleerimiseks," rääkis diplomaat, kelle sõnul on Venemaa mures, milliseid samme võetakse Eestis ja Ukrainas seoses antud teemaga ette.

Ukraina saadiku väitel aga puuduvad tõendid, justkui koheldaks Vene vähemusi halvasti, soovides samuti teada, kuidas kaitstakse Krimmis elavate ukrainlaste, tatarlaste ja teiste vähemusgruppude huve ja õigusi "Vene okupatsiooni all".

Vastuses ütles Moskva diplomaat, et vähemusgruppide õigusi ei rikuta ja neid ei kiusata taga.

Samal teemal

Kommentaarid  (92)

vaatleja 30. märts 2014 17:14
no tulgu see punaimpeeriumi diplomaat eestisse,meil ei ole rahvuste järgi poode,, tramme ,haiglaid,ronge ja kooli võib iga inimene minna sinna kuhu aju peale hakkab.
26. märts 2014 11:02
AAaa, et siis eesti venelased elavad hästi w? Sitt jutt ... lapsi ahistatakse lasteaias igale poole kuhu ei vaata käib mingi sõimamine venelaste peale jne... jube hea elu küll! Just selline paukkumine ja benelaste maha tegemine sõjani viibki! Ei suudeta elada ju rahus ja vaikkuses kõik peavad igalpool oma koona lahti tegema ja õiendama hakkama ! No tere hommikust...vahet ei ole ju mis rahvust on inimene kui inimene on hea siis on ju kõik korras või mis? aga ei kus sa sellega kui kuuldakse , et oled venelane siis hakkab kohe mingi jama pihta imelikud pilgud selja taga rääkimine jne.. rääkimata juba sellest mis toimub koolis! Vene keelt kõnelevaid lapsi taotakse mõnitatakse jne... kas see on siis normaaalne? Kas emal on hea kuulata kui laps tuleb lasteaiast ja ütleb oh täna oli mu parim päev lasteaias kuna täna keegi isegi ei peksnud mind ja ei näidatud keskmist sõrme jne...??? Väga hea tõesti kerige te ka perse inimesed kes räägite , et eesti venelastel hea elu ! ausõna olen kindel , et igaüks teist on omal ajal teinud ülekohut mõnele klassikaaslasele või mis iganes oma samasuguse jutuga nahu iiuuu... vebnelane fuhh kao koju või oma venemaale tagasi! Ohh..jah mõnus! ja just sellest Putin rääkiski kui ütles , et kui talle tuli abi palve Krimmist ta ei saanud ära öelda see oleks justkui reetmine ! Kuna venelased seisavad üksteise eest ja kaitsevad üksteist ja on rasketel hetketel toeks üksteisele mida ei ütleks paljude teiesuguste kohta!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS