Maailm

Vene diplomaat väljendas muret Eesti venelaste kohtlemise osas

Õhtuleht.ee, 19. märts 2014 20:36

92 KOMMENTAARI

v
vaatleja/ 30. märts 2014 17:14
no tulgu see punaimpeeriumi diplomaat eestisse,meil ei ole rahvuste järgi poode,, tramme ,haiglaid,ronge ja kooli võib iga inimene minna sinna kuhu aju peale hakkab.
a
26. märts 2014 11:02
AAaa, et siis eesti venelased elavad hästi w? Sitt jutt ... lapsi ahistatakse lasteaias igale poole kuhu ei vaata käib mingi sõimamine venelaste peale jne... jube hea elu küll! Just selline paukkumine ja benelaste maha tegemine sõjani viibki! Ei suudeta elada ju rahus ja vaikkuses kõik peavad igalpool oma koona lahti tegema ja õiendama hakkama ! No tere hommikust...vahet ei ole ju mis rahvust on inimene kui inimene on hea siis on ju kõik korras või mis? aga ei kus sa sellega kui kuuldakse , et oled venelane siis hakkab kohe mingi jama pihta imelikud pilgud selja taga rääkimine jne.. rääkimata juba sellest mis toimub koolis! Vene keelt kõnelevaid lapsi taotakse mõnitatakse jne... kas see on siis normaaalne? Kas emal on hea kuulata kui laps tuleb lasteaiast ja ütleb oh täna oli mu parim päev lasteaias kuna täna keegi isegi ei peksnud mind ja ei näidatud keskmist sõrme jne...??? Väga hea tõesti kerige te ka perse inimesed kes räägite , et eesti venelastel hea elu ! ausõna olen kindel , et igaüks teist on omal ajal teinud ülekohut mõnele klassikaaslasele või mis iganes oma samasuguse jutuga nahu iiuuu... vebnelane fuhh kao koju või oma venemaale tagasi! Ohh..jah mõnus! ja just sellest Putin rääkiski kui ütles , et kui talle tuli abi palve Krimmist ta ei saanud ära öelda see oleks justkui reetmine ! Kuna venelased seisavad üksteise eest ja kaitsevad üksteist ja on rasketel hetketel toeks üksteisele mida ei ütleks paljude teiesuguste kohta!
r
represseeritu,kallis,katsuge meelde tuletada ,KES meid sõja järgi kodunt minema / 22. märts 2014 10:02
kupatas, Need pold mitte vene sõdurid ,
Siis tuletage meelde,KES tegid meist sundüürnikud ja kodutud,KES tegid meist töötud ja KES teab,et olema nõdrameelsed pudulojused.
Ainult natuke mälus sobramist,pole ju palju nõutud.
a
aga venekeelseid inimesi koheldakse sama meeldivalt kui Tallinna linnapead ,Edgar Savisaart/ 22. märts 2014 09:59
Sama viisakalt,inimlikult .
Enam ei piirduta sõimuga,nüüd minnakse juba käsitsi kallale,minnakse elu võtma.
m
mmm/ 21. märts 2014 18:18
Venelased ja mustad on samasugused.
Kui mustale midagi ei meeldi, siis oled nende arust rassist ja ütleb, et teda sõimati neegriks.
Kui venelasele midagi ei meeldi, siis oled fašist ja kutsub Putinit appi, karjudes "Rassija", "Vsjo naša".
Riik peab andma neile venelasetele ja neegritele inimväärset abiraha niisama. Riik peab neid hoidma nagu sitta pilpa peal. Riikpeab hoidma neid rohkem kui omarahvast ja ikka ei olda rahul.
Kui ei hoia, siis on raskelt nende inimõigusi rikutud. Mõlemad nii venelased kui neegrid hakkavad siis mässama, põletama ja lõhkuma. Seda nad oskavad. Venemaa saadab veel rohelised eraldusmärkideta mehikesed "appi" ja korraldab referendumi.
Kui soovitad neil oma koduriiki minna, siis sinna nad ka ei taha. Seal polda ka rahul.
j
Junior/ 21. märts 2014 11:35
See diplomaat võiks selle EDGAR SAVISAAR-e ja Vene meelsed Venelased Eestimaa pinnalt kokku pakkida ja viia kõik võimsase Venemaale ümber asumisele viia! Putin ju kutsus oma kaasmaalasi tagasi oma riiki elama, miks keegi ei läinud ja mida kuradit te halate siin et sitt elu! Uskuge mind Venemaal oleks teil veel sitem elu kui siin, kus ma seda tean või võtan on see, et ka mul on seal poolel sugulasi kellega suhtlen!!!
Nii et avage oma silmad nii, et saate aru,et Eestis on teil parem elada kui seal pool piiri...Eeliseks olgu siis EU mis annab teile vaba liikumise siin pool piiri ja paremad elu ning hariduse tingimused...
Aga midagi teha ei ole kui Venelased oma jonni edasi ajavad ja usuvad kõike seda sitta mis vene meedia teile valetab sõna otseses mõttes suud ja silmad täis! Mida te usute ja pooltate pimesi!!!
Kui teile ei sobi või ei meeldi eesti poliitika ja siine elu siis miks te pole ära läind DIBIILIKUD!!!
s
21. märts 2014 11:20
See vene diplomaat võiks Edgar Savisaare ja selle pooldajad ilusti kokku pakkida ja teisele poole piiri elama viia ning neile võimaldada sealsed ilusat ja helget elu...Miks siis meie Venelased pole läinud sinna elama ja halavad siin kõik võimas Putin ju kutsus teid kodumaale tagasi asuma!
Ma ei saa aru miks igasugu dibiilikud lõugu plaksutavad kui nad ei tea täpselt milline elu-olu Eestis, Eesti Venelasi valdavad ja olen 100% kindel, et Eestis on parem elada kui suures ja võimsas Venemaal...nii et võtke nüüd mõistus pähe ja saage üks kord kaineks kallid Eesi Venelased, sest teile valetatakse suud ja silmad täis ja te olete kohe või sees peale seda....
k
Kodumaatu ja juurtetu/ 21. märts 2014 09:31
No kuhu mul minna-punavenes olen fashist ja kodumaareetur, Putja tellib kohe sknaipri nagu Anna Politkovskayale jt. kahjuritele.Siin riigis olen ikka õnnejunnis ega kutsu vene vägesid appi. Elu on lill siin LASNAMÄEL-LAS NAD NÄEVAD.

r
Robi/ 21. märts 2014 00:06
Venelaste maailmavallutuslik poliitika on alati läbinähtav.Leninil ja Stalinil oli loosung "Kõigi maade proletaarlased ühinege" ja lubati minna päästma maailma töölisklass vereimejate kapitalistide käest.
Putin ei saa seda loosungit kasutata, kuna ta ise on miljardärist kapitaslist.
Tema loosung on ,et Venemaa läheb kaitsma oma kaasmaalaseid,ükskõik kus nad elavad,kui nende "õiguseid" rikutakse? Milliseid õiguseid,võõras kloostris,ta ei selgitata?
Kas on mingit vahet näha,ei ole.Mõlemal juhul Venemaa võtab endale õiguse tungida kallale teisele riigile kui tema tahab.
k
20. märts 2014 21:53
krd tibla kui sul ei kõlba elada meie seadsute ja kommete järgi, kobi siis siist minema ja unusta ära, et on selline koht nagu EESTI VABARIIK.
v
vaene/ 20. märts 2014 20:50
Siin pole midagi öelda....... Kui ikka Eesti riigis ei meeldi elada keegi ei keela neil ju Venemaale kolida...Mina küll seal ei elaks kus mulle ei meeldi ja ma sellepärast küll riiki ei kiruks...Valikud on meie kõigi enda teha
m
mack-one/ 20. märts 2014 20:18
meediapropaganda ning laimu,valet ja mustamist on nii eesti kui vene meedia täis!? suuremad oraatorid on "LAARI KAEST" pimestunud kinnisilmsed unesköndijad kes kilkavad yhel meelel et "savisaar tegi,savisaar tegi....KUIDAS LÖPPES INTER RINDE VÖIMU KAAPAUS KATSE,PRONKSIÖÖ -LÄBIPÖRUMISEGA!!! ansipi ainus öige tegu pronksöduri teisaldamine ning vandaalitsev pronksiöö fiasko pani suure idanaabri pikaks ajaks vait ja vakka!!! kas putin garanteeriks paremat elu slaavi kogukonnale eestis kui venemaal on kaos ja vaesus enamuses ???
j
20. märts 2014 15:58
Ja juba hakkabki pihta ...................
g
Gary/ 20. märts 2014 15:55
It seems like my statement is getting a lot of negative clicks, but yet nobody wishes to debate intellectually the points that I have raised. It leads me to believe that people do not like what I have written but cannot question the honest truth of my words. Come on Estonia lets leave the past where it is in the past and let all people in Estonia regardless of ethnicity or nationality work together to make this country a better and fairer place. I am British and have a business here that employees 5 people. Only together can we make this country a great place.
o
oeh/ 20. märts 2014 12:52
Nüüd leiab Venamaa järgmise punkti, et sadada ka Eestisse sisse ja rahulikult maad endale võtta.
g
Gary/ 20. märts 2014 11:58
In all honesty being a neutral foreigner who has lived in Tallinn for nearly 4 years I would have to say I agree with the statement of the Russian politician. I will tell you why. Almost all Estonians will actively seek to blame the "Russians" for anything that may be wrong in the country. Don't believe me? I am sure you have heard on many occasions the "Russian" dominated Tallinn city government blamed for the roads. Any larger problems are based on the soviet past. The worst of all that I have found is that Estonians increasingly are using the word "Russians" as a derogatory and slur term. Politically there have been blinding errors in Russian relations too. Despite being perfectly situated geographically for trade this has not been utilized. You can also look at the language laws of recent years too. Before you say its to protect the Estonian language, please legitimately tell me after hundreds of years of oppression by a number of different powers and its survival, why during only your 2nd period of independence is the language at risk? Go just 80km North of Tallinn and you will arrive in Helsinki where the 5% strong Swedish speaking population is recognized as an official language of the country. Why then is the 30% Russian speaking population of Estonia is not recognized. Before you say they do not have the history or conflict that you have with Russia, please open your history books. Simply after independence if Estonia and Estonians had forgiven and forgotten and moved on from the past this would not be a topic or a potential threat right now. Simply better trade and recognizing Russian as a 2nd language would have eradicated this topic completely. Dr Martin Luther King said that violence begets violence, in this case it is hatred begets hatred. Estonia please stop blaming others as you almost always do and really think and take responsibility for your actions. You still have time to make the right choice for a fair and bright future for Estonia

e
ega kedagi / 20. märts 2014 11:45
ei hoita siin EESTIS kinni ---PUTIN juba ammu kutsus oma rahvuskaaslasi koju.Kui ei meeldi siin --head teed na rodinu!
a
alf/ 20. märts 2014 11:29
Eesti diplomaatia peab väljendama muret vene sovinismi leviku üle balti maades. Kui vene rahvusest isikud ei tee ära riigikeele eksamit ega ole eesti kodakondsusest (ega soovigi) ,siis tuleb nad 6 kuu jooksul välja saata etnilisele kodumaale.
m
Mõtlik/ 20. märts 2014 11:02
Venelaste rünnakud olid seotud inimgruppide klassifitseerimisega. Proletariaadi diktatuuri mõistel lahterdati inimesed eri klassideks ja ka rahvuste järgi. Sealt ka rahvavaenlaste mõiste. Kes aga rahvas on, ei tea keegi. Või siis ainult venelane. Tegelikult hävitati kõik, kes ei kuuletunud!
k
kas juba hakkab peale?!/ 20. märts 2014 09:40
keegi kavatseb juba midagi korraldama hakata?
m
mumm/ 20. märts 2014 09:30
Diplomaat võiks muret tunda, miks osad venelased on nii metsikud ja jultunud.
j
Jaak/ 20. märts 2014 09:24
Juba hakkab! Varsti on eraldusmärkideta Putini sõdalased siin,neid kaitsmas! Ei aitaks ka kõigi venelaste kodumaale saatmine. Siis tuleks nad siia venekeelseid päästma,mõni inimene ju ikka vene keelt oskab. Kui neidki poleks,siis tuleks nad meid orjastama ettekäändel,et mustlasi vaja kaitsta. Stalin valmistudes Norra vallutamiseks, algatas propoganda kampaania saamide raskest elust seal. Tal olnud vaja minna neid päästma,õnneks jõudis Hitler ette, fašistlik orjus polnud kaugeltki nii õudne kui stalinlik. Tooks USA oma sõdurid siia,siis oleks eestil lootust,sest arg lurjus Putin ei julge USA-ga sõdima hakata.
k
Kuramus, sellest on eluaeg juttu olnud/ 20. märts 2014 08:49
õppigu riigikeel ära ja kedagi ei koti on ta Venelane, Sakslane või kes iganes kui austatakse riiki kus elatakse. Kui aga riigi keelt ei oska siis on ajuvaba sundida kohalike elanike õppima riigis elava vähemuse keelt et riigis elavad venelased rahul oleks. Ikka teisipidi käivad ajsad!
n
no/ 20. märts 2014 08:05
hakkab pihta,oh te vaesekesed muulased,eestlased teevad liiga,ei lase elada..vene eraldusmärkideta väed sisse,siis on pidu,karjute rossia...tutkit brat,ei lähe nii eestiga,saate tina

n
20. märts 2014 07:50
nõus kuningas,tegelt elame me ju rahus ja rahvus pole ju oluline
täitsa nõus ma
on eestlasi on venelasi kes provatseerivad tülisid,kuid neid on vähe
elame koos ja elul pole midagi häda
s
20. märts 2014 07:44
See jutt teeb tõesti juba murelikuks. Nii nad algavad ja ukrainaliselt lõpetavad. Miks nad küll Ameerikale seda ette ei heida või Saksamaale, kus venelased peavad igal kümnel juhul rääkima riigikeeles? Kuradi argpüksid, ainult väiksematega norivad tüli, suuri ei julge puutuda!
k
kuningas/ 20. märts 2014 07:41
See on puhas jama,kes niimoodi mõtleb-meie peres on kõik ühesugused.Olgu ta mistahes rahvusest,peamine et iseloom klapiks.Ärge ajage jura,mis ei ole tõsi! Ka eestlaste hulgas on selliseid,kes on kadedad ja õelad-mõelge sellele.Venerahvuses on väga häid ja mõistlikke inimesi,mõni eestlane pole seda väärt.Kellega mina olen kokkupuutunud-on olnud väga head venelased.Nad on vastutulelikud ja abivalmis,isegi paremad kui mõni eestlane.Asi on nimelt selles,et see eestlane,kes niimoodi kirjutab ja mõtleb-on tegelikult väga vilets eestlane.See eestlane on auahne ja kade,kes ei taha oma muret teistega jagada.Selliseid eestlasi on väga palju.Veelkord rõhutan,ärge vaadake rahvust ,vaid tema iseloomu.Mõni venelane on palju parem,kui eestlane ongi.Siin ka minu ettepanek-JÄTKE RAHVUSED RAHULE-ennekõike vaata iseennast.
j
Ja nii ongi/ 20. märts 2014 07:37
Täpselt,kommenteerija ninja. Ja venelased,kes Eestis hästi elavad,ei vingu ju.Ning need kes vinguvad,mingu Venemaale tagasi siis,aga ärgu jõllitagu kurjakuulutavalt tänaval eestlasi. Mingu jõllitagu oma riigis sissetungijaid.
m
maakas/ 20. märts 2014 07:27
vot ma ei saa aru,kui venelastel siin halb elada,neid kiusatakse jne.no miks nad ometi ära venemaale ei lähe,venemaa suur,saatku putinile kiri,et tahame venemaale ära tulla,saaksid rahus minna,meie ju ei takista neid seda tegemast,ilma sõjata saab ka siit eestist lahkuda.
aga seda nad ei tee,sest venemaal peab vist tööd tegema,eestis elavad nad ilma tööta ära
jah venelastel on siin super elu,teevad mis tahavad
no on ikka rass küll
o
oh/ 20. märts 2014 07:20
jama.muuga pole enam moskval meie kallal kiruda
võim ,elatustase ongi eestis juba venelaste käes,elavad nad ju väga hästi
kas tuleb referendum juba
l
L/ 20. märts 2014 07:02
Nüüd Eesti,mis riik järgmine on. Krimmi läksite ka venelasi kaItsma. Putini sõnade järgi pidi venemaa ja Ukraina üks ruiik olema,huvitav. Siiani on olnud ikka Ukraina omaette riik. Üleskutse paslgamõrtsukatele,koristage see Putin ära.
p
w
whitepower/ 20. märts 2014 06:56
Sulle "pagulane" annaks esimesena tina,mina ei kaitse mitte poliitikuid vaid oma maad !

S
!!!/ 20. märts 2014 06:53
Suhtumine ja suhtlemine on ju kahepoolne.....
a
analüütik/ 20. märts 2014 06:52
Järeldus:-! Alkohol on tervisele kahjulik,hävitab aju janormaalse mõtlemise.
l
lov/ 20. märts 2014 06:45
mis neil venelastel viga on? ida piirkonnas on pigem eestlastel raske - poes on venelased, juuksuris venelased, haiglas ja polikliinikus umbvenelased.... saa hakkama kuidas tahad.
n
nert/ 20. märts 2014 06:21
läti venelaste kohta väljendas okupandi näru juba mitu nädalat tagasi muret
g
gfgh/ 20. märts 2014 05:48
i
ivan/ 20. märts 2014 04:26
Venemaa võiks vait olla muidu tekib samasugune olukord kui on moslemitega et keegi nende läheduses ollagi ei taha.viinahinna tõusu elavad ka venelased üle.
j
Jüri/ 20. märts 2014 00:41
Venemaa on suur riik ja ise ütlete,et ka võimas riik.Kas tõesti Venemaal ei ole venelaste jaoks ruumi? Eestil pole midagi selle vastu kui Venemaa käitub tsiviliseeritud riigina ja viib oma rahvuskaaslased Venemaale.Eestlased ei ole neid siia toonud.See oli Nõukogude Liit kes venelased tõi Eestisse peale 1944 aasta okupatsiooni.Venemaa on nimetanud ennast Nõukogude Liidu õigusjärglaseks nii,et Venemaa võtku venelased tagasi.Teie rahvastik on kokku kuivanud ja rahvas mööda maailma laiali jooksnud.Ehk on selles Venemaa süü ja mitte nende maade süü,kuhu teie kaasmaalased on Venemaa valitsuste eest põgenenud.
v
vene fasistid/ 20. märts 2014 00:11

n
nojh/ 20. märts 2014 00:00
Tore vaadata, et need kaks uudist käivad käsiskäes, aga egas seda ju oli oodata algusest peale..
"Venemaa alustas Leningradi lähedal sõjaharjutusi"
s
Sven/ 19. märts 2014 23:43
Pole vahet, mis keeles inimene räägib või mis rahvusest ta on, kui ta peab Eestit oma koduks ja on valmis seda maad kaitsma, on ta mu sõber.
Kui ta aga ootab siinmail teatud võõrriigi okupatsiooni, või veel enam, Eesti vastu tegutseb, on ta mu vaenlane, olgu ta kasvõi puhastverd eestlane.
Küsimus pole rahvuses, vaid tegudes. Alati. Ja mis venelastesse puutub, tehkem vahet ausal venelasel ja kollaborandil. Viimaseid on kahjuks ka eestlaste hulgas.
a
Arks/ 19. märts 2014 23:42
olen ikka loll maakas. Venekeekseid kiusatakse taga Eesti territooriumil, Narvas eriti kuigi seal eesti keelega peaaegu kuskil midagi ei saa aga ikka kiusame venekeelseid. Samas selle sama keelekiusamise pärast võib oma (mõtlen imperialistlikut Russiat) väed suvalisse riiki kohalikku elanikonda minema kihutama saata. Krimmis hääletasin Krimmi liitumise Venemaaga vene passide ja kodakonsusega isikud ehk võõriigi kodanikud hääletavad naaberriigis ja ütlevad mis seal teha. Õnneks jah nüüd vähemalt ka muu maailm sai jälle aru kes tegelikult venemaa venelane on.
v
VAIM/ 19. märts 2014 23:40
Pole tähtis mis rahvusest inimene on sovieti inimesed tuleb siit ära likvideerida.
y
Ylo/ 19. märts 2014 23:12
Krti tyrblid kui ei meeldi kobige venemaale tagasi ! Tyr tee mingite umbkeelsetega tööd koos ise 30-40a siin eland ja midagi aru ei saa
s
Saksamaal elavate/ 19. märts 2014 22:53
pea mitme miljoni venelase pärast muret aga ei julge veel väljendada...Seal ju kah sunniviisil peab rääkima vaid saksa keelt, ja ei ole venekeelseid uudiseid ega venekeelseid telekanaleid- on vaid saksa keel...Ehk Putin aitab ka seal venalasi esmalt?
n
no otsite põhjust sissetungimiseks,mis.../ 19. märts 2014 22:52
...aga siit saate tina,ja väga paljud ründajatest pannakse magama.....
x
xtj/ 19. märts 2014 22:43
äkki ongi parem, käed juba sügelevad...

j
juks/ 19. märts 2014 22:40
Olen nõus ise teatud gulgale sibulatele busipileti ostma, et need siberisse ära läheks!
n
19. märts 2014 22:23
no esimene vihje juba, et annate pöhjust söda alustada ! ja meie reeturid ... teevad okupandiga piiride piiride piiride lepinguid aina, ! meie venelased ei puutu üldse siin asjasse, see on kremli poliitika, ja ei nad ikka nii lollid ole, et nsvl koonduslaagrisse tagasi keegi tahaks. ärge unustage, kuidas vene valged meie vabariigi eest ka vöitlesid, ja tahtsid omalgi paremat, kui mingi ajuvaba kommunism. venelased kardavad putinit ja äigusega, elunatuke igaühele kallis.
s
Sõda Leipsigi linnas./ 19. märts 2014 22:22
Lasnamäel käib hea elujärje pärast juba sõda ja mehi langeb kui loogu.
p
Probleem tuleks vist lahendada./ 19. märts 2014 22:21
Sellise avalduse peale pealksime Vene kodakondsed Eestist välja saatma.
Siia jääksid ainult Eesti kodakondsusega venelased. Elamisload on ju tühistatavad.
m
MATS/ 19. märts 2014 22:20
Nonii, hakkabki see jama juba pihta. Algul õhust võetud süüdistused. Kuni lõpuks salapärastes eraldusmärkideta mundrites mehed ei tea kust siia venelasi kaitsma ilmuvad.
Mida meil Putini lepitamiseks nüüd siis teha? Ega midagi, eks ikka vene keel uueks riigikeeleks, venekeelne asjaajamine, venekeelne haridus, kohustuslik vene keele õppe sisseviimine eesti koolidesse ning 9 mai, 7 novembri ning Lenini sünnipäeva pidulik tähistamine. Pronksmees kah Tõnismäele tagasi tarida. Siis pole meile vist enam kusagilt külge hakata.
Näe, unustasin. NATO-st ning Euroopa Liidust tuleb muidugi välja astuda, Sisse astuda SRÜ-sse ning üks teatav Venemaa sõbrast poliitik uueks peaministriks.
n
Naine 50/ 19. märts 2014 22:19
eile Helsingis trammis ütles mulle vene proua istekoha kohta"zanjata" - suurrahvas võtab enesestmõistetavalt, et igas maailma nurgas nende keelest aru saadakse. Ajas vähe muigama ja vastasin talle "mitä?" ning istusin maha...
o
Ongi juba tulekul./ 19. märts 2014 22:17
Venemaa planeerib Narva elektrijaama kätte saada ja müüb sulle toodetavat hinge hinnaga.
Putin on tõesti dibiil nagu Merkel ütles. Ja õppe said Leninilt,Stalinilt,Nikitalt,Presnevilt.
Kõik relvade alla,et kaitsta oma kodumaad!
l
libe/ 19. märts 2014 22:12
Vastuses ütles Moskva diplomaat, et vähemusgruppide õigusi ei rikuta ja neid ei kiusata taga. jutt või asi eesti venelased ei taha ise siit miskipärast ära minna lihtsalt on neil hea elu siin.... palun saatke kutsed või siis meedia vahendusel kutsuge nad siis venemaale kui neid teistes maaades piinatakse vaatame siis palju neid sinna kohale ilmub

s
Savisaare valijatel on halb ja tullakse appi./ 19. märts 2014 22:07
Võivad ju alati ära minna, sinna kus neid paremini koheldakse.Kodumaa pole ka kaugel ja Putin ootab rikkalikul Venemaal.
e
Ei ole sõnu/ 19. märts 2014 22:04
Kohe kisub mõnda inimest teise maa kallale. Või tõesti on mingi plaan valmis tehtud juba kuskil? Rahuaeg on liiga pikaks veninud.
Mitte ühelgi põlvkonnal ei lasta siin Maal ilma sõjata oma elupäevi mööda saata.
Nii et ongi Eesti hambus juba.
Jumal kaitse Maarjamaad!
s
sina 21.50/ 19. märts 2014 22:02
MITTE KEEGI EI KEELA SUL OLLA SELLE ÜLE UHKE ET SA OLED VENELANE . Jutt on sellest , et Putini Venemaa on muutunud natsiretoorikaga paariariigiks , kes on naabritele ohtlik .
r
Represseritu/ 19. märts 2014 21:59
Seda loba oli oodata - diplomaat unistab, et saaks omastada, mõnitada, tappa ! Küll on tore kolida endistest elanikest sooja korterisse sisse, kus oli veel isegi toiduained kapis- nagu 1949.aastal .
n
NIMI/ 19. märts 2014 21:51
JA LÄHEBKI EESTIS KA SÕJAKS ÄRA. EESTI POLIITIKUD ON UKRAINA TAUSTAL ENNAST JUBA AMMU TÄIS KUSNUD JA SIIT JALGA LASKMISEKS STARDIVALMIS, ET SIIS KAUGELT PIIRITAGANT KAAGUTADA JA SANKTSIOONE NÕUDA, HAHAHAA. EI KAITSE MEID KEEGI PEALE LIHTSA INIMESE ENDA.
e
eesti mees/ 19. märts 2014 21:51
e
ehee/ 19. märts 2014 21:44
Tõesti, meie riigis ei ela ka tavaline eestlane mitte hästi.
Me töötame ise surnuks, meile pole sõda vaja
m
mina/ 19. märts 2014 21:38
usun et meie rassiakarjujad teevad püksi kui vene kroonu peaks minema. juba veneaeg kutsusid venemaa venelased baltikumi venelasi poluvernikuteks ja suhtumine neisse oli hullem kui teistesse rahvastesse
Noored kutseeas krimlased hakkavad juba sellest kevadest teenima Vene armees, teatas Krimmi isehakanud peaminister Sergei Aksjonov.
„Pärast Venemaa koosseisu astumist hakkab Krimmis kehtima Venemaa põhiseadus. Samuti laienevad Krimmile teised Venemaa seadused. Vastavalt neile hakkab toimuma ka kutsumine Vene armeesse,“ ütles Aksjonov UNIAN-i vahendusel.
Ta tunnistas, et Krimmi kutsealuste teenimiskohad ei piirdu poolsaarega. „Mingit erandit siin ei tule, kutsealused hakkavad teenima kogu riigis, sealhulgas ka Dagestanis ja Tšetšeenias ning üldse Põhja-Kaukaasias,“ ütles Aksjonov

v
veider/ 19. märts 2014 21:31
Huvitav miks kõik äkki nii vaenulikuks muutusid? Sibulad pole süüdi, et nad on sibulad- seda enam veel need, kes siin elavad. Need on meie enda sibulad- pole neil häda midagi ja pole ka meil omavahel midagi kitkuda. See, et keegi kuskil piiri taga muretseb ei tee kogu rahvust veel süüdi. Pealegi on see siin mingi kirjutis ja keegi ei tea, kas keegi üldse tegelikult midagi ütles või mis põhjusel ta seda tegi. Muidugi hakake vaenutsema ja tekitage kodusõda- siis ongi põhjus kaitsma tulla kõigil siia.
s
siis tuleks/ 19. märts 2014 21:31
eestiinimestel putlerilt kõik kahjutasud nõuda sisse, mis eestimaalastele tehti, nii oma majades maha laskmised, röövimised, elamised maainimestel situti täis just vene soldatite poolt, seevastu saksaomad hoidsid kõik tervena ja viisakalt.Kinnis maksma panna ja eestlastele vägisi venekeele pealesurumise ka kinni taguma!!!
n
Natsismi klassika/ 19. märts 2014 21:25
Olge rahulikud , kloun tegeleb provokatsiooniga . Astuge kaitseliitu ja uskuge NATO vihmavari on PARIM KINDLUSTUS ! Oht on hoopis Eesti sisemine 5.kolonn , eesotsas kesikutes sisseseadnud vene natsidega .
n
no mida mida!/ 19. märts 2014 21:24
Ei ole vaja muretseda meie venelaste pärast. Muretsegu enda omade pärast- meie saame oma venelaste pärast muretsemisega suurepäraselt hakkama. Jätke meid ja meie venelased rahule.
e
eedik suur/ 19. märts 2014 21:20
vene putini käepikendus julges kobiseda tähendab edgar lubas
n
Niinii/ 19. märts 2014 21:19
Esimene ''pääsuke'' lendamas.. ootasin sellist sigatsemist juba tükk aega, ega need jobud torkimata jäta. Said indu juurde oma Krimmi ''taastamisega''. Tropikari.
r
raims/ 19. märts 2014 21:17
las nad tulevad Eestisse,isiklikult võtan küll relva kätte nende vastu.Putinile peaks keegi ütlema,et Berliini jäi ka palju venelasi elama peale vene vägede lahkumist ja peale Berliini müüri lammutamist.Tuleb ju neid omasid ka kuidagi kaitsta -ida -Berlin tagasi...No jobu on ikka jobu...
h
hakkab looma/ 19. märts 2014 21:16
no tuleb ära.
juba tõmbavad tuure üles

k
Kati/ 19. märts 2014 21:07
n
No/ 19. märts 2014 21:02
kuidas siis Grimmis võõraid ei kiusata!!! Alles mõni päev tagasi oli artikkel lehes, et venelased rebisid eestlanna(sealne õpetaja) passi pooleks!???
r
Rene . . ./ 19. märts 2014 21:01
. . . . m õ i s t a b vene diplomaadi muret oma kaasmaalaste kohtlemise osas. huvitav oleks teada, mis keeles taat oma muret väljendas.
j
Juku/ 19. märts 2014 21:01
Kas tõesti saab tõeks ajaloo kordumine ? Kas tõesti on siis jõutud selleni, et tasa ja targu on asunud Venemaa järgmise kallale ? Mis viga Krimmi näol õhutada referendumit tegema nüüd siis Ida-Virumaal, ettekäändega humanitaarmisiooniks , et kaitsta jusktkui omasid. Ehki tegelik eesmärk on uuesti annekteerida Eesti ja nagu Savisaar kiitles, pole asi valitsuse legitiimsuses vaid selles, et elanikud oleks rahul. Ühesõnaga, ma justkui olen rahul sellega, et Venemaa võtab mind oma rüppesse ja sulgeb mind jälle eesriide taha , nii nagu on seda Põhja-Koreas.
On aastaid selle kallal heietatud, et mis saab siis kui teha referendum Narvas. Saab see, mis on Krimmis.
Ja nagu aastatuhandeid on eestlane olnud ori paljudele riikidele ja riigikordadele, on ta seda ka edasipdi. Liiga arg, et enda eest seista. Kui ei usu, siis uurige ajalugu ja ajalugu kordub ja miks ta kordub, aga sellepärast et iga uus diktaator tahab olla eelmisest parem, mis siis et neid kõiki on tabanud üks ja ühine saatus.
j
Ja-jah/ 19. märts 2014 20:59
Nonii,hakkab pihta see ryssade kisa.
i
irww idioot/ 19. märts 2014 20:56
keeleline vähemus... need inimesed on ikka tõesti teiselt planeedilt
h
hakkab juba peale..../ 19. märts 2014 20:53
elu raske on eesti keeles tere või head päeva ära õppida.....
n
ninja/ 19. märts 2014 20:52
imegu seda......eesti venelased elavad paremini,kui eestlased ise niiet,mõttetu jura..........aga vaja leida põhjust siia tungimiseks...................

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee